Ženy mohou hubnout za podpory odborníků a s příspěvkem na cvičení

Za podpory odborníků a s příspěvkem na cvičení mohou hubnout ženy, které se přihlásí do studie zaměřené na omezení tělesné hmotnosti. Musejí však mít BMI nad 27 a věk mezi 20 až 40 lety. ČTK to za organizátory studie řekl Pavel Suchánek z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM).

"Laboratoř pro výzkum aterosklerózy IKEM hledá dobrovolnice pro studii, která je zaměřena na kombinaci stravy s nižším obsahem energie a pravidelného cvičení," upřesnil. BMI (index tělesné hmotnosti) si ženy mohou spočítat samy, když vydělí tělesnou hmotnost v kilogramech tělesnou výškou na druhou. Normální BMI se pohybuje mezi 18,5 až 24,9, nadváha je od 25 do 29,9 a obezita od 30 výše. Nad 40 už se mluví o těžké obezitě.

Do studie mohou být zařazeny jen zdravé ženy, které trpí typem obezity, kdy je tuk převážně v oblasti břicha. Další podmínkou je, že v průběhu posledního měsíce nepodstoupily dietu, neužívají léky na cholesterol, tlak, štítnou žlázu nebo cukrovku. Užívání hormonální antikoncepce není na překážku.

Studie potrvá devět týdnů, startuje koncem ledna. Ženy absolvují cvičení ve fitness centru třikrát týdně po 60 minutách a budou se stravovat podle jídelníčku s mírně sníženým obsahem energie, na den to bude zhruba 6800 kilojoulů.

Po ukončení studie dostanou ženy polovinu nákladů na cvičení, zhruba se počítá s částkou 1200 korun. Dalších 300 korun obdrží jako odměnu za to, že podstoupí tři kontrolní odběry krve a vyšetření na možné budoucí riziko vzniku cukrovky druhého typu. Přihlášky do studie u Pavla Suchánka, pasu@medicon.cz, telefon: 261 363 067.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (15)

 • Obrázek uživatele niki
  niki (anonym)

  Nemůžete zhubnout?Tak vyzkoušejte 7-denní kurs hubnutí ZDARMA - výjimečný bezplatný e-mailový kurz ,můžeme se věnovat jen zájemcům starším 18 ti let. http://www.snama.cz/jel-active3

  Feb 01, 2008
 • Obrázek uživatele pepa1
  pepa1 (anonym)

  Hubnout potřebují i muži ne jen ženy. Sám jsem měl problém. Ahoj, četl jsem Vaši diskuzi na snížení váhy. Mám něco vyzkoušeno a dalších cca 100 lidí v ČR. Technologie z Holandska, která je na světe přes 7 let a dělá divy v Německu, Holandsku, Rakousku a u nás taky. Já sám jsme za 42 dnů zahodil z 88Kg na 78Kg (1.9.2005) dnes mám 78,4 - 79,8Kg. Manželka z 60Kg na 54Kg a dnes má 52Kg. Známí který začal 4.1.2006 z 114Kg má dnes 97Kg a chce jít na na 82Kg. Bez JOJO. Nejde o Herbalife. Když Vás to bude zajímat. Tak napište odkud jste není to na mail ani na telefon. Jde o systém stravování, potr. doplňků, atd...... Pomohu Vás s tím začít a budu Vám radit. Pošlu Vám základní informace: mail: disc"wo.cz pepa1

  Feb 07, 2008
 • Obrázek uživatele g
  g (anonym)

  Ráda všem maminkám, co mají zájem zhubnout zdravou formou, poradím , kam se obrátit. Mám vlastní velmi dobrou zkušenost, což je nad zlato. Jestli máte zájem, napište mi na mail: gruela"seznam.cz

  Feb 07, 2008
 • Obrázek uživatele letadlo
  letadlo (anonym)

  To se nám to tu hemží herbalajfama a spol...!

  Feb 07, 2008
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Ahoj, mohu Vám nabídnout rady v oblastech: Kondiční cvičení, posilování, redukce tuku, nabírání svalové hmoty, sestavení jídelníčků. Dále Vám nabízím osobní vedení tréninků zaměřené na osvojení správné techniky cvičení, odstraňování disbalancí, zpevnění svalů, vytvarování postavy, získání kondice, postupné snížení hmotnosti na úkor tuků nárůst svalové hmoty a vyrýsování. Dále nabízím lektorství reálné sebeobrany a thajského boxu. Tréninky pro jednotlivce nebo i pro pár cvičenců. Cena dohodou (levně). Místo: Praha. Kontaktujte mne na adrese cvicime"centrum.cz

  Feb 22, 2008
 • Obrázek uživatele serach
  serach (anonym)

  pro kvalitní zdravé hubnutí jsem si našla uplně něco co je nové a už jsem to vyzkoušela a fakt to funguje cítím se skvěle vypadám skvěle www.snama.cz/altea-16

  Dub 02, 2008
 • Obrázek uživatele Peťule
  Peťule (anonym)

  Já sem tlustá po mámě a babičce a nic se s tím nenadělá. Akorát mě mrzí že nevím jestli bude holka taky tlustá. Ráda by sem kdyby nebyla ale nevím si rady sama se sebou a taky nevím jestli třeba nebude hubená po manželovi tak aby sem jí zbytečně neomezovala dopředu. Je jí teď 11 a je jak lunt. Ale někdy toho do sebe naláduje hamba mluvit a to potom nevim, jestli je to normální anebo jí to mám brát aby si nezakládala na sádlo jako já.

  Kvě 21, 2008
 • Obrázek uživatele Binka
  Binka (anonym)

  MOJE SÉGRA ŘEŠILA PODOBNÝ PROBLÉM KVŮLI CUKROVCE (ALE TAKY VLASTNĚ TLOUŠŤCE) ALE ONO TO SPOLU VELMI ÚZCE SOUVISÍ. nA RADU DOKTORKY SI NECHALA PRO DĚTI UDĚLAT TEST GENSCAN, KDE JÍ NA OTÁZKY ZODPOVĚDĚLI. JEJÍ SYNEK MÁ PODLE TOHOTO TESTU SICE K OBEZITĚ MÍRNÉ SKLONY, ALE NENÍ TO NIJAK DRAMATICKÉ, JAK SE SETRA OBÁVALA. TAK S DOKTORKOU VYBRALI PRO NĚJ SPORTOVÁNÍ (CHODÍ NA PINČES), SESTRA MU OMEZILA POČÍTAČ, ALE PŘI STRAVOVÁNÍ NECHALI VŠECHNO TAK JAK DŘÍV. PODLE LÉKAŘŮ NEBYLO NUTNÉ COKOLI MĚNIT. TAKŽE SESTRA SI HODNĚ ODDECHLA.

  Kvě 21, 2008
 • Obrázek uživatele Štěpka
  Štěpka (anonym)

  Takže tloušťka je otázka genetiky? To je supr. Já si dycky myslela, že moc žeru... Ale asi to teda bude dědičný. Docela se mi ulevilo.

  Čer 23, 2008
 • Obrázek uživatele Regii
  Regii (anonym)

  Ale to nemůžeš tak brát, že jsi tlustá po předcích a tak to hodíš za hlavu. Tloušťka ti může způsobit spoustu zdravotních potíží jako jsou nemoci srdce a třeba diabetes. Je na tvý vlastní zodpovědnosti, aby jsi se snažila být v co nejlepší kondici a tím se o sebe starala. Kromě toho nevím, jak jsi stará, ale s tímhle přístupem na svoje děti přeneseš nejenom genetickou tloušťku, ale taky nejspíš špatný stravovací návyky a taky nepříliš inteligentní přístup ke svému zdraví!!!

  Čer 25, 2008
 • Obrázek uživatele Štěpka
  Štěpka (anonym)

  No dobře. Asi máš pravdu. Děti mám. Dceři je 8 a klukovi 4. Co by jsem teda měla dělat abych to u nich nepodělala?

  Čer 26, 2008
 • Obrázek uživatele Regii
  Regii (anonym)

  Na tvým místě bych je určitě stravovala zdravě a vedla ke sportu, aby si sami zvykli na to, že je to něco, co jim přináší radost. A jestli by jsi to chtěla brát opravdu vážně, nechala bych jim udělat ten genetický test, co tady o tom psaly holky. A podle výsledků už bych směřovala tu stravu atd. Taky když budeš vědět jaká přesně mají zdravotní rizika, bude pro tebe podstatně jednodušší cíleně zaměřit jejich zdravotní prevenci.

  Čer 26, 2008
 • Obrázek uživatele Stázka
  Stázka (anonym)

  To jsi napsala moc hezky.Ja se o svoje deti staram dobre a myslim ze i to jidlo dostavaji dobry ale je mi jasny ze nemuzu delat prevenci proti vsemu, to by sem se zblaznila. Kde na ten test najdu odkaz?Dekuju. Stazka

  Čer 27, 2008
 • Obrázek uživatele Regii
  Regii (anonym)

  Co já vím tak www.genscan.com, to je v Praze. Ale jestli to třeba dělá víc firem jako testy otcovství tak to nevím.

  Čer 27, 2008
 • Obrázek uživatele Hi Dear
  Hi Dear (anonym)

  Hi Dear Email:amianyak(at)yahoo(dot)com Peace be unto you,how are you today.I do hope that you are fine. I saw your profil in (doktorka.cz) and like your person in general,this made me to write to show you,my extent of interest in you.please i will like you to send me your mail to my mail amianyak"yahoo.com so i can send my picture to you for we to continue. thanks and be bless yours amian.

  Bře 24, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama