Reklama

píštěl

Dana (Pá, 19. 7. 2013 - 21:07)

když jdu na operaci,musím...Záleží na Vás. Když Vám to nebude vadit , tak Vás oholí v nemocnici, nebo se oholte doma. Ale místo musí byt čisté.

---- (St, 10. 7. 2013 - 12:07)

když jdu na operaci,musím si to místo vyholit?

maaruska (Ne, 20. 9. 2015 - 10:09)

Léčba píštěle konečníku

Píštěl nelze odstranit jinak než chirurgicky. Nechirurgické řešení neexistuje.

Lékaři provádí protětí řitního píštěle nebo vytnutí a defekt obvykle ponechávají k postupnému hojení bez sešití. Tak je předcházeno recidivě.

Pokud píštěl zasahuje do svěračového systému, není ji možno protnout pro nebezpečí poškození svěrače. V tomto případě provléknou chodbičkou gumičku, kterou pod napětím zavážou a nechají ji postupně prořezávat. Jedná se o prastarou metodu, tak zvanou „Hippokratovu ligaturu“.

odpoved lekare (Út, 8. 9. 2015 - 09:09)

Dobry den prosim Vas zajimalo...Dobry den,mate naprostou pravdu,protoze co se tyce alkoholu je na toto onemocneni velice skodlivy.Pistel je totiz zanetlive onemocneni,ktere muze postihnout i ostatni organy a pozivanim alkoholu se rychleji rozsiruje...vyridte proto priteli,ze si timto pouze zhorsuje zdravotni stav a zvysuje riziko rozsireni nebo pomnozeni cyst v tele.

Monika (Po, 7. 9. 2015 - 16:09)

Dobry den prosim Vas zajimalo by mne jestli ma pozivani alkoholu nejaky vliv na pistel na kostrci kdyz ji pritel ma...doposud to neresil az ted zasel k lekari a ceka ho operace...ale podle mne tim alkoholem si jen pritezuje...predem dekuji za odpoved...

Dusan (Po, 10. 8. 2015 - 18:08)

Ahoj lidi pred tydnem se mi udelal vnitrni abces u konecniku bl jsem na operaci a udrlaly mi take elastickou ligaturu mam skrz otevrenou dirou a konecnikem protahlou gumicku uz to moc neboli ale atrasne me svedi konecnik a bolesti mam jenom po stolici boli me z toho obe dve pulky svalstvo je to normalni to hrozny svedeni a bolest svalu po te stolici??

Dusan (Po, 10. 8. 2015 - 18:08)

Ahoj lidi pred tydnem se mi udelal vnitrni abces u konecniku bl jsem na operaci a udrlaly mi take elastickou ligaturu mam skrz otevrenou dirou a konecnikem protahlou gumicku uz to moc neboli ale atrasne me svedi konecnik a bolesti mam jenom po stolici boli me z toho obe dve pulky svalstvo je to normalni to hrozny svedeni a bolest svalu po te stolici??

brembukr (Po, 27. 7. 2015 - 13:07)

Fistulografie bolelo vás...Fistulografie nebolí vůbec.

brembukr (Po, 27. 7. 2015 - 10:07)

Ahoj, prosim jak moc to boli...Ahoj, já jsem dotahování ligatury vůbec necítil. Někteří doktoři ligaturu dotahují hodně pevně a často, takže je třeba jen 2x či 3x dotáhnout a vypadne to - v tomto případě to ale prý dost bolí a rychlé hojení není dobré. Já jsem šel na dotažení asi 5x než vypadla a nikdy jsem nic necítil (což sliboval i doktor). Celkově jsem byl velice spokojený s operací i pooperační péči v sanatoriu Sv.Anny. Pan primář je mistr a patří mu velký dík. Mám 3/4 roku po operaci a vše v pořádku, absolutně bez jakýchkoliv obtíží. Už po měsíci od operace jsem mohl do práce (i když mám sedavé zaměstnání). Vůbec mě to neomezovalo. Rozhodně všem doporučuji píštěl řešit a nenechat ji rozrůstat všemi směry. To je pak operace o dost horší.

Jana (Pá, 24. 4. 2015 - 15:04)

V létě se mi vznikl v...Ahoj, prosim jak moc to boli to dotahovani prasky nezabraly? a po jake dobe se da vratit do prace?

Pepa (Čt, 5. 2. 2015 - 00:02)

V létě se mi vznikl v konečníku zánět nějaké žlázky. Bylo to trochu citlivější, jinak klid. V říjnu se z toho vyvinul absces - zatvrdlé jelítko, které začalo bolet jako čert. Lékař mi ho ambulantně nařízl a vypustil hnis, bolelo to jak čert. Pak asi měsíc čekání na operaci (mohla být dříve, ale nemohl jsem já). Operace v celkové anestézii, protažení elastické ligatury proběhlo celkem v pohodě. Pak jedno dotažení, které sice pod práškama už tak příjemné nebylo. V nemocnici celkem 5 dní, za další 3 dny se ligatura prořízla a odešla se stolicí. Asi další měsíc se to hojilo, ale celkem v pohodě. Nyní prd... jako nová po rekonstrukci. Nikdy v životě jsem nevystrkoval zadek na tolik lidí, ale snad už bude pokoj. Jinak pan doktor byl velmi šikovný a jemu asi taky vděčím za výborný výsledek. Poděkování patří i sestřičkám v nemocnici a v ordinaci, zaslouží si velkou pochvalu.

Michal (So, 22. 6. 2013 - 14:06)

MŮJ PŘÍBĚH POKRAČUJE.JE...jo píštěl je svinská věc,taky jsem zažil nedávno hotové peklo na zemi v nemocnici.Mě jí pro změnu vytvořila moje crohnova choroba a k tomu jsem měl ještě navíc rozjetý hemeroidový vnitřní zánět.ani bych to raději moc nepopisoval,samá krev a hnis,říkám vám všem,při každé stolici,jsem bolestma málem zboural záchod,už jsem i mlátil židlema o zed,ale pak mě převezli do i-kemu a dostal jsem special antibiotika a vše za pár dní odešlo.Ale ne na dlouho,ta cista tam hold zůstane,jak doktor říká,to je pravda,cítil jsem to,že v té tukové oblasti vedle konečníku pořád něco málo je a ted cca po dvou měsících se zase napla a je to zase píštěl plná hnisu,nějak to potřebuje ven,ale nemá to ještě otvor jako předtím,jen to tak trošku čvachtá když si to človek mromačkává v určité oblasti pod kůží na hýždích.no prostě příští týden poletím ke svému lékaři,aby mě s tím něco provedl nebo bych si za pár dní už zase ani nesednul.víc k tomu už nemám co říci,protože původně jsem hledal na netu příčiny píštělí,jak vznikají a hlavně jak tomu předejít,to je důležité,jenže jak zjištuji,tak jakmile vám vznikne,tak už se jí jen tak nezbavíte té cisty,tu vám pak musejí zřejmě odříznout.takže máme zřejmě dvě možnosti,bud tu cistu udržovat v nezaníceném stavu,otazkou je jak,to mě řekně zřejmě příští týden můj ošetřující lékař na hepatogastroenterologii a nebo to chirurgické řešení:-(

jitka (St, 4. 2. 2015 - 13:02)

Já můžu z vlastní...Fistulografie bolelo vás to??

KAMILA (Út, 18. 6. 2013 - 19:06)

DOBRÝ DEN,JÁ JSEM...MŮJ PŘÍBĚH POKRAČUJE.JE TO 5MĚSÍCU CO JSEM PO 7OPERACI PÍŠTĚLE.UŽ JSEM BYLA PŘESVĚDČENA ŽE TO BUDE V POHO...OPERACE BYLA VELIKÁ.A RADOST PŘEDBĚŽNÁ.DNES JSEM BYLA OPĚT U LÉKAŘE PRO PŘETRVÁVAJÍCÍ HNIS A OTEVŘENÍ RÁNY.POSLAL MĚ NA PROKTOLOGII NA VYNOHRADY ŽE TO BUDE ASI PÍŠTĚL NA STŘEVĚ.JSEM ZOUFALA.MÁTE NĚKDO ZKUŠENOSTI?DÁ SE TO VŠECHNO KOLEM VYDRŽET?

klára (Út, 7. 10. 2014 - 23:10)

Je mi 18..Taky tim trpim...narizli maly otvor,nejdriv mi dali drén,druhy den na to koukl jinej doktor ktery dren vyndal a tvrdil ze otvor je maly a ze to muso jeste nariznout.umrtvil mi to ale krve jak z prasete.nehorazna bolest..pak jen mazat braunovidon masti a lecit..po tydnu jsem sla znova na kontrolu opet k jinemu doktorovi,ktery na to jen kouknul,vydezinfikoval a namazal framykoinem.v patek jsem tam byla po tydnu zas.jako vzdy jiny doktor.rekl ze tam mam bordel a ranu zase rozrizl.udelal tam malou dirku a mam mazat framykoinem.zitra jdu na kontrolu a dnes me to hrozne zacalo bolet a vytekal hnis.bojim se co mi stim zase udelaj:/pokazdy jsem vystresovana.jsem na to hrozne nachylna nesnesu bolest.operace me pry ted neceka ze je na to cas..ale ma smysl to takhle trapit?..

kukub (So, 6. 9. 2014 - 09:09)

Dobrý den všem.
Jsem 6. den po operaci píštěle.
Ránu mám otevřenou nezašitou (lay open).
Z rány mi nejdříve vytékala krev s tělní tekutinou, nyní již rána nekrvácí ale teče z ní asi hnis...bílá kaše
Moc se bojím komplikací, chodil jsem na převazy každý den od operace a ihned při první stolici mi vylezl hemeroid a ten mi museli prořezávat a vymačkat....takže místo jedné rány mám dvě a vedle sebe....ráno po píštěli mám přesně mezi konečníkem a varlaty....v nemocnici mi rekli at oplachuju oplachuju a sedací koupele atd. ale právě po sedací koupeli to začalo hnisat mi příjde....přes noc vytekl hnis....je víkend a na další převaz jdu v pondělí....bojím se znovu otevírání rány.

pacient (So, 23. 8. 2014 - 17:08)

Dobrý den, také se...Píštěl se musí zoperovat pořádně, jinak se to začne dělat znovu. Já sám jsem prodělal 11 operací.

monika (So, 23. 8. 2014 - 17:08)

Mám známého,který se...Prosim vas chtela bych vas poprosit o pomoc ja taky tripim tim pištělem prosim ozvěte se mi na tel.728381509 dekuji.

Přemek (Po, 7. 7. 2014 - 08:07)

Dobrý den, také se podělím o svoji zkušenost. V únoru roku 2013 se mi vytvořila bílá tečka (beďár) na kostrči. Asi 2 měsíce tam byla v klidovém režimu. Strašně to svědilo a hlavně i překáželo, a tak jsem se to snažil vymáčknout s doměnkou, že je to stále uher (beďár). Bohužel jsem to akorát podráždil a začalo to růst strašně rychle až do 1 cm. V červenci 2013 jsem s tím zašel na kožní, tam mě to ještě více podráždili a následně to řezali. Mladá doktorka to vyřezala jen z části a zašila. Bylo to v pohodě, ambulantně bez bolesti. Po 2 týdnech se vytáhly stehy a další den to narůstlo znovu a větší. Při sednutí buďto v autě nebo na židlu to začalo téct. Nijak jsem to neřešil, protože jsem stále naivně doufal, že se to samo nějak vyléčí. V dubnu 2014 jsem s tím šel tentokrát na chirurgii a tam mě hned vzali na příjem a na operaci. Bez bolestně vytáhli celou cystu a já se radoval, že už je po všem. Bohužel opět vytáhli stehy a mě se to tam znovu objevilo a hlavně jízva se nechtěla zahojit. Měl jsem na to dubovou kůru jak ve formě vývaru, tak i gelu. Potom i nějakou mastnou mastičku z kožní, která to měla zacelit. Ovšem nic se nedařilo. V červenci 2014 jsem se dostal opět na chirurgii přes známost a ti mě ihned bez čekání vzali na operaci. Byla trošku horší narkóza, ale vytáhli mi chronickou píštěl 2.5 cm hluboko a 7 cm široko. Nyní ležím doma a od operace trpím jako kůň bolestmi. Nemůžu se skoro ani pohnout. Zjistil jsem, že hlavním důvodem proč toto všechno je, tak zanedbaná péče po operaci. Takže po 3. Operaci, snad už poslední to stále mám zakryté a postříkané dezinfekci. Uvidíme jak to vše dopadne.

Olina (St, 25. 6. 2014 - 18:06)

Dobrý den.Po menším...Dobrý den, dopadla jsem stejně. Byla jsem 24.4.na gynekologické operaci VFN Motol a chirurg mi způsobil píštěl močové trubice. Jsem doma s močovým sáčkem a náprava stále v nedohlednu. Nikoho nic nezajímá.

Reklama

Přidat komentář