Jak si správně měřit obvod pasu

Čím více centimetrů naměříte kolem svého pasu (obyčejným metrem z obchodu), tím vyšší jsou vaše zdravotní rizika a tím vyšší je pravděpodobnost, že patříte k lidem, kteří chrápou.

-        Obvod pasu si měřte ráno po probuzení, s odhalenou horní částí těla. Metr oviňte vodorovně kolem břicha a volně přitom dýchejte.

-       Ženy s pravidelným menstruačním cyklem by si měly ob­vod pasu měřit vždy jen v první polovině cyklu. Po ovu­laci nastává - následkem nedostatku hormonu žlutých tělísek - shromažďování vody v tkáních. To může ovliv­nit výsledek.

-        Podle mezinárodních standardů preventivní medi­cíny se za zdravotně povážlivý považuje obvod pasu od 102 cm u mužů a od 88cm u žen. Obvod u mužů od 105 cm a u žen od 95 cm znamená extrémně rizikový faktor. Tyto míry platí pro každého, ať je jeho tělesná výška jakákoli. Obvod pasu prozrazuje právě jen břišní tuk nashromážděný kolem vnitřních orgánů a tenkého střeva.

Zdroj: Wu Li -Jak si správně měřit obvod pasu, nakladatelství Portál

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Ten_co_nechce_byt_jmenovan
  Ten_co_nechce_b...

  ... omlouvám se, ale toto už je dávno známe, není to nic nového.... zbytečný článek, Jíí

  Říj 05, 2013
 • Obrázek uživatele Miki
  Miki (anonym)

  Pokud se týká obvodu pasu, domnívám se, že také trochu záleží na stavbě kostry. Je to tak jako s hrudníkem. Pokud žena zdědí po tatínkovi, nebo dědečkovi ,, korbu,, případně si ji dopěstuje sportem , tak s tím nic nenadělá. Nikdy jsem nebyla tlustá, ale bohužel pas útlý nemám . Tak co mám dělat? Mám se picnout?

  Říj 06, 2013
 • Obrázek uživatele FUCK
  FUCK (anonym)

  CHCES LI BYTI STIHLA V PASE VRT SE DENNE NA VOCASE

  Led 16, 2014
 • Obrázek uživatele mrňous
  mrňous (anonym)

  Páni tak to je skvělé teď jsem zjistila, že mám dokonce o 2cm ještě méně v pase než jsem si myslela. První týden jsem stoupala jen na váhu a kila šla dolů, měřit jsem se začala až od druhého týdne a jak to tak vidím tak špatně. Takže je Obethin ještě účinnější než jsem si myslela to je báječné. :D

  Bře 01, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama