Reklama

Zajímavosti o hubnutí

Chcete zhubnout? Pak byste měli vědět, že...

1. Americká společnost proti rakovině prokázala, že lidé užívající pravidelně umělá sladidla nehubnou, nýbrž nabírají. Zdá se, že tyto látky zvyšují chuť k jídlu a zpomalují proces trávení.


2. Kyselina gama-linolenová (GLA) je aktivní složka oleje z černého rybízu, lněného oleje a pupalkového oleje, která pomáhá regulovat metabolismus tuků a kontrolovat chuť k jídlu.


3. Téměř 95% lidí dodržujících dietu do roka opět nabere ztracenou hmotnost a drží dietu opakovaně. Nejlepším způsobem, jak snížit hmotnost, a snad jediným způsobem, jak sníženou hmotnost udržet, je trvalý přechod na zdravou výživu a přijetí aktivnějšího způsobu života.


4. Velmi malý přísun kalorií způsobuje zpomalení metabolismu, což vede ke spálení jen velmi malého množství přijatých kalorií.


5. Člověk, který má vysoký podíl svalové tkáně oproti tuku, má i vyšší rychlost metabolismu než osoba s převažujícím podílem tukové tkáně, a bude tudíž potřebovat i více kalorií.


6. Studie z roku 1994 sponzorovaná americkým ministerstvem zemědělství prokázala, že stopový prvek bor může urychlit spalování kalorií. Jako zdroje boru jsou vhodné hrozinky a cibule.


7. Podle oficiálních údajů z Velké Británie užívání směsi jednoho dílu rostlinného oleje a dvou dílů vinného octa k masáži podporuje uvolňování tuku. Doporučujeme použití čistého za studena lisovaného olivového oleje. Masáž provádějte dostatečně energicky nejméně třikrát týdně. Tato léčba je vhodná i pro bolavé a ztuhlé klouby.


Zdroj: Bible předpisů zdravé výživy, nakladatelství Pragma

Reklama
Reklama

Komentáře

Pietra (Čt, 7. 2. 2002 - 11:02)
Jak zdravě a rychle hubnout?
Na to je skvělý prostředek: odtučněné jídlo a sport aneb jakýkoliv pohyb.
Čtyři roky cvičím aerobik, který je skvělý pro kondici člověka. Tak jako jízda na kole, např. v lese, mi pomohl k vytvarování svalů na nohách a ke zpevnění celého těla, ale ne k výraznému hubnutí. Toho jsem dosáhla díky tanci.
Tanec je skvělý a díky němu jsem zhubla za jeden měsíc cca 8Kg. Tak jako dříve jsem jedla ovoce a zeleninu, odstředěné mléko a výrobky z něj, kuřecí a krůtí maso, močské podtvůrky, no prostě to co mám ráda, tzn. i sladké. Čokolády nemusim, ale takhle dobrou sušenku nebo whooper(či hamburger), to jsem si dala ráda.
Můžete jíst cokoli, když se budete phybovat.
Tancuji si doma dvě hod. a je to super.
Vyzkoušejte to!
sonia (Čt, 21. 2. 2002 - 01:02)
souhlasim
Iva (St, 9. 1. 2002 - 10:01)
Se vším souhlasím, přešla jsem trvale na zdravou výživu sportuji třikrát týdně, 168cm/63kg věk 23.
Vím, že každý člověk je originál a u každého to je jinak přesto by mě zajímalo, když chci zchodit 5 kg jaký by měl být příjem kalorií za den. Aby tělo jak se uvádělo v článku nevyhladovělo a pak opětovně se nechtělo přejídat.
Šárka (St, 20. 2. 2002 - 13:02)
Souhlasím s Pietrou, jedině pohyb nás zbaví nadváhy. Je mi 23 let/158cm a momentálně mám 71kg. Ještě v létě jsem měla 63kg. Ale to jsem byla po dietě. Nedržela jsem žádný drasťák, pouze se hýbala a omezila sladké a tučné. a ono to šlo, ale ty chuťě! A hlavně opravdu jsem hodně omezila tuky a tělo si o ně řeklo, takže mám opět svou původní váhu. Byla bych ráda o nějaký orientační jídelníček, abych dokázala opět váhu sundat a hlavně udržet.
Návštěvník (So, 10. 5. 2008 - 09:05)
Souhlsím s úpravou stravování, pohybem atd. , ale co dál ?Léta přibyvají, ubývá času, chuti k pohybu , počítání kalorií.Já preferuji kvalitní potravinové doplňky, které organismus čistí, zbavují toxických látek, upravují metabolismus,posilují imunitní systém,.....Užívala jsem výrobky Akuny, teď jsou na trhu nové potr.doplňky včetně kávy,čaje,čokolády,zubní pasty...vše s houbou Reischi- GanodermaGanoderma Luciímje po staletí opěvována v čínské a japonské literatuře. V Číně je považována za houbu dlouhověkosti obdobně jako v Japonsku Shii-take. Cínskými názvy ¨Ling Zhi¨ nebo ¨Ling Chih¨ je přímo označována jako ¨houba nesmrtelnosti¨ resp. jako ¨magická květina¨. Slovo ¨Zhi¨ se dá rovněž interpretovat jako božská léčivá bylina¨, japonský název ¨Reishi¨ má stejný význam. Koncem 80. let byly publikovány práce dokazující schopnost houby regulovat hladinu lipidů, glukozy v krvi, krevní tlak a z houby byl izolován komplex polysacharidů příznivě ovlivnující imunitní systém.Lesklokorka lesklá patří mezi houby, které se pěstují nikoliv z kulinárních, ale především z léčebných důvodů. Vzhledem k dřevnaté konzistenci se požívá ve formě prášků, tablet, tinktur, čajů a sirupů.V čínských nemocnicích podávají pacientům extrakt z houby ve formě sirupu jako součást léčby při nerůznějších onemocněních.Některé prokázané účinky extraktů z houby Ganoderma lucidum:
Návštěvník (So, 10. 5. 2008 - 10:05)
Ty vole,to je nářez
Monika (Ne, 22. 2. 2009 - 01:02)
Jak hubnout a při tom odpočívat?? TO zní divně, ale opravdu to jde. Strašně dlouho mi při drsných dietách trvalo než jsem vzhubla aspoň 5 kg. Já nevim, jak vy, ale už jsem s timhle trápením skončila kvůli jedné pani, která mi doporučila přístroj jménem INFRASAUNOVÝ OBLEK.Skoro nikde ho nemají, ale v PRAZE jsem ho sehnala v jednom salónku www.masaze-melija.webnode.cz tak se zkuste objednat. Hned to nezabírá, ale opravdu po jedné aplikaci jedno kilo vypotíte a teď v zimě je to ideální, protože se příjemně prohřejete. Já jsem po 20. aplkaci a je vidět velký rozdíl OPRAVDU a to je, co říct zrovna u mě :) JInak cenově to ujde asi kolem 200,- za 45 min. :) JInde jsem sehnala za 500,- a to mi přijde už moc tak se zkuste podívat na ten odkaz. Zatim se mějte hezky :-)
DAVID (Ne, 10. 5. 2009 - 19:05)
Prosim, vykašlete se na nějaký prášky a hubněte pomalu a zdravě.. sakra, dyť se na to podívejte, život žijete jen jednou, tak se sakra odhodlejte hubnout co nejdříve, pokud chcete hubnout začněte už teď. Teď hned, né až zítra. HUBNUTÍ není hladovka! Jídlo není nepřítel!!! Já zhubnul 17 kg za pět měsíců, šlo to pomalu, ale stálo to za to. Říkám vám, nejlepší pocit, už koukám po plavkách který si koupim až zhubnu aspoň těch 20 kg. měl jsem 110 kg a teď 93 kg, jsem spokojenej. Pojďte do toho taky.. napiště na hubnupomalu"email.cz a já vám napíšu jak jsem to dokázal můžem si poradit navzájem.
Damoša (Po, 18. 6. 2018 - 23:06)
moje řeč. Vyčistěte si tělo od ,,špíny,, vody a pak to pujde hezky samo
Reklama