Redukce hmotnosti po těhotenství

Novopečené maminky si musí uvědomit, že život má svá období. První rok po těhotenství zřejmě nebudete tak štíhlá, jak si přejete. Těhotenství trvá 9 měsíců a většině žen trvá 9-12 měsíců, než se vše vrátí k normálu. V tomto období nezkoušejte žádné nárazové diety.

Lépe je zaměřit se na vyváženou, zdraví
prospěšnou stravu a spoléhat se na to, že tato strava přispěje k obnovení vaší pů­ vodní hmotnosti. Tento proces se bohužel často komplikuje, protože mateřství s sebou nese nové nutriční návyky a překážky. Když dítě pláče, jdou mnohé zá­vazky (i ty stravovací) stranou. Únava, stres, změny v rodině a nedostatek ener­gie pro nakupování a vaření si mohou také vybrat svou daň na kvalitě výživy. Mů­žete i postrádat mentální sílu, potřebnou ke snížení hmotnosti.

Stres a frustrace, kter é mateřství doprovázejí, mohou být v rozporu s plánem na snižování hmotnosti, a mohou dokonce i přispívat ke zvyšování hmotnosti. Jste-li celý den doma a potraviny jsou stále snadno dostupné, můžete si dopřávat uklidňujících, sladkých „léků" ve formě cukrovinek, sušenek, čokolád a dalších pa­mlsků. Vaše snaha o pravidelné cvičení může kolidovat s fyzickým vyčerpáním, nedostatkem času a neustálou péčí, kterou vyžaduje vaše dítě. Pokud si najdete někoho na hlídání a uděláte si čas na cvičení, budete se cítit lépe.

Nebojte se,
že by vám přebytečné kilogramy zůstaly navždy. Věnujte pozornost výsledkům následujícího průzkumu. Ženy, které pravidelně běhaly, se k běhání vrátily už pět týdnů po porodu a na původní hmotnost se dostaly za pět měsíců (Lutter a Cushman 1982). Takže i po těhotenství můžete být štíhlé. Je to prakticky prokázáno mnoha matkami kolem vás, které štíhlé jsou. Prozatím se mějte rády takové jaké jste, radujte se s dítěte a nespěchejte na sebe.

Zdroj: Nancy Clarková – Sportovní výživa, nakladatelství Grada

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (101)

 • Obrázek uživatele Elenka
  Elenka (anonym)

  Tak já jsem hned po porodu vážila o 2kg méně než před otěhotněním a nyní 2 měsíce po porodu o 4kg méně.Chce to jen přirozený pohyb -procházky a jíst všechno,ale v malém množství.

  Led 15, 2010
 • Obrázek uživatele g.bel
  g.bel (anonym)

  Prodám Meridii 15mg měsíční balení za 699,-Kč, dvouměsíční za 1 299,-Kč a tříměsíční za 2 000,-Kč. Zbyla mi, otěhotněla jsem Ráda vám originál balení včetně příbalového letáku předám i osobně 

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Mě se podařilo hubnout až po dvou letech po porodu

  Led 17, 2010
 • Obrázek uživatele Silvie
  Silvie

  nejlépe se hubne kojením, dítě z Vás vše doslova vypapává.. Přeji fajn večer Všem maminkám a plno radostí z malého človíčka

  Led 21, 2010
 • Obrázek uživatele Moshi
  Moshi (anonym)

  Prodám Meridii 15mg měsíční...Dobrý den, mám zájem o Meridii. Máte ještě??? Moc prosím. Napište na burgrovarenata@centrum.cz. Díky moc.

  Feb 17, 2010
 • Obrázek uživatele Jana Mračková
  Jana Mračková (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Dobrý večer, mám zájem o meridii 98 tabl. ,máte ji ještě k dispozici? mrackova.dom@seznam.cz

  Bře 06, 2010
 • Obrázek uživatele natys
  natys (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...dobry den mate ještě nake leky na hubnutí??děkuji natys.p@seznam.cz

  Bře 13, 2010
 • Obrázek uživatele Lucy
  Lucy (anonym)

  Dovolím si nesouhlasit, v...Dobrý den, pokud máte po porodu nějaké to kilíčko navíc a nemůžete se ho stále zbavit, ráda bych Vám doporučila přírodní produkt Emulips. Můžete ho užívat během těhotenství i po porodu. Upravuje metabolismus tuků v těle a navíc podporuje i tvorbu mateřského mléka, takže jím prospějete i svému drobečkovi. Pokud máte zájem dovědětt se více informací o tomto produktu napište mi na e-mail skacelova.lucie@seznam.cz

  Bře 14, 2010
 • Obrázek uživatele kakamila
  kakamila (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Dobrý den, mám zájem o Meridii, pouze osobní převzetí. Praha nebo Kolín. Nabídněte prosím na mail kakamila@seznam.cz. Děkuji.

  Bře 14, 2010
 • Obrázek uživatele Čermáková
  Čermáková (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Dobrý den mám zájem o meridi máte ji ještě k dispozici cermakovatp@seznam.cz

  Bře 20, 2010
 • Obrázek uživatele Káťa
  Káťa (anonym)

  Dobrý den, pokud máte po...Jo jo holky, to Vám můžu potvrdit, emulips je naprosto super...shodila jsem s ním po porodu nebraná kila a i něco navíc během tří měsíců. Navíc jsem měla problém s kojením a poté co jsem ho začala užívat, tak bylo najednou vše OK... fakt mi pomohl a můžu říct, že jsem ráda, že jsem na něj natrefila.

  Bře 20, 2010
 • Obrázek uživatele Mikki
  Mikki (anonym)

  Já taky užívám Emulips a jsem s ním spokojená víc než s čímkoli předtím. Kilíčka jdou krásně dolů a navíc mi podpořil i tvorbu mléka a snížil mi tlak, který jsem měla dlouhodobě vysoký... Teď už na něj nedám dopustit

  Bře 24, 2010
 • Obrázek uživatele Vlaďka
  Vlaďka (anonym)

  No já užívám emulips už čtvrtý týden a musím říct, že kila jdou krásně dolů...už mám dole 5kg a rozhodně si nestěžuju. Navíc paní co mi kapičky prodala se o mě výborně stará a mohu se na ni kdykoli s čímkoli obrátit. Tak pokud byste na ni chtěli kontakt, tak mi napište na mailik vfrgalova@seznam.cz a já Vám dám na ni kontakt. Vřele ji doporučuji :o)

  Bře 25, 2010
 • Obrázek uživatele katerina
  katerina (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Dobry den prodavate jeste meridii?Dekuji driv jsem ji uzivala ated uz neni na predpis..

  Bře 30, 2010
 • Obrázek uživatele Vlaďka
  Vlaďka (anonym)

  No já užívám emulips už...Ahoj, tak já už emulips užívám 10 týdnů a mám dole 11kg...je to naprosto úžasný pocit, jsem jako znovuzrozená! Teď uvažuji nad tím, že vyzkouším i emulips SLIM, tak když s ním budu mít nějaké zkušenosti, tak Vám to sem napíšu. Jo a už jsou i stránky s produkty na www.okg-fit.cz/okzivot

  Kvě 10, 2010
 • Obrázek uživatele mofiz@centrum.cz
  mofiz@centrum.cz (anonym)

  Prodám turbo fat killer Komplexní aktivátor - s efektem intenzivní přeměny tuků na energii až na buněčné úrovni – působí na všech regulačních úrovních: hormonální, humorální, celulární, a to jak v průběhu fyzické zátěže tak i v klidu. 2 celá nerrozbalená balení(10ampulí) cena 500kč k tomu za 400kč fat trap( vychytává tuky z jídla 60tbl a fat sugar -vychytává z jídla cukry 60tbl)

  Kvě 12, 2010
 • Obrázek uživatele prikrylova
  prikrylova (anonym)

  dobry den koupím meridii či lindaxu zkušenosti nemám ani s jedním tak vyzkouším. prosim info s nabidkou na luciepri@seznam.cz

  Kvě 31, 2010
 • Obrázek uživatele gabriela míčová
  gabriela míčová (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Dobrý den .Mohu se zeptat odkud jste?A jak doručíte.Mám zájem.

  Čer 22, 2010
 • Obrázek uživatele meridie
  meridie (anonym)

  dobry den, koupim meridii prosim piste mi na balenciaga23@seznam.cz

  Srp 03, 2010
 • Obrázek uživatele krepelka10
  krepelka10

  Ahoj, pokud se snažíte hubnotu po porodu a kojíte,nedržte žádné diety a neberte prášky na hubutí,je to jen samá chemie. Při dietě se pak do mléka dostávají odpadní látky a jen miminku ublížete. Nabízím přírodní produkty, které mohou brát i maminky při kojení a je to jen na bázi přírodních léčev. pro více ofnormací pište a já vám vše zodpovím a poradím Vám! sed.zdenca@seznam.cz

  Srp 03, 2010
 • Obrázek uživatele lucie
  lucie (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...koupím meridii nebo lindaxu mistrova.lucie@seznam.cz děkuji za info

  Srp 07, 2010
 • Obrázek uživatele Lili
  Lili (anonym)

  Musím se přiznat, že mám asi štěstí. Žádné diety po porodu jsem nikdy nepotřebovala. Máme víc dětí, taky barák, takže pohybu mám stále dost. Kila opadla tak nějak sama, přitom jím dost, někdy i sladké a nepřibírám. Nejsem sice kost a kůže, ale manžel by přivítal, kdybych nějaké to kilo přibrala. Já bych taky nebyla proti. Protože kojím, je to nepoměr, drobná velmi štíhlá postava a velká prsa. Nevíte některá spíš recept na to, jak trochu ztloustnout? Můj mail je beruska.lili@yahoo.com. Někdo mi radil hamburgery a colu, ale mně to nechutná.

  Srp 08, 2010
 • Obrázek uživatele petra
  petra (anonym)

  Koupím meridii 15mg 98tbl. Cena do 1500kč.Nabídněte petra.zelenkova106@seznam.cz

  Srp 31, 2010
 • Obrázek uživatele Michala
  Michala (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Koupím meridii 15mg 98tbl. Cena do 1500kč.Nabídněte na mikiza@seznam.cz

  Zář 08, 2010
 • Obrázek uživatele Bast
  Bast (anonym)

  Mam zájem o lindaxu 15kg , pokud někdo máte tak mi pište na : dydy.diana@centrum.cz byla bych vám moc vděčná..koupila bych si klidně víc balení.. děkuji a prosím pište!!!

  Říj 06, 2010
 • Obrázek uživatele Denča
  Denča (anonym)

  Hezký den všem!! Ráda bych odkoupila prášky na hubnutí meridia, zkušenosti mám, tak jestli některé z vás leží jen tak doma, ráda koupím!!!! pište na denisaceplova@seznam.cz Dekuji!!!

  Říj 11, 2010
 • Obrázek uživatele Alča
  Alča (anonym)

  Dobry den, prosim nabidnete meridii 15, v original platickach, treba nekomu zbyla, mne nic jineho nezabralo..Cenu respektuji, dekuji, Alča beu@seznam.cz

  Říj 23, 2010
 • Obrázek uživatele klara
  klara (anonym)

  Dobrý den, může se Emulips používat v těhotenství? Nebo kdy jste ho začaly používat?

  Lis 01, 2010
 • Obrázek uživatele Vlaďka
  Vlaďka (anonym)

  Dobrý den, může se...Ahoj, emulips se může užívat i v těhotenství. A o to je ještě lepší. Obsahuje i vitamín E. Jestli se chceš zeptat na něco bližšího, tak ti doporučuji tuhle paní skacelova.lucie@seznam.cz já si od ní Emulips pravidelně kupuji a nemám s ní problém.

  Lis 03, 2010
 • Obrázek uživatele Iveta
  Iveta (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Dobrý den, máte ještě tu Meridii na prodej? Děkuji Iveta

  Lis 08, 2010
 • Obrázek uživatele Iveta
  Iveta (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Můj email je dolive@seznam.cz Prosím dejte vedet. Dekuji

  Lis 08, 2010
 • Obrázek uživatele Daniela
  Daniela (anonym)

  Koupím od Vás Meridii, prosím o sdělení podmínek, díky. Z mé strany rychlé jednaní, osobní předání peněz v Praze a okolí, klidně teď o víkendu, není problém. Brávala jsem ji před lety, ale nyní již se prý nevyrábí. Email: daniela.braunerova@seznam.cz Děkuji.

  Lis 13, 2010
 • Obrázek uživatele hubnuti
  hubnuti (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...dobry den koupim lindaxu nebo meridii piste mi prosim na balenciaga23@seznam.cz

  Lis 23, 2010
 • Obrázek uživatele eiffela
  eiffela (anonym)

  Dobrý den, může se...Ano, Emulips je vhodný na při těhotensví i kojení. Pokud máte o Emulips zájem, mám ho ihned k dispozici. Novinka vanilka. Za poslání nic nechci. Kdyžtak se ozvěte na silva.krpcova@seznam.cz

  Pro 18, 2010
 • Obrázek uživatele Sašena
  Sašena (anonym)

  Holky neblbněte a radši než ty driáky,tak kojte. Já přibrala skoro 30kg a rok jsem kojila. Vůbec jsem se v jídle neomezovala a měla jsem ještě pod váhu.

  Pro 18, 2010
 • Obrázek uživatele Jaroslava Riantova
  Jaroslava Riantova (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Dobrý den,ráda bych koupila meridii,můj email je: riantova@seznam.cz. Děkuji

  Led 18, 2011
 • Obrázek uživatele Monuline
  Monuline (anonym)

  Dobré odpoledne, chtěla bych poprosit zda nemáte někdo nevyužitou Meridii? ráda od Vás koupím...budu ráda pokud se mi ozvete na monnika@centrum.cz Děkuji

  Feb 05, 2011
 • Obrázek uživatele Koupím Meridii 15mg
  Koupím Meridii 15mg (anonym)

  Dobrý den, nemáte ještě někdo k prodeji nevyužitou Meridii od Abbottu? Odkoupím. Informace s nabídkou o ceně ,prosím, zasílejte na majka.thunova@seznam.cz

  Feb 16, 2011
 • Obrázek uživatele Evelína
  Evelína (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Dobrý den, koupím meridi, máte ještě?Děkuji Evelína

  Feb 20, 2011
 • Obrázek uživatele Michaela
  Michaela (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Dobrý den, mám zájem o meridii na 3 měsíce... Prosím reagujte na souckova@domistav.cz děkuji moc.

  Feb 24, 2011
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Koupím Meridii

  Bře 26, 2011
 • Obrázek uživatele Koupím
  Koupím (anonym)

  Koupím Meridii Meridii zatím na 1 měsíc,pokud uspěch náslědne pravidelný odběr.Pokud možno osobní převzetí-Praha,Středni čechy.Prosím napište na mail-fanynasim@seznam.cz. Dnes mi přišla prázdná krabička od adipexu..za 1400 proto nedůvera.

  Bře 26, 2011
 • Obrázek uživatele dicort@seznam.cz
  dicort@seznam.cz (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...dobri den miel bych zajem o meridii jestli ho jeste mate

  Dub 15, 2011
 • Obrázek uživatele karin
  karin (anonym)

  koupím meridii nebo lindaxu popř.adipex.nabídněte.jen osobní odběr ostrava.zerka31@seznam.cz

  Dub 17, 2011
 • Obrázek uživatele Peťa
  Peťa (anonym)

  Prodám Meridii 15mg...Dobrý de. Je vaše nabídka ještě aktuální? Díky moc

  Dub 20, 2011
 • Obrázek uživatele Pohroma
  Pohroma

  Dobrý de. Je vaše nabídka...Dobrý den. Je vaše nabídka ještě aktuální??? Měla bych vážný zájem. prosím napište zda je ještě k mání.... Moc děkuji Kačaba

  Dub 22, 2011
 • Obrázek uživatele Pohroma
  Pohroma

  KOUPÍM MERIDII... PROSÍM NABÍDNĚTE. JEN OSOBNÍ ODBĚR PRAHA NEBO BEROUN.PROSÍM NAPIŠTE NA 1pohroma@seznam.cz MOC DĚKUJI....

  Dub 28, 2011
 • Obrázek uživatele Vlad
  Vlad (anonym)

  Málo jíst a hodně cvičit, to je nejlepší věc na zhubnutí. Ale na to nesmí být člověk líný vepř.

  Dub 28, 2011
 • Obrázek uživatele Pohroma
  Pohroma (anonym)

  Málo jíst a hodně cvičit,...Jo to máte naprostou pravdu, ale ne vždy to funguje....

  Kvě 30, 2011
 • Obrázek uživatele Pohroma
  Pohroma (anonym)

  Málo jíst a hodně cvičit,...Jo to máte naprostou pravdu, ale ne vždy to funguje....

  Kvě 30, 2011

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama