Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Jen tak a ne jinak se staneme štíhlými

Proč se v Německu tak mnoho hovoří o dietách a odtučňovacích kúrách, je americkým expertům o štíhlosti nejasné. V USA totiž blednou pojmy dieta a kalorie více a více od té doby, co jsou odhaleny mechanismy štíhlé linie. Vitaminy a jiné biolátky nejenom aktivně pobaví, udělají fit, uzdraví, ale zároveň zeštíhlují.

"Každý člověk se může stát na dlouho štíhlý docela bez diety," slibují noví odborníci na štíhlost, obzvláště na kalifornské vysoké škole - centru zdravotní revoluce.
Rozhodují o tom tři biochemické procesy v našem těle. Nejprve se musí dostat tuk z tukových polštářů na břiše a hýždích do krve.
Za druhé musí tuk z krve do buněk a za třetí se musí tuk spálit v tělesné buňce. Když jen jeden z těchto mechanismů není "ve své kůži", nikdy a vůbec nezeštíhlíme, a je docela jedno, kolik diet absolvujeme.

U většiny obézních a s nadváhou jsou v adipocytech (tukových buňkách) uzavřeny triglyceridy (molekuly tuku) jako v bankovním trezoru. Nové a nové triglyceridy proudí nezadržitelně dovnitř a namačkají se do již bez tak naplněné ošklivě žluté buňky a žádná z molekul tuku nemá chuť opustit buňku. Je to osudné, protože tukové buňky mohou přijímat neomezené množství tuku. Tukové buňky obézního člověka jsou až 100krát větší než u štíhlých osob.Mikroskopicky droboučké klíčky k otevření adipocytů mají v prstech jen stresové hormony. Vždy při stresu potřebuje organismus novou energii, to jest tuk jako pohonnou látku. Proto jsou nadledvinky plně napěchovány surovinou pro produkci stresových hormonů - adrenalinu. Tyto molekuly stresu jsou aktivní při hladu, tělesné činnosti, nízké hladině cukru nebo při každé formě stresu. Vyplaví se k tukovým buňkám a uvolní tam triglyceridy, které jsou napojeny a odtransportovány krevními bílkovinami, albuminy.

Večer ve spánku je jen málo stresu a sotva nějaký pohyb, přesto jsou každou vteřinu tělesné buňky zásobovány pohonnými látkami. Příroda si proto opět vymyslela geniální nápad: růstový hormon.70 minut po usnutí uvolňuje podvěsek mozkový v mezimozku mikroskopicky maličká množství růstového hormonu, noční stresový hormon, do krve. Molekuly hormonu otevřou tukové buňky a uvolní molekuly tuku, které mohou být použity pro tvorbu energie. Růstové hormony udržují zvířata ve volné přírodě štíhlá a fit. Starají se o to, aby tuk nemohl být na dlouho ukládán do buňky, ale využíván pro tvorbu energie. Z těchto důvodů jsou časně ráno ptáci, vysoká zvěř, zajíci, veverky a jiná zvířata nabiti energií.U našich dětí to není nic nového. Růstovému, nočnímu hormonu můžete poděkovat za to, že zůstanete hubenými a ráno výkonní.

Kdybyste vzali podvěsek mozkový mezi palec a ukazováček a stiskli jej, vystříkla by jen voda a růstový hormon. Ostatních devět hormonů je obsaženo jen v minimální koncentraci. Zeštíhlující hormon je v přírodě tedy velmi cenný. Mnoho lidí s nadváhou a obézních má ale velmi nízké hodnoty růstového hormonu v krvi, protože jejich podvěsek mozkový není správně živen. Vlastní aktivní, totiž noční fáze odtučnění u nich neexistuje. Američtí biochemici proto nabízejí zázračný tip:
pozdě večer před ulehnutím ke spánku snězte jedno sousto masa, ryby nebo drůbeže (asi 30 gramů) společně s citronem. Kdo není schopen kousat do citronu, může vypít šťávu (ale žádnou šťávu z obchodů!). Z této kombinace připravuje podvěsek mozkový celou noc růstový hormon a současně probouzí hormon ACTH (adrenokortikotropní hormon). Je produkován při ranním rozednívání, když podvěsek mozkový svou produkci růstového hormonu brzdí. Také ACTH je stresový hormon užírající tuky.

Druhým stupněm na cestě k zeštíhlení je podpora vstupu tukových molekul cirkulujících v krvi do buněk. K tomu účelu má metabolismus zvláštního pověřence, totiž karnitin, kvazivitamin. Sedí na buněčné membráně, a když vidí plavat kolem molekulu tuku, uchopí ji a zavleče do nitra buňky k mitochondrii, kamnům buňky.
Tam je tuk zhodnocen v sílu a vitalitu. Avšak pozor! Bez karnitinu a jiných substancí se tuk v buňce nikdy nespálí. Místo toho cirkuluje v nebezpečné koncentraci v krvi a můžeme si jenom nechat zdát o tom, že zeštíhlíme.

Zatímco molekuly tuku díky karnitinu nyní šťastně přistály v tělesné buňce, musí být ještě spáleny. To se podaří jen tehdy, je-li přítomen topič, který zapaluje energetická kamna. Tento topič se jmenuje se tyroxin, je to hormon z naší štítné žlázy. Bez tyroxinu zůstanou kamna chladná. Lidé se sníženou funkcí štítné žlázy mají proto sklon k tloustnutí.Molekula tyroxinu je složena ze dvou třetin ze vzácného stopového prvku jódu a z jedné třetiny ze základního stavebního kamene tyrosinu, který je převážně v mase, rybách, drůbeži a nízkotučném sýru. Při dostatečných zásobách těchto surovin ve štítné žláze, produkuje tento orgán velikostí ořechu denně jednu setinu gramu tyroxinu. Ta vystačí k tomu, aby po dobu 24 hodin zapalovala všechna kamna v 70 bilionech buněk.
Spojení stopového prvku a bílkoviny, stejně jako jeho jednoduchá struktura, způsobují lehkou zranitelnost molekul tyroxinu volnými radikály. Je atakována jako jedna z prvních substancí v krevní dráze. U mnoha lidí se podaří pouhým 20 % molekul tyroxinu vyplavených ze štítné žlázy proniknout do buněk. Lékaři proto velmi často mylně diagnostikují: "Vaše štítná žláza nepracuje bohužel správně."

Ve skutečnosti funguje štítná žláza často lépe, ale její hormony jsou v krvi zničeny, a proto jsou koncentrace hormonů v krvi stále nízké. Molekuly tyroxinu však mají speciálního ochránce- vitamin C. Když třikrát až pětkrát denně sníme čerstvé ovoce, zvýší se podstatně hladina vitaminu C v krvi a v tomto prostředí se volné radikály již necítí dobře. Neodváží se pak vůbec vstoupit do krve. Tak se dostanou citlivé molekuly tyroxinu do buněk a mohou konečně navodit proces spalování.

Tip pro zeštíhlení:
Vitamin C a tyrosin se ostatně podstatnou měrou podílejí na produkci všech stresových hormonů: Tyrosin jako součást a vitamin C jako šéf produkce. Tip pro zeštíhlení: Užívejte mnoho cukrů, ale výhradně v jejich nejzdravější formě:ovoci, salátu, zelenině, bramborách, celozrnných produktech a neloupané rýži. Zakázány jsou: normální chléb, těstoviny, loupaná rýže, cukr a všechny sladkostí a také sladké nápoje. Jsou povoleny: několik skrojků bagety, talíř salátu nebo koktejl z krabů. Tři až pětkrát denně jíst čerstvé ovoce a večer před uložením ke spánku jedno sousto masa, ryby nebo drůbeže s citronem. Přísní vegetariáni mohou nahradit maso nízkotučným sýrem a sojovými produkty. Vegetariáni jsou i bez toho zřídka tlustí.

zdroj: Klaus Oberbeil - Fit s vitamíny

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (221)

 • Obrázek uživatele ***
  *** (anonym)

  Byla by jste tak laskavá a zaslala mi instrukce na citrónovou dietu. Děkuji

  Lis 23, 2005
 • Obrázek uživatele Milena
  Milena (anonym)

  Určitě to zkuste! Citronovou šťávu ve sklenici vody s l soustem bílkoviny(šunka, drůbež, rybička, sýr- 30 g - l ukousnutí) těsně před spaním, případně zjemnit lžičkou medu a zapít čistou vodou, může pálit žáha. Je to SUPER !!! Od ledna 2002 do srpna 2002 jsem zhubla 15 kg, bez trápení! Myslím to vážně. Na mě to funguje. Divím se, proč autoři nedostali Nobelovu cenu za objev mechanismu hubnutí. Geniální věci jsou většinou jednoduché. Mé doporučení. Zakoupit a přečist knihu: Léčebná síla citrusů - asi 120,- Kč. Odpoledne jsem v 16 hod snědla l grep, večer po 19 hod., když jsem měla hlad, opět 1 grep. Tzn. Vyřadila jsem večeře. Obědvala jsem normálně včetně polévky i se zákuskem a zeleninovým salátem. A jedno upozornění pro ženy: asi 3 měsíce jsem nedostala menses, asi působení citronu na oddálení cyklu, a to ani po injekci u gynekologa. Pak jsem navštívila bylinkáře Romana Kindla v Řeznické ulici, Praha 2, který mi doporučil tinkturu z jeřábu. Ten upravuje funkci nadledvinek a hormonální hladinu. Nyní jsem bez problémů. Stojí to za to. Určitě to zkuste !!!!!!!!!! Díky moc servru www. doktorka.cz za zveřejnění tohoto geniálního článku z 19.3.2000. Ušetříte si tisíce korun za koupi různých farmaceutických preparátů na hubnutí. Přírodní prostředky fungují. Já jsem toho důkazem. Zkuste ještě trochu pracovat s podvědomím a těsně před usnutím zkusit v duchu či nahlas pozitivní sugesce, např. Já jsem zdravá, optimistická a vážím 65 kg. Zkuste vizualizaci. Představuje si sebe jako štíhlou přitažlivou ženu. Viz kniha Luisa Hay: Uzdrav své tělo. Mnoho úspěchů. Kéž jsou štastny a krásně štíhlé všechny bytosti. Milena.

  Srp 23, 2002
 • Obrázek uživatele mona
  mona (anonym)

  Byla by jste tak laskavá a přeposlala mi instrukce na citrónovou dietu. Děkuji

  Led 27, 2006
 • Obrázek uživatele vb
  vb (anonym)

  Souhlasim, ze citron a bilkovina pred spanim plus uzivani karnitinu pomahaji pri redukcni diete, mam to vyzkousene.

  Led 30, 2003
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  Zni to zajimave,ale treba jste zhubla hlavne proto,ze jste vyradila ty vecere!Ono jist po 16 hodine jen ovoce(nemusi to byt zrovna citrusy) je samo o sobe cesta k zhubnuti.Zkusim a uvidim,zitra jdu nakoupit citrony!

  Srp 25, 2002
 • Obrázek uživatele Milena
  Milena (anonym)

  V srpnu 2002 jsem napsala komentář ke článku Jen tak a ne jinak se staneme štíhlými. Celkem jsem metodou "citronová dieta" zhubla 20 kg. Pracovala jsem na jistém ministerstvu a spolupracovníci se podivovali nad výsledky diety. Nakonec prý se tam text rozšířil a bylo mi řečeno že údajně polovina baráku úspěšně jede na citron. Mě prý říkali citronová favoritka. To mi říkala má kamarádka z tiskového oddělení, která touto metodou sama zhubla 10 kg, přesto že večer jedla. Na chodbě mě oslovila i mě neznámá spolupracovnice, s tím že zatím nehubne, ale přestala jí prý bolet hlava. Ono totiž u mě to trvalo docela delší dobu, než se něco začalo dít. Chce to vydržet určitou dobu a zkusit metodou pokusu omylu. Po dobu necelých 2 let jsem si udržela váhu bez problémů do dnes.Pokusím se přidat článek z Večerní Prahy z 8.1.2003 o spalovačích tuků, které pracují na principu kyseliny hydroxycitronové - kys. citronové, tj. citron, ne? I reklamou doporučovaná rostlina garsinia z Amazonie obsahuje tuto kyselinu, podstatu úbytku hmotnosti. Byla jsem překvapena diskusí k mému komentáři a otevřela jsem články až nyní. Proto jsem na dotazy nereagovala.Přeji pevnou vůli a hodně úspěchů v boji s nadbytečnými kily. Chce to vydržať! Zdraví srdečně Milena-Vaše citronová favoritka

  Čer 16, 2004
 • Obrázek uživatele Lubo
  Lubo (anonym)

  Ahojte, Damy co poviete na tento postup: kazdy vecer pred spanim 100 mg vitaminu C v tabletke a 30 g syru TOFU. Myslim, ze pri tej citronovej stave ide najma o "antioxidant" C vitamin, a na bielkoviny je vyborny zdroj prave sojovy syr TOFU (az 11% obsahu). Skoro ziadne tuky (ako v tucnych syroch a mase). TOFU obsahuje vlakninu a zo syntetickeho vitaminu C by urcite nemala palit zaha. C vitaminom sa prakticky predavkovat neda a brat ho na noc ked sa telo detoxikuje a ocistuje je celkom dobry napad... Ale je celkom mozne, ze pri tej citronovej stave ide aj o nieco ine co obsahuje a co je skutocne ta "zazracna" latka... :)

  Zář 10, 2003
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Tak američtí odborníci se diví, proč jsou ve světě populární diety. A já se divím, proč je v Americe dvě třetiny obyvatelstva obézní, když vymysleli takový zázrak!

  Feb 08, 2004
 • Obrázek uživatele lenicka v.
  lenicka v. (anonym)

  Ahoj Mileno! Uvedeny clanek ze dne 19.03.2000 jsem nenasla,bylo by mozne,abys mi ho poslala?? Diky moc Lenicka V.

  Led 24, 2004
 • Obrázek uživatele Barbara
  Barbara (anonym)

  Mileno, dekuji vam za vase rady. Rada bych tuto metodu take vyzkousela a tak hned zitra frcim do obchodu pro citrony. Mam vsak dotaz. Mohou byt citrony nahrazeny kiwi? Maji totiz mnohonasobneji vice vit C nez citrony. Take jsem se vas chtela zeptat, zda jste po dosazeni vami stanovene vahy prestala s celou metodou a nebo dale pokracujete... Predem dekuji za odpovezene otazky, Barbara

  Bře 24, 2003
 • Obrázek uživatele Majka
  Majka (anonym)

  Ahoj Mileno, chci zkusit ten citron před spaním a chtěla bych se zeptat, zda-li mám sníst citron celý(myšleno bez kůry), nebo vypít jenom šťávu z 1 citronu.Děkuji Ti za odpověď.

  Dub 15, 2003
 • Obrázek uživatele Reny
  Reny (anonym)

  tak nevim,ale nejspis to zkusim.Urcite by to byl ten nejlevnejsi pokus o to,jak se po skoro triletem boji se spicky po porodu dostat "do formy".O nicem podobnem jsem jeste neslysela,ale za pokus to stoji.Urcite to nebude na skodu.Vit.C z citronu je zdravy a sousto sunky nebo masa taky neuskodi.Potrebuju shodit jen 4kg,tak potom dam vedet.Diky moc za tip.

  Kvě 12, 2004
 • Obrázek uživatele Milena
  Milena (anonym)

  V srpnu 2002 jsem napsala komentář ke článku Jen tak a ne jinak se staneme štíhlými. Celkem jsem metodou "citronová dieta" zhubla 20 kg. Pracovala jsem na jistém ministerstvu a spolupracovníci se podivovali nad výsledky diety. Nakonec prý se tam text rozšířil a bylo mi řečeno že údajně polovina baráku úspěšně jede na citron. Mě prý říkali citronová favoritka. To mi říkala má kamarádka z tiskového oddělení, která touto metodou sama zhubla 10 kg, přesto že večer jedla.

  Čer 16, 2004
 • Obrázek uživatele Milena
  Milena (anonym)

  Vložila jsem slíbený článek. Milena Název: Spalovače tuků fungují, potřebují ale pomoci pohybem Zdroj: Večerník PrahaDatum vydání: 8.1.2003 Autor: Dana Machurková a Marta Pawlicová Rubrika: servis Strana: 15 Spalovače neboli odbourávače tuků jsou doplňky, které mají největší tradici v oblasti sportu, zejména kulturistice. Je známo, že úspěšný kulturista na svém těle nesnese téměř žádný tuk. Tomuto cíli podřizuje všechno, a jeli motivován, také se mu to daří. Má smysl, aby tyto doplňky zkoušel i " normální" člověk ? Na jakém principu jsou založeny? Odbourávače tuků nikdy nesplní očekávání, budouli tím jediným zásahem z naší strany. Postavímeli ale za základ výživu se sníženým množstvím tuků a nezapomenemeli přitom na pohyb, mohou nám významně pomoci. Kyselina hydroxycitronová Dnes nikdo nepochybuje o tom, že úbytek hmotnosti by měl být tvořen z co největší části tukovou tkání, svalová hmota by měla zůstat zachována. Kyselina hydroxycitronová ( HCA) je schopna chránit svalovou hmotu. Jak se jí to daří? Přesný popis by byl poměrně složitý, zjednodušeně HCA blokuje tvorbu tuku z glukózy, z níž se tak namísto tuku tvoří svalový nebo jaterní glykogen. Tvorba tuku se zpomaluje a tělo začne využívat tuky jako zdroj energie. Tento efekt je provázen snížením chuti k jídlu. Mozek omezuje vznik pocitů hladu, protože se domnívá, že má tělo energie dostatek. Přestože je HCA používaná poměrně krátkou dobu, zdá se, že nemá žádné vedlejší účinky. Důležitá je ale velikost dávky nutné k dosažení optimálního účinku. HCA tvoří součást různých suplementů, často v kombinaci s dalšími spalovači ( s karnitinem, chromem a dalšími). Někteří výrobci neuvádějí obsah HCA, ale jen množství garcinie, což je rostlina, ze které se HCA získává. Máli být dosaženo kýženého efektu, je nutno denně přijmout 1000 mg čisté HCA, nejlépe ve 23 denních dávkách. Zvyšovat dále dávku nemá smysl. Tento výživový doplněk, máli být podáván v účinných dávkách, nepatří k nejlevnějším. Karnitin Karnitin je v kategorii odbourávačů tuku jedním z nejpopulárnějších. Přestože jako látka je znám už téměř 100 let, stále se vědecký názor neustálil na tom, zda jde o vitamin, či aminokyselinu. Ať již diskuse dopadne jakkoli, je známo, že karnitin zvyšuje využití kyslíku a tuku během cvičení. Klíčovým momentem je však intenzita cvičení. K tomu, aby byl karnitin účinný, je zapotřebí se příliš nešetřit. Karnitin je samozřejmě i součástí běžně konzumované stravy, přičemž nejlepším zdrojem je maso ( zejména hovězí a jehněčí). Náš organismus dokáže karnitin vyrobit z aminokyselin lysinu a metioninu, máli jich k dispozici dostatek. Karnitin jako doplněk výživy existuje v L a D formě, využitelná je ale jen L forma. Pokud jde o cenu, je ve srovnání s ostatními doplňky spíše nižší, je však třeba při koupi dbát na kvalitu ( ujistit se, že obsahuje jen L formu). Účinná denní dávka je 500 mg karnitinu 2x denně. Karnitin je přínosný a bezrizikový odbourávač tuků. Pokud však zároveň nesnížíte přívod tuků stravou a nezvýšíte fyzickou aktivitu, je zbytečnou investicí.Chrom Chrom je pro potřeby lidského organismu stopovým prvkem. Přestože jeho potřeba je pouze 50200 mikrogramů/ den, je prvkem esenciálním, to znamená, že je nutné jej přijímat potravou. Chrom zesiluje působení inzulinu, čímž podporuje vstřebání glukózy buňkami. Užívání přípravků s obsahem chromu je proto prospěšné i pro diabetiky. Ke zlepšení spalování tuků se doporučuje chrompikolinát, který má potlačovat chuť k jídlu a zvyšovat nárůst svalové hmoty. Ani v tomto případě nejsou k dispozici ucelené vědecké studie. Vzhledem k možným nežádoucím účinkům chrompikolinátu ve vyšších dávkách není vhodné překračovat množství 50 mikrogramů chromu z tohoto zdroje.Pupalkový olej Pupalkový olej je doplněk výživy, u nějž ( respektive v něm přítomné gamalinolenové kyseliny GLA) se v poslední době začíná zdůrazňovat schopnost stimulovat metabolicky aktivní tukovou tkáň. Pozornost obezitologů se v budoucnu jistě bude ubírat tímto směrem, protože je známo, že dodržování redukční diety metabolismus snižuje, následkem čehož je zastavení váhového úbytku po určité době. Pupalkový olej je vhodným výživovým doplňkem pro všechny, jeho dávkování se však nesmí přehánět a neměl by se požívat nalačno.

  Čer 16, 2004
 • Obrázek uživatele Lukáš Kučera
  Lukáš Kučera (anonym)

  ZHUBNOUT BEZ DIET A BEZ DŘINY? Myslete si co chcete, jde to, já to dokázal. Chcete taky? Poradím: www.hubnete.cz/moznost

  Feb 13, 2006
 • Obrázek uživatele Naďa
  Naďa (anonym)

  Ahoj, v starších vydaniach Doktorky.cz som si prečítala niekoµko tipov na chudnutie. Mal si alebo máš dobré výsledky s touto dietou. Potrebujem do plaviek zhodiť 3 kg. Ďakujem za odpoveď - Naďa - alebo iné tipy, moc tomu neverím

  Dub 08, 2005
 • Obrázek uživatele ŠÁRKA
  ŠÁRKA (anonym)

  AHOJ MILENO.CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT,JESTLI STAČÍ VEČER ŠTÁVA Z JEDNOHO CITRONU.BUDU RÁDA ,KDYŽ MI NĚKDO PORADÍ,KDO MÁ S TOUTO DIETOU ZKUŠENOSTI,JESTLI OPRAVDU FUNGUJE.

  Dub 10, 2005
 • Obrázek uživatele JARKA
  JARKA (anonym)

  chci zhubnout 20kg kolik denně citronu mám sníst a jak dlouho děkuji

  Bře 11, 2006
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  Já si myslím, že toto není dieta v pravém slova smyslu. Určitě není na škodu si dát každý den citronovou šťávu třeba se sýrem. A jestli by to mělo ještě hubnoucí účinky, tak je to jenom dobře.

  Bře 24, 2006
 • Obrázek uživatele Alda
  Alda (anonym)

  Váš článek mě moc zaujal.Budu velice ráda,když mi pošlete nějaké informace.O počtu citrónů denně, o jejich zpracování a atd.Předem moc děkuji.

  Bře 23, 2006
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  Jo, taky mě to zaujalo. Jdu hned z práce na citrony, teda jestli ještě budou, když se na ně všichni chystáte. Ale teď vážně, taky mě zajímají podrobnosti. Kolik citronů vymačkat? Pila jsem dřív citron po ránu, ale nic. Možná večer to bude lepší. Ahojte a pište!

  Bře 23, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Přestante už lidi blbnout s těmi dietami. jsou všechny stejně o ničem . Žádná se nedá držet celý život. Po skončení diety zase přiberete. Kolik je pak mladých holek anorektiček, které končí na kapákách??To jen ta posedlost štíhlým tělem v dnešní době!!Já osobně už na to kašlu. Užila jsem si taky svý

  Bře 23, 2006
 • Obrázek uživatele hzh
  hzh (anonym)

  Já taky slysela ,ze na hubnutí je dobrý citron.Já si ho vymackávám do vody.Mám 1,5l flasku plastovou a vymackám 1-2 citrony a doplnim vodou.No a celý den mám co pít.

  Bře 24, 2006
 • Obrázek uživatele Ema
  Ema (anonym)

  Já bych se spíš bála zastavení cyklu, nebo to snad není pravda s tím, že se po citronu posunuje (ztrácí) cyklus? Máte s tím někdo problém?

  Bře 24, 2006
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  od mala sem baculka,nikdy sem se nenajedla jak bych chtěla,kolik diet vyskoušela,pak se mi to vše vrátilo tet skoro nejim a stejně nehubnu,z mé skušenosti to stojí jen peníze kdyby to fungovalo všichni by měli skvělou postavu

  Bře 24, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ivano, začni jíst a cvičit. Nemáš co ztratit..

  Bře 24, 2006
 • Obrázek uživatele Milena horská
  Milena horská (anonym)

  Stačí jen půl a jinak celí

  Dub 18, 2006
 • Obrázek uživatele markéta
  markéta (anonym)

  kouzelná školka

  Dub 18, 2006
 • Obrázek uživatele Marcelka
  Marcelka (anonym)

  Dobrý den všem ! Ted jsem koukala na Lipoxal a zdal se mi velice zajimavý....ale ted...kdyz to tady ctu... Místo 800 Kc dám pár drobných do ovoce a take to zkusim !!! P.S. : Citorn je super na pevne nehty (nekolikrat denne je v rozkrojenem citronu promachejte a neoplachujte...necjte zaschnout.) Jinak,pokud se trápíte s bradavici...kapejte na ni citron,nechte jej pusobit denne nekolik minut 10-15 a po nekolika dnech by mela odpadnout :-) Ahooojky všem :-)

  Dub 26, 2006
 • Obrázek uživatele Lucka
  Lucka (anonym)

  Já jsem tuto metodu taky zkoušela, ale asi záleži kolik potřebujete shodit,tzn. jak velká je nadváha.Mně se jednalo tak o 3 kg, pila jsem vodu s citronem dlouhodobě a výsledek bohužel nulový. K tomu jsem i cvičila a nijak se nepřejídám. Ale přeji vám,že u vás to funguje.

  Kvě 03, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Pila jsem vodu s citronem téměř 5 měsíců, a žádný výsledek.Nepřejídám se a mám dost pohybu.Naštvala jsem se, dala jsem si 7 dní tukožroutskou polévku a kila byla pryč.

  Kvě 03, 2006
 • Obrázek uživatele Dáša
  Dáša (anonym)

  Díky za radu, jen bych se chtěla zeptat za jak dlouho to začne účinkovat, kolik tech sklenic a kolik večerů budu muset konzumovat ten citron?? Začínám to zkoušet a piju to už týden každý večer. Vymyčkám jeden citron do 3dcl sklenice a doleji to vodou, dělám to správně?? Dík za odpověď

  Kvě 07, 2006
 • Obrázek uživatele Lenik
  Lenik (anonym)

  Ahoj, já jsem to dělala taky. Vymačkala jsem si citron do půllitrové sklenice vody. Akorát jsem to pila ráno. A myslím, že to nějaký účinek mělo, ale pouze v případě, že dodržujete zdravý životní styl - netučná jídla, méně sladkého... a to bychom asi zhubli i tak :-) Kažodpádně je to moc zdravé a nic tím nikdo nezkazí, navíc citron dodává energii :-) Neznámá, co jsi t nenapsala jméno, nemůžeš mi poslat recept na tukožroutskou polévku, jak často a v jakém množství jsi ji jedla a jak jsi to zvládala celý týden? Nejsem si jistá, jestli bych do toho šla, ale ráda se o tom všechno dozvím.

  Kvě 07, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ahoj mohla bych poprosit o recept na tu polévku?? Slyšela jsem, ale že je to dost hnusný, dá se to jíst????

  Kvě 07, 2006
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Dá se to jíst,není to tak hrozný,dej si na seznamu do vyhledávače tukožroutská polévka a receptů ti to najde spousty.Dobrou chuť a kila dolu.

  Kvě 08, 2006
 • Obrázek uživatele Peťula
  Peťula (anonym)

  Mně teda přišla ta polévka hnusná až dost. Po třech dnech už jsem ji nemohla ani vidět, hlad jsem měla jak pes...fuj, už nikdy víc :-)

  Kvě 11, 2006
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  o to právě jde, že po třech dnech tu polévku nechceš ani vidět, takže pokud chceš s dietou pokračovat, radši ten "hlad" vydržíš a hubneš:-)..také jsem ji jedla, musím říct,že pak už jsem se na ni nemohla ani podívat a ten třetí den jsem si radši fakt nedala vůbec nic, ale musím říct, že po tom týdnu mi bylo báječně, spousta energie, 3 kila dole:-)

  Kvě 12, 2006
 • Obrázek uživatele Téra
  Téra (anonym)

  Neni v te tukozroutske polevce nahodou zeli? A uz jste slyseli neco o tom, ze zeli dehydruje organismus? Tzn., ze to neni "tukožroutska" polivka, nybrz "vodosava" polivka. Ja se radsi ridim tim, ze pitny rezim by se mel dodrzovat, a radsi si dam neco nutričně přijatelnějsiho, 3 kila za tyden se daji shodit i s beznou snidani, obedem a omezenim se pri odpolednim a vecernim jidle.

  Kvě 21, 2006
 • Obrázek uživatele milunka
  milunka (anonym)

  ahoj holky, ktere chcete zhubnout. chci Vam nabidnout uz hotova zamrazena jidla-domaci vyroby. Základem správné životosprávy je pravidelně jíst. Jenomže v dnešní uspěchané době,poměrně často zapomínáte, co je pro vaše tělo nejdůležitější. A sice: ravidelně jíst a pít! Nabizim Vam jedinečnou ohucenou stravu, z čerstvých produktů bez konzervačních přísad, Je to jednoduché! Po třech hodinách sáhnete do mrazáku ve vaší ledničce, v mikrovlnné troubě ohřejete jeho obsah a zdravě se najíte! Každý Vám může popřát dobrou chuť. Na své si přijdou milovníci dobrého jídla; zkrátka gurmáni i gurmeti. Nemusíte počítat kalorie, pásek od kalhot vás nebude škrtit. Nepocítíte hlad, a přitom vaše přebytečná kila půjdou dolů! piste mi na :milunka"seznam.cz vsechno vam vysvetlim

  Kvě 22, 2006
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  To Téra,máš pravdu,není to zrovna nejvhodnější dieta,ostatně jako všechny jednostranné diety,ale je dobrá občas na pročištění organismu,jíst tak dva dny.

  Kvě 23, 2006
 • Obrázek uživatele vercamnamka
  vercamnamka (anonym)

  To s tim citronem jsem zkoušela a fakt to funguje.Za 3 týdny jsem schodila 4,5 kg.tak to taky zkuste, doporučuju.Ale musíte omezit sladké!!!

  Črv 01, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  No ja nevim jak vy, ale když mě chytne žrava, tak jim a jim a jim...a pak jsou kila hned zpátky...klasický jojo efekt....

  Črv 05, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Ovoce v diete???? nejvetsi blbost kterou jsem slysel.Zeptejte se radeji nejakeho kulturisty jak na to. Fruktoza je buhuzel spatne stepitelna...Kdyz jite pouze cukry, at uz brambory ryze atd a nejste zrovna spickovymi bezci ktere tuhle energii spotrebuji hned, tak se prebytecne cukry velice radi premeni na tuk!! Frutozu(ovoce) bych jedl jenom rano,po 13-14h uz ne. A pokud jste cely den drzeli pevnou dietu a vecer si date pomerancovy dzus tak tu dietu muzete drzet rok a nezhubnete ani o cm v pase(nejde prece o kg ale o cm ze?)Nekdo vazi 95-100kg a ma 4% tuku a jiny 100kg s 25% tuku.Je v tom rozdil. jeden vypada fit a stihle a druhy obezne....citron vecer?To radeji vitamin C 1000mg ale na vecer bych to nebral-ono pak asi nikdo neusne. Myslim ze to nocni paleni nezpusobi tech 30g masa ani ten rustak...ale kyslik!Karnitin zvysuje cinnost srdce a tak "vice dychate". Tuk se pali pri nizke hladine cukru a mirne cinnosti. Tj. kdyz vecer NEbudete mit 200g ryze a k tomu 100g ovoce, tak budete mit stalou hladinu cukru-idealni pro paleni jedineho zdroje energie-tuku. Stepeni bilkovin a svalu dochazi jen vyjimecne u spickovich sportovcu. Takze muj typ je: veceret nejakou bilkovinu, ovoce max rano, a nechat vecer palit tuk-podporte to suplementaci s 1000mg karnitinem a Q10(pokud jste pri penezich :-) Jina vec je ze autor se nezminuje ze karnitin "funguje" pri strave s nizsim poctem sacharidu. Pokud si nekdo mysli ze kdyz budeme mit dostatek paliva z cukru(ryze ,testoviny.celozrnne vyroky atd) tak ze telo sahne k tukum, tak je na omylu. Hladina cukru musi byt stala-tj konzumace dostatecneho denniho mnozsvi sacharidu, a pak mozna spalime ten tuk ve spanku.Nicmene u me to funguje a i pred soutezi jsem se tak dostal na 4% tuku.Doporucuji!:-) P.S.No ale ne vse jsem spalil ve spanku ze? .-)

  Čer 21, 2006
 • Obrázek uživatele Světlana
  Světlana (anonym)

  Tak nevím, u mě to fungovalo jinak. Zažila jsem vegetariánské prázdniny - dva měsíce bez masa. Cpali jsme se obilninami, houbami, a nejvíc rýží s ovocem a zeleninovými saláty. Pohyb nic výrazného - jen tak pro radost plavání, jízda na kole, plážový volejbal, chůze. A za dva měsíce jsem shodila 12 kg. Vitamín C je stále nedoceněný. Mám i výborný čistící čaj, jestli někdo chcete, napište skusova"seznam.cz.

  Črv 26, 2006
 • Obrázek uživatele Fleur
  Fleur (anonym)

  Mam jeden dotaz... cerstvy citron je urcite lepsi, ale myslite, ze funguje i takova ta "citronka"???

  Srp 06, 2006
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  ahoj,kolik sklenic vody s citronem musim vypit denně abych dosahla nějakeho kila dolu

  Srp 02, 2006
 • Obrázek uživatele Rozárka
  Rozárka (anonym)

  K čemu mám přiřadit jablečný ocet- a kyd ho brát!! Mně bylo doporučeno po ránu 1 lžíci do sklenka s vodou. ?? Prosím Váš názor !!Děkuji

  Srp 02, 2006
 • Obrázek uživatele Táňa
  Táňa (anonym)

  Mileno, prosím na Vás kontakt. Mám zájem ještě o podrobnější informaci. Dík. tturkova"seznam.cz

  Srp 04, 2006
 • Obrázek uživatele katty
  katty (anonym)

  Dá se to jíst..Kamarádka to jedla týden a zhubla 7 kilo....

  Srp 08, 2006
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Nesmysl, za týden nemůže nikdo zhubnout 7 kilo, jedině, že by nejedla vůbec nic.

  Srp 12, 2006

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama