Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Toxicita a špatné vylučování jako příčina nadváhy

Tvrzení, že toxické látky a exkrementy mohou být zodpovědné za problémy s váhou, je často předmětem vzrušených diskusí mezi odborníky. Někteří to považují za nesmysl, zatímco jiní věří, že detoxikace organismu pomáhá díky pročištění jater zvýšit úroveń metabolismu a zlepšuje vstřebávání vitamínů a minerálních látek.

Tato představa není zdaleka nová. Myšlenka, že schopnost organismu spalovat kalorie může být ovlivněna "vnitřní čistotou", se mezi lékqaři objevila už začátkem 20. století. Vzpomeňme na průkopníka v oblasti kombinování potravin, doktora Johna Tildena. Uveřejnil své závěry o toxických látkách v organismu už v roce 1926.

Když je systém zodpovědný za zpracování a vyloučení exkrmentů přetížený, nebo je tělo podvyživené, odpadní látky z těla neodcházejí a zůstávájí uvnitř. Když nejsou toxické látky včas vyloučeny z těla, hromadí se. A hádejte kde. Ano, ve vašich tukových buňkách. Proto se detoxikace hodí jako vhodný start pro snižování tělesné hmotnosti.

Pročištění organismu také pomáhá zbavit se letargie a umožňuje načerpat novou životní energii.


Zdroj: Velká kniha o dělené stravě, nakladatelství Columbus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele jula
  jula (anonym)

  Dne jsem se poprvé podívala na tyto stránky a možná, to vypadá jako žert, ale jak já tak má příbuzná jsme měli veliké problémy s vyprazdňováním. Pitím sušené syrovátky to však zkončilo. Obě ji pijeme vlažnou hned ráno.Nějakou dobu to sice trvalo, ale po pravidelném pití je i pravidelná stolice. Ráda bych přesto sla na střevní sprchu, má s tím někdo zkušenosti. Nápoj se jmenuje susyomen3.

  Lis 30, 2004
 • Obrázek uživatele Marcela
  Marcela (anonym)

  Ahoj! Je velmi úžasné přizpůsobit hubnutí a čištění těla dle lunárního kalendáře. Jsou totiž dny,kdy to půjde samo a dny,kdy to tělu spíš ublíží .... např. očistná kůra je vhodná od 1.2 do 9.2 a to nejpépe zaječická minerálka,která navíc čistí i krev. Stojí asi 25 kč a mají ji např. i v lékárnách .... Další bezva věc je hladovka - dle luny. Např. 2.2, 8.2,16.2,24,2 a 3.3 .... pokračuje to dle fází měsíce. Tyto dny nejen že v pohodě vydržíte být úplně hladem,ale navíc Vám to i pomůže ke zdraví. Kdo by však chtěl zhubnout - a nebo lépe regulovat vyprazdňování - doporučuji PSYLLIUM. Jsou to takové - otruby - jemňoučké - a bez chuti. Míchá se to do pití - a ve střevech to až 14x zvětší svůj objem. Obaluje a naplňuje to střeva a tím je dokonale šistí. Stolice se stává světlou,nezapáchající a měkkou..... No je to super..... Přeju krásný den!

  Led 31, 2005
 • Obrázek uživatele olenka
  olenka (anonym)

  Ahoj Marcelo, skoušela jsem hladovku,ale ne "dle luny"jak řikaš,uživala jen tekutiny(řika se že hlad je převlečená žizeň)a k tomu ten slavny psyllium.Nejsou to otruby,ale vlaknina.Jen že mi nikdo neřekl,že vlaknina nadymá.Dřiv mi ten psilium vůbec nevadil,ale včera jsem musila napohotovost-kreči v žaludku.

  Dub 25, 2005
 • Obrázek uživatele petra
  petra (anonym)

  Dnes jsem začla držet 3denní hladovku a k tomu každý večer klystýr.Možná něco zhubnu,ale hlavně si vyčistím organismus.Přečtěte si něco od Mudr.Partykové a pochopíte.

  Kvě 10, 2006
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Ráda bych znala názor odborníků na hydrocolonterapii. Je vhodná,účinná a má smysl nebo je to jen dobrý tah obchodníků na výdělek? Opravdu vyčistí střevo lépe než klystýr nebo např. Fortrans před operacemi? Děkuji za odpověď.

  Pro 11, 2006

Přidat komentář

Reklama

Reklama