Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Přátelská střevní mikroflóra snižuje riziko břišní obezity po těhotenství

Rovnováha střevní mikroflóry má značný vliv na celkový metabolismus. Studie prokázala, že užívání probiotik v těhotenství snižuje riziko vzniku obezity břicha po porodu.

Výsledky studie, která se konala na University of Turku ve Finsku, byly prezentovány na Evropském kongresu o obezitě. Výživová poradkyně a profesorka na univerzitě Kirsi Laitinen konstatovala, že ženy, co užívaly probiotika, měly rok po porodu menší centrální obezitu i nižší procento celkového tuku.

Právě centrální obezita, kdy většina tuku je v břišních partiích, je považována za obzvlášť nezdravou.

Ačkoliv není ještě přesně pochopen mechanismus, je známo, že narušená střevní mikroflóra (dnes velmi častý problém) podporuje přibírání na váze a znesnadňuje hubnutí.

Zdroj: wellnessresources.com

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Eva
    Eva (anonym)

    Dobrý den, je to pravda, špatné je, že málo lidí u nás má skutečnou relevantní znalost o potřebě probiotik - tzn. kolik, jak dlouho je brát aby to mělo smysl /zdaleka se to netýká jen probiotik/. A také se mnoho osob nechá zlákat pouze a jen nízkou cenou, což ovšem v podstatě znamená, že sice ušetří, ale k ničemu to není, takže ve finále jde o vyhozené peníze.Všem bych doporučila např. Probioticus IBS, cenově přijatelný, vysoko kvalitní. Jenže v lékárnách je třeba si jej většinou objednat, protože Vám raději prodají něco jiného, hlavně že z toho mají buď výhody nebo prostě nevědí či se ani nezajímají. Pěkný den

    Zář 12, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama