Reklama

píštěl

Petr (Út, 18. 10. 2005 - 15:10)

A jak se to povedlo se toho zbavit nenapíšeš??Mě ta operace moc důvěřivosti taky nepřidala.'

pepa (Po, 11. 7. 2005 - 11:07)

Mám známého,který se zbavil píštěle i bez operace'

kostka (Út, 5. 7. 2005 - 17:07)

Vážená paní,píštěl v oblasti kolem konečníku vytváří abscesy, kterých je více druhů, zejm. podle umístění. Může to být kterýkoliv z nich. Častý je tzv. Sinus Pilonidalis, který vzniká z uzavřeného chuchvalce chlupů pod kůží (pozůstatek po zárodečných buňkách dvojčete, které se nakonec nevyvinulo) a který se někdy zanítí a vytvoří absces. Po vymačkání hnisu a vydrenování se zdá být problém vyřešen, pod kůží zůstává však opouzřená cysta, která se později opět zanítí a opět absceduje. Řešením je operativní vyjmutí cysty.Bohužel jste nenapsala více detailů, takže nevím, je-li to také tento případ.'

Božena Soukeník (Út, 5. 7. 2005 - 14:07)

Vážený pane doktore.Včera objevi pan doktor u mého syna,že má secernující pištěl.Nikdy jsem o této nemoci neslyšela a tak bych Vás chtěla poprosit o pomoc.Potřebovala bych vědět všechno o této nemoci.Píštěl se nachází u konečníku.Má jít na operaci,ale byla bych ráda,kdyby to šlo i bez ní.Moc Vás prosím o všechny informace kolem této nemoci.Jestli je to napořád nebo se dá operativně opravdu odstranit a je pokoj,nebo jsou v dnešní době i jiné metody na tuto nemoc.Moc mě to vylekalo a mám strach protože nemám žádné informace kolem této nemoci.Mnohokrát děkuji za odpověd.'

Reklama

Přidat komentář