Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Jste kulička, hruška nebo véčko? Zhubnout můžete vždy!

Genetika ovlivňuje tvar našeho těla více než z padesáti procent a geneticky determinováno je i rozložení tuku v něm. Poměr pasu a boků z jedné poloviny, obvod samotného pasu pak dokonce ze dvou třetin. Jinými slovy to, jakou máme postavu, si vybrat nemůžeme, s jednotlivými typy je ale možné pracovat, tvarovat je a efektivně hubnout.

A právě to je důvod, proč každému při redukci nadváhy zabírá něco jiného. Každý redukční program totiž musí být originální a přizpůsobený nejen konkrétnímu somatotypu, ale i konkrétnímu jedinci. 

Jakou postavu máte?

Véčko

Vaše postava je atletická. Máte širší ramena a boky, štíhlé nohy, malý zadek, relativně silnější svaly a střední až silné kosti. Pokud přiberete, tuk se vám uloží v oblasti břicha a na zádech. „Většina žen, které navštíví Institut kompliment, touží právě po tomto typu postavy,“ popisuje situaci Knosová. Důvod je jednoduchý: „I když taková postava přibere, daří se to docela dlouho skrývat vhodně voleným oblečením a navíc jsou výsledky jejího hubnutí velmi rychle viditelné.

Pokud máte takovouto postavu a snažíte se shodit nějaká kila, z jídelníčku vyřaďte slané dobroty, jako jsou oříšky, chipsy, tyčinky, krekry... Omezte hovězí a vepřové maso, chléb a kynuté buchty. Zaměřit byste se naopak měli na lehčí stravu: ryby, nízkotučné mléčné výrobky, ovoce, zeleninu... Pro váš typ postavy je pak velmi vhodné aerobní a vytrvalostní cvičení a pro zvýraznění křivek některé posilovací cviky. 

Hruška

Tuk, který se ukládá od pasu dolů, je typický pro gynoidní postavy. „Takové tělo vypadá spíše jako hruška. Má velký zadek, širší boky, pevnější stehna a ženy trápí nejčastěji,“ říká odbornice z institutu kompliment a dodává, že u takovéto postavy se také velmi často objevuje celulitida a hubnutí vyžaduje specifický přístup i trpělivost.“ Ženy, které se takovouto postavu trápí, pak navíc velmi často dělají tu chybu, že si pro své spodní partie vybírají silová cvičení. Nejen, že nezhubnou, ale tím, že naberou svalovou hmotu, jejich stehna ještě zmohutní.“

Gynoidní typy by měly ze svého jídelníčku vyloučit hlavně sladkosti, smetanové a máslové krémy, těstoviny s tučnými omáčkami a sladká jídla. Základem jejich úspěšného hubnutí je aerobní cvičení a na vyvážení proporcí postavy posilovací cviky trupu a horních končetin. 

Kulička

Široká ramena, kulaté boky a zadek jsou charakteristické pro centrální typ postavy. Tuk se jim na těle ukládá víceméně rovnoměrně a působí celkově kulatěji a silněji, než co ve skutečnosti ukazuje jejich BMI.

„Tento typ velmi rychle přibírá, jeho výhodou ale je, že stejně rychle také shazuje. A to po celém těle,“ vysvětluje Knossová. Aby hubnutí bylo co nejefektivnější, je potřeba dávat velký pozor na správné rozložení výdaje a příjmu energie v průběhu celého dne. Odpoledne a navečer je třeba minimalizovat příjem sacharidů a zaměřit se zejména na zeleninu a bílkoviny. V těle nahromaděný tuk jim pomůže spálit aerobní cvičení v kombinaci s posilovacím cvičením zaměřeným na záda a břicho. Štíhlejšího vzezření pak dosáhnou zlepšeným držením těla.  

Dítě

Dětská postava je taková, která má nevýrazný pas, menší prsa, útlé boky i ramena a malý zadek. To vše dohromady pak způsobuje, že vypadá i v starším věku mladistvě. Kritickým místem takovéto postavy je pas a břicho a při vyšší nadváze se ukládání tuku často spojuje se srdečními chorobami.

V institutu redukce a prevence nadváhy kompliment tak svým klientkám s touto postavou tamní odbornice radí, že své hubnutí podpoří pravidelný příjem potravy tři až pětkrát denně a že by každé jejich jídlo mělo obsahovat především kvalitní bílkoviny, hodně zeleniny a jen malou dávku sacharidů. Z jídelníčku je tak třeba vyloučit zejména cukrovinky, bonbóny a čokoládu. Kromě aerobního cvičení je pak třeba zařadit do tréninku cviky na posílení svalů a zpevnění celého těla.

Gabriela Knosová - Kompliment(R) Institut redukce a prevence nadváhy

 

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (34)

 • Obrázek uživatele sdfsdf
  sdfsdf (anonym)

  [url=http://toons-empire.com/]Cartoon Sex[/url]

  Srp 28, 2012
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Hovno je ti potom, starej se o svoje špeky!

  Srp 29, 2012
 • Obrázek uživatele Robinsonka
  Robinsonka (anonym)

  Další dobré tipy jak zhubnout najdete také na stránkách Žij zdravě http://www.zijzdrave.cz/ Já sama tam čerpám spoustu informací

  Zář 18, 2012
 • Obrázek uživatele renoar
  renoar (anonym)

  http://www.renoar.estranky.cz/clanky/jste-jablko-nebo-hruska_.html

  Zář 18, 2012
 • Obrázek uživatele bety
  bety (anonym)

  http://www.bety.cz/zdravi-a-zivotni-styl/clanky/691/Jste-hruska-nebo-jablko-A-proc-je-dobre-to-vedet

  Zář 18, 2012
 • Obrázek uživatele ona dnes
  ona dnes (anonym)

  http://ona.idnes.cz/typ-postavy-hruska-mrkev-jablko-dab-/dieta.aspx?c=A120320_114451_dieta_ves

  Zář 18, 2012
 • Obrázek uživatele Takyhruška
  Takyhruška (anonym)

  Hrušky hubnou nejhůř, podle těchto článků... Krucinál!

  Zář 18, 2012
 • Obrázek uživatele Postava žen se proměnila. Místo hrušek připomínají jablka
  Postava žen se ... (anonym)

  Ještě před čtvrt stoletím se ženy kulatily správně: nahoře a dole, do tvaru přesýpacích hodin. Jen některé zdědily mužský typ postavy, a tím i velké bříško. To se nyní změnilo a žen bez pasu značně přibylo. Hrozí jim nemoci typické pro muže.

  Zář 18, 2012
 • Obrázek uživatele ona dnes
  ona dnes (anonym)

  Postavy současných mladých dívek se nelíbí známé odbornici na výživu Kateřině Cajthamlové. "Z tenké kostry jim koukají bříška, rostou do výšky. Nemají žádnou svalovou hmotu, protože se nehýbají, žijí na sušenkách, kafi a instantních polévkách. Na pěknou postavu dnes narazíte jen výjimečně," říká Cajthamlová. Na podporu svých slov přidává zkušenost dánského fotografa, který se po roce 1989 přestěhoval do Česka, okouzlený krásou zdejších žen. "Zpočátku nadšeně fotil nádherné dívky. Nedávno si ale postěžoval, že mají bříška, nezdravě vypadající pleť a vlasy. Přisuzoval to mlsání a životnímu stylu bez pohybu na čerstvém vzduchu. Tvrdil, že pěknou postavu dnes mají už jedině Asijky," popisuje Cajthamlová. Postřeh fotografa není jen dojmem, ale má reálné základy. "Je pravda, že takových typů žen je najednou hrozně moc, a to i mladých holek. Dřív se alespoň za bříško styděly a zakrývaly ho," říká ředitelka Endokrinologického ústavu v Praze Běla Bendlová.

  Zář 18, 2012
 • Obrázek uživatele ona dnes
  ona dnes (anonym)

  Na vině těchto nehezkých, nežensky působících siluet je jednoznačně změna životního stylu a stravy. Pravidelné vaření dnes v rodinách neexistuje, vracíme se z práce pozdě a pojídáme sušenky, hranolky, chipsy s hydrogenovanými tuky," říká endokrinoložka Zamrazilová. Podle lékařů za pneumatiky kolem pasu dnešních dívek mohou hlavně zrušené obědy ve školní jídelně, studená jídla a nepravidelné stravování v nezvyklých dobách, třeba v noci. A také složení stravy.

  Zář 18, 2012
 • Obrázek uživatele Enin X
  Enin X (anonym)

  Připadá mi, že výrobci oblečení se tímto řídí. Mám hodně úzký pas a úplně ploché břicho, ale docela dost zadek i silnější stehna a k tomu větší prsa. A sehnat oblečení je pro mě prakticky nemožné. Nemám ani jedny kalhoty, které by mi byly... Když mi jsou přes stehna, kolem pasu je mám strašně volné... A se svršky mám podobný problém, hlavně s podprsenkami, kdy nemohu sehnat ty s malým obvodem a s velkými košíčky - vím, že s tímhle má problém více žen...

  Zář 18, 2012
 • Obrázek uživatele QQQ
  QQQ (anonym)

  Já mám ten samý problém. Tak třeba vršek bych potřebovala 70 D.... zatím jsem to dělala tak, že jsem si kupovala s obvodem větším a pak je doma přešívala. Ale nejdou zkrátit o tolik, kolik by bylo potřeba. Je to nepohodlné, nesedí to. Asi si neumim vybrat nebo já nevim. A to nemluvím o kalhotách, vělkých v pase... Slyšela jsem o nějakých značkách, s kterými jsou ženy s tímto problémem spokojeni, ale to je na mě strašně drahé...

  Zář 18, 2012
 • Obrázek uživatele Topinka
  Topinka (anonym)

  Přesně, mám úplně stejný problém... mám dvoje kalhoty, které mi sedí dobře. Ale ty jsem si pořídila v USA, ale tam kvůli tomu pojede, že? Na obchod, který by je prodával v Čechách jsem zatím nenarazila. Jsou to tzv Apple bottom jeans...

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele Jsem v Ječný
  Jsem v Ječný (anonym)

  No dámy, a co tak zkusit zaplnit díru na trhu ?

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele Béďa
  Béďa (anonym)

  I já jsem si všiml, že za našich mladých let mívaly dívenky pas jako vosa. Teď u nich pas nenajdete, i když jim z pánve trčí kosti. Jsou to chlapoženy, ale ty milují návrháři- gayové, protože jim připomínají jejich protějšky. Ale proč se to tak děje, to taky nevím. Jen vzpomínám jak jsem se smála Sibile nebo Sybile? když prorokovala, že nadejde čas, když nepoznáš ženu od muže. Tenkrát mi to rozoumek nebral, dnes už vím, že měla pravdu.

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele Valhala
  Valhala (anonym)

  Dost pravdivý. Také jsem si tohoto trendu všimla. Úzký pas a plnější boky má už opravdu málo žen. Nejlépe to je vidět u vody. Málokterá žena je hruška... Já jsem jasná hruška. Jak tu již zaznělo, mám problém sehnat na sebe oblečení. V pase mám 61cm a kolem boků 89cm, prsa 70A.. :-). Pokud mi jsou kalhoty přes boky, což ve 34-36 i jsou, tak mi skoro nikdy nesedí v pase, jsou mi prostě velké. Jen mě kolikrát překvapuje , že se jedná až o 10cm. I trička a halenky jsou přes bříško děsně volné, takže když si chci koupit něco obepnutého, naběhám doslova kilometry, navíc bývá problém sehnat velikost XS či XXS. Ne nejsem anorektička, ani nejsem příliš mladá, prostě jsem drobná po své babičce...

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele GuHu
  GuHu (anonym)

  pravda je, že už nějakou dobu nejsme zemí hezkých holek, v porovnání s dřívějškem je to bída...

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele CCC
  CCC (anonym)

  Typ postavy se dědí a nic s tím nikdo nenadělá. Může být tak maximálně hubený, a potom není poznat, jestli je někdo hruška nebo jablko, ale když trošku přibere, typ postavy se projeví. V Čechách převládá typ hruška, na Slovensku a dál je častěji vidět jablko. Taký Němky nemají moc štíhlý pas. Pokud ubývá typů hruška , tak by to svědčilo o jediném - o křížení a dominanci postavy jablko. Nejhnusnější jsou ovšem v Čechách muži nad 40: hnusně oblečení, neostříhaní a neupravení, zpocení, s břichem a arogantně sebevědomí.

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele Dorostenec
  Dorostenec (anonym)

  Co že se to nelíbí Cajthamlové, je jedno... ale já mám občas z některých těch dorostenek bez pasu náběh na zvracení

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele Jablka útočí
  Jablka útočí (anonym)

  Ona totiž když se někde vyskytne holka s výrazným zadkem, ale který krásně pasuje do její hruškovité postavy, tak holky hubený a jablkovitý pomlouvají a posmívají se. Přitom jen závidí něco, co nemají a nebudou mít. Ale hlavně, že jsou ve většině, bohužel, že jsou na koni a že jsou dle lifestylových trendů. Že jsou ohavně beztvarý a budou mít dřív nebo později pneumatiku, to nechápou.

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele Já jen doufám, že bude i článek o mužích
  Já jen doufám, ... (anonym)

  Už dlouho jsem nepotkala chlapa, o kterým bych si řekla, že je fakt pěknej. V podstatě jsou dva typy mužů - buď děsně hubený, vychrtlý bez jakékoliv svalové hmoty, nezdravé pleti a špatných vlasů,nebo tlouštíci, kteří mají prsa jak ženská, nohy do X a na nich křečáky....Tfuj!

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele Pickup Andrfof
  Pickup Andrfof (anonym)

  Ono se to opravdu meni, je vic jablek, tahne se to s detmi od malicka - umele mleko, umela strava, malo pohybu, kouknete se na majitelky bokovek, ktera z nich ma skutecne boky a pas? Dneska vic zenskych ma postavu jako chlapkove, k videni tady http://www.health.com/health/static/hw/media/medical/hw/h9991471_001.jpg

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele Já
  Já (anonym)

  zůstala před léty sama..A zkoušela se seznámit. To prostě nejde. Chlap, co k něčemu vypadá je zadaný a ostatní co jsem potkávala a potkávám, jsou jak píšete.... Nejhnusnější jsou ovšem v Čechách muži nad 40: hnusně oblečení, neostříhaní a neupravení, zpocení, s břichem a arogantně sebevědomí. Navíc často páchnou potem a mají výrazné potíže s péčí o chrup..!

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele Jarda Jágr !
  Jarda Jágr ! (anonym)

  Na chlapa co by měl velký zadek jako Jarda prostě nenarazíte ! A k tomu štíhlý pas ! Chlapi maj jen panděra a úzké nohy ! Jsou naprosto bez svalové hmoty na rukou i kdekoliv jinde ! A mnohdy mají i prsa z tuku !

  Zář 20, 2012
 • Obrázek uživatele Pas a boky u žen..
  Pas a boky u žen.. (anonym)

  ..k tomu doplnění ! Pokud si někdo myslí,že musí mít žena např.o 30 v pase méně než přes boky je na omylu ! Ideální je o 20 až 25 méně ! Pouze pokud má žena v oblasti pupku v pase víc než přes boky tak nemá pas ! Muži mají naprosto běžně v pase víc než přes boky a nepozastavují se nad tím ! Přitom většina sportovců pas má !!! Takže se pánové nejdříve zamyslete sami nad sebou a vězte,že všichni muži netloustnou v pase ! A proč ? Protože se hýbou a mají svaly a pořád nechlastaj !!

  Zář 20, 2012
 • Obrázek uživatele Pepa1
  Pepa1 (anonym)

  Na chlapa co by měl velký...Mužám roste břicho a ženám zadek, břicho, a prsa. Ahoj, četl jsem Vaši diskuzi na snížení váhy. Mám něco vyzkoušeno a dalších cca 500 lidí v ČR. Technologie z Holandska, která je na světe přes 8 let a dělá divy v Německu, Holandsku, Rakousku a u nás taky. Já sám jsme za 42 dnů zahodil z 88Kg na 78Kg (1.9.2005) dnes mám 80-82Kg. Manželka z 60Kg na 54Kg. Známí z 114Kg na 82Kg. Bez JOJO. Nejde o Herbalife. Když Vás to bude zajímat. Tak napište odkud jste není to na mail ani na telefon. Jde o systém stravování, potr. doplňků, atd...... Pošlu Vám základní informace: mail: disc@wo.cz pepa1

  Zář 22, 2012
 • Obrázek uživatele jituse20
  jituse20 (anonym)

  ÚPRAVA ZAŽÍVÁNÍ A ZHUBNUTÍ :-) Pokud máte potíže se zažíváním a navíc chcete zhubnout, pak Vám doporučuju přípravek EMULIPS FORTE od firmy OKG. Firma vyrábí přípravky z bylinek, vychází z Tradiční čínské medicíny, není tam žádná chemie. Mě osobně přípravek pomohl při úpravě váhy, zhubla jsem za 5 měsíců o 10 kg, což se mi předtím nepodařilo.Stačí 10 kapiček po každém jídle. Pro informace mě kontaktujte na e-mail jituse20@seznam.cz. Pokud máte zájem, podívejte se na můj web http://jitka-pruchova.webnode.cz/

  Lis 09, 2012
 • Obrázek uživatele !!!
  !!! (anonym)

  Jdi do prdele s tou reklamou, nikdo ti naní není zvědavej!

  Lis 09, 2012
 • Obrázek uživatele xx
  xx (anonym)

  Pokud tloustně žena, mění je jí zadeček na zadek, později p..el, prsa narostou do obřích rozměrů a je z ní Věston. venuše..Prostě je to obří žena... Pokud tloustne muž, ztácí mužnost, začne vypadat jako ta Venuše a je z něj TO....Žádný chlap, ale TO s pindíkem. A je to jedna z mála spravedlností. Tlustá ženská je furt ženská a tlustý muž je bezpohlavní ošklivec..

  Lis 09, 2012
 • Obrázek uživatele Jeník
  Jeník (anonym)

  Není to s tou genetikou tak, že více než geny zdědíme od rodičů a prarodičů stravovací návyky a životní styl? Myslím si, že hodně baculatých lidí se tak trochu vymlouvá na genetiku. Přitom v rodině převzali spíše to, jak se rodiče stravují a to, jak sportují nebo spíše nesportují. Obyčejně jí to, na co se naučili už od dětství od baculatých rodičů. Připadá mi, že geny dědíme jen trochu a větší vliv má to, co jsme se naučili v rodině o způsobu stravování. Máme rádi to, co nám vařila a pekla babička, máme oblíbená jídla, která uměla dobře připravit naše máma. Vnímáme jako dobré to, co vnímali v našem dětství rodiče a často nám to dělali za odměnu. Máme tato jídla už podvědomě spojená s něčím příjemným, dostávali jsme je současně s pochvalou a s jistou nákloností rodičů. Jsem přesvědčený, že tyto stravovací návyky jsou ještě silnější než genetický sklon k baculatosti. Jeník.

  Led 04, 2013
 • Obrázek uživatele Linda
  Linda (anonym)

  Není to s tou genetikou tak,...jasně, dítě přebírá vzory a odkud jinud než z rodiny. Považuje to za normu. Je šílené, kolik matek dává miminu slažený čaj..Ono ani chuť na sladké nepřijde sama,ať už je to náhrada stravy nebo odměna. A to množství matek, co nutí děti jíst, aby "pěkně" vypadaly..pak je na špeky zaděláno celoživotně, taky na PPP, komplexy..

  Led 05, 2013
 • Obrázek uživatele Lindo,
  Lindo, (anonym)

  jasně, dítě přebírá...tak hořký čaj bych dítěti určitě nedala.A co se týče jídla,tak třeba oběd bych malinko nutila,to je potřeba,děti rostou,vyvíjí se a jíst musí.

  Led 05, 2013
 • Obrázek uživatele babaletka
  babaletka (anonym)

  ..k tomu doplnění ! Pokud...Jo, to mám já,pas 76 cm, boky 96 cm,přes prsa 97 cm,takže přesýpačky.A nemyslete si, že zas vše mi sedí.K tomu dlouhé nohy, takže kalhoty, tepláky a pod. vel. M jsou mi krátké, a L široké.Takže babo raď, ale i když je mi hrubo přes padesát, tak aspoń nemám pneumatiku.

  Bře 14, 2013
 • Obrázek uživatele Ilona
  Ilona (anonym)

  výrazná pomoc se najde i v Bachově terapii - bezpečná a přívětivá pro každého (www.bio-bachovky.cz ). Kombinovaná esence Štíhlá linie nebo esence na míru Dieta posílí vaše rozhodnutí i pevnou vůli. Najdete zde: http://www.bio-bachovky.cz/stihla-linie-bachovy-kvetove-bio-esence-pro-stihlou-linii.html a http://www.bio-bachovky.cz/esence-na-miru-dieta.html

  Kvě 20, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama