Liposukce vylepší tvar těla, nepomůže ale obézním zhubnout

Odsátí tuku z břicha, boků či stehen vylepší tvar těla, nepomůže ale obézním lidem zhubnout. Kdo chce být skutečně štíhlý, měl by cvičit a odlehčit si jídelníček. Teprve když už to touto namáhavou cestou nejde, může podstoupit liposukci. ČTK to řekl lékař Vlastimil Víšek, který před 19 lety začal v Česku liposukce provádět jako první. Za tu dobu prý zájem o ně výrazně stoupl. Lidé ale podle ně mají zatím o této operační metodě málo informací, a tak někteří přicházejí s nereálným očekáváním.

"Vždy říkám svým pacientkám, pokud se rozhodnou zhubnout, ať začnou, a teprve když to dál nejde, můžeme provést liposukci," řekl. Liposukce neřeší celulitidu a nezbaví muže pivního břicha, protože to netvoří podkožní tuk. Pomůže jim od podbradku a "pneumatiky" na bocích.

Liposukce se provádí od 18 let, mladším výjimečně. Pro rozhodování ale není věk zásadní, záleží hlavně na celkové konstituci a pružnosti kůže. "Pětadvacetiletá žena po třech dětech se striemi na břiše a stehnech se pro liposukci nehodí. Naopak mám i pacientky kolem 60 let a úspěšně jsem jim liposukci provedl," řekl lékař. Operaci odmítá u obézních žen, nebo naopak u velmi hubených, které trpí mindrákem, že jsou tlusté.

Metody liposukce jsou tři: klasickou se odstraní podkožní tuk za pomoci hadičky zakončené speciální kyretou. Tuková tkáň se "ručně" rozbije a následně odsaje. Při ultrazvukové operaci udělá práci za lékaře ultrazvuk. Víšek dává přednost vibrační liposukci, při níž se tuk rozpustí drobným chvěním kanyly. Považuje ji za bezpečnější a pro pacienty výhodnější - hojení je rychlejší, nejsou otoky a modřiny a nenosí se dlouho speciální bandáž.

Novinkou je liposukce za pomoci přístroje. Lékař nepotřebuje řezat otvory pro kanylu. Tuk v podkoží se rozbije ultrazvukovou vlnou a putuje krevním řečištěm do jater, která ho zpracují. Člověk se po takovém zákroku cítí, jako by si dal k obědu velký kus tučné kachny. Potřebuje pít více vody, aby se očistil. Pomáhá i svižná procházka, která urychlí zpracování tuku v játrech.

Při liposukci se odsají v průměru dva až tři litry tuku, Víšek měl i jednu pacientku, které jednorázově odsál sedm litrů. Liposukcí se odstraní až 70 procent tukových buněk v daném místě. Když pak člověk časem ztloustne, v místech po liposukci přibere jen minimálně, protože tam má méně tukových buněk.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele marketka80
  marketka80 (anonym)

  Pro hubnutí Vám můžu vřele doporučit vynikající web www.zhubni.net. Když nedáte na vzhled těch stránek ale na fakta, zhubnete a ani nebudete vědět, jak se Vám to povedlo. Já jsem sama zhubla o 8kg za 2 měsíce a rozhodně jsem nijak netrpěla.

  Feb 10, 2008
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Nemáte někdo zkušenost s tímto druhem liposukce http://www.laserplastic.cz/liposukce/laserova-liposukce/ ? Díky

  Zář 24, 2010
 • Obrázek uživatele janina
  janina (anonym)

  to je ptavda že nepomáhá na obezitu ale jen částečně více informací op přístroji pro domací používání jsou zde: http://www.kupnik.cz/kolshop/eshop/2-1-Omlazujici-a-Hojive-pristroje/0/5/186-QE-Subsonic-ultrazvukova-liposukce

  Feb 01, 2012
 • Obrázek uživatele janina
  janina (anonym)

  Nemáte někdo zkušenost s...Příjde mi to jako zbytečně drastické radsi byc se obrátila na Subsonic + výživu k tomuto přístroji mám jaho aplikaci zasebou tad ho má moje kanmarádka a obě s uspěchem tady je ten přístroj kde sem ho kupovala: http://www.kupnik.cz/kolshop/eshop/2-1-Omlazujici-a-Hojive-pristroje/0/5/186-QE-Subsonic-ultrazvukova-liposukce

  Feb 01, 2012
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Výživa nesouvisí s tím, že se někomu na určitých partiích hromadí více tuku než jinde. Já mám hubené ruce, úplně ploché břicho, hubená lýtka, ale postavu mi kazí tuk na bocích a na vnitřní a vnější straně stehen. Neodstraní se ani cvičením, pomůže jedině liposukce. Drastická mi nepřijde a je to jediná metoda, kdy opravdu dojde k odstranění tuku, všechny ostatní metody jsou neúčinné a je to jen tahání peněz z našich kapes. Také jsem vyzkoušela různé kavitace a podobné kraviny a výsledek žádný.

  Feb 01, 2012
 • Obrázek uživatele Lada
  Lada (anonym)

  doporučuji tuto domácí liposukci už po měsící bylo na co koukat zakoupena zde : http://www.kupnik.cz/kolshop/eshop/2-1-Omlazujici-a-Hojive-pristroje/0/5/186-QUEEN-EUNIKE-Subsonic-sada-bezbolestna-ultrazvukova-liposukce-kolostrum-2x

  Dub 12, 2012
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Příjde mi to jako...jj doporučuji uspěch je opravdu znatelná

  Dub 12, 2012
 • Obrázek uživatele Celeste
  Celeste

  ahoj, koupila jsem si na slevomatu 10 voucheru na lipolaser, sleva z 9000 na 400 kc, ale ted jsem otehotnela a to je kontraindikace, takze tech 5 co jsem nevyuzila bych chtela prodat (nejlepe najednou)za 2000 co jsem za to dala, penize se mi ted budou hodit=) Po každé kůře mi opravdu namerili tak o 2 cm méně, videt to sice pri mych kilech az tak neni,ale poznala jsem to na dzinach=). Ta ztráta je individuální podle toho jak pracuje Váš metabolismus, prý někdo ztratí i víc. Pokud byste mel nekdo zajem, napiste mi na maila NebrahomaWar431@centrum.cz, poslu podrobné info a domluvime se na predani.Platnost voucheru je do 30.09.2012

  Črv 30, 2012
 • Obrázek uživatele mau-mau
  mau-mau (anonym)

  Výživa nesouvisí s tím,...Výživa s tím právě souvisí velmi. Co myslíte, že jsou ty "tukové polštáře" zač? Jsou to hlavně usazeniny, zbytky toho, co tělo nemohlo zužitkovat ke své výživě a čeho se nedokázalo ani zbavit vyloučením. Nejsou ani tak problematické partie, jako spíš problematické chování. Je rozdíl, když já jím tak, že prakticky 100 % toho, co sním, tělo promění na svoji stavbu a pohon a zbytek ze mě vyjde, a mezi tím, když někdo jí stravu, která je nejméně z 50 % složená z tzv. prázdných, zbytečných kalorií. Kampak ty asi jdou?

  Črv 30, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama