Reklama

Spirulina a obezita

Spirulina patří mezi nejúčinnější přírodní prostředky na podporu hubnutí.

Významnou roli v tom hraje fakt, že je koncentrovaným zdrojem aminokyselin a sacharidů, které se rychle vstřebávají do krevního řečiště. Náš mozek, konkrétně jeho část jménem hypotalamus, totiž vysílá signály hladu právě v okamžiku, kdy v krvi poklesne hladina cukrů a aminokyselin.

Tím, že spirulina pomáhá udržovat stálé koncentrace těchto látek, mozek nezačne signalizovat hlad ani v okamžiku, kdy je žaludek zcela prázdný - je prostě přesvědčený, že je tělo nasycené.

Druhý mechanismus, kterým spirulina pomáhá hubnout, nebyl doposud zcela uspokojivě objasněn. Americký lékař Richard Passwater je přesvědčený, že některé aminokyseliny obsažené ve spirulině, zvláště pak fenylalanin a tyrosin, přímo ovlivňují v mozku hladinu tzv. neurotransmiterů, tedy látek, které umožňují přenos nervových impulzů. Díky tomu může tato řasa ovlivňovat chemické procesy v mozku a s nimi i například náladu, vůli a chuť k jídlu.

Roli samozřejmě hraje i fakt, že spirulina obsahuje vyváženou kombinaci většiny živin, které organismus potřebuje ke svému fungování. Nedostatek některých nutrientů totiž často způsobuje "vlčí hlad" a tím podporuje vznik obezity. Navíc, pokud tělo při dietě nestrádá nedostatkem živin, nemá tendenci najíždět na "úsporný režim" (tedy zpomalovat metabolismus), což snižuje pravděpodobnost jo-jo efektu čili rychlého přibírání na váze po ukončení redukční kúry.

Reklama

Díky souhře těchto faktorů spirulina významně ovlivňuje chuť k jídlu, zvláště pak na sladké, což je při hubnutí obzvláště důležité, a zkušenosti dietologů i jejich pacientů to potvrzují.

Výzkum z roku 1986 například zjistil výrazný úbytek váhy u obézních pacientů po čtyřech týdnech konzumace této řasy. I když samozřejmě platí, že samotné užívání jakéhokoli přípravku nestačí. Pro úspěšnou redukci hmotnosti je vždy zapotřebí v první řadě upravit rovnováhu mezi energetickým příjmem a výdejem.

Zdroj: Maria Dallen -Zelené potraviny, nakladatelství Ratio Bona

Reklama

Komentáře

Yveta (Po, 24. 5. 2010 - 18:05)
Spirulinu znám, mrknite se na: www.yvet.dxnkava.cz
a až budete na stránkách, přihlaste se na zpravodaj, dovíte se hodně zajímavého a užitečného. Rozhodnite se sami jestli chcete se svojim zdravím něco udělat.
Ratte (So, 29. 5. 2010 - 11:05)
http://s16.bitefight.cz/user/bite/85310
Jana (Ne, 29. 8. 2010 - 11:08)
SPIRULINA je sladkovodní řasa, která obsahuje vzácné rostlinné výživné látky. Některé z nich jsou neobyčejně cenné a v rostlinné potravě se prakticky nevyskytují.
Spirulina je plnohodnotnou a vyrovnanou potravinou. Jeden gram Spiruliny se živinami vyrovná jednomu kilogramu zeleniny. Vzhledem ke schopnosti řasy detoxikovat tělo, čistit krev a posilovat imunitní systém, se její účinky blahodárně odráží také na kvalitě a zdravotním stavu pokožky. Může pomoci při léčbě akné, vyrážek, ekzémů, ale i jakýchkoli povrchových ran nebo poškození (opaření, popálení, poleptání atd.).
Na www.prinasimezdravi.tym.cz získáte informaci o produktu CanoC'Real SPIRULINA-instantní nápoj s obsahem spirinuly a houby Ganodermy Lucidum
Hezký den
Peppap (Čt, 30. 12. 2010 - 01:12)
Pokud máte zájem o kvalitní produkty Spiruleny a šťávy z Acaí rád Vám pomohu.
[email protected]
Mary (Čt, 30. 12. 2010 - 12:12)
Spirulina je bezva. Nedělám tu nikdy reklamu a jsem opatrná uvádět nějakou firmu a už vůbec ne adresu.Ale vždycky musím pochválit čínské potravinové doplňky.
Jana (So, 27. 8. 2011 - 22:08)
Pokud se Vám nedaří zhubnout, zkuste dietu Spirulina Life. Jedná se o koktejly, polévky a další, vše je moc dobré. Já tak zhubla za první měsíc 5 kilo a už jsem je nenabrala zpátky. Nakupuji se slevou na www.alafia.cz
acai (St, 25. 9. 2019 - 10:09)
Prášky na hubnutí - http://acaiberry900.lv
Nevěřila jsem, že se mi povede zhubnout. Zkoušela jsem doslova všechno – bezcukrovou dietu, bezlepkovou dietu, Dukanovu dietu, hladovky – někdy se mi povedlo zhubnout 3-4 kilogramy, ale rychle jsem se vrátila na původní váhu. Nechtěla jsem takový výsledek....Můj metabolismus byl stále horší, a já ztrácela naději, že se nakonec povede... K dalším tabletám podporujících hubnutí jsem byla skeptická. Ale přemluvila mně sestra, díky Acai Berry se mi povedlo zhubnout.
Reklama