Reklama

píštěl

Eva (Pá, 23. 4. 2010 - 00:04)

Dobrý den chtěl jsem se...Metoda(pomocí elektrod) byla úspěšná, zhruba po 6-8 týdnech se vše zahojilo, píštěl už nemám, ani žádné další problémy, jsem nesmírně šťastná, že se už nemusím v ničem omezovat a trápit. Doufám, že se tato metoda ujme v celé republice, protože jak už jsem psala, je to velmi šetrné a nebolestivé. Vím jen, že to nejde provádět u všech druhů píštěle(měla jsem ji u konečníku).

misa (So, 20. 3. 2010 - 17:03)

muj syn se po neuspěšném...ahoj,dela se mi mdlo kdyz to ctu protoze moje nemoc ma uplne stejny prubeh,mam za sebou uz pres sest operaci(ambulantnich samozrejme),pistel na dvou mistech a uz pres deset let mne s tim posilaji domu at si dam na to visnaka.Mam zivot uplne znicenej,do prace nemuzu jednou za mesic minimalne tyden co to natece.Neschopenku sem nikdy nedostala.Nechapu ze muzou lidi nechat takhle trapit...:(

Josef (St, 17. 3. 2010 - 14:03)

Letos v březnu jsem byla na...Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak tato metoda byla úspěšná.

Dana (So, 13. 3. 2010 - 23:03)

Dobrý den,chtěla sem se...Píštěl mám od 21.let,letos to je 16let co mě to trápí, ale byla se mnou taky holka, která po operaci měla již pokoj, já měla poprvé píštěl velikou asi od kon.směrem nahoru 8cm a dolu kepředu 3cm.vždycky to zevnitř vyřezali a dali mi tam dreny a pomalu se rána zavírala, když jsem měla píštěl malinkou tak vyřízli a po operaci dali jen hadičku s flaškou na 1 den a po 5 dnech jsem šla domu, pak se jenom kontrolovala zbylá jizvička aby se dohojila, každý má jinak rozsah, ale vyříznout jeto třeba, jinak se tam můžou udělat takové chodbičky a už byto bylo komplikované. Tet se mi píštělka sama uzavřela, ale toje tak na půl roku a potom se zase objeví. Nebojte se , jenom jeto na hrozném místě, doktoři to berou ale uplně normálně.

chudinka123 (So, 13. 3. 2010 - 22:03)

Bát se nemusíte, jenom jeto...Dobrý den,chtěla sem se zeptat kde jste mela tu pištěl?Jsem asi měs po operaci absesu u konečníku:(,furt to není v pořádku,Dr mě chce poslat na operaci pištěle:(,už nechci do nemocnice,mám strach.....a a a.Je mi teprve 21let,sedím tady celá uplakaná:(.Já tam asi ani nepůjdu:(

kkff (So, 13. 3. 2010 - 22:03)

Bát se nemusíte, jenom jeto...f

Dana (Po, 8. 3. 2010 - 22:03)

Chtěla bych se zeptat,...Danielo, doktoři mi řekli,že píštěl není infekční,ani dědičná,že vytéká hnis, to je asi třeba se poradit s doktorem, já si dělám doma sama proplachy peroxidem,potíže mám už několikrát za 15 let co jsem vdaná a s manželem jsme nikdy neměli ani obavy že by se mohl nějak nakazit infekcí.Dokonce se mi podařilo mezi operacemi 2x otěhotnět a bylo vše v pořádku.To je moje zkušenost.Dana.

Daniela (Po, 8. 3. 2010 - 20:03)

Vážená paní,píštěl...Chtěla bych se zeptat, jestli je takový píštěl infekční. Můj přítel je má v oblasti konečníku. Často jsme se spolu třeba i koupali. Doktoři nás ale na nic takového neupozornili. Teď mám zánět močových cest a nevím, jestli je možné, aby on s tím měl něco společného. Z píštěle mu občas vytéká hnis. Děkuji moc za odpověď, Daniela

Dana (St, 24. 2. 2010 - 22:02)

jsem pred operaci pistete ...Bát se nemusíte, jenom jeto asi i u Vás na nepříjemném místě, já jsem žádné velké bolesti neměla, hlavně dávají injekce proti bolesti, druhý den jsem už seděla- i když napůl- u televize na film,potom jen kontroli a butˇ proplachy nebo jen zkontrolovali řez.Ceká mě taky další, příští týden se dovím podrobnosti, v pátek jdu ještě na barvu, aby zjistili rozsah píštěle, strach podle mě je zbytečný, jen Vás rozruší. Držím palečky, Dana.

banyacski atila (St, 24. 2. 2010 - 20:02)

Pokračuji zde, protože...jsem pred operaci pistete mam se bat

Lucka (Út, 23. 2. 2010 - 17:02)

Bože, ti lékaři. Tak určitě s...Iveto, prosím Vás, kde že je ten kouzelný léčitel? Trpím stejným problémem, jsem po dvou operacích a žiji v ústeckém kraji. Děkuji za odpověď.

Rad (St, 17. 2. 2010 - 10:02)

Pokračuji zde, protože příspěvek byl už moc dlouhý. Dle mých dlouholetých poznatků a zkušeností s píštělí bych moc nesázel na pouze časté sprchování a používání nějakých mastí s měsíčkem a nebo bylinky, protože tam nikdy nemůžete zajistit jejich sterilitu. Když jsem měl píštěl bezprostředně vyoperovanou, po stolici jsem si vždy sednul na okraj vany, ránu si pořádně vysprchoval a pak vzal nějaké antiseptikum ve spreji a do rány si jej přímo nastříkal. Bolelo to opravdu hodně, ale jen tak jsem mohl zaručit, že si ránu nebudu znovu infikovat vlastní stolicí nebo vodou protože ani pitná voda, kterou se sprchujete, ani různé bylinné masti apod. nejsou sterilní. Kromě aniseptik bych snad mohl doporučit jen Švédské kapky, které jsou ve formě lihového roztoku, ale nejsem si v tomto případě jistý, protože na čerstvě chrurgicky vyoperovanou a nezahojenou ránu po píštěli jsem je nikdy neaplikoval.

Rad (St, 17. 2. 2010 - 09:02)

Jo, píštěl, to je pěkné svinstvo. měl jsem píštěl u konečníku, asi 10x. Poprvé jsem s tím byl na chirurgii, tam mi to rozřízli a vyčistili. Bolelo to neskutečně. Po této tragické zkušenosti jsem se zařekl, že s tím už k doktorům nepůjdu. Bohužel se píštěl periodicky objevovala znovu a znovu. Vždycky jsem se s tím ale nějak popral, nechal ji vyhnisat a prasknout a zase se mi rána zahojila. Pomáhaly mi na to dost Švédské kapky, které jsem si nalil na chomáč vaty a přiložil jednou denně na místo s píštělí a v leže si tam vatu s kapkami držel až půl hodiny. Švédské kapky zmírňují zánět, dezinfikují a urychlují praskunutí a vyhnisání ložiska. Při poslední případu mé píštělí se však situace dost zdramatizovala. Otok byl velice silný a bolestivý a navíc jsem dostal horečku 40 stupňů a cítil jsem se celkově moc špatně. Tenkrát jsem dostal opravdu strach a odbelhal jsem se z posledních sil k doktorce. Ta mě poslala okamžitě do nemocnice, kde mě uspali a v narkóze mi celé ložisko vyoperovali. Rána se mi pak velice hezky a rychle zahojila. Bohužel jsem záhy zjistil, že když se mi chce na velkou musím jít okamžitě, protože stolici nejsem schopen prakticky udržet, nebo jen na velice krátkou dobu. Jakoby mi v oblasti konečníku něco chybělo. Záhy jsem si uvědomil, že mi s píštělí vyoperovali i část mého svěrače, což způsobuje tyto mé problémy se schopností zadržením stolice. Utěšoval jsem se, že to časem přejde a že se to spraví, boužel se tak ale nestalo. Jsem po operaci již více než 10 let a jsem tím silně hendikepován. Skoro nikam si netroufám cestovat a ani jít už někam pracovat z obavy a studu, že bych se někde posr**. Bohužel, přes veškorou mou opatrnost a snahu se mi to už párkrát povedlo. Takže, tahle celkem banální záležitost natrvale změnila můj život a učinila jej velice omezeným. O té doby a se mi píštěl ale už neobjevila, pouze někdy mě toto místo bolí, ale zase to přejde. Tak, toto je můj příběh a zkušenosti s píštělí u konečníku.

Dana (Út, 16. 2. 2010 - 22:02)

Dorý den v zaří 2009 jsem...Moje zkušenosti s hojením píštěle jsou taky takové, strašně jeto zdlouhavé, přibližně 0,5 cm každý měsíc, byla jsem pokaždé rok doma i 16 měsíců, po operaci skoro půl roku, než se maliiiinká píštělka zatáhla, proplachovala jsem to kysličníkem,sprchovala, prostě hrozný, ,hodně měto omezuje, mám sedavé zaměstnání, i po zahojení mě tam škube a pálí, jak jsem psala zase se mi udělala znovu, tak čekám co se mnou zase bude,v práci asi dostanu vyhazov, protože pořád marodím a to vlastně dlouhodobě,nejhorší je že už mám ochablé svěrače a tak ze stolicí to je komplikované, ale nechci Vás nikoho strašit, každé hojení je jiné, hodně síli, přeji Všem s píštělí.

Gizela (Ne, 14. 2. 2010 - 16:02)

Mám známého,který se zbavil...Dorý den v zaří 2009 jsem také byla na operaci pištěle už jsem 5 měsícem na neschopnosti a pořad to mám otevřené asi tak 1 cm hnis mi z toho už ale neteče ne se to uzavřít už nevím co dělam špatně koupu to 2x deně v řepičku 3x deně sprchuji .hodně zdraví všem přeji

Dana (St, 27. 1. 2010 - 22:01)

Dobrý den, taky mám problémy s píštělí, už od roku 1994, byla jsem již na 6 operací, vše okolo konečníku nahoru a ke předu mám asi 25cm.řezy, zítra jdu na další vyšetření- zase jetam- dokonce mi jde píštělí i stolice, je mi teprve 35let a mám pěkné vyhlídky do budoucnosti, říkám si dokut mají co řezat tak to jde, kdo má také takové problémy , tak se nedejte a držte se. Dana [/p]

Radka (Út, 12. 1. 2010 - 19:01)

A nějaké vysvětlení proč to...Dobrý den, můj manžel od roku 1994 trpí Crohnovou chorobou. Má za sebou 2 operace střev, před 2 lety se mu objevila u konečníku píštěl, kterou chirurgové rozřízli, píštěl se za celou dobu nezacelila, v roce 2008 manžel podstoupil léčbu Remicade, v roce 2009 léčbu Humirou, vše s negativním výsledkem. Vždy jsme doufali, že se zdravotní stav manžela zlepší, ale dnes již lékaři v HK si s ním nevědí rady, jen krčí rameny. Před měsícem jsem na netu vyčetla, jaké čaje pít a jaké přírodní metody používat při potížích u Crohnovy choroby, takže každý den koupeme píštěl v měsíčku lékařském a poté hnis vymačkáváme, na noc přikládáme cibuli, kterou 3 minuty ohřejeme v mikrovlnce a denně manžel vypije 1,5 litrů čaje (měsíček lékařský a buď nať maliníku nebo ostružiníku). Okolí píštěle také promazáváme doma dělanou mastí z měsíčku lékařského. Za poslední 14 dní se manželovi maličko ulevilo, zlepšila se mu i nálada,už může i trošku sedět, takže doufám, že společnými silami vše zvládneme.Všem, kdo má stejné problémy jako můj manžel přeju hodně a hodně síly do boje s Crohnem!!!!!

v (Ne, 10. 1. 2010 - 14:01)

pistel je pekne svincto,
před 3roky jsem mel abces který byl operativně odstraněn, po roce se mi udelala pistel, resp. 2 pistele, opět operace.
Dalsi operace na odstraneni pistele byle v listopadu 2009 a ted zacatek ledna se mi udelala nova na miste kde loni doktor vyrizl.,., jak sleduji všechny clanky je to asi odsouzeni do konce zivota...
Takze vsem preju hodne stesti at se to nevrati.
( byl tu dotaz jak je to s tou operaci, tak ja sel vzdy den po operaci rano domu.. bolest podle toho v jakem miste konecniku byl rez )

beruska (Út, 12. 3. 2013 - 08:03)

DOBRÝ DEN,JÁ JSEM...nekdy kolem vanoc se mi,po predchozich zacpach,a rozbolaveni hemoroidu,vytvoril abces,ktery mi operativne odstranili,nekdy v lednu,od te doby chodim den co den na procistovani,stale mi to hnisa,a pry se mi tam vytvorila pistel,doktor se snazi opravdu moc,ale ted uz me posila na fistulografii,rentgen,strasne se bojim,te kanily se zatezi ktera mi bude postupne pistel vytahovat,mate s tim nekdo zkusenosti?je to opravdu tak hrozne?musim rict ze za ty tri mesice nervy pracuji,bez leku na nerva to fakt nedam

KÁMILA (Čt, 7. 3. 2013 - 12:03)

DOBRÝ DEN,JÁ JSEM PRODĚLALA 6OPERACÍ PÍŠTĚLA(POHLA.ORGÁNU)NA SLAVNÉ BULOVCE.DIAGNOZA BYLA POKAŽDÉ JINÁ.UŽ JSEM BYLA ZOUFALA-PROBLÉ TRVÁ UŽ 7LET.VYMĚNILA JSEM DOKTORA A DOSTALA JSEM SE DO NEMOCNICE NA HOMOLCE KDE JSEM OPĚT PRODĚLALA OPERACI 7 MĚSÍC ZPĚT.PÍŠTĚL SE MI ZA 7 LET DOSTALA AŽ NA DNO PÁNVE.MOMENTÁLNĚ JEŠTĚ MARODÍM.ALE LÉKAŘ ŘEK ŽE NEMÁM VYHRÁNO.PÍŠTĚL JE JAK BRADAVICE...DĚLÁ SI KOŘÍNKY DÁL A DÁL.

Reklama

Přidat komentář