Reklama

Ženy se snaží zhubnout i za pomocí drog - riskují zdraví a životy

Každá sedmá Britka používá drogy jako kokain nebo metamfetamin v zoufalé snaze zhubnout. Další berou za stejným účelem různé tablety nebo projímadla. Obě metody - jak drogy, tak drastické diety - jsou vesměs neúčinné, shodli se vědci, kteří hodnotili výsledky průzkumu britského časopisu Now. Do něj bylo zapojeno na 2000 žen ve věku kolem 35 let.

Naprostá většina dotazovaných žen totiž během pár týdnů nebo dokonce i dnů ztracená kila nabyla zpět. Sníženou váhu si udržela sotva jedna z deseti žen, které zhubly díky přísné dietě.


Experti varují ženy, že používáním drog ke zhubnutí hrají nebezpečnou hru. Upozorňují, že kokain může zakrýt zdravotní rizika, jako je infarkt nebo mozková mrtvice. Používání kokainu a metamfetaminu má za následek každý rok několik desítek úmrtí.


"Není žádný důkaz o tom, že by používání drog mělo nějaký dlouhodobější příznivý dopad na váhu, ale je spousta důkazů, že škodí zdraví," řekl David Raynes z britského národního střediska pro prevenci drog a dodal, že kokain může zabíjet a vést ke znetvoření obličeje.


Z průzkumu vyplynulo, že více než osm z deseti dotázaných drželo nějakou dietu. Žádnou dietu nezkusila nikdy sotva jedna z pěti. Třicet sedm procent bralo tablety na hubnutí, patnáct procent bralo kokain nebo jinou drogu a 26 procent používalo projímadla jako pomoc při hubnutí. Téměř třetina žen neustále počítala kalorie.


Více než třetina žen usilujících o snížení váhy se přiznala k tajným nájezdům na ledničku, téměř polovina lhala o množství jídla, které spořádala, a čtvrtina skrývala jídlo na "tajných místech".


Jen dvě procenta žen vyslovila spokojenost se svým tělem a třetina z dotázaných řekla, že by se vzdala i sexu, kdyby mohla navždy zhubnout.


Odborníci se shodují v názoru, že jediný způsob jak si dlouhodobě udržet kontrolu nad váhou, je změna životního stylu, tedy změna stravovacích návyků a více pohybu. Tyto dvě věci nic nenahradí.


"Obávám se, že ženy zdůvodňují braní drog snahou zhubnout, stejně jako kuřačky hájí svoji neřest tím, že si chtějí udržet váhu," řekl Raynes. Bohužel průzkum ukazuje, že když se ženy jednou vydají na cestu rychlých diet, provázejí je tyto diety až do smrti, dodal.


"Obraz těla je prokletím žen 21. století. Ať ženy dosáhnou v životě čehokoli, jejich vlastní představa o nich samých je naprosto spoutána do podoby jejich těla," řekla šéfredaktorka časopisu Now Helen Johnstonová.


Zdroj: ČTK

Reklama
Reklama

Komentáře

X (Čt, 22. 11. 2007 - 18:11)
"Odborníci se shodují v názoru, že jediný způsob jak si dlouhodobě udržet kontrolu nad váhou, je změna životního stylu, tedy změna stravovacích návyků a více pohybu. Tyto dvě věci nic nenahradí."

Toto mohu potvrdit. Jsem se pohyboval na 196/+-96 a po prostudování různých materiálů a řízení se jimi (jen na co má vůle stačí, taky hřeším), žádné drastické diety nejsou třeba a přesto mám nyní něco kolem 75-78 kg, snažím se přibrat a přidávám v jídle :) Úbytek váhy mám trvalý, už 2 roky.

Pokud by chtěl někdo pomoci se změnou životního stylu a zhubnout (jedno nejde bez druhého), má aspoň minimální vůli (nikdo neudělá nic za vás, musíte sami) je z HavlíčkoBrodska či okolí, může se mi ozvat třeba na ICQ: 155-749-837. Můžu se rozdělit o zkušenosti či pomoci.

Můžete si mě převážit a pro nevěřící Tomáše bych možná vyhrabal i nějaký lékařský záznam o své bývalé váze. Hubnout jsem začal z 99 kg a nejvíce (jednou) jsem měl 105 kg, jinak většinou 95 kg. Hubnutí stačí pozvolné. Anorektici/čky buďte soudní a neozývejte se mi, vám nepomůžu ;)
Drogy (St, 12. 12. 2007 - 09:12)
Nejlepší legální a účinnou drogou na zhubnutí je česnek. Nejlépe v kapkách. Výzkumy a výsledky to ukazují. Bude se prý drasticky zdražovat. Lidem dochází že tak obyčejná páchhoucí zelenina nebo kam to spadá je antibiotikum 21 století a bez rezistence! Musí se ale brát učinně - v alkoholu. Tělo jej vstřebá v puse a ne v žaludku. Proto člověk nesmrdí a muzou jej takto i lidi co jinak censke nemusi. V syrové podobě člověk použije jen pár procent z efektu! A zatezka to zaludek. Rychla reseni jsou drasticka v nasledcich - prasky a potravinove doplnky. Dlouhodobe uzivani cesneku v kapkach nema nezaudouci ucinky. Pomoha i se stresem! Proste prokrvuje a odbourava z krve cholesteroly a tuky.
pepa1 (Po, 17. 12. 2007 - 12:12)
Chce to systém a né tělo jen oblbovat nebo si ještě zhoršovat zdraví.

Ahoj, četl jsem Vaši diskuzi na snížení váhy. Mám něco vyzkoušeno a dalších cca 100 lidí v ČR. Technologie z Holandska, která je na světe přes 7 let a dělá divy v Německu, Holandsku, Rakousku a u nás taky. Já sám jsme za 42 dnů zahodil z 88Kg na 78Kg (1.9.2005) dnes mám 78,4 - 79,8Kg. Manželka z 60Kg na 54Kg a dnes má 52Kg. Známí který začal 4.1.2006 z 114Kg má dnes 97Kg a chce jít na na 82Kg. Bez JOJO. Nejde o Herbalife. Když Vás to bude zajímat. Tak napište odkud jste není to na mail ani na telefon. Jde o systém stravování, potr. doplňků, atd...... Pomohu Vás s tím začít a budu Vám radit. Pošlu Vám základní informace: mail: disc"wo.cz pepa1
Hlízka (Út, 18. 12. 2007 - 11:12)
No vida, Pepouš nedá a nedá pokoj!
Teddy´s (Po, 18. 8. 2014 - 21:08)
No vida, Pepouš nedá a...No jo... Nedá a nedá...:o)))
Reklama