Jediná dieta, která funguje

Základem Jediné diety, která funguje je vyhýbat se negativnímu myšlení. Je to dieta založená na odpuštění a lásce!

 

Jestliže milujete sebe samé, jestliže milujete své tělo a jestliže milujete jídlo, bude tato dieta fungovat. Je velmi levná a velmi snadná, protože stačí jenom ležet v posteli a řídit se jednotlivými kroky.

Je to konečná dieta, protože láska je to nejvyšší, co existuje, lás­ka je Bůh a Bůh je to nejvyšší, co existuje.
 

Základní principy

1.      Myšlenky jsou tvořivé a přinášejí výsledky. Pozitivní myšlenky přinášejí pozitivní výsledky. Negativní myšlenky přinášejí nega­tivní výsledky. Je to tak jednoduché.

2.    Jídlo, které jíte, vám nemůže ublížit. Ubližuje vám to, čemu o jíd­le, které jíte, VĚŘÍTE.

3.     Jídlo samotné nezpůsobuje nadváhu. Způsobují ji vaše myšlen­ky o jídle.

o    Studie prováděná s lidmi, kteří vážili přesně tolik, kolik si přáli, ukázala, že mohli jíst cokoli a kdykoli, aniž by přibírali na váze nebo si museli dělat nějaké starosti.

o    Mohli to tak dělat, protože měli společnou jednu věc: věřili myšlence, že mohou jíst cokoli a kdykoli, aniž by přibrali.„Ni­kdy nepřiberu" je dostatečně jednoduché.

4.     Ve skutečnosti je zdrojem naší výživy Boží světlo, a nikoli jídlo.

5.    Všechny fyzické metody, jako půsty nebo speciální diety, fungu­jí, protože vaše mysl věří, že fungují. Bohužel však také platí, že dokud si neporadíte s PŘÍČINOU své nadváhy, víc než pravděpo­dobně naberete veškerá kila zase zpátky.

6.    Vaše tělo se vždy řídí instrukcemi, které obdrží od vaší mysli. Právě na instrukcích, které dáváte svému tělu, nejvíc záleží.

7.     Postoj a přesvědčení jsou společným jmenovatelem všech pří­čin obezity.

-     Příčinou vaší nadváhy je to, čemu věříte.

-     Příčinou, která nikdy nepřestane přinášet výsledky, je myšlen­ka.

8.    Musíte se vystříhat negativních myšlenek o vašem těle, jídle

i o sobě samých. Jedině tak dosáhnete trvalých výsledků. Chce­te-li být úspěšní, musíte myslet pozitivně.

 

Zde uvádím několik důležitých afirmací, které můžete vyzkoušet:

Já,________________ , miluju sebe sama.

Moje tělo automaticky využije veškeré jídlo, které sním, k udržení

mé ideální hmotnosti_______________ kg.

Všechno, co sním, se změní ve zdraví a krásu.

Jestliže jste ještě nikdy nepoužívali afirmace nebo jste je nepouží­vali delší dobu, přečtěte si velmi pozorně následující řádky. Klíčem k pozitivnímu myšlení je používání afirmací. Prostřednictvím afir­mací dokážete naprogramovat svou mysl i tělo na úspěch.

Afirmace je pozitivní myšlenka, kterou si vědomě vyvoláte ve svém vědomí a která má přinést určitý požadovaný výsledek.

Vy vlastně vědomě poskytujete své mysli představu, kterou se má řídit. Dáte-li své mysli příležitost, vytvoří vše, co si přejete. Vše, čemu věříte, dokážete vytvořit. Díky opakování můžete naprogra­movat svou mysl na pozitivní myšlenky, a tak dosáhnout vysněného cíle. Afirmace můžete používat různými způsoby.

Pro začátek si každou afirmaci napište asi desetkrát nebo dva­cetkrát na list papíru a na pravé straně přitom ponechejte místo na negativní reakce. Nalevo pište afirmace, napravo pište své negativ­ní reakce nebo slova, kterými danou věc popřete. Na levou stranu pište afirmace a všímejte si, jak se mění vaše reakce na pravé straně. Silnější či klíčová afirmace obvykle vyvolá ve vašem vědomí i silnější negativní reakci, což vám poskytuje příležitost zjistit, co stojí mezi vámi a vaším cílem.

Teprve až napíšete afirmaci, která vyvolá jenom neutrální reakci, bude vaše mysl připravena pokračovat. Díky tomuto cvičení si uvě­domíte, co se nachází ve vašem vědomí a jakým směrem se máte vydat dál.

Asi po týdnu psaní afirmací nebo tehdy, až se vaše negativní reakce utiší, můžete přestat používat sloupec určený pro negativní reakce a psát už jenom afirmace. V tomto okamžiku můžete použít i nahrávání, což považuju za velmi účinné, nebo psaní na psacím stroji či v textovém editoru počítače.
Zdroj: Sondra Ray - Jediná dieta, která funguje - Poselství fyzické a duševní transformace, nakladatelství Eminent
Sandra Ray je světoznámá americká psychoterapeutka využívající metodu Rebirthing. Její přístup vychází z praxd a vědomí škodlivého vlivu prožívání negativních myšlenek a pocitů.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (40)

 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Pozitivní myšlení opravdu dokáže mnohé, ale musí být správně používáno. Jednou z hlavních zásad, která je zde chybně uvedena ( nebo nesprávně přeložena ) je, že myšlenky a tedy i afirmace musejí být v přítonmém čase, a nesmí obsahovat zápor. Proto výše uvedené "Nikdy nepřiberu" je špatně. Správně je např.Jsem štíhlý. Vážim ( doplníte číslo optimální váhy) kg. Apod.

  Feb 09, 2011
 • Obrázek uživatele Anne
  Anne (anonym)

  Ano, přesně tuhle "dietu" teď zkouším, asi před dvěma dny jsem se dozvěděla o Tajemství a jsem si jistá že mi to mění život!

  Feb 09, 2011
 • Obrázek uživatele Věnceslava Tokarová
  Věnceslava Tokarová (anonym)

  V poslední době je v módě věřit tzv. pozitivnímu myšlení. Tento nebezpečný blud je založen na stejném mechanismu jako tzv. magické myšlení, které je typické pro děti do předškolního věku, které věří pohádkám. Regrese dospělého člověka na tuto úroveň je nebezpečná a praktikování těchto metod může vést k fanatismu a psychickým poruchám.

  Feb 09, 2011
 • Obrázek uživatele Perla
  Perla (anonym)

  V poslední době je v módě...Ano, nejlepší je si říkat každý den jsem hnusná a tlustá. To je správné kritické myšlení. Že se ze mne stane bulimička, anorektička či žena na antidepresivech, nevadí. Hlavně, že budu dospělý člověk se "zdravým světonázorem".

  Feb 09, 2011
 • Obrázek uživatele Perla
  Perla (anonym)

  Ano, nejlepší je si říkat...Málokdo je hnusný, ale plno lidí si tak v dnešní době připadá.

  Feb 09, 2011
 • Obrázek uživatele Perla
  Perla (anonym)

  Pozitivní myšlení opravdu...A proč je teda kardinál Dominik Duka tlustej jako .....

  Feb 09, 2011
 • Obrázek uživatele Daniela
  Daniela (anonym)

  Nevím jak jste na tom vy, ale já jsem před 1 rokem vážila 158kg. Začala jsem držel dietu a ted vážím pouhých 79kg, takže jsem zhubla 79kd za 10 měsíců. A chcete asi znát nazev diety, který zní "nežrat" jedla jsem 1-3x denně a malé porce. Takže si o té Vaši dietě myslím své...

  Feb 09, 2011
 • Obrázek uživatele Duke
  Duke (anonym)

  pozitivní myšlení ti...Není to druh sebeklamua pozitivně smýšlející lidé rozhodně nejsou okolí pro smích, spíš naopak.

  Feb 10, 2011
 • Obrázek uživatele Anne
  Anne (anonym)

  Proč si tu pořáíd nadáváte!? Jste jak malí, prostě jeden si myslí to a druhý ono, všechno beru, každý ať si udělá vlastní názor, ale nebuďte protivní! prostě někoho neodsuzujte jen kvůli tomu, že se raději zasměje než polituje.

  Feb 11, 2011
 • Obrázek uživatele Marki
  Marki (anonym)

  To mi přijde jako nějaká víra

  Feb 19, 2011
 • Obrázek uživatele Dolby Blue
  Dolby Blue (anonym)

  Spíš pro pláč a vztek. S...Pro vztek jistě... Jen si představte, když je někdo šťastný a spokojený, jak to musí vytočit ty závistivý hovada kolem!

  Feb 20, 2011
 • Obrázek uživatele Dolby Blue
  Dolby Blue (anonym)

  Spíš pro pláč a vztek. S...Pro vztek jistě... Jen si představte, když je někdo šťastný a spokojený, jak to musí vytočit ty závistivý hovada kolem!

  Feb 20, 2011
 • Obrázek uživatele Dolby Blue
  Dolby Blue (anonym)

  Pro vztek jistě... Jen si...Mělo to být jednou...:)))

  Feb 20, 2011
 • Obrázek uživatele To není špatný nápad!
  To není špatný ... (anonym)

  Pro vztek jistě... Jen si......:o)))

  Feb 20, 2011
 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  Dobrý den, mám zajímavý dietní program figuaktiv. V případě zájmu se ozvěte, poradím jeké výrobky, jak dávkovat i mohu objednat. http://www.lr-czech.com/hubnuti-a-celulitida/c-2921/

  Feb 26, 2011
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Hele. to si jako delate srandu nebo to fakt myslite vazne. Nechapu jak muzou pomoct pozitivni myslenky nekomu, kdo si vezme lahvace a misku skvarku a drepne k serialu.

  Bře 08, 2011
 • Obrázek uživatele Hančí
  Hančí (anonym)

  Hele. to si jako delate...Michale, je to opačně. Když si vezmeš lahváče a misku škvarků, začneš mít pozitivní myšlenky. Jen tomu seriálu se vyhni:-)) Za sebe: jediná dieta, která mě dlouhodobě pomohla byla oddělená strava. Ale v klidu, stačilo si to rozdělit na dopoledne a odpoledne. A jíst malé porce, vícekrát za den

  Bře 08, 2011
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Náhodou, pozitivní myšlení působí a to velmi skvěle. Mám osobně vyzkoušeno. Je to vlastně takové programování mysli, protože to, co si myslíte o sobě svém těle, to si tělo bere za své. Na stejném principu působí i Silvova metoda, pokud jste o ní slyšeli. Mozek funguje stejně jako computer a myšlenku můžete změnit jako program. Proč si myslíte, že působí psychoanalýzy, sugesce a další podobné techniky? Myslete si o tom, co chcete, ale je to účinné ve všech oblastech života.

  Bře 08, 2011
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Náhodou, pozitivní... Lidé jsou různí a každému sedne něco jiného. Nepoznal jsem nikoho pozitivního, kdo by nedosáhl svých cílů nebo alespoň nebyl spokojený - protože pozitivita je jiný název pro spokojenost v životě. Ale přiznejme si soudruzi :o), že pro mnohé z nás je pozitivní myšlení pěkná fuška a zdá se, že v tomhle životě nedosažitelná meta. Vy pozitivní musíte chápat, že ze své povahy nemůžeme než nadávat, zpochybňovat, závidět a všechny ty, komu svítá naděje rychle strhnout do svého neradostného duševního stavu. A my negativní vězme, že jen maličký a kontrolovaný :D přesun směrem k nesobeckosti, důvěře a přejícnosti umí udělat velký pozitivní :.) přemet v kvalitě života.

  Dub 05, 2011
 • Obrázek uživatele DKL
  DKL (anonym)

  Pomocníci při hubnutí jsou příjemným překvapením."Manžel toho vyzkoušel hodně,ale OK Beta-na překyselý rganismus,Emulips XXL-na emulgaci přijatých tuků a Emulips Slim-na odbourání loženého tuku zafungovali úžasně.Jak?Za týden 6kg a za 5 týdnů 9kg a o cm ani nemluvím.Hubne dál" www.brno-info.cz/obchod/crd

  Dub 20, 2011
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Zhubla jsem zdravě pomocí pohybu a úpravy jídelníčku za 1 rok z 158cm/60kg na 52 kg. Pomohu i Vám se změnou postavy, zdravým způsobem za pomoci pohybu a stravy. Vypracuji na základě dat z osobního dotazníku individuální stravovací a tréninkový plán, poskytnu rady do začátku a nastartuji Vás správným směrem. Zhubněte do plavek trvale a bez hladovění. Neničte si zdraví dietami a zázračnými prášky na hubnutí. Napište si o osobní dotazník na zhubni.zdrave@gmail.com.

  Kvě 04, 2011
 • Obrázek uživatele jjj
  jjj (anonym)

  kupte si DNP a mate klid tloustici:-DD

  Čer 24, 2011
 • Obrázek uživatele bankerka-cz
  bankerka-cz (anonym)

  Pozitivní myšlení opravdu...Pozitivní myšlení je opačný extrém od negativního myšlení. Harmonické myšlení se pohybuje jemnými výkyvy mezi oběma - tomu se vždy říkáválo "objektivní a přirozené chování". Jakékoli zveličování (extrémně podhodnocené, negativní výroky o své postavě a vzhledu či podobně) a umenšování (pozitivní výroky o své postavě a vzhledu) vedou k ještě většímu psychickému pádu, jakmile navozený stav přestanete silou vůle živit.

  Čer 29, 2011
 • Obrázek uživatele Filip
  Filip (anonym)

  Jistě psychický stav je jedním z nejdůležitějších faktorů jak při fyzické nemoci, tak při hubnutí. Jde zkrátka o to, nepřistupovat k hubnutí s odporem, ale s tím, že děláte něco dobrého pro sebe. Když se budete při dietách trápit a úzkostlivě si hlídat každou kuličku hrášku, rozhodně vám to na psychické pohodě nepřidá. A důsledek psychického stresu je jen další přibírání ...

  Zář 05, 2011
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  No, ja teda nevim, jak to je. Kdyz si dam pet skopku, spek, klobasky a tak, tak jsem naprosto v pohode, pozitivne naladen a s jidlem se mazlim a miluji ho vic nez sama sebe. Kdyz si dam ale nejakou zeleninu mam stres, jidlo nenavidim a jsem negativne naladen. Proto jsem zeleninu a podobna jidla prestal jist. Presto nejak nehubnu. Muze nekdo poradit?

  Říj 03, 2011
 • Obrázek uživatele Michala
  Michala (anonym)

  Michal ty jsi zena vid? Nestyd se za to!

  Říj 03, 2011
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Michal ty jsi zena vid?...Pockej, podivam se dolu. No tak podle toho co vidim, jsem asi chlap.

  Říj 04, 2011
 • Obrázek uživatele Týnka
  Týnka (anonym)

  Kdo z vás chce doopravdy zhubnout a poté zase nenabrat (jojo efekt), musí si srovnat PH v těle. Pokud chcete opravdu někdo zhubnout a nevíte jak, napište mi na mail Tynnnna@seznam.cz ráda vám pomůžu. A pamatujte, dokud nebudete celkově zdraví, jen těžko dokážete zhubnout! =)

  Feb 05, 2012
 • Obrázek uživatele JO
  JO (anonym)

  K tomu stačí normální petržel a ne nějaká ziskuchtivá nána.

  Feb 05, 2012
 • Obrázek uživatele Bodyter?
  Bodyter? (anonym)

  Ahoj holky. Aktuálně řeším svoji postavu. Kamarádka mi poradila Bodyter, ale nějak moc nerozumím tomu jak to funguje. Má s tím některá zkušenosti? Nejbližší salón, kde to dělají jsem našla tento http://bit.ly/Hjr81l

  Dub 10, 2012
 • Obrázek uživatele Kavitace - bolí to?
  Kavitace - bolí to? (anonym)

  Musím z vlastní zkušenosti potvrdit, že kavitace (bezbolestná liposukce) není opravdu nic, čeho byste se měli bát dámy. Vše se provádí přístrojem, bez skalpelu a opravdu to nebolí. Výsledek je vidět hned při první návštěvě. U mě to byly 3 cm dole. Kdyby to někoho zajímalo, byla jsem ve Studiu TOP IMAGE Zlín - jejich web http://bit.ly/Hwfg1M

  Dub 10, 2012
 • Obrázek uživatele Takže reklama
  Takže reklama (anonym)

  Musím z vlastní zkušenosti...a tahák na peníze.

  Dub 10, 2012
 • Obrázek uživatele Aleš
  Aleš (anonym)

  pozitivní myšlení ti... Možná myšlení všeobecně je jen druh sebeklamu

  Čer 27, 2012
 • Obrázek uživatele mau-mau
  mau-mau

  Dieta, která funguje, je sebeláska a úcta k sobě samému. Pokud budete mít sebe a své tělo rádi, dopřejete mu jen to nejlepší.

  Čer 28, 2012
 • Obrázek uživatele mau-mau
  mau-mau

  To je právě to, o čem jsem psala. Ten, kdo si svého těla váží, by mu právě nažrat dal, ale něčeho kvalitního a dobrého.

  Čer 28, 2012
 • Obrázek uživatele pati
  pati (anonym)

  To je právě to, o čem jsem...mau, nežrat neznamená nejíst. Jíst minimální porce. Vynechat sladké a tučné. Hlídat si, aby i to minimum častého jídla odpovídalo vydané energii. Pít vodu. nejíst po páté, pokud jdeš spát v sedm už od třetí. Pozor ovoce je sladké, jogurty jsou dost kalorické. Denně ráno psylium. Posilovat břicho a nohy, stačí doma na koberci deset minut denně. Jednou týdn půst

  Čer 28, 2012
 • Obrázek uživatele mau-mau
  mau-mau (anonym)

  To jsou takové ty stále opakované poučky, s některými nesouhlasím. Např. nejíst po páté? Proč? Pokud jím to, co tělu prospěje (právě v daný čas), tak se nic neděje. Malé porce 6x denně, že? Proč? Jo, aha metabolismus, příp. hlad a poté žravost :) Ovoce je sladké, ale po něm se primárně netloustne, tloustne se po jiných věcech, které se jedí mimo něj. Na co psylium? Abych se zaplácla a neměla hlad? Proto píšu jíst správně (ne podle všeobecných dietologických rad).

  Čer 28, 2012
 • Obrázek uživatele pati
  pati (anonym)

  mau, jez jak chceš, pokud máš výsledky není problém. Možná ani nemáš sklony k nadváze. Já mluvím na základě bohatých "životních" zkušeností. Psylium je na vyprazdňování, nic ti nezaplácne.Vůbec nemusíš jíst 6x denně, každý to má jinak, já tak nějak zobu. Kalorie a výdej energie a posilování je prostě nutné. Proč po páté hodině ne? Měla bys jít spát s prázdným žaludkem. nezapomenout, každá pravidla má své vyjímky, když si dopřeješ, je třeba se pak omezit Na anorexii a bulimii velký pozor, to je cesta do pekel

  Čer 28, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama