Reklama

OBEZITA špatně ZAMĚŇOVANÁ SE ZAVODNĚNÍM

Vždy když budete mít podezření na obezitu, zjistěte si nejdříve u odborníka, zda nejde o ZADRŽENOU VODU a LYMFU V TĚLE. Často klientky přicházejí, že potřebují zhubnout, a pak po jedné lymfodrenáži zeštíhlí na obvod i 4 cm. To je jednoznačná známka zavodnění. Tuk by tak rychle neodešel z těla, nadbytečná voda ano.

Když váha hlásí hmotnost, která se nemění, nenechte se ošálit. Když zhubnete na obvodu, jde o lymfu a vodu, která ale pod tíhou toxinů, solí a dalších škodlivin je tímto zahleněná a může být znát na váze jako těžší. Proto některé ženy říkají, že pilně cvičí několikrát týdně, drží přísnou dietu a přitom vůbec nehubnou a ještě přibírají na váze. Odpovědí je, že mají zahleněnou lymfu, která zatuhává a těžkne společně se svaly, které se zpevňují cvičením. Tím pak vytvářejí na váze větší tíhu a tím hmotnost...

Zanesená lymfa a celulitida doslova „zkamení“ v tkáni spolu se svalem. Stačí když se podíváme na ženy na hodinách cvičení či v posilovnách. Kolik žen je přes tak úporné cvičení opravdu viditelně hubených a na kterých je „dřina“ cvičení hned okem vidět??? Málokterá žena je štíhlá s dokonale vyrýsovanými svaly, uznejte samy. Proč? Protože svaly se nemohou vyrýsovat, když je zatuhlá zanesená lymfa!! Proto i zde hraje důležitou roli vyčistit nejdříve lymfatický systém, aby cvičení a vyrýsovaní svalů mělo vůbec smysl a zbytečně a paradoxně si cvičením ještě naopak neublížily, tak jak to bohužel nevědomě většina žen v dobré míře dělá....Proto nejdřív mít vyčištěnou lymfu, a pak teprve správně zvolený sport.

CVIČENÍM DOCHÁZÍ paradoxně ještě k většímu zatuhnutí už takto zatuhlé lymfy, která TRVDNE SPOLU SE SVALEM a nemůže odtéct. To má za následek neodcházení jak vody, tak tuků z těla, které dohromady stagnují v těle. Cvičením, které je určeno „jen“ na svaly tuto „zatvrdávající směs“ jen „zpevňujeme“ a tím čím více cvičíme, tím více zatvrdává. Tím více lymfa tuhne, stagnuje a jen se na ni nabaluje další voda a toxiny. Proto čím více sportujete,  a přitom máte problém s lymfou, tím více si sportem ubližujete!! O to horší je pak odstranit z těla extrémně zatuhlou lymfu. Je to pak hodně náročná a dlouhá léčba.

Proto ženy často ještě nabírají jak na váze, tak na objemu. Proto čím více cvičíte, tím více lymfa houstne, tvrdne, těžkne...V tomto stavu se musí cvičení IHNED zastavit např. na 2 měsíce (to je u každého individuální) a nasadit kůru lymfodrenáží, které ty jediné mohou dopomoci odstranit zatuhlé “tuky“ s lymfou a škodlivinami, které se špatně TVÁŘÍ JAKO SVALY!!!!! Je nutné “změknout“ svaly s lymfou, “zkapalinit ji“ aby nejdříve mohla odtéci a Vy tím mohli konečně lehce hubnout. To je důvod, proč tolik žen ač těžce „dřou“ v posilovnách a různých hodinách cvičení ne a ne zhubnout....

Reklama

Duchovní význam obezity: ?Obezita je obrana. Je výrazem lidské neschopnosti řešit s pocitem klidu a vědomím správnosti svého konání nashromážděné problémy, podmínky a situace, do nichž se člověk narodil a které se má v životě naučit zvládat. Člověk utíká. Utíká do světa sladkostí, jídla, a přitom ani mnohdy nevnímá, kolik a proč jí. Jen potřebuje potěšit, pohladit, zastřít bolest, zmírnit těžkosti života a jeho zkoušek. I ten kdo příliš nejí a je přitom obézní, je vstřebat pouze v podvědomí stižen pocitem nutnosti ochrany, obrany před faktem, že život neodpovídá jeho tužbám a snům. 
Naučte se milovat svět, jaký je, naučte se chápat smysl životních zkoušek a věřit v krásu příštích chvil. ?Obezita je „tukový plášť“ , který byste měla odložit. Je to ochrana před okolím, které se bojíte k sobě pustit. Tento šat, si dáváte, když se v životě chvějete zimou nelásky a klepete strachem z prožitého či očekávaného. Když v přírodě vysvitne slunce a přijde obrozující jaro, svůj teplý šat odložíte..

BIČÍKOVÁ Jitka 

Lymfoterapeutka, spisovatelka a poradkyně v LYMFOTERAPII, LYMFOLOGII
www.zahadnalymfa.wbs.cz

Reklama

Komentáře

j (St, 27. 5. 2015 - 13:05)
No, tento článek mě opravdu pobavil... Ještě aby mi při cvičení nezatuhl i krevní oběh :)))
Hedvika (So, 7. 11. 2020 - 19:11)
Samozřejmě, že zavodnění a obecně voda v našem těle obecně hraje velikou roli ve váze. Takže pokud chcete zhubnout, tak odvodnění je velmi snadná cesta, jak snížíte svou hmotnost.
Lenka (So, 9. 1. 2021 - 20:01)
Odvodnění je fajn věc a určitě to doporučuji dělat zároveň při hubnutí, ale je to spíš o tom, že se jen zbavíte vody, ale tuku takhle ne.
Reklama