Reklama

Lidé, kteří snídají, jsou prý štíhlejší a zdravější

Pravidelná snídaně zaručí mladým lidem štíhlá těla a zdravější život. Snídající teenageři váží podle amerického průzkumu v průměru o 2,3 kilogramu méně než jejich vrstevníci, kteří ráno nejedí, píše agentura Reuters.

Lidé, kteří si ráno dopřejí něco k snědku, jsou nejen štíhlejší, ale i zdravější. "Zjistili jsme, že děti, které snídají častěji, zejména každý den, mají celkově zdravější životní styl," řekl Mark Pereira z Minnesotské univerzity, který studii vedl.

Dodal, že snídající teenageři jsou také fyzicky zdatnější a mají lepší životosprávu. "Mají menší příjem tuku, cholesterolu a vyšší příjem vlákniny," doplnil vedoucí pětiletého průzkumu, kterého se zúčastnilo 2216 dospívajících. Na začátku studie jim bylo necelých 15 let.

Autoři průzkumu odhadují, že snídani pravidelně vynechává asi čtvrtina amerických dětí, což zvyšuje míru obezity mezi mladými lidmi. Někomu možná přijde nelogické, že lidé, kteří vynechávají jídlo, váží více. Ti, co pravidelně snídají, toho ale přes den snědí ve skutečnosti méně.

Podle Pereiry totiž pravidelná snídaně umožňuje lepší kontrolu chuťových buněk během dne a zamezí příliš velkým porcím k obědu nebo k večeři. Nižší váhy ale samozřejmě nedocílí ti, kteří si ke snídani dopřávají čokoládové koblihy či jiné sladkosti.

Reklama

Zdravá snídaně má podle Pereiry hodně variant. Jednou z nich je třeba müsli. "Předpřipravené cereálie mají sice hodně cukru, ale také hodně vlákniny a živin. Mohou se kombinovat s nízkotučným mlékem, ovocem nebo džusem," uzavřel Pereira.


Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

Morgan (St, 9. 4. 2008 - 14:04)
jo jo moje slova,bez snídaně ani ránu. U nás doma je to pro děti samozřejmostí, naučila jsem je to a bez dobré snídaně nejdou do školy. Vybíráme si cereálie, protože jsou rychle připravené a dětem chutnají. Taky jsme se díky nim zůčastnili různých akcí, naposledy focení s Asterixem. Prostě snídat se vyplatí :)
Ignacius R. (St, 9. 4. 2008 - 14:04)
Amen !
Alice (St, 9. 4. 2008 - 23:04)
Hmm, ale v konvenčních cereáliích je fůra cukru, bacha na to. Nejde ani tak o to, že by děti mohly ztloustnout (i když mohly), ale zbytečně se u nich vyvine návyk na sladké a možná jim to bude později komplikovat život. Lepší alternativa jsou různé druhy tzv. pukanců, například špaldové. Koupit se dají v prodejnách zdravé výživy, ale i v obchoďácích. A k tomu ovocný jogurt. Stejně dobré a o dost zdravější. Je i medová verze, chutná skvěle, ale zbytečně sladká.
Xena (Čt, 10. 4. 2008 - 07:04)
No a co takhle opravdu normální snídaně-černý čaj slazený s citrónem a chleba s máslem a sýrem nebo šunkou a vajíčky. Klidně může být i nějaký koláček.Celý život to tak praktikuji a jsem stále štíhlá. Po ránu tělo potřebuje energii a cukry no a o dětech ani nemluvě. Je to pohodlnější dětem nalít hrnek mlíka a šupnout jim tam nějaký lupínky,co? A ještě pod reklamou, jak je to zdravé-houby.....vše je jen reklamní kampaň. Nebuďte líní si ráno udělat pořádnou snídani...nebo si ji sebou vzít do práce....ale hlavně ráno jezte!
Alice (Čt, 10. 4. 2008 - 17:04)
Černým čajem a mlíkem děti a sebe akorát dehydruješ. Když už tak meltu, přírodní džus, nebo vodu. Pokud jde o cukry, odbornice na výživu asi nejsi, viď? Cukry jinak řečeno sacharidy jsou převážnou součástí všech lupínků, ať už kukuřičných či jiných, zkrátka všech cereálií. Jednoduché cukry, neboli škroby se dávají i do jogurtů (včetně těch neslazených), takže o cukry tělo i s pro Tebe zřejmě ošizenou snídaní nemá nouzi. Pokud jde o chleba, tak kynuté věci samy o sobě organismus zbytečně zatěžují, ale co by sis s tím lámala hlavu, že. pro Tebe je jednodušší šupnout dětem flák chleba a přeslazenýho pigiho, místo toho, aby Tě zajímalo, co je pro ně nejlepší.
Ivča (Čt, 10. 4. 2008 - 17:04)
Já myslím že na chlebu k snídani není nic špatného. Rozhodně každému chutná něco jiného a každý je naučený snídat něco jiného. Co třeba zkusit tmavé pečivo to se počítá do zdravé výživy.
můj názor (Čt, 10. 4. 2008 - 17:04)
Tedy myslet jako Alice, rozbolí mě palice. já si dám klidně čaj s mlékem anebo bílou kávu. Někdy vodu, pivo nebo podle toho co je doma. Bez snídaně jsem jen troska. Nevadí mě vynechat oběd, sníst něco jen malého. Prrostě pátý přes devátý ono se to nějak samo přemele v žaludku. 6ádné uvažévání co k sobě nesmí. jsem tu už hrozně dlouho a jsem neprosto zdráv. Nejvíc mě ničí hlupáci ale i inteligentní hovada. Jinak všem dobrým lidem přeji hezký den.
Alice (Pá, 11. 4. 2008 - 00:04)
Ale jo, snídej si co uznáš za vhodné. Já jen reagovala na Xeninu demagogii. Jako kdyby bylo něco špatného na tom, starat se o to, aby děti jedli zdravě, případně se ještě pouštět do boje s cereálními snídaněmi, neznaje ani, z čeho vlastně jsou a tvrdit, že někdo, kdo je dětem dává, se o ně špatně stará. Chtěla jsem jí prostě naznačit, že její tvrzení jsou nefér a vrátila jsem jí to stejným způsobem, jako se ona vrhala na mě a kolegyni výše.
Reklama