Reklama

Nechci mít dítě

Klára (Čt, 9. 6. 2005 - 23:06)

Taky nechci mít dítě.Vím to o sobě už strašně dlouho, není to žádná momentální póza (je mi 26).V podstatě už bych na dítě měla věk, ale žádné "biologické hodiny " se u mě nekonají.Nejhorší na tom ale je, že můj přítel dítě chce.Já se tím dost trápím.Mám ho ráda, ale vím, že v tomto by se partneři měli shodovat, jinak ten vztah nemá cenu.A je to vlastně ztráta času pro oba.Nejradši bych si našla partnera, který má na to stejný názor.Anebo takového, který už děti má z předchozího vztahu a nechtěl by je po mě. Ale mám pocit, že v mém okolí se žádní takoví muži nevyskytují.Nechci tady z toho dělat seznamku, ale kdyby se přece jen takový muž našel, byla bych ráda, kdyby se mi ozval na můj mail:-)Ahoj Klára.p.s.všem holkám, které jsou na tom jako já, přeju, aby si našly stejně založené partnery.Vím co to je za hrůzu, když se v tomto partneři neshodnou.

Rob (St, 8. 6. 2005 - 23:06)

Máš recht. Každý si žijeme svůj život a musíme si ho prožít tak, aby nás uspokojil. Pokud nežiju na něčí úkor - a to rozhodně není tento případ.

Jana (St, 8. 6. 2005 - 22:06)

Když už tady ty paka utočí timto zpusobem, tak vam musim oponovat. "mrdani" se vzdam s radosti a hned. Mam spoustu jinych zajmu nez je sex. Nyni jsem temer rok bez pritele a na sex si skoro nevzpomenu. Nemam na to ani cas. Je mi 25 a deti take nechci. Ale uznavam, ze ja sobec trochu jsem asi. Abych byla stastna potrebuji byt fit(sport), cestovat, cist,... pochybuji ze na toto budu mit s ditetem cas a neverim ze laska k diteti mi toto vsechno nahradi. A pokud bych jako matka nebyla stastna a mela bych treba deprese, pochybuji ze by se mi podarilo vychovat dite. Nasi na me tlaci, protoze ted mozna se rysuje novy vztah... ale kaslu na ne. Uz me natlacili do studovani VS (nechala jsem toho) pak jsem se tak trochu kuli nim rozesla s klukem a od te doby jsem si rekla dost. Je to muj zivot a zalezi jen na me jak si ho zaridim.

Táňa (St, 8. 6. 2005 - 08:06)

Mě je zase z tebe na blití ty krávo prostopášná!

Harriet (Út, 7. 6. 2005 - 13:06)

Užívat si jenom mrdu, to je pod intelektuální úroveŇ!

Martina (Út, 7. 6. 2005 - 12:06)

Dovedu si představit, že některá dívka při představě, že by jí z dítěte vyrostl takový neinteligentní hulvát, jak se zde někteří páni vyjadřují, raději na dítě zapomene.

kokrouš (Út, 7. 6. 2005 - 11:06)

Zhebněte kurvy, když nerodíte!

JTC (Út, 7. 6. 2005 - 09:06)

Jenom byste kurvy mrdaly, ale děcka nic co?

Kera (Po, 6. 6. 2005 - 18:06)

Je mi 28 a taky nechci deti. Ty duvody jsou v podstate dva. Kdyz se podivam kolem sebe, tak mi lidstvo nepripada jako zivocisny druh, ktery by si zaslouzil prezit. A naopak, chudak dite, ktere se narodi do takoveho sveta, aniz by dostalo na vybranou.Muj pritel deti chce. Ale od zacatku naseho vztahu vi, ze se mnou je mit nikdy nebude. Uz jsme spolu tri roky a mam ho moc rada, ale dobre vim, ze jestli jednou zacne mit pocit, ze nechce dal bez deti zit, budeme se muset rozejit, protoze v tomhle se neda udelat kompromis.A jak s tim zijeme? Uzivame si ten cas, co travime spolu a budoucnost neresime. Treba spolu vydrzime do konce zivota, treba se za rok rozejdeme. Reci okoli typu "kdy budete mit deti, kolik budete mit deti, jak to, ze jeste nemate deti" proste ignoruju. Dulezite je delat jen veci, o kterych je clovek presvedceny, ze jsou spravne, ne to, co mu jako "spravne" vnucuje okoli a nejake radoby spolecenske normy.A vsem zenam preju, aby se o tom mit ci nemit deti rozhodly jen podle sveho vnitrniho presvedceni, protoze at je jakekoliv, maji na nej pravo.

Aleska (Ne, 8. 5. 2005 - 23:05)

Ja nevim, proc se tu lidi napadaji za to, ze nechtej mit deti. To je kazdyho vec, ne? Treba ja deti nechci, bojim se. Proc bych mela byt sobec? Kdyz vidim dcerky svych kamaradek, pripadaj mi roztomily , taky si predstavuju takovy mit, krasny holcicky s dlouhyma vlasama, vybiram pro ne i jmena. Pak uvidim neakyho rozmazlenyho sousedovic kluka (nebo i holku) a nechci. Taky se bojim porodu! A jak! Ta krev, bolest! Zasivani!!! A jaky je to bejt tehotna? Kdyz to v brichu roste? Musi to bejt strasny. Jako dite jsem nestastnou nahodou videla film Vetrelec a honi me to doted. Kdyz vas dite kopne, ja bych se strachy podelala!!! Pak tomu cistit rany po pupecni snure, usni a nosni dirky, zda se mi, ze je ten zivot komplikovanej a ja bych to nezvladla. Piplat to, furt za tim behat, je to nemocny, tak litat po doktorech a az to vyroste, kde mam tu zaruku, ze to bude dobry clovek? Jiste (jak uz tu nekdo psal), je to vychovou, ale mi rodice me moc nevychovavali, rostla jsem jak drivi v lese...ale na drogy jsem nesahla, netoulala jsem se po diskotekach, je to proste moje povaha, ne ze by me rodice donutili takhle myslet. Mela jsem proste vyssi cile, nez bejt nezbednej potomek. Rada jsem cetla, zajimala se o hudbu, zpivala jsem , hrala na nastroje, ale moje povaha je nahoda. Mohla jsem dopadnout jako lidi u nas na skole, s nedokoncenou maturou, bez cile. Takze, i kdyz dam diteti vsechno, kdo mi zaruci, ze ho kamaradi nezatahnou do neaky party a dite budto bude fetak, nebo se mu neco stane, umre, v lepsim pripade v mym stari me leda podpali barak nad hlavou? Nebo proda, aby bylo na fet? Treba sprosta slova se u nas nerikaly, ale ja to pritahla ze skoly. Dite travi vic casu z domu, tak je jasny, ze do sebe neco spatneho casem vsakne. Tak ja se bojim, ze ta rodinna idylka, kterou bych ja chtela a kterou vidim u kamaradek, je vlastne jen maly zlomek zivota s ditetem a vetsina ostatniho zivota tak idylicka neni.

iks (Ne, 8. 5. 2005 - 22:05)

jezis Jano, nech ho bejt!To je nakej hajzlik. Chces dite? Ja taky. V mnoha vztazich, ve kterych jsem byla, jsme se skoro hned po dukladnym seznameni domlouvali, jaky jmeno bysme diteti dali...kazdej chce dite, je to prece jenom dalsi zivotni etapa. A jestli s nim chces bejt bez ditete? Tak teda BUDES strhana jako jeho matka s rukama az ke kolenum. Taky mam takovyho (dite chce), ale je taky zvykly na vsechno prichystany od maminky, musim dukladne varit uklizet, zehlit kosile a jeste u toho bejt sexy! Asi mu brzo dam kosem.

Janka (Ne, 8. 5. 2005 - 21:05)

Ja si osobne myslim, ze je take dulezity, MIT S KYM to dite! Ja mam 2 roky pritele a zpocatku me vlastne sbalil hlavne na reci o detech....rikala sem si tak mladej(24) a uz takhle schopnej, ze by se postaral o dite...hmm... jenze po roce chozeni(kamaradi jsme uz leta) jsem zacala o diteti a on mi rek ze sem se snad zblaznila takhle brzo. Propadl uplny panice, ze to neuzivime(bere 25 litru) co kdyby ztratil praci(dela v zubarine a misto ma vic nez jisty) a ze nemame kde bydlet (kdyby chtel bydlime uz davno, barak stoji, jen se nastehovat) a ze uz se nikam nepodivame(..ani sem nevedela ze rad cestuje..) Kazdopadne tahle jeho reakce me znechutila natolik, ze ted uz nechci dite ani ja. Teda alespon zatim ne a urcite ne s nim. Ja si verim, a vim ze uzivim sebe a uzivila bych i dite mozna i dve. Bydlet kde mam ale pritel se ke mne nechce nastehovat protoze nechce dojizdet 30 km do prace. A ac miluju cestovani a dobrodruzstvi, vim ze bych se toho vzdala ajak by to slo, brala deti vsude sebou. Momentalne nechci dite vubec, protoze mam pocit ze bych na vsechno byla uplne sama. Pritel s nicim nepomuze,moji prace si navic nevazi a nebo nevidi. Bydli u rodicu a tam vsechno dela maminka.Chodi za nej i na postu apod. Kdyz to tak vezmu, rozumime si jen do te doby, nez po nem neco chci treba pomoct. Je otravenej anebo na to proste zapomene. Tak nevim jestli to ma cenu s nim tahnout dal?? sakra. neumim se ani rozchazet s klukama. je mi jich tak nejak lito dycky. Zustanu s nim, ale deti nebudou. nechci bejt jak jeho mama, strhana s rukama u kolen od nakupu ani penize ji starej nedava.

uma (Čt, 21. 4. 2005 - 16:04)

Ale já to dovedu pochopit-to tedy pozor!Má švagrová je užasná ženská a děti ani chlapa nechce-ovšem v jejím tonu není ta zahořklost,která je výše hmatatelná.Já totiž kdysi takhle také mluvila,takže tuším,že vím o co jde a jak to vzniklo...

Olga (Čt, 21. 4. 2005 - 16:04)

Tohle jsou dva pohledy, které si nikdy nesetkají. Lidé, kteří děti nechtějí, nemohou pochopit radost z mateřství. A nechybí jim to. A stejně lidé, kteří jsou šťastnými rodiči, nemohou pochopit, proč tu radost z nového života někdo odmítá. Jakékoliv pohrdání, osočování a litování není na místě. Zkrátka není. Howgh.

uma (Čt, 21. 4. 2005 - 16:04)

to je velmi smutné,že si myslíte,že mateřství je pouze zlo..to,že vy nechcete mít děti je mi jedno a myslím,že všem ostatním taky a je dobře že to alespon víte,že jako matka byste byla nepoužitekná se svojí emocionální výbavou-objektivita především..nicméně mateřství je hlavně neuvěřitelný dar a nikdo kdo nemá a nebude mít dítě nikdy nepochopí,že dítě může dát tolik,že si sednete na zadek..ono není jen sobecký retardér-víme?..mimochodem jsem podnikatelka a nacestuju se až mě to mrzí..

katae (Čt, 21. 4. 2005 - 09:04)

Když tak čtu příspěvek Rigi, jsem ráda, že taková nejsem. Máme společné to, že jsme obě cílevědomé. Mám zodpovědnou práci v soukromé firmě, pracuju ještě pro jedno nakladatelství jako jeho generální zmocněnec, psala jsem dva roky pro noviny, vydala jsem pohádkovou knížku, teď připravuju další knížku ve spolupráci s astroložkou, moc ráda sportuju a na všechno si najdu čas, i na odpočinek a meditaci; život má být vyvážený.Při tom všem nade vše na světě miluju své dva syny (11 a 13 let) a nikdy bych se nedokázala rozhodnout pro to je nemít. I při tom všem, co dělám, mám na ně dostatek času. Kromě práce se je snažím zatahovat do ostatního mého života, t.j. vedu je k literatuře a sportu. Do jejich 6-ti let jsem tu byla jen pro ně a vypiplala je z nejhoršího, ale čím jsou starší, tím mě fyzicky potřebují míň a míň. Takže není pravda, že se život musí točit jen kolem dětí.Chtěla bych později ještě holčičku.

Verča (St, 20. 4. 2005 - 20:04)

To borec,to bolek : Magoři....

bolek (St, 20. 4. 2005 - 09:04)

Néseš herečka nebo kurva? Nebo vobojí?

Iva (St, 20. 4. 2005 - 09:04)

Rigi, je to tvoje volba. Je dobře, že v tom máš tak jasno. Je to lepší, než mít děti a nestarat se o ně. Jak tak čtu tvůj příspěvek,tak jsem ráda, že já to mám jinak.

borec (St, 20. 4. 2005 - 09:04)

Seš kurva, která ju má jenom na jebačku!

Reklama

Přidat komentář