Reklama

Panická porucha PP7

Martina (Ne, 15. 7. 2007 - 12:07)

Miss,
držím Ti pěsti, ať Ti přinese alespoň něco z mých rad štěstí! Hlavně se porvat s trabli a vytrvat, ony změny k lepšímu přijdou, ale mně to přišlo až za 5 let tvrdé samoléčby.

Na své diagnostice jsem se učila a učím a pak to praktikuji dál. Začínala jsem tedy s diagnostikou u sebe.

Všechny zdravím,
přeju hodně sil a příjemných chvil!

olga (Ne, 15. 7. 2007 - 11:07)

Už se pekl včera, dnes se vracejí, takže zase budu držet palce , aby ten náš vrak z roku 1980 dojel bez potíží až domů.
Hani, já už jsem to tady psala, úzkostné stavy mám od puberty, tenkrát mi řekli vegetativní neuroza, potom neurocirkulační asthenie, potom jsem chodila jen k obvoďákovi, který mi psal různé ty Radepury, Rudotely, Diazepamy apod., myslím, že kdybych po něm chtěla cyankali, tak mi to napíše taky.
Já když jsem se uzavřela doma, tak už jsem věděla, že to nemůže být nic jiného, než agora, ale to už jsem byla ve stavu, kdy jsem sama nebyla schopná si obstarat pomoc a taky jsem se za to strašně styděla. Takže po těch sedmi letech jednou nastala situace, kdy jsem nutně potřebovala se dostat z domu ale nemohla jsem, zjistila jsem , že už nemám kam utéct a tehdy jsem to řekla synovi a on mě objednal k psychiatrovi , rovnou mu do telefonu řekl, že mám agoru, do týdne mě vzal a když jsem se probrečela první návštěvou, tak mi řekl, že jsem příklad , jak z učebnic, ale že to došlo už moc daleko, takže léčba je na léta....

Hanka (Ne, 15. 7. 2007 - 10:07)

Ahoj Oli,Pajko a ostatní,přiznám se,že mě vždy překvapí ,když si přečtu jak je někomu po měsíciAD skvěle a moc jim to přeju,ale v podstatě to nechápu.Asi opravdu záleží jak včas a rychle je to podchycené a mám pocit,že zrovna u nás 3 to bylo zcela jinak.Co myslíš Oli,copak tobě hned řekli máte PP a agorafobii,mně ne, měla jsem uzkostné stavy se sklonem ke klaustrofobii.Možná ,že kdyby nám tenkrát hned dal lékař AD,tak jsme fit,možná ani nebyla,nevím.Jaký je tvůj názor,holčiny to nají měsíc a cítí se pomalu fit,my bojujeme roky a že by to bylo jupí no já nevím.Asi opravdu nebyly ty možnosti,jako dnes a to jsem byla z doktorské rodiny.No tak vedro bude síla,já jsem ráno vypravila Natali na 14 dní na tábor,tak doufám,že to vedro pomine,aby jí tam nebylo zle,má také astma.Pajko já jsem to moc nepochopila,syn chce ,abys chodila na psychoterapii?A ty odmítáš?Vždyt ty děláš vše,sportuješ,atd.?Co se mu nezdá?Oli tak to se dnes ten tvůj syn v tom kostýmu chudák upeče.Tak hezkou neděli všem,vedro nějak přečkejte ve zdravíHanka

olga (Ne, 15. 7. 2007 - 10:07)

Majko, všechno potřebné jsem si už udělala, teď budu čekat, až se syn vrátí někdy po poledni z Úštěku, zase tam byla nějaká šermířská akce, potom vyperu to, co přiveze, aby to bylo čisté na příští víkend /peru v sobotu a v neděli, protože mi jde přes den 3 hodiny levný proud/. Prostě obyčejné práce a přežít vedro.
Pajko, přesvědčil tě syn o psychoterapii? Myslíš, že dokáže pomoci lidem i po těch desítkách let? Mám pocit, že jako mne, i tebe zajímají více osudy ostatních, kterým se snažíš, velice úspěšně, pomáhat, ale v sobě neseš spoustu věcí, které jsi třeba zatím nedokázala ventilovat? Nevím, třeba se mýlím a zase je všechno jinak.....
Až přijede syn, taky se nedostanu na net, je u něj v pokoji a neustále obsazen.
Vzpomínám na Evukrk, nemají teď tu svatbu?
Zlaté hory, tam teď musí být příjemně...

Pajka (Ne, 15. 7. 2007 - 09:07)

Oli, myšlenkami jsem byla s vámi, ale plavala jsem, pak za mnou přijely děti a měly jsme zvláštní odpoledne, které možná popíšu později. Jendak jsme s dcerou obě byly přecitlivělé a pak mě syn nutil do psychoterapie, takže rozbor argumentů, které jsem si mnohé uvědomila a pojmenovala až v průběhu hovoru. Odjely až večer a pc byl obsazen přítelem. Tak jsem si poprvé, co tu žiju, pustila v jiném pokoji dvd Účastníci zájezdu a hodně mi ten film vylepšil náladu. PC byl pořád obsazen, tak jsem se šla rovnou uložit na lože. Takže se omlouvám, někdy se mi o víkendu stane, že se nedostanu na net...

Majka (Ne, 15. 7. 2007 - 09:07)

Ahoj Olinka, do práce nastupujem až od zajtra, tak čakám na kámošky a idem si užiť naše krásne slovenské hory :-) Som rada, že sa cítiš lepšie, vidno, že máš v sebe ve?a odhodlania.A si teda riadne ranné vtáčatko. To ja ešte tvrdo spávam. Čo máš dnes naplánované? Prajem Ti pekný deň.

olga (Ne, 15. 7. 2007 - 08:07)

Ahoj Majko a Pajko, ranní ptáčata, Majko, na tebe jsem myslela po tvém úspěšném návratu z dovolené, myslela jsem, že jsi už v práci..... tak hodně sil na přestavbu bytu. Pajko, ty jsi tady včera hodně chyběla, není zvykem, že nějaký den vynecháš, měla jsem o tebe starost.
Jsem sama doma, v noci už byl v ložnici pod střechou hic, tak jsem vstala v půl čtvrté a všechny práce, na které je zapotřebí teplo - žehlení, vaření apod. jsem už udělala. Po tom pátečním hrozném stavu už se mi podstatně ulevilo, spoustu věcí jsem stačila zařídit, ale toho vnitřního napětí že se "něco" zase stane, se snad nezbavím nikdy, holt se s tím musím naučit žít.
Báro, Pajka má pravdu s těmi léky..

Majka (Ne, 15. 7. 2007 - 07:07)

Ahoj Pajka. Si silná žena, že to takto zvládaš a neutečieš hneď, ako Ti príde zle. Myslím si, že máš ve?kú šancu sa vyliečiť. Ozaj, ak čosi vymyslíš na tú dereaizáciu, tak isto daj vedieť :-)

Pajka (Ne, 15. 7. 2007 - 07:07)

Nestačila jsem vás přečíst, jen jsem zaregistrovala:

xxx, gratuluju k rchlému efektu léčby :-) a přeji krásnou dovolenou!!!

Baruš, buď máš problémy vegetativního rázu spojené s klimakteriem anebo je Tvá úzkost z ataky tak silná, že je schopná přebít i léky. Mně se včera v tu dobu taky udělalo špatně. Možná v našem kraji něco bylo v luftě...Vlítla jsem na koupaliště a prásk derealizace jako hrom. Chtěla jsem pláchnout i z vody, která byla senzačně osvěžující, ale nakonec jsem vydržela zase své 2 km. Zabral Neurol (0,5mg) a odpoutal mě od sebe čísi rozhovor ve vodě. Pak jsem přemýšlela už v klidu u plavání, proč si tu derealizaci neumíme užít, proč tím trpíme, když je to stav, který nebolí. Napadlo mě, že je to o přístupu, myslím, že je možné zklidnit se a pojmout to jako sledování obrazů, filmu... ale jak na to, když se vždycky leknu, znervózním a už to frčí? No, to jsem sice k věci, ale odbočila.
Ataka může být někdy tak dlouhá a vzít si další Neurol, když jsou mysl i tělo neklidné, rozhodně nevadí. Myslím si, že bys měla zkusit terapii. A taky bys možná mohla zkusit zvládat závratě pomocí techniky, kterou tu kdysi kdosi navrhoval. Točit se tak, až se Ti zatočí hlava a pak si na ten stav zvykat, nebýt z něj vyděšená. Tlak i tep jsou asi zvýšené stresem a strachem. Proč si ten tlak vlastně měříš? Nechceš na tlakoměr raději zapomenout? Uvidíš tu hodnotu na displeji a přihorší se Ti...

Leno, dospívání dětí mnoho žen psychicky rozhodí. Už to mám za sebou, taky jsem v tom lítala hezky. Ale opravdu je jediná cesta, naučit se mít rád svůj volný čas, užívat si toho, že člověk už není tak uvázaný u dětí, vlastně něco jako znovunabytá volnost.
Jedna z definicí úzkosti je, že je způsobena nedostatkem anebo naopak přemírou svobody. Potkalo mě během života obojí, ale když se naučíš se svou svobodou hospodařit, pak si jí užiješ a zjistíš, že může být příjemné mít dospělé a samostatné děti a necháš se chvílemi hýčkat a rozmazlovat i Ty. S partnerem to může být je krize, která pomine, čas to ukáže, kdo z nás to tu nezná a občas nemá?

Majka (Ne, 15. 7. 2007 - 07:07)

Ahojte všetci :-) Baby, nestíham Vám písať,lebo som začala prerábať byt a som tam od rána do noci. Za posledný týždeň sa o mňa atak pokúsil len 2x, ale našťastie som to zvládla. Raz v nákupnom centre- bola som vyberať palubovku a raz na pošte. Ale je to ove?a lepšie ako predtým, neušla som a pomaličky to prešlo. Cítim sa ove?a lepšie, len stále ten pocit, čo ak to znova príde a neviem sa ho nejako striasť :-)Musím si na to niečo vymyslieť :-)
XXX- prajem Ti peknú dovolenku, určite si ju uži a nechaj PP doma :-)
Miss- cukor 7 je hraničný, ale môže byť spôsobený len diétnou chybou.A nie je to ešte na liečbu, aj ak by sa opakoval taký istý výsledok, postačila by ti diéta. Treba si ešte zopakovať odber:-)
Evka- gratulujem Ti, že si sa tak stabilizovala :-) Ja som bola na tom pred rokom ve?mi podobne a mne sa to aj napriek tomu, že neužívam AD tiež dosť zlepšilo a snáď sa to upraví úplne :-)Ale stále trénujem pod?a jednej knižky od psychologičky. A neboj, supermarket zvládneš, ja som tam bola minule po roku- dovtedy som sa mu úspešne vyhýbala- a prežila som bez väčšj újmy na zdraví :-), dokonca som dostala odvahu tam ísť znova.
Tak Vám prajem krásny deň, na Slovensku máme oblohu bez obláčika, tak by som chcela vybehnúť niekde na hory- už som dlho nebola a chýbajú mi. Ahojte.

xxx (So, 14. 7. 2007 - 21:07)

UFFFFFFFFFFFFFFFFF, tak asi po hodine docitani jsem vas precetla:)
Psala jsem prispevek na 6 a divila se, ze tam nic neni:)

Holky, zitra jedeme na tyden na dovolenou, tak tu dlouho nebudu, ale snad se za tu dobu aspon nekomu udela dobre:)

Ja jsem uz 5 dnu bez neurolu, ataky i nervoza jsou pryc, snad naporad:) citim se fajn, snad uz to tak bude...obcas mne teda napadne nejaka hloupa myslenka, ale jsem schopna si ji logicky vysvetlit a tim hned zahnat, mam velkou radost:)
Doufam, ze az se za tyden vratim, budu cist pozitivni zpravy, ze je nekomu taky mnohem lip:)

Vsechny jsem precetla, ale chtela bych reagovat hlavne na LILY-hmmm, nestacim se divit....za tyden obrovsky pokrok:) Vzpominam, jak jsem te tu cetla poprve-klubicko nestesti, a´ted? Dokazes radit ostatnim, super...tleskam a drzim palce..jen tak dal:)
Ahoj vsem a zvladnete ty vedra:)

Evka (So, 14. 7. 2007 - 21:07)

U me to hanko zacalo na konci cervna minuly rok,na zacatku cervence jsem byla i v nemocnici,panika,ze mam neco se srdcem,nenasli samozrejme nic,zdrava jak rybicka,no a pak mi rek¨li,ze pokud se stav nezlepsi,tak hnedka k psychiatrovi,ze to budou nervy:).A v pulce srpna uz jsem zacala brat AD.beru Apo-parox 20mg,doktorka mi rikala,ze takova mala davka a hned mi zabrala.Mam je od zacatku.Ted k psych chodim tak jednou za 3 mesice.Vim,co mi je a sama bojuju.Nejhorsi je,ze cloveka to chytne ve 20ti a veze se to s nim.myslim si,ze uplne nikdy se toho nezbavim.Ani "pilulku prvni pomoci(Lexaurin)"jsem nevzala ani jednou.Doktorka mi rikala,ze stabilizacni doba3-6 mesicu,ale sama vidim,ze to tak neni.Muze to trvat dlouhou dobu.Taky ti moooc preju,at jsi na tom podobne jako ja.Joo a mimochodem agorafobie trosku:)Taky jsem nechodila vubec ven,problem byl sejit ke kamaradce 50m,k tomu jsem se odhodlavala vzdycky pul hodiny a stejne jsem nesla,jet na kole nepripadalo v uvahu..Proste vubec nic,jen lezet v posteli doma,to bylo utociste.

Bára (So, 14. 7. 2007 - 21:07)

Ta se to zase holky zhrošilo, udělala jsem ty okurky, vykoupala psy, všecko OK, byla jsem v pohodě a k večeru zase znovu motanice a tařes a strach, ale už se to tak nerozjelo, tak doufám, že snad už ne. Kolik si berete najednou Neurolu, když je vám moc špatně. Já mám 1 mg tablety, vzala jsem si jednu někdy kolem jedné a v sedm už jsem si musela vzít další půlku. Snad to není nahusto? Teď jsem dost unavená, tak půjdu asi spát.Tak p.

Hanka (So, 14. 7. 2007 - 21:07)

Evko,ono asi nemáš agorafobii a chytla jsi to včas a AD zabrala,jaká bereš?Jsi asi jedna z těch štastných,kdy to takhle funguje,já chci takyyyyyyyyyy,ale už je mi 51 a tu pravou dobu na podchycení asi p.doktoři nepodchytli a ted,jak pronesl doktor nečekejte od AD zázraky je to běh na dlouhou trat,hm,ale moc ti to přeju Hanča

Evka (So, 14. 7. 2007 - 21:07)

No šak hanko to nebude zadny med:).Jako uz rok beru AD,u me to zacalo taky v obchode a v takovem horku,tak se mi to vraci:(.Po roce uz dokazu vsechno,musim zaklepat holky. kdyz nekdy to neni idealni,ale nepripoustim si to.Ted jak jsem tady sama,tak nad tim uvazuju,ale uz me ani panika neprepada,jak si zvyknete,ze jste tady samy,tak uz to tak hrozne neni:).Takze holky,co jste tady psaly,ze mate AD chvilku,ja mam 20 a zabira,ale nad vysazovanim neuvazuju.Chce to na vysazovani nenamahave obdobi.Ted bylo zkouskove,ted ta prace,pak zas bude zkouskove..tak nevim,kdy je ten pravy cas..Ataky uz nemam vubec,jen obcas takove ty uzkosti,politi horka...ale vzdy to ustojim,uz se tomu nepoddavam,protoze jak tady uz nekdo psal,uz jsme je zazily,vime ze jsou to ony,tak proc se plasit:).Ustojime to vsechny..Doufam,ze jsem vam nalila trochu optimismu do zil.Kdyz¨to tady tak pisu,tak vzpominam,jak minule leto zadna prace nic,jen lezeni v posteli,balkon pro me neexistoval,to bylo hned toceni hlavy a mamiiii mne je spatne prijed z prace domu.A sestra:tim ze porad rikas,ze je ti spatne kazdyho jen otravis....a tady byl ten pocatek toho byt zas normalni.Zacala jsem chodit upozornuju bez AD na koupak,myslela jsem ze se tam utopim v te vode,porad vazana na sestru,ale ustala jsem to.Pak AD a zacala skola,to obdobi nebylo nic moc,ale zas zatezovat myma problema svy spoluzaky,pak uz by se snad se mnou nikdo nebavilo,s takovym ufnukancem.A kde jsem ted?Vsechny zkousky hotovy,prace,sama v byte..No holky..Jde to..i kdyz obcas to jeste na me zkousiii...

Hanka (So, 14. 7. 2007 - 20:07)

Evko,jsi supr já mám problém tam vlézt,představa práce..............tam,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,smekám

evka (So, 14. 7. 2007 - 20:07)

Aaaale Miss,vsak manko bys doplatila ze svyho a pak bys pekne dalsi den pokracovala:).Ja nebudu v klasickym supermarketu,ale je to proooste obri nakupni centrum,strasne moc butiku,tak budu v jednom z nich,ale je pravda,ze ty zenske tam nic nedelaji...:).Ale zase 9 hodin tam preskladavat jedno triko taky nebude zadna bomba.Ted jsem prave sama na byte,tak lehka panika,ale uz se mirni,nedavam ji sanci:).

Miss (So, 14. 7. 2007 - 19:07)

Evi- tak to Ti držim palce ja by som umrela po 10 minutach v pokladni by som mala manko ako svina :)) ale neboj sa Ty to zvladnes a potom si budes moct gratulovat ;)

Evka (So, 14. 7. 2007 - 19:07)

Zdravim vsechny.. Jen jsem tady holkam chtela rict,ze mne strasne vadi svetlo v supermarketech a to jdu zitra brigadne prodavat,tak jsem zvedava,jak se s tim tam tech 9 hodin poperu:).

Miss (So, 14. 7. 2007 - 19:07)

Martina- diky ukludnila si ma :))) mala som asi 10 x vysetrený cukor a vždy sa zmestil do tej normy...len niekedy je na tesno, laboratoria udavaju do 6 že je v norme, ale ladviny mi prepustaju cukor, ale to moze byt aj ich zvysenou priepustnostou mi bolo vysvetlene ze pokial nestupa v krvi je to ok..tak snad, ale vzala som si Tvoje rady a pojdem si kupit mumio, tie zenske hormony dufam ze dostanem...a ten jod by nemal byt problem ja fakt vyskusam vsetko len aby mi bolo už konecne lepsie, zacala som uzivat Aloe ale ma po nom dost prehana tak neviem ci tak ma vyzerat detoxikacia :))) Znama mala cukor 15??? tak to je už brutus...ja som raz mala len 3 sa ma pýtali ci mi nie je zle, ale to som nejedla velmi tiež a cukor vraj velmi ovplyvnuje stres...diky za odpoved a vies sa aj sama zdiagnostikovat?

Reklama

Přidat komentář