Reklama

5 rostlinných superpotravin poskytujících bílkoviny pro růst svalů

Pokud upřednostňujete rostlinnou stravu, existuje spousta zdrojů rostlinných bílkovin, které budují svalovou hmotu a udržují aktivní tělo.

Barleygrass - Mladý ječmen prášek
Barleygrass je považován za jednu z nejstarších plodin na světě. Mladé výhonky se sklízejí během nejvyšší růstové fáze, kdy jsou stále ještě bez lepku a hladiny živin mají na nejvyšší úrovni.
Mladý ječmen obsahuje 18 g bílkovin na 100 g. Přidáte-li prášek z mladého ječmene například do cizrnového hummusu, získáte ještě více bílkovin, které vám pomohou cítit se plni energie.

Chlorella prášek
Věděli jste, že řasy mohou být tak bohaté na bílkoviny? Chlorella je 2 miliardy let stará mikrořasa a jeden z nejstarších živých organismů na planetě. Pěstuje se ve sladkovodních bazénech a je bohatá na bílkoviny (obsahuje 61%).
Zamíchejte prášek Chlorella do pesta pro snadnou a super rychlou omáčku k těstovinám, která je bohatá na bílkoviny a chutná lahodně.

Konopný proteinový prášek
Náš proteinový konopný prášek je vyroben z konopného semene lisovaného za studena. Vysoký obsah rostlinných bílkovin (obsahuje 49% bílkovin) pomáhá budovat svalstvo, udržuje hladinu energie a napomáhá regeneraci.
Poskytuje také všech 20 aminokyselin včetně 9 esenciálních aminokyselin. Těchto 9 esenciálních aminokyselin nedokáže lidské tělo syntetizovat samo, a proto musí být získány z naší stravy.
Prášek Hemp Protein s lahodnou ořechovou chutí je ideální pro vmíchání do kokteilu po tréninku.

Spirulinový prášek
Bioaktivní gigant, Spirulina, roste na planetě více než 2,4 miliardy let. Tato prastará řasa je k planetě šetrným zdrojem bílkovin, pěstovaný udržitelně ve sladkovodních bazénech za teplého slunečního světla.
Prášek Spirulina obsahuje působivý 67% protein, což znamená, že každá 15-ti gramová porce obsahuje 10g proteinu! Spirulinu zamíchejte do čisticí polévky plné zeleninových dobrot a rozšlehaného avokáda.

Reklama

I když má nižší obsah bílkovin, stále obsahuje působivých 20 g proteinu na 100 g. Mladé výhonky jsou sklízeny během jejich vrcholné růstové fáze, takže jsou stále bez lepku a udržují si nejvyšší úroveň živin.
Buďte kreativní a promíchejte lžičku Wheatgrass do své guacamole, abyste podpořili energii a udrželi svalovou hmotu.

Zdroj: Naturya

Reklama

Komentáře

Marie (Út, 26. 5. 2020 - 19:05)
Zdravím! k tomuto článku mohu doporučit tip na tento krátký a informativní článek, který mě také velmi zaujal - https://www.bodyflexnutrition.cz/blog/potraviny-pro-rust-svalu/ Mrkněte se na to )
Reklama