Jak se zbavit nadbytečného tuku ?

RECEPT JE SKUTEČNĚ JEDNODUCHÝ
1. cvičit
2. stravovat se racionálně
3. používat dietní doplňky

Cvičení musí zahrnovat dvě základní aktivity:
a) vytrvalostní
b) silově vytrvalostní

Vytrvalostní cvičení je určeno k prevenci aterosklerózy a k odstranění podkožního tuku na končetinách. Intenzita nesmí překročit 65 % maximální individuální tepové frekvence, zato musí trvat alespoň 40 minut a po dosažení určité úrovně fyzické zdatnosti by měla být realizována minimálně 2x týdně. Lze střídat jogging, aerobik, kalanetiku a jízdu na kole.

Silově vytrvalostní cvičení je určeno k nahrazení tuku svalovou hmotou. Pokud se jenom posiluje, většinou se nesnižuje tělesná hmotnost, což je "viděno s nelibostí" až do té doby, než dotyčná zjistí, že se zpevnila, že má méně centimetrů v pase.

Oba dva základní typy cvičení lze realizovat i v domácím prostředí! Domácí bicyklový ergometr již není tak ekonomicky nedostupný, ribstol se šikmou lavičkou také ne, totéž platí i o jednoručních činkách.
Cvičení, alespoň v jeho prvních obdobích, nesmí být provázeno zvýšeným příjmem energie, a to dokonce ani ne ve formě proteinů, například v podobě libového masa. V průběhu prvních několika měsíců po zahájení pravidelného cvičení je základní podmínkou změna způsobu stravování.

Konkrétní změny ve stravování lze formulovat do následujících doporučení:
1. Přestaňte se stravovat jako váš partner, pokud se on stravuje neracionálně.
2. Prostudujte a realizujte opatření pro racionální výživu, především zkuste realizovat systém "dělené stravy".
3. Zvyšte podíl syrové stravy - kromě přirozených výživových zdrojů zvyšte i konzumaci nezbytné vlákniny.
4. Zvyšte příjem neslazených tekutin.
5. Zaměňte minimálně polovinu bílkoviny obsahujících potravin živočišného typu za rostlinné - tím docílíte vyššího příjmu vlákniny.
6. Přestaňte pít mléko - konzumujte pouze zakysané mléčné produkty s co nejmenším množstvím tuku (např. zakysané podmáslí, "nastavené" netučným živým jogurtem) a snižte příjem tučných tvrdých i tavených sýrů.
7. Přestaňte jíst smažené pokrmy.
8. Přestaňte jíst čokoládu.
9. Přestaňte "mlsat" drobné sladkostí nebo sušenky.
10. Nejezte tukové pečivo a cukrářské produkty, kde je cukr a mnoho tuku.
11. Používejte doporučené potravní doplňky.
12. Není vhodné zcela vyloučit tuk - ten je však přirozeně obsažen v semínkách a ořechách. Malé množství kvalitního za studena lisovaného olivového oleje na salátech je postačující.

Jaké potravní doplňky?
Pro kondičně či jen rekreačně nárazově cvičící ženy jsou vhodné pouze některé doplňky.
Základní nutností je pravidelné použití polyvitamínových doplňků s obsahem minerálních látek (vhodné jsou řasy CHLORELLA a SPIRULINA). A to tím více, čím hůře se stravujete a čím jste starší případně i "nemocnější". Přestože konzumace většího množství vápníku vás nezachrání před osteoporózou samo o sobě, je mírně vyšší příjem nutný už i proto, že nebudete pít mléko a že je to prevence rakoviny tlustého střeva ( zdrojem vápníku je mák, semínka a ořechy ). Nemusíte mít obavy, že zvýšený příjem vitamínů skupiny B vede k tloustnutí. Není-li k tomu nezbytná energie, není z čeho tloustnout. Zvýšený pocit hladu je důkazem toho, že se stav organizmu normalizuje (směrem k lepšímu, pochopitelně).
Poměrně zajímavé a účinné jsou látky, které se označují jako "spalovače tuku". Pro začátek je vhodný především LECITIN a produkty obsahující KARNITIN ev. i s ARGININEM nebo jinými látkami.
Často je nadváha způsobena ve tkáních zbytečně zadržovanou vodou. K jejímu odstranění lze použít lymfatickou masáž a "přírodní diuretika" - např. kombinaci čaje z březového listí s vyššími dávkami vitamínu C.
K zvýšení metabolismu přispívají i mořské řasy s obsahem jódu KELP.
Velmi výhodnou formou "redukční" výživy je konzumace koktejlů jako jediné denní stravy a to v trvání alespoň l4ti dní. K tomuto účelu nemusí být použity jenom drahé komerční redukční diety nebo dokonce i "středně koncentrované proteinové koktejly", což je většinou totéž, nýbrž ovocné a zeleninové šťávy.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (52)

 • Obrázek uživatele Gabča
  Gabča (anonym)

  Dobrý den, já jsem zhubla před 3 roky z 82 kg na 62 kg a to tím způsobem, že jsem se musela částečně omezovat v jídle, vyloučila jsem sladké a nejdůležitější bylo, že jsem nejedla po 17. hodině! Ani nevíte, jak to pomáhá! Je to opravdu účinné. Sice mně někdy "škrábalo" v žaludku a když se to nedalo vydržet, dala jsem si müsli nebo lupínky a hlad jsem zahnala. Dá se to vydržet a výsledek stojí zato! Teď je mi 24 a váhu si pořád udržuji, i když si dám něco sladkého. Hlavně pozor na ty večerní chutě!

  Bře 31, 2005
 • Obrázek uživatele Pavlínka s Trutinky nad Bečvou
  Pavlínka s Trut... (anonym)

  to já jse nikdy tlustá nebyla...mám strašně krásnou postavu a moc peněz!!! žeru kdy se mi zachce,klidně i v půl noci za tmy...Mám krásného,bohatého a vzdělaného manžela...a to je tak vše co sem atdy chtěla napsat...PS : Nejlepší jsou kukuřičné vdolky na papričkách v těstě od mc'donaldu

  Feb 20, 2006
 • Obrázek uživatele Kačena ze Sušice
  Kačena ze Sušice (anonym)

  Tož já su taka kačena ze SUšice a mam velkyho psa a ten pes kaj to běží tak tam to uděla břuchnu kura i ty zduřené slepice mi pod motorvrtu nelezu alre oni se nedaju pokoj ! Hubněm hladem slepicu su nemocné a kuřata nesu bo sme je sežrali ! Hola hej hned po dvíích dněch je mi hej

  Feb 20, 2006
 • Obrázek uživatele Homer
  Homer (anonym)

  Houmra honí chutě chutě na koláč !! AAAA Márč kde je můj prst ??

  Feb 20, 2006
 • Obrázek uživatele Homer
  Homer (anonym)

  Vypadá to jako kečup, chutna to jako kečup, ale von to není kečup!!

  Feb 20, 2006
 • Obrázek uživatele sisi
  sisi (anonym)

  myslím že první je mít velmi silnou vůli,až tenhle pocit budete mít opravdový že to chcete tak je to nejlepší doba začít,já tohle cítím po 2letech a po druhém dítěti až ted,takže jím všechno i sladké ničím se neomezuju ale pouze do 16:00,a pak pokud mám hlad tak jen třeba jablko a zapíjím neslazenou ochucenou minerálkou a kila jdou pěkně dolů,moje rada zní: nejest hlavně na noc.

  Bře 04, 2006
 • Obrázek uživatele Lída
  Lída (anonym)

  Milá Gabčo jsi perfektní a držím Ti palce ať to takhle vydržíš, myslím, že je to dobrá rada pro ostatní.

  Bře 24, 2006
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  Vždyť je to tak jednoduché !!! www.hubnete.cz/marty

  Zář 18, 2006
 • Obrázek uživatele eva
  eva (anonym)

  JA SI PŘEJU STRAŠNĚ ZHUBNOUT A DOFÁM ŽE SE TO PODAŘÍ!!JE TO PRO MĚ DÚLEŽITÉ A JESTLI MI MÚŽE NĚKDO PORADIT JAK NA TO PIŠTE NA Jina17"seznam.cz KAŽDÝ KDO CHCE ZHUBNOUT TAK MU DRŽÍM PALCE

  Říj 06, 2006
 • Obrázek uživatele Veronika
  Veronika (anonym)

  Měli byste ale na titulní stranu dát - JEN PRO LIDI S OBEZITOU.. PAK SE VŠICHNI DIVÍ, ŽE ANOREXIE A BULIMIE NARŮSTÁ.TAKOVÁ NÁCTILETÁ HOLKA TO ZAČNE ČÍST A Z DIETY A Z ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU SE STANE KRUTÝ DÉMON, KT.JI DOPROVODÍ AŽ NAKONEC CESTY..

  Feb 16, 2007
 • Obrázek uživatele Jina17"seznam.cz
  Jina17"seznam.cz (anonym)

  Ahoj evo, já pracuji v Brně s vnitřní a vnější výživou a s těmito doplňky stravy se krásně hubne bez jo-jo efektu. Tak napiš na marcela.vel"seznam.cz

  Říj 04, 2007
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  ZHUBLA JSEM 20KILO CHCE TO JENOM P?ESTAT ¬RÁT A VÍC SE HEJBAT ¬ÁDNÝ DOPL?KY STRAVY NEPOT?EBUJU A JE MI FAJN

  Říj 11, 2007
 • Obrázek uživatele ADELA
  ADELA (anonym)

  JSEM UPLNE HOTOVA STOHO CO CTU TY DIJETY TO JE HRUZA NEMUZU SE ZORYJENTOVAT CO JE VLASTNE DOBRY ZROVNA PRO MNE MAM TABLETKY BIO DRIM,NEVIM MOZNA TO POMUZE CHCI ZHUBNOUT STRASNE MOC

  Lis 21, 2007
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  POHYB a MENE JIDLA. Jezte hlavne ovoce, zeleninu. Vyborny je cesnek. Nejucinejsi a bez "vune i druhy den" je ale v alkoholove tinkture. Ma vsechny vitaminy a studii jak zamete s tuky v tele jsou TUNY! V tinkture jde cesnek rychle do krve a nedrazdi zaludek. Telo se vyborne detoxikuje. Proc do sebe rvat zbytecne pripravky. Pozor - aby cesnekove kapky fungovali - musi byt citit. Znama mi doporucila klubove kapky allivictus.com - ty po polknuti nalacno a naslednem zapiti / najezeni se - fakt nejsou citit. Je to tedy darda - ale cesky produkt a fakt sila!

  Pro 08, 2007
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  na dráždivý tračník jsem brala Dicetel, ale ten už se nevyrábí. Doktor mi předepsal Dogmatil, ale po tom je mi špatně. Můžete někdo něco doporučit?

  Pro 09, 2007
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Dogmatil nebrat funguje něco jako antidepresiva zklidni ti uměle psychiku.Všechny nežádoucí příznaky,keré ten lék vykazoval jsem měla. Např :vynechání celý rok menstruace,frigidita,váhový přírustek 10kg a jiné.Brala jsem ho rok a pak jsem řekla,že už ho nechci.Problém stejně neřešil zasahoval do hormonální oblasti.Doktor se semnou rozloučil a já začala pomoc hledat jinde.Detoxikovala jsem si celé tělo,postupně všechny orgány a navštívila lékařku,která se věnuje jen homeopatii.Chodila jsem tam také rok,ale už za 2 měsíce jsem pozorovala výsledky.Stojí to za to.

  Pro 09, 2007
 • Obrázek uživatele příroda
  příroda (anonym)

  Ahoj na dráždivý tračník pít půl roku čaj z mochy husí,lnice,list ostružiny,řepík 3x denně hrnek,možno pít celý den.Vysadit na půl roku mléčné výrobky a mléko které často působí průjem.Užívat 1 měsíc Békomplex forte 2x denně.Po 3 měsících by se to mělo začít zlepšovat.Zpomalit životní tempo a naučit se věci brát z nadhledem,myslet na sebe a relaxovat.Pak doporučuji užívat dlouhodobě pangamin a hořčík na posílení nervů.

  Pro 09, 2007
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Přírodo, ty bylinky v tom složení se prodávají už někde namíchané ? S vysazením mléčných výrobků budu mít problém, jsem na nich závislák, ale na průjmy netrpím (jen křeče a kručení). No a máš-li firmu zpomalit životní tempo prostě nelze. Je to sled neustálých stresů a problémů. Ale je mi jasné, že to má na můj problém velký vliv. Jinak dík za radu, ten pangamin a hořčík prubnu, z toho béčka mám strach, abych po něm nebyla malátná....

  Pro 10, 2007
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Přírodo, ty bylinky v tom složení se prodávají už někde namíchané ? S vysazením mléčných výrobků budu mít problém, jsem na nich závislák, ale na průjmy netrpím (jen křeče a kručení). No a máš-li firmu zpomalit životní tempo prostě nelze. Je to sled neustálých stresů a problémů. Ale je mi jasné, že to má na můj problém velký vliv. Jinak dík za radu, ten pangamin a hořčík prubnu, z toho béčka mám strach, abych po něm nebyla malátná....

  Pro 10, 2007
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Po B komplexu určitě nebudeš malátná, spíš naopak. Mně nejvíce zabralo aloe a vitamin B12.

  Pro 10, 2007
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Dobrý den. Rád bych se s vámi podělil o mou zkušenost a budu rád když někomu pomůžu. Měl jsem dlouhodobé potíže se zažíváním (průjmy, nevolnosti, hlen ve stolici). Po dvou letech mi našli velky plazící se polip na, kvůli kterému jsem přišel 20cm tlustého střeva v oblasti esovité kličky. Po operaci se moje problémy zmírnily, ale nepřestaly. Nikdo mi nebyl schopen říct proč, tudíž diagnozou byl DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK. Vyzkoušel jsem různé metody,např. klinika čínské medicíny v Hluboké n. Vltavou mě také postrčila dál. Žil jsem v tom, že je to nová tzv. civilizační choroba, ale jednou v knihovně jsem našel starou knihu o bylinách a hodně jsem se divil. Naše babičky této chorobě říkaly dráždivé střevo a k léčbě používaly HEŘMÁNEK ŘÍMSKÝ, pozor ne pravý. Po třech měsících pití čaje (ráno na lačno a hodinu potom nejíst a večer hodinu po večeři a pak už nejíst) jsem úplně někde jinde. Žiju jako člověk!!! Důležité je si taky najít psychický problém, uvědomit si ho a odstranit ho!

  Pro 11, 2007
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  utíkám shánět římský heřmánek....

  Pro 11, 2007
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Dřív jsem při problémech brala Dicetel, ale už se nedováží. Doktor mi napsal Dogmatil, ale po tom je mi blbě. Někdy jsou ty křeče tak hrozné, že se jen svíjím. Přitom na kolonoskopii (před měsícem) mi řekli, že je to potvrzený dráždivý tračník, jinak střevo v naprostém pořádku. Co na ty křeče ? Pomohla třeba někomu Nospa ? Doktor tvrdí, že neví, co mi dát, když ten Dogmatil nechci. Co vám pomáhá ?

  Pro 11, 2007
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Opravdu to není legrace. Heřmánek římský se u nás dá sehnat na www.prodejbylin.cz . Samozřejmě je to jen malý výtažek z toho co jsem všechno zkusil a čím jsem si prošel, co jím a co nejím. Píši zde jen to, co mi pomohlo. Ještě jsem nenapsal podstatnou informaci: je mi 28 let a problémy začaly zhruba ve 25 letech. Byly to 3 dlouhé roky útrap, které ani operace nepřerušila. Můžete mi věřit, že ani doktoři neví co s dráždivým tračníkem. Když tady čtu: křeče, s těmi mi pomohly homeopatika. Tak vidíte. Musíte hledat a chtít se uzdravit.Hlavně nepropadat sebelítosti a myšlenkám na něco mnohem horšího!

  Pro 11, 2007
 • Obrázek uživatele radek 39let
  radek 39let (anonym)

  Karle,toje zajimave doktor mi taky stanovil diagnozu DRAŽDIVÝ TRAKČNIK,nikdy předtim jsem otom neslyšel,mam tyto problemy sice par tydnu ale jeto pěkny mazec,nechapu cose semnou děje,mam zasebou všechna vyšetření od krevnich testu po kolonoskopii gastroskopii žadny nalez ale blbe mije pořad,hnusne stavy,doktor řika dieta!!!!,no nevim,řikate heřmanek řimsky?a ustoupi taky nevolnosti?dik

  Feb 10, 2008
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Nevolnosti časem taky ustoupí. V každém případě to chce určitě v první fázi spojit s dietou. Vynechat to co člověku nedělá dobře. Začít si třeba psát co člověk jí, aby se mohl zpětně podívat. Co teda já nejím vůbec jsou mléčné výrobky, někdo říká že jogurty se mohou, ale já je nejím. Zkoušel jsem taky více vlákniny (ovesné kaše atp....), také mi to nedělalo dobře. Vápník se snažím dohnat zeleninou. Můj normální den vypadá asi tak: ráno 6:00-čaj heřmánek římský,7:00-většinou lehká sladší snídaně(1-2rohlíky s medem, nebo marmeládou,nebo klidně koláče-ne zase moc sladké),10:00-1-2 domáci chleby (třeba s tofu, nebo šunkou....)jednou dvakrát týdně to vynechám a dám si třeba banán, jablko. 12:30-lehký oběd (rizoto, kuřecí s jáhly, zapékané brambory, různé směsy ze zdravé výživy s ríží)Před ním čaj na dobré trávení, odpoledne ovoce zelenina, 18:00-Lehká večeře, nic velkého žádné teplé večeře, žádné párečky a pod.. 19:30(u zpráv:-)čaj heřmánek římský. Hlavní je pravidelnost, aby si tělo zvyklo na režim. Samozřejmě mezi tím vším 2-3l čisté neperlivé vody denně. Vynechat-kávu, pivo. Pokud byste měl můžete si večer před čajem dát malou čtvrtku slivovice (jednu :-). Na podporu se dá taky pít celý den kočičí dráp (ráno uvařit do termosky a celý den popíjet), ten by měl pomoct od nevolnosti Hodně zdaru. A hlavně to podchytit ze začátku!!! Nebrat to na lehkou váhu.

  Feb 11, 2008
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Nevolnosti časem taky ustoupí. V každém případě to chce určitě v první fázi spojit s dietou. Vynechat to co člověku nedělá dobře. Začít si třeba psát co člověk jí, aby se mohl zpětně podívat. Co teda já nejím vůbec jsou mléčné výrobky, někdo říká že jogurty se mohou, ale já je nejím. Zkoušel jsem taky více vlákniny (ovesné kaše atp....), také mi to nedělalo dobře. Vápník se snažím dohnat zeleninou. Můj normální den vypadá asi tak: ráno 6:00-čaj heřmánek římský,7:00-většinou lehká sladší snídaně(1-2rohlíky s medem, nebo marmeládou,nebo klidně koláče-ne zase moc sladké),10:00-1-2 domáci chleby (třeba s tofu, nebo šunkou....)jednou dvakrát týdně to vynechám a dám si třeba banán, jablko. 12:30-lehký oběd (rizoto, kuřecí s jáhly, zapékané brambory, různé směsy ze zdravé výživy s ríží)Před ním čaj na dobré trávení, odpoledne ovoce zelenina, 18:00-Lehká večeře, nic velkého žádné teplé večeře, žádné párečky a pod.. 19:30(u zpráv:-)čaj heřmánek římský. Hlavní je pravidelnost, aby si tělo zvyklo na režim. Samozřejmě mezi tím vším 2-3l čisté neperlivé vody denně. Vynechat-kávu, pivo. Pokud byste měl můžete si večer před čajem dát malou čtvrtku slivovice (jednu :-). Na podporu se dá taky pít celý den kočičí dráp (ráno uvařit do termosky a celý den popíjet), ten by měl pomoct od nevolnosti Hodně zdaru. A hlavně to podchytit ze začátku!!! Nebrat to na lehkou váhu.

  Feb 11, 2008
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Nevolnosti časem taky ustoupí. V každém případě to chce určitě v první fázi spojit s dietou. Vynechat to co člověku nedělá dobře. Začít si třeba psát co člověk jí, aby se mohl zpětně podívat. Co teda já nejím vůbec jsou mléčné výrobky, někdo říká že jogurty se mohou, ale já je nejím. Zkoušel jsem taky více vlákniny (ovesné kaše atp....), také mi to nedělalo dobře. Vápník se snažím dohnat zeleninou. Můj normální den vypadá asi tak: ráno 6:00-čaj heřmánek římský,7:00-většinou lehká sladší snídaně(1-2rohlíky s medem, nebo marmeládou,nebo klidně koláče-ne zase moc sladké),10:00-1-2 domáci chleby (třeba s tofu, nebo šunkou....)jednou dvakrát týdně to vynechám a dám si třeba banán, jablko. 12:30-lehký oběd (rizoto, kuřecí s jáhly, zapékané brambory, různé směsy ze zdravé výživy s ríží)Před ním čaj na dobré trávení, odpoledne ovoce zelenina, 18:00-Lehká večeře, nic velkého žádné teplé večeře, žádné párečky a pod.. 19:30(u zpráv:-)čaj heřmánek římský. Hlavní je pravidelnost, aby si tělo zvyklo na režim. Samozřejmě mezi tím vším 2-3l čisté neperlivé vody denně. Vynechat-kávu, pivo. Pokud byste měl můžete si večer před čajem dát malou čtvrtku slivovice (jednu :-). Na podporu se dá taky pít celý den kočičí dráp (ráno uvařit do termosky a celý den popíjet), ten by měl pomoct od nevolnosti Hodně zdaru. A hlavně to podchytit ze začátku!!! Nebrat to na lehkou váhu.

  Feb 11, 2008
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Nevolnosti časem taky ustoupí. V každém případě to chce určitě v první fázi spojit s dietou. Vynechat to co člověku nedělá dobře. Začít si třeba psát co člověk jí, aby se mohl zpětně podívat. Co teda já nejím vůbec jsou mléčné výrobky, někdo říká že jogurty se mohou, ale já je nejím. Zkoušel jsem taky více vlákniny (ovesné kaše atp....), také mi to nedělalo dobře. Vápník se snažím dohnat zeleninou. Můj normální den vypadá asi tak: ráno 6:00-čaj heřmánek římský,7:00-většinou lehká sladší snídaně(1-2rohlíky s medem, nebo marmeládou,nebo klidně koláče-ne zase moc sladké),10:00-1-2 domáci chleby (třeba s tofu, nebo šunkou....)jednou dvakrát týdně to vynechám a dám si třeba banán, jablko. 12:30-lehký oběd (rizoto, kuřecí s jáhly, zapékané brambory, různé směsy ze zdravé výživy s ríží)Před ním čaj na dobré trávení, odpoledne ovoce zelenina, 18:00-Lehká večeře, nic velkého žádné teplé večeře, žádné párečky a pod.. 19:30(u zpráv:-)čaj heřmánek římský. Hlavní je pravidelnost, aby si tělo zvyklo na režim. Samozřejmě mezi tím vším 2-3l čisté neperlivé vody denně. Vynechat-kávu, pivo. Pokud byste měl můžete si večer před čajem dát malou čtvrtku slivovice (jednu :-). Na podporu se dá taky pít celý den kočičí dráp (ráno uvařit do termosky a celý den popíjet), ten by měl pomoct od nevolnosti Hodně zdaru. A hlavně to podchytit ze začátku!!! Nebrat to na lehkou váhu.

  Feb 11, 2008
 • Obrázek uživatele Peta
  Peta (anonym)

  ahoj taky trpoím touto doagnozou je to dost nepříjemné pořád jenom hledat wc děsně mi to ničí život jak já někdy závidim lidem se zácpou

  Feb 11, 2008
 • Obrázek uživatele Peta
  Peta (anonym)

  karle mozna je to zdravy atd ale vypit neco tak odpornyho chce znacnou davku sebezapreni je to opravdu sileny.

  Feb 17, 2008
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Pil jsem i čínské čaje a ty jsou ještě mnohem hořčí :-) Rozhodně znám horší věci :-)Třeba prosedět dopoledne na toaletě a po takovém půl roce sezení mít bolestivé krvácející hemeroidy. To je potom panečku.

  Feb 22, 2008
 • Obrázek uživatele Viki
  Viki (anonym)

  i já se s tím trápím už pár let. Trochu mi pomáhá sníst každý den syrovou mrkev.

  Feb 22, 2008
 • Obrázek uživatele Carol
  Carol (anonym)

  Je to celoživotní problém a nikdo vám to nevěří.Tak to už víme všichni. Začala jsem popíjet čínský čaj PU-ERH, nejlépe koupit kvalitní v čajovně, ale existují i porcované. Je divný - páchne jak lejno, má červenou barvu . Moc si nepochutnáte, ale on je ceněný pro svoje ověřené účinky s trávením. Obsahuje naočkované jakési baktérie, proto ten zemitý zápach. Trochu se mi polepšilo, ale piju ho teprve 2. týden 2 šálky denně.

  Kvě 22, 2008
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Mně to docela omezilo život, okolí mi to ale věří a rozumí této chorobě. To je důležité.

  Kvě 22, 2008
 • Obrázek uživatele Carol
  Carol (anonym)

  Nejhorší je, že nevíte kdy vás to chytne, takže žijete ve strachu, že to bude každou chvíli a ono taky že jo. Velmi mi to omezuje život, prakticky necestuji, ale říkám si, že snad jsou horší věci. Už se bojím dát si někde kafe nebo jídlo.Někdy je mi ale ze všeho mizerně psychicky.

  Kvě 27, 2008
 • Obrázek uživatele D.
  D. (anonym)

  Před dvěma lety po vyloučení všech ostatních onemocněních mi diagnostikovali onemocnění dráždivého tračníku. Léčila jsem se duspatalinem retard a omezením všech dráždivých jídel. Dnes se moje dřívější problémy objevují jen zřídka. Ale po jídle se mi začala objevovat únava. Někdy mi také bez příčin překvapí bolesti kloubu spojené zase s únavou, což mě na pár hodin donutí si odpočinout. Nemá někdo s něčím takovým zkušenost, může to souviset s mým onemocněním?

  Čer 11, 2008
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  S dráždivým tračníkem toto nesouvisí. Bolesti kloubů a únava je něco naprosto jiného.

  Čer 11, 2008
 • Obrázek uživatele marie pro D
  marie pro D (anonym)

  naopak, než tvrdí Jana, podívej se na chorobu fibromyalgie - bolesti svalů, kloubů, hlavy, dráždivé střevo atd

  Čer 24, 2008
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Ahoj všichni. Zkuste ještě něco. Zkuste na jeden týden ze své stravy vyředit lepek. Tzn. žádná pšenice. Zajděte si do zdravé výživy a nakupte potraviny bez lepku. Kaše (jáhelná, rýžová, pohanková - jen s vodou), těstoviny bez lepku, ovoce zelenina. Není to sranda, ale zkuste to. Ten pocit v břiše po tom týdnu je sto a jedno. A ještě něco. Pořiďte si psa :-) Je to terapie jako hrom. A nejlépe, když s ním začnete chodit běhat. Parádní odreagovačka.

  Črv 22, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Pes je dobrý na dráždivý tračník? A je bezlepkový?

  Črv 22, 2008
 • Obrázek uživatele eva
  eva (anonym)

  ahoj já mám také syndrom,dráždivého tračníku,jeden člověk mě doporučil,a si koupím v lékárně zelený jíl,každé ráno ho vypiju ve sklenici s vodou a pomáhá to i na průjem vytrvalej.

  Črv 30, 2008
 • Obrázek uživatele Daisy
  Daisy (anonym)

  Evo- nemáš z toho zácpu?

  Srp 01, 2008
 • Obrázek uživatele josifek
  josifek (anonym)

  a to bylo Gabči z důvodu toho tračníku?dyštak oddepis na mail j.o.s.i.f.e.k"centrum.cz

  Lis 24, 2008
 • Obrázek uživatele Vašek
  Vašek (anonym)

  Jsem obézní a vím to,problém je pohyb.Jezdím s kamionem.Pravda je,že při této práci moc pohybu neni.Změnil jsem uplně stravovací náviky,i stravu jako takovou.Dalším problémem při této práci je čas.Kdy se pohybovat,kdy cvičit,kde,a jak???Poradí někdo? Dík.

  Bře 19, 2009
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  Dobrý den, mám intoleranci na lepek..Dostala jsem bezlepkovou dietu. Je možné aby po čase tato alergie vymizela? Děkuji.. Když tak piště na mail rysova27"seznam.cz

  Kvě 05, 2009
 • Obrázek uživatele Bohdana
  Bohdana (anonym)

  Vyrobený z kvalitního rostlinného řepkového oleje, obohacený o vitamín E, což je nejvýznamnější antioxidant Emulips plní stejné funkce jako žlučník, říká se mu „žlučník v lahvičce“ – napomáhá trávení tuků. Snižuje riziko vzniku žlučových kamenů Odstraňuje pálení žáhy, zácpu a nadýmání Čistí organismus, zbaví ho škodlivých látek a štěpí tuky přijaté v potravě Reguluje váhu na optimální hodnoty, které jsou pro tělo ideální. Hubnutí je jeho příjemný vedlejší účinek Snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak Podporuje tvorbu mateřského mléka, pomáhá proti větříkům miminka Podporuje početí díky zvýšené dávce vitamínu E 50 ml - cena 375 kč. XXL 114 ml - cena 810 kč. Nez.distributor - 03-010853 Vondrová Bohdana - Poradenský servis E- mail:bylinkysb@seznam.cz Tel: 70244190

  Feb 18, 2013
 • Obrázek uživatele terezie
  terezie (anonym)

  Dogmatil nebrat funguje něco...pozor na homeopatika!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Led 20, 2014
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Vyrobený z kvalitního...Dealerko, narvi si ty sračky už do prdele, jinam totiž ani nepatří! PODVODNICE!!!

  Led 20, 2014
 • Obrázek uživatele Gretka
  Gretka (anonym)

  Ahojte holky, jelikož mám po porodu rok a nepatřím mezi ty šťastné, které zhubnou ráda bych na sobě začala pracovat. Krom cvičení a samozřejmě omezování se v jídlem jsem brouzdala po internetu a snažila jsem se najít nějaké tablety na pomoc při spalování tuků (léto klepe na dveře). Narazila jsem na tyto www.easy-slim.cz. Nemáte některá s němi zkušenosti? Popřípadě mohly by jste nějaké doporučit?

  Led 21, 2014

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama