Reklama

Kaktusový fík vám pomůže zhubnout o vánocích nabraná kila

Zatím nebyla objevena žádná zázračná pilulka, která by nás zbavila nadbytečných kilogramů bez námahy a odříkání. Některé přírodní prostředky nám však mohou hubnutí výrazně usnadnit. Jedním z nich jsou i plody kaktusu jménem nopal, které pomáhají hubnout bez jo-jo efektu.

Nopál, známý též pod jménem opuncie, je nádherný středoamerický kaktus s mnoha ostny, velkými květy a plody, které mají nejen příjemnou chuť, ale i překvapivé účinky na naše zdraví. Plody nopalu znali již staří Aztékové. Využívali je nejen jako výživnou potravinu, ale i jako lék na řadu chorob. V patnáctém století je využívali námořníci jako vynikající ochranu proti kurdějím a šlechtici na dvoře Ludvíka XVI. Si jej zase cenili jako afrodiziakum a prostředek proti žaludečním potížím. Nopal má však velký význam i dnes. Osahuje totiž všechny důležité živiny v ideálním poměru, a díky tomu chrání miliony obyvatel Střední a Jižní Ameriky před podvýživou.

Nopal a zdraví
Plody nopalu obsahují celou řadu pro naše tělo nezbytných látek. Důležitý je zejména vysoký obsah pektinů, minerálů (zejména vápníku, hořčíku, draslíku a železa), vitaminů (A, B1, B2, B3 a C), tzv. esenciálních, pro tělo nezbytných aminokyselin a také vlákniny. Díky tomu mají kaktusové fíky řadu pozitivních účinků na naše zdraví:

 • Vláknina a rostlinný sliz upravují sekreci žaludečních šťáv a chrání sliznici trávicího traktu. Díky tomu se nopal s úspěchem využívá při léčbě žaludečních vředů, zácpy a dalších trávicích obtíží .
 • Aminokyseliny, vláknina a některé vitaminy obsažené v kaktusových fících chrání naše cévy před usazováním atrosklerotických plátů, které mohou způsobovat například srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici.
 • Vitaminy, minerály a pektiny obsažené v nopalu chrání naše tělo před působením volných radikálů - škodlivých sloučenin, které v našem těle vznikají především působením stresu a znečištěného životního prostředí. Díky tomu kaktusové fíky zvyšují odolnost našeho organizmu a chrání nás před vznikem řady civilizačních chorob včetně rakoviny.
 • Slizy obsažené v plodech nopálu mají vynikající hydratační a ochranné vlastnosti, které se s úspěchem využívají v kosmetice.
 • Látka jménem berberin má blahodárný vliv na naši nervovou soustavu a působí proti úzkostným stavům.
 • Kaktusové fíky účinně snižují hladinu cukru v krvi a zvyšují citlivost tkání na inzulín. Tím napomáhají při léčbě cukrovky.

  Jak nopal pomáhá hubnout
  K ideální postavě vede prakticky jediná cesta: snížení energetického příjmu (čili dieta) spojená se zvýšením energetického výdeje (čili pohybem). Plody nopalu nám však mohou shazování nadbytečných kilogramů výrazně usnadnit.

 • Nopal zachycuje cukry a částečně i tuky obsažené v potravě a snižuje tak možnost jejich využití organizmem.
 • Nerozpustná vláknina vstřebává vodu a vytváří tak v žaludku pocit sytosti.
 • Nopal dodává našemu organizmu dostatek vitaminů, minerálů a dalších důležitých živin, takže při hubnutí netrpíme podvýživou a nadměrnou únavou a mnohem lépe tak snášíme např. pohybovou zátěž.
 • Látky obsažené v kaktusových fících pomáhají tělu odstraňovat nadbytek vody z tkání a navíc zabraňují úbytku svalové hmoty.
  Plody nopalu navíc mají velice nízkou energetickou hodnotu, takže je můžeme při redukční dietě bez obav užívat.

  Nejlepší formou užívání nopalu je samozřejmě konzumace čerstvých kaktusových fíků. Pokud však nemáme tuto možnost, můžeme využít některého potravinového doplňku, obsahující 100% výtažek z nopalu.

 • Reklama

  I
  Kontraindikace Nopalu:
  Pro těhotné ženy a děti nevhodné bez předchozí konzultace s lékařem

  Nopal můžete zakoupit na www.001shop.cz  nebo přímo v prodejně Krakovská 22, Praha 1 Po až Pá od 9 do 18 hod.

  Reklama

  Komentáře

  zuzana (Čt, 14. 9. 2006 - 12:09)
  Právě ho jím je celkem dobrý :o)
  Markéta (Čt, 14. 9. 2006 - 12:09)
  Co to vůbec je a jak to vypadá?
  lucie (Ne, 14. 1. 2007 - 23:01)
  Kolik stojí tento zázrak"nopal".Děkuji
  Iva (Po, 15. 1. 2007 - 09:01)
  Nopal - opuncie, kaktus. Na Kanárech z něho dělají třeba marmeládu.
  Našla jsem - v 001 shopu, balení 90 tablet, cena 454 Kč.
  i.v. (Po, 15. 1. 2007 - 13:01)
  Je vynikajúci, jemná chuť tropického ovocia, akurát musíš dávať pozor pri jeho trhaní. Tie malé bodlinky sú ako sklená vata. Ak sa zapichnú do kože, tak máš problém, lebo ich stále cítiš pichať a nevidíš ich. Inak sa vysádza aj v (napr.) v Taliansku a teplejších krajinách Európy. Včera som to videl (plody) dokonca aj v Tescu! Poprvé.
  Vynikajáci je aj sáčkový čaj, krorý sa bežne predáva v samoškách.
  Jan (Po, 15. 1. 2007 - 20:01)
  No ale moc se po něm asi nehubne,co?
  i.v. (Út, 16. 1. 2007 - 09:01)
  To som neskúšal /aj keď by som to určite potreboval/, ale žiadne také účinky som nepostrehol. Pijem ho len koli fantastickej voni a dobrej chuti.
  alfaid (Pá, 18. 9. 2009 - 09:09)
  ...hm moc se po tom nehubne - strýc před 6ti léty díky tomu "sundal" při 196cm/130kg za 3 měsíce 21kg - dodnes je nenabral...takže efekt "fakt nic moc" :-D
  Iva (Pá, 18. 9. 2009 - 13:09)
  ...hm moc se po tom nehubne -...Můžeš, prosím, napsat k tomu strýci něco podrobněji - kolik, jak často apod.? Díky.
  Jan habal (Pá, 16. 10. 2020 - 15:10)
  Dobre rady
  ! (Po, 31. 5. 2021 - 20:05)
  Já užívám figu borovou.
  Reklama