Průběh nové chřipky vážně zhoršuje obezita

Lidem, kteří trpí nadváhou, hrozí v případě nákazy prasečí chřipkou vážné komplikace. Ty mohou skončit smrtí. Američtí vědci potvrdili, že zvýšené riziko hrozí i těm obézním, kteří dosud netrpěli žádnými zdravotními potížemi.

Lékaři z Michiganské nemocnice zveřejnili případ, kdy z deseti vážně nemocných, kteří museli být kvůli novému typu chřipky připojeni na dýchací přístroje, tři zemřeli. Devět z nich bylo obézních, z toho sedm velmi extrémně. Dva mrtví patřili k této sedmičlenné skupině.

Odborníci z amerických Center pro kontrolu chorob a prevenci (Center for Desease and Prevention) doporučují, aby lékaři předepisovali nemocným se silnou nadváhou dvojnásobné množství léků.


"Obézním pacientům hrozí skutečně vážné komplikace spojené s touto virovou infekcí," varuje virolog Dr. Tim Uyeki a dodává: "U několika z nich jsme objevili krevní sraženiny v plicích. Dosud jsme netušili, že zde hrozí i takové nebezpečí."

Případem deseti pacientů nakažených virem H1N1 z Michiganské nemocnice se zabývala i Dr. Lena Napolitano. Devět z nich mělo index tělesné hmotnosti (BMI) vyšší než 30, u sedmi dosáhl dokonce hodnot vyšších než 40.
U devíti pacientů došlo k několikanásobnému selhání orgánů, u pěti se objevily krevní sraženiny na plicích, šesti selhaly ledviny. Žádný se zcela nevyléčil.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (17)

 • Obrázek uživatele WorldWidePimpaku
  WorldWidePimpaku (anonym)

  Jak na chřipku? Tedy na prasečí chřipku. Co dělat v situaci, kdy je pravděpodobné, že s jejím virem se setká každý z nás a velká část národa onemocní? Co dělat pro to, abychom byli pokud možno mezi těmi, kdo se sice s virem setkají, ale nakonec neonemocní? A pokud onemocní, chřipka nebude mít těžký průběh a člověk se zdárně vyléčí? První a hlavní opatření by mělo být zvýšení imunity. Zvyšování imunity je pochopitelně důležité nejen teď - prasečí chřipka není jediná epidemie, které na nás kdy zaútočily nebo se do nás opřou v budoucnu. Zvyšování imunity má několik složek, z nichž některé můžeme realizovat všichni a ihned. Jiné maproti tomu jsou individuální a neexistuje pro ně všeobecně platný recept. 1. Otužování. Na otužování je půvabné to, že nic nestojí. Můžete se denně (např. 1x ráno a 1x večer) sprchovat studenou vodou. (Z hygienických důvodů je možno např. večer vystřídat studenou, pak teplou + mýdlo a nakonec opět studenou.) Můžeme samozřejmě chodit do sauny, ale to už něco málo stojí a kromě toho se sauna nehodí pro všechny konstituční typy. Otužování chladem je obecně vystavení těla krátkodobému působení nízké teplotě. Takže např. hupsnout si do ledové vody v bazénku v rámci sauny a pobýt zde několik minut. Otužování není sedět dvě hodiny v autě, které je vybavené účinnou klimatizací a mít ji nastavenou na maximum chlazení. http://www.pimpaku.cz/content/jak-na-ch-ipku-1

  Zář 22, 2009
 • Obrázek uživatele _
  _ (anonym)

  WorldWidePimpaku, jseš chytrej jak rádio. Nech si to patentovat.

  Zář 22, 2009
 • Obrázek uživatele Bohumil
  Bohumil (anonym)

  S prevencí je třeba začít již nyní. Tělo připravit jak na tu "prasečí", tak i na "normální." Podzim bývá na taková onemocnění rizikový. Vím, jak jim účinně předejít. Pokud máte zájem vědět jak, napište mi na adresu: bohumiljaeger@gmail.com

  Zář 23, 2009
 • Obrázek uživatele _
  _ (anonym)

  Blbec Bohumil je nesmrtelný a umí si poradit se všemi chorobami svým univerzálním všelékem.

  Zář 23, 2009
 • Obrázek uživatele Ája a Pája
  Ája a Pája (anonym)

  S prevencí je třeba začít...Bohumile, kurva se neřáká.

  Říj 13, 2009
 • Obrázek uživatele eva
  eva (anonym)

  vice pribehu na www.tojesila.cz

  Říj 14, 2009
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Průběh nové chřipky silně zhoršuje lidská blbost: tojesila

  Říj 14, 2009
 • Obrázek uživatele joe
  joe (anonym)

  Blbec Bohumil je nesmrtelný a...jsi v.l

  Říj 30, 2009
 • Obrázek uživatele Tlustoprdi
  Tlustoprdi (anonym)

  mají průběh všech chorob závažnější. Měli by platit zdravotní pojišťovně malus. Nevím, proč to ještě nikdo nezavedl, v řadě zemí je to samozřejmost, že kuřáci a obeziťáci platí jednou tolik

  Říj 30, 2009
 • Obrázek uživatele z.s.
  z.s. (anonym)

  Znám zdravé tlustoprdy s norm.tlakem,nezkornatělými cévami,energií a elánem a hubené kardiaky s vysokým tlakem a v pozdním věku ještě s osteoporózou.Takže "neškatulkuj" a nepoužívej invektiv,když tomu prd rozumíš.Také odsuzuji monstrózní obezitu,ale člověk s lehkou nadváhou ,nemusí být zákonitě víc nemocný,než člověk s normální váhou.

  Říj 31, 2009
 • Obrázek uživatele K
  K (anonym)

  odsuzujete monstrozni obezitu?vy jste ale idioti,vy myslite ze za to kazdy muze ze jo,ze zere a tak,ale hovno je pravda kazdy ne!!!vim o cem mluvim

  Lis 01, 2009
 • Obrázek uživatele 20:49 - Tlustoprdi
  20:49 - Tlustoprdi (anonym)

  Když někdo zaplatí jednou tolik, znamená to, že platí pořád stejně. (1x něco je pořád jen totéž). Oprava: Měli by platit DVAKRÁT tolik.

  Lis 01, 2009
 • Obrázek uživatele Tlustý člověk
  Tlustý člověk (anonym)

  se sám vyřazuje ze slušné a inteligentní společnosti

  Lis 01, 2009
 • Obrázek uživatele --
  -- (anonym)

  Tlustý člověk.... vysoce inteligentní odkaz :=))))

  Lis 01, 2009
 • Obrázek uživatele oriselll
  oriselll (anonym)

  ahoj moc se bojím prasečí chřipky co mám dělat??,

  Lis 14, 2009
 • Obrázek uživatele Šamšula
  Šamšula (anonym)

  se sám vyřazuje ze slušné a...Pravdou je, že tlustoprdi mají například v USA velmi těžké sehnat kvalitní pracovní místo. A to trojnásobně. Je to tím, že personalisté je hodnotí jako nezodpovědné jedince, kteří by nebyli přínosem pro firmu. Kromě toho mají podle záznamů zdravotních pojišťoven nemocnost asi o 250% vyšší. Jistěže je obtížné zhubnout, ale pokud minimálně jednou týdně vlezu na váhu a vidím, že to jde na horu, tak mám dost času zasáhnout a upravit životosprávu. Jenomže údajně dvě třetiny těžkých tlustoprdů prý na váhu vůbec nevstupují. To je potom s nima těžký.

  Lis 14, 2009
 • Obrázek uživatele Šamšulo !
  Šamšulo ! (anonym)

  Doporučuji minimálně jednou týdně nahlédnout a zopakovat si pravopis.

  Lis 14, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama