Thermogenic komplex se Svetolem od firmy Solgar - odbourává tuky a podporuje hubnutí

Jedná se o unikátní komplex pro podporu hubnutí. Obsahuje Svetol - extrakt ze zeleného kávového zrna, chrom, zelený čaj, lipototropní faktor, kajenský pepř a Bioperin - extrakt z černého pepře.

Co je Svetol (R) ?
Svetol (R) je rostlinný extrakt bez kofeinu ze zeleného kávového zrna, bohatý na kyselinu chlorogenovou a zdroj kofeinu a kyseliny chinové.
Proces extrakce, který používá Naturex si klade za cíl zachovat identitu rostliny, stejně jako jedinečnou charakteristiku extraktu s ohledem na suroviny.

Svetol (R), zelený kávový extrakt zachovává všechny aktivní molekuly přítomné v kávě a zároveň má vysokou biologickou dostupnost .

Svetol (R) snižuje vstřebávání glukózy
Jedním ze způsobů,  jak zelená kávová zrna působí, je snížení absorpce glukózy ve střevě v důsledku obsahu kyseliny chlorogenové.
         
Svetol Studie (R)
Nedávná klinická studie provedená na 50 lidí ve věku mezi 19 a 75 roky , demonstrovala vliv Svetolu (R) na hubnutí díky efektu << spalování tuků >>. V průběhu 60 dnů byly pozorovány dvě skupiny dobrovolníků, všechny s BMI (Body Mass Index) přes 25. První skupina dostala 400 mg Svetolu (R) denně , zatímco druhá skupina dostávala placebo .
Po 60 dnech užívání účastníci, kteří obdrželi Svetol (R) ztratili 5,7 % své původní hmotnosti, což odpovídá průměrné hmotnosti 5 kg.
Ve skupině také došlo ke značnému snížení indexu tělesné hmotnosti, stejně jako k nárůstu hmotnostním poměru svalové hmoty k tuku.

Účinky:
- Svetol (R) je schopen výrazně snížit hladinu cukru v krvi přítomného po jídle.
- Zvyšuje hmotnostní poměru svalové hmoty k tuku
- Snižuje tělesnou hmotnost
Navozuje použití tuku jako zdroje energie

Chrom
Chrom je důležitý stopový prvek, který je zapotřebí pro kontrolu hladiny cukru v krvi.  Tvoří součást sloučeninz zvané glukózový toleranční faktor, který pomáhá ke zvýšení citlivosti na inzulín.

Studie používající 200 ug a 600 ug pikolinátu chromu mají za následek ztrátu tuku, uchování svalové hmoty a zvýšení aktivní tělesné hmoty.

 Green Tea - Zelený čaj (Camellia sinensis) :
- Bohatý zdroj katechinů
- Stimuluje termogeneze a oxidaci tuků .
- Také obsahuje kofein, další látku s uznávanými termogenní vlastnosti.
Používá se k omezení opětovného nárůstu hmotnosti po zhubnutí .

Výzkumem bylo zjištěno,  že dochází k meziročnímu poklesu tělesné hmotnosti a obvodu pasu, když dospělí užívají extrakt ze zeleného čaje.

Zelený čaj a chuť k jídlu
Zelený čaj inhibuje katechol - O - methyltransferázy (enzym, který spouští rozpad chemických látek v mozku se podílejí na regulaci chuti k jídlu ).

Green tea studie
- Průměrné tuku oxidace byly o 17% vyšší po požití extraktu ze zeleného čaje než po požití placeba.
- Podíl oxidaci tuků k celkové energetické výdaje byla také významně vyšší po požití extraktu ze zeleného čaje .
To znamená, že požití extraktu ze zeleného čaje může nejen zvýšit oxidaci tuků (při středně intenzivní cvičení ), ale také zlepšit citlivosti na inzulín a na glukózovou toleranci.            

Kajenský pepř( Capsicum annuum )
- Kapsaicin je hlavní capsaicinoid v chilli papričce.
- Studie u lidí pozoroly větší zvýšení energetického výdeje přímo po jídle s obsahem papričky, stejně jako snížení příjmu potravy.
požití kapsaicinu stimuluje lipolýzu (rozklad uložené tělesného tuku pro energetické využití)             

Kapsaicin a obezita
- Obezita může být snížena tím, že se zabrání nezralým tukovým buňkám (pre-adipocyty )  rozvinout do zralých buněk ( adiposytes ) .
Vědci na Tchaj-wanu ukázali, že pre-adipocyty vystavené působení kapsaicinu zemřely dříve, než maěly šanci se rozvinout do zralých tukových buněk. Lidé, kteří konzumovali extrakt kapsaicin, ukázali větší pokles jejich tělesného tuku.

Kapsaicin a BAT
Výzkum ukázal, že pozření kapsaicinu zvyšuje energetický výdej prostřednictvím aktivace BAT  - hnědé tukové tkáně.

Lipotropní faktory (cholin, inositol a L-methionin)
- Zvyšují rychlost odstranění a snížují ukládání tuků v játrech .
- Podílí se na metabolismu cukrů a bílkovin .
- Umožňují jatrům metabolizovat tuky efektivně, mohou pomoci při hubnutí.
Cholin může zejména přispět ke snížení celkového tělesného tuku tím, že usnadňuje zachování karnitinu, která prokazatelně podporuje hubnutí a také kontroluje krevní cukr.             

Bioperin (R) - extrakt z černého pepře
Studie prokázaly schopnost piperinu, účinné složky v černém pepři,  stimulovat uvolňování adrenalinu, který aktivuje beta -receptory, jenž aktivují termogenezi.
Piperin zlepšuje vstřebávání živin v těle.

Co je to termogeneze?
Termogeneze je proces, při kterém tělo vytváří teplo. Tato energie se obvykle vyrábí, když buňky využívají jídlo, které jíme. To zvyšuje jeho teplotu nebo energetické výdeje .
Zvýšením termogeneze v těle se zvyšuje metabolismus a tukové buňky jsou pak využívány pro energii na podporu tohoto metabolické zvýšení.

Jak se Termogeneze funguje?
Termogeneze je přímo závislá na rychlosti metabolismu. Když se zvýší vnitřní teplota těla, je stimulován metabolismus, což v konečném důsledku znamená, že tělo používá uložené (bílé) tukové buňky k podpoře dodatečného energetického  výkonu.

 Hnědá tuková tkáň (BAT) a bílá tuková tkáň (WAT)
- Hnědá tuková tkáň (BAT) je specializovaná termogenní tukové tkáň, která je velmi důležitá pro termoregulaci
- Bílé tukové tkáně (WAT) se používají jako zdroj energie nebo je uložena jako “tělesný tuk“

  Buňky u obou typů tuku, se nazývají adipocyty, i když se liší v původu, struktuře i funkci.

  Hnědá tuková tkáň (BAT)
o Nachází se v malém množství v těle (zejména u štíhlých jedinců )
o Je “metabolicky aktivní “ - Jejím úkolem je přenos energie z potravy do tepla.
o Kontroluje tělesnou teplotu a obezitu
o hnědá tuková tkáň rozptyluje energii ve formě tepla a může tak působit proti nadváze. Variabilita v množství nebo funkci této tkáně může mít vliv na tělesnou hmotnost .
o Terapeutické rozšíření / aktivace této tkáně se může ukázat jako účinná terapie obezity .
Nadměrné množství tělesného tuku je bílá tuková tkáň ( WAT)

Nejlepší způsob hubnutí je spojení užívání doplňku stravy s vhodnou dietou (snížit příjem sacharidů, zařadit kvalitní bílkoviny a esenciální mastné kyseliny) a fyzickou aktivitou (krátká, vysoce intenzivní cvičení, cvičení se zátěží )

Tento preparát můžete zakoupit na: 001shop.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama