Thermogenic komplex se Svetolem - kombinace účinných látek na spalování tuků

Jedná se o unikátní komplex látek pro podporu hubnutí. Obsahuje Svetol - extrakt ze zeleného kávového zrna, chrom, zelený čaj, lipototropní faktor, kajenský pepř a Bioperin - extrakt z černého pepře.

Thermogenic komplex  od firmy Solgar obsahuje následující látky, které mnozí užívají i jednotlivě, avšak v komplexu dochází k zesílení účinku:

Co je Svetol (R)?
Svetol (R) je rostlinný extrakt bez kofeinu ze zeleného kávového zrna, bohatý na kyselinu chlorogenovou a zdroj kofeinu a kyseliny chinové.
Proces extrakce, který používá Naturex si klade za cíl zachovat identitu rostliny, stejně jako jedinečnou charakteristiku extraktu s ohledem na suroviny.

Svetol (R), zelený kávový extrakt zachovává všechny aktivní molekuly přítomné v kávě a zároveň má vysokou biologickou dostupnost .

Svetol (R) snižuje vstřebávání glukózy
Jedním ze způsobů,  jak zelená kávová zrna působí, je snížení absorpce glukózy ve střevě v důsledku obsahu kyseliny chlorogenové.
         
Svetol Studie (R)
Nedávná klinická studie provedená na 50 lidí ve věku mezi 19 a 75 roky , demonstrovala vliv Svetolu (R) na hubnutí díky efektu << spalování tuků >>. V průběhu 60 dnů byly pozorovány dvě skupiny dobrovolníků, všechny s BMI (Body Mass Index) přes 25. První skupina dostala 400 mg Svetolu (R) denně , zatímco druhá skupina dostávala placebo .
Po 60 dnech užívání účastníci, kteří obdrželi Svetol (R) ztratili 5,7 % své původní hmotnosti, což odpovídá průměrné hmotnosti 5 kg.
Ve skupině také došlo ke značnému snížení indexu tělesné hmotnosti, stejně jako k nárůstu hmotnostního poměru svalové hmoty k tuku.

Účinky:
- Svetol (R) je schopen výrazně snížit hladinu cukru v krvi přítomného po jídle.
- Zvyšuje hmotnostní poměru svalové hmoty k tuku
- Snižuje tělesnou hmotnost
Navozuje použití tuku jako zdroje energie

Chrom
Chrom je důležitý stopový prvek, který je zapotřebí pro kontrolu hladiny cukru v krvi.  Tvoří součást sloučeniny zvané glukózový toleranční faktor, který pomáhá ke zvýšení citlivosti na inzulín.

Studie používající 200 ug a 600 ug pikolinátu chromu mají za následek ztrátu tuku, uchování svalové hmoty a zvýšení aktivní tělesné hmoty.

 Green Tea - Zelený čaj (Camellia sinensis) :
- Bohatý zdroj katechinů
- Stimuluje termogenezi a oxidaci tuků .
- Také obsahuje kofein, další látku s uznávanými termogenními vlastnostmi.
Používá se k omezení opětovného nárůstu hmotnosti po zhubnutí .

Výzkumem bylo zjištěno,  že dochází k meziročnímu poklesu tělesné hmotnosti a obvodu pasu, když dospělí užívají extrakt ze zeleného čaje.

Zelený čaj a chuť k jídlu
Zelený čaj inhibuje katechol - O - methyltransferázy (enzym, který spouští rozpad chemických látek v mozku, které se podílejí na regulaci chuti k jídlu ).

Green tea studie
- Průměrné oxidace  tuku byly o 17% vyšší po požití extraktu ze zeleného čaje než po požití placeba.
- Podíl oxidacev tuků k celkovému energetickému výdaji byl také významně vyšší po požití extraktu ze zeleného čaje .
To znamená, že požití extraktu ze zeleného čaje může nejen zvýšit oxidaci tuků (při středně intenzivním cvičení ), ale také zlepšit citlivosti na inzulín a na glukózovou toleranci.            

Kajenský pepř ( Capsicum annuum )
- Kapsaicin je hlavní capsaicinoid v chilli papričce.
- Studie u lidí pozorovaly větší zvýšení energetického výdeje přímo po jídle s obsahem papričky, stejně jako snížení příjmu potravy.
- Požití kapsaicinu stimuluje lipolýzu (rozklad uložené tělesného tuku pro energetické využití)             

Kapsaicin a obezita
- Obezita může být snížena tím, že se zabrání nezralým tukovým buňkám (pre-adipocyty )  rozvinout do zralých buněk ( adiposytes ) .
Vědci na Tchaj-wanu ukázali, že pre-adipocyty vystavené působení kapsaicinu zemřely dříve, než měly šanci se rozvinout do zralých tukových buněk. Lidé, kteří konzumovali extrakt kapsaicin, ukázali větší pokles jejich tělesného tuku.

Kapsaicin a BAT
Výzkum ukázal, že pozření kapsaicinu zvyšuje energetický výdej prostřednictvím aktivace BAT  - hnědé tukové tkáně.

Lipotropní faktory (cholin, inositol a L-methionin)
- Zvyšují rychlost odstranění a snížují ukládání tuků v játrech .
- Podílí se na metabolismu cukrů a bílkovin .
- Umožňují jatrům metabolizovat tuky efektivně, mohou pomoci při hubnutí.
Cholin může zejména přispět ke snížení celkového tělesného tuku tím, že usnadňuje zachování karnitinu, který prokazatelně podporuje hubnutí a také kontroluje krevní cukr.             

Bioperin (R) - extrakt z černého pepře
Studie prokázaly schopnost piperinu, účinné složky v černém pepři,  stimulovat uvolňování adrenalinu, který aktivuje beta -receptory, jenž aktivují termogenezi.
Piperin zlepšuje vstřebávání živin v těle.

Thermogenic komplex  od firmy Solgar můžete zakoupit na 001shop.cz  online nebo přímo v kamenné prodejně 001shop.cz - Krakovská 22, Praha 1 (50m od Václavského náměstí) od Po do Pá mezi 9.-17. hodinou.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele REISHI
  REISHI

  Mám problem s tezkou obezitou od dětsvi a i po aplikaci gastroplastiky jse v r.1997 zhubl ze 140 na 90 za rok.Protože jsem byl prase v prběhu 12 let jsem se dostal zpet a jeste vií na 198kg! dostal jsem ochutnat kavu s houbou reishi a cordyceps a zacal novej život!!!!!!! Helenko děkuji!!!!!! pojdte zacit taky hubnout jinak

  Dub 19, 2014
 • Obrázek uživatele Tuky,
  Tuky, (anonym)

  jakož i jiné tkáně ti za příslušný poplatek spálí nejbližší krematorium.

  Říj 20, 2014
 • Obrázek uživatele Zdeněk
  Zdeněk (anonym)

  Jako chlap se taky chci líbit, mám rád slim košile a kalhoty a nemám rád ty lezoucí špeky:(( dost často teda jsem v posilce a bohužel zadržuju vodu. Četl jsme něco o urychlovači spalování TRX čaji. Zkoušel ho někdo? Hlavně se mi jedná o chlapy. Dík!

  Pro 26, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama