Tuková tkáň: obrana před překyselením organismu

Organismus schraňuje tuk jako obranu proti přílišné produkci kyselin při metabolizování západní kyselinotvorné stravy s nadbytkem cukrů a bílkovin.

Některé z kyselin se vyloučí střevem, močí a kůží (toto vylučování může způsobit vyrážky a ekzémy), ale všechno ostatní musí být zneutralizováno, poněvadž nadbytek kyselin v těle způsobuje závažné zdravotní problémy.

Organismus se snaží nadbytek kyselin neutralizovat pomocí minerálů - díky tomu dochází k odvápenatění kostí a vzniku osteoporózy. Jako další neutralizační systém slouží tuky. Ty však především tyto kyseliny uchovávají v tukových tkáních.

Z krátkodobého hlediska je uchovávání kyselin v tukové tkáni dobré, poněvadž organismus se tak chrání před bezprostřední destrukcí kyselinami, avšak z dlouhodobého hlediska vytvářejí zásoby tuku též spoustu zdravotních problémů.

Použitý zdroj: Zázrak pH - Zhubněte odkyselením, nakladatelství Noxi

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Kavitace - bolí to?
    Kavitace - bolí to? (anonym)

    Musím z vlastní zkušenosti potvrdit, že kavitace (bezbolestná liposukce) není opravdu nic, čeho byste se měli bát dámy. Vše se provádí přístrojem, bez skalpelu a opravdu to nebolí. Výsledek je vidět hned při první návštěvě. U mě to byly 3 cm dole. Kdyby to někoho zajímalo, byla jsem ve Studiu TOP IMAGE Zlín - jejich web http://bit.ly/Hwfg1M

    Dub 10, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama