Reklama

Jak působí přípravky na hubnutí

Pokud chcete zhubnout, je nutno přejít trvale na zásady správné výživy a zajistit tělu dostatek pohybu. Jelikož v některých případech je metabolismus opakovanými dietami, nevhodnou stravou či zanášením organismu narušen, mohou být při hubnutí nápomocny potravinové doplňky. Nikdy vám však nezaručí úbytek na váze, pokud nezměníte životní styl. Důležité je též zvolit ten správný přípravek.

Mezi nejčastěji doporučované potravinové doplňky podporující hubnutí patří:

Chrom: Omezuje chuť na sladkosti. Další pozitivní efekt:snižuje hladinu cholesterolu, stabiluzuje hladinu cukru v krvi, je důležitý pro růst svalové hmoty.

DLPA - DL-Phenylalanin -aminokyselina, která snižuje chuť k jídlu a citlivost na bolest a depresi.

Chitosan: Vychytává v trávicí soustavě tuk obsažený v konzumované potravě a vylučuje jej z těla ven stolicí. Další pozitivní účinky: pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje bolesti kloubů, alergické projevy, stav vlasů, nehtů a kůže.

Reklama

Pupalkový olej:může pomoci při redukci váhy obézním jedincům, kteří trpí poruchou metabolismu a ani při přísné dietě se jim nedaří zhubnout. Další pozitivní účinky: pomáhá při premenstruačním syndromu, kožních problémech, kloubních potížích, snižuje cholesterol a krevní tlak.

Ovesné otruby: Snižují chuť k jídlu tím, že dodávají nezbytnou vlákninu, která zaplní žaludek a podpoří činnost střev. Další pozitivní účinky. snižují hladinu cholesterolu v krvi, pomáhají v prevenci rakoviny tlustého střeva.

L-karnitin: aminokyselina, která při tvorbě energie v těle upřednostňuje využití tuků před jinými zdroji energie. Další pozitivní efekt: podporuje činnost srdce, pomáhá při únavě.

Trávicí enzymy: Pomohou špatně fungujícímu trávení při jídle nebo bezprostředně po jídle, umožní snazší trávení tuků, posilní činnost slinivky, jater a tenkého střeva. Další pozitivní účinky: působí protizánětlivě, urychlují hojení.

Chaluha bublinatá: Řasa, která díky obsahu jódu podporuje nedostatečnou funkci štítné žlázy a pomáhá při hubnutí lidem se zpomaleným metabolismem.

Kelp: Mořské řasy obsahující jód též podporují činnost štítné žlázy a metabolismus.

Cholin: Rozpouští tuky, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, podporuje odstraňování tuků a toxických látek z jater, chrání játra před ztučněním.Další pozitivní účinek: podporuje imunitní systém, je důležitý pro přenos nervových vzruchů.

Inositol: Společně s cholinem působí jako ochranný faktor jater, rozpouští tuky a mobiluzuje tuky určené ke spálení.

Methionin: Sirná aminokyselina, která se podílí na tvorbě cholinu a kreatinu. Pomáhá při detoxikaci organismu. Další pozitivní účinek: pomáhá při padání vlasů.

Lysin: Aminokyselina potřebná pro kvalitu svalové tkáně. Je důležitá při ostrých redukčních dietách. Další pozitivní účinky: pomáhá při opakované tvorbě oparů.

Lecitin: Snižuje hladinu krevních tuků i cholesterolu. Další pozitivní účinky: pomáhá při bolestech kloubů, podporuje nervový systém, snižuje vliv stresu, obnovuje buněčné membrány a zpomaluje stárnutí.

Esenciální mastné kyseliny: Jsou nutné pro dokonalou přeměnu tuků, tvorbu hormonů, zdravou kůži, činnost imunitního systému a další životní funkce. Je nutno je doplňovat zejména při nízkotučných dietách.

Vitamín C: Zvyšuje účinnost mnoha přípravků na hubnutí. Jako účinný antioxidant pomáhá odstraňovat z těla škodlivé volné kyslíkové radikály, které vznikají při metabolických pochodech v těle, ve větší míře pak právě při procesu hubnutí.

Kalcium pyruvát: Má schopnost maximalizovat ztráty tuku a minimalizovat ztráty bílkovin v procesu hubnutí. Další pozitivní účinky:antioxidant, posiluje činnost srdce, snižuje hladinu cholesterolu

Jablečný ocet: Způsobuje intenzivní spalování potravy. Zvyšuje hladinu kyslíku v krvi. Podobně jako při dmýchání vzduchu do pece spálí se i zde více potravy. Ta se pak již nemůže usazovat na oněch místech, kde nepůsobí hezky ani zdravě. Reguluje též tělní tekutiny a zkracuje dobu potravy ve střevech.

Garcinia Kambogia - hydroxy citrát: Extrakt z exotického ovoce, který má částečně projímavé účinky, snižuje chuť k jídlu a hladinu cholesterolu. Obsahuje kyselinu hydroxycitrickou, která má znemožnit enzymatickou přeměnu nadbytečných kalorií na zásobní tuk.

Psyllium: Je zdrojem vlákniny, vitamínů, minerálů, bílkovin a sacharidů důležitých při redukčním režimu.

Vitamín B6: Kontroluje obezitu tím, že přeměňuje kyselinu linoleovou na kyselinu arachidonovou. Ta jako aktivnější nenasycená kyselina podstatně zvyšuje spalování nasycených tuků. Působí jako koenzym, který se slučuje s obrovským množstvím enzymů potřebných pro trávení potravy a tuků. Pomáhá při výrobě L-karnitinu v játrech.

Svetol - je originální extrakt ze zelené kávy, který obsahuje 50% kyseliny chorogenové studované kvůli účinku na spalování tuků a méně než 2% kofeinu. Zelený kávový extrakt je výtažek získávaný z nepražených, zelených kávových zrn.

Kajenský pepř - antioxidant, který podporuje normální funkce žaludku, kontrolu tělesné hmotnosti,
metabolismus sacharidů a lipidů, snížení příjmu kalorií a termogenezi (Zvyšování produkce tepla - ke tvorbě tepla dochází pomocí metabolických procesů, přičemž dochází mimo jiné i k odbourávání tuků. Díky tomu získává organismus potřebný příjem energie).

Zelený čaj - antioxidant, který pomáhá udržet normální hladinu glukózy v krvi, normální činnost kardiovaskulárního systému, metabolismus lipidů a kontrolu tělesné hmotnosti.

Některé z těchto látek jsou součástí vícesložkových kombinovaných produktů, kde je maximalizován účinek jednotlivých složek.

Thermogenic komplex obsahuje svetol - patentovaný výtažek ze zelené kávy, kajenský pepř, chrom pikolinát, zelený čaj a lipotropní faktory.

LKVB6 obsahuje: lecitin, mořské řasy kelp, jablečný ocet a vitamín B6.
Tento přípravek je zároveň úspěšný jako spalovač tuků, při snižování hladiny cholesterolu, stimulaci funkce štítné žlázy a při pročišťování organismu.

Lipotropní faktory obsahují kombinaci Cholinu, inositolu a L-methioninu.
 

Reklama

Komentáře

Avi (Ne, 18. 11. 2001 - 22:11)
S přípravky na hubnutí mám dobré zkušenosti. Poradím na emailu: zachranka"centrum.cz
BIBI (Út, 31. 7. 2001 - 13:07)
No rozhodne souhlasi s Clankem.Nevi nahodou nekdo v jakych potravinach se vsechny ty prvky vyskytuji??Predem dekuji.
ina (Čt, 8. 9. 2005 - 08:09)
Uzivam jsem LKVB6 a chlorellu, jim malo a zdrave, mam pohyb,ale vaha dolu nejde, naopak pribyla jsem na vaze 5 kg!!!!Nevim,zda jsem za tyto produkty opravdu nevyhodila penize,ale fakt je ten,ze zatim efekt je zcela opacny.Jsem bez penez s kily navic a nemohu se uz na sebe podivat.I ve svem veku chci vypadat dobre.
ina (Čt, 8. 9. 2005 - 08:09)
Domnivam se,ze pouzivani prodavanych produktu je hlavne komercni zalezitost, vyzkousela jsem hodne pripravku,ale za penize jsem si koupila jen kila navic.
Nemam dobre zkusenosti.Doporucuji hodne pit,malo a zdrave jist a hlavne pohyb.A nic mne to nestoji,efekt je mozna lepsi a budu se jim ridit do budoucna.
tluschoch (Čt, 8. 9. 2005 - 08:09)
neverim,tyto pripravky jsou jen cistici,ale ne na hubnuti!!!!!!!!
jediny recept je "nezrat".
Lenka (St, 8. 1. 2003 - 17:01)
Ma nekdo zkusenosti s LKVB6?
Návštěvník (Čt, 16. 3. 2006 - 21:03)
máte zkušenosti s používáním přípravku CROMSLIM,slyšela jsem ,že je účinný,tlumí chut k jídlu,nemůže nějak uškodit.
vierovska (St, 5. 4. 2006 - 21:04)
Vyskúšala som naozaj všeličo zo spomínaných a nefunguje nič.Pred rokmi som shudla na Atkinsovej diete 13 kg.Myslím,že zázračné pilulky nie sú,iba disciplína.Sama som opäť pribrala,teraz nedokážem žiadne diety dodržiavať.Moja dcéra schudla tak,že po 17 hod.nedala nič do úst,iba vodu,nanajvyš jablko.
Honza (Út, 23. 5. 2006 - 12:05)
Dobrá je kniha pro orientaci Encyklopedia léčivých potravin. Pomůže najít cestu. Jinak jen na okraj, většina lidí má v sobě 5 až 15 kg toxických látek. Při každé očistě organizmu se tyto toxiny vyplavují. A nejvíce je jich usazeno v tukových buňcích, ale i ve všech orgánech. Proto se všude zdůrazňuje ten pitný režim minimálně 8-10 sklenic vody za den. To je 2-3 litry.
Hubněme, ale nepoškozujme zdraví. To je naše heslo v Klubech zdraví.
Honza (Út, 23. 5. 2006 - 12:05)
Ještě poznámka k hubnutí. Pokud jsme to pěstovali 20-30 roků, tak ta cesta zpátky bude také asi desetina času. Zkratky jsou nebezpečné nejen v horách.
Helena (St, 24. 5. 2006 - 07:05)
Honzo! usazeno v tukových BUŇCÍCH ?!!!!!
Tvůj psaný projev je tedy otřesný.
Andrea (Čt, 9. 11. 2006 - 13:11)
Ma nekdo dobrou radu jak zhubnout?
Korinek8"seznam.cz
Návštěvník (Čt, 9. 11. 2006 - 14:11)
nežrat a hýbat se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i dnes to píšou v novinách, čtěte:
http://www.novinky.cz/zena/zdrav/ve-zhubnuti-diky-tabletkam-veri-70-procent-lidi_100663_50923.html
Návštěvník (Pá, 10. 11. 2006 - 09:11)
Přestaňte věřit na zázraky. Nefungují a ani nemohou. Některé tzv. příprvky na hubnutí Vám mohou pomoci jako podpůrný prostředek, ale zhubnout musíte Vy sami, změnou životního stylu a tato změna musí být doživotní, jinak si váhu neudržíte trvale.
Hezký den a mnoho zdaru při snižování váhy přeje Karel
bibi (Pá, 10. 11. 2006 - 12:11)
Jaké máte zkušenosti s užíváním chromu ?Nemáte pocit,že máte ještě větší chuť na sladké?
petra (Pá, 10. 11. 2006 - 14:11)
Na me chrom nemel zadny vliv,vyhozene penize.
Karol (Út, 16. 1. 2007 - 18:01)
Prosim vas je lepsi corectia linie neco c.l.a1000?
Věruš (Út, 13. 3. 2007 - 11:03)
Taky jsem chrom užívala a opravdu jsem měla taky daleko větší chuť na sladké
Honza (Pá, 21. 9. 2007 - 08:09)
S Garciniou jsou dobré zkušenosti, ale komplexně s pitím Aloe Vera gelu, pro výživu včelím pylem a dobrým Lite, kde jsou všechny vitaminy a minerály. A potom se musí dodžovat pitný režim. Vše se musí odplavit a jak ty toxiny, které váží kila navíc, tak mnohý metabolický odpad. Z mých zkušeností je dobré udělat program na minimálně 30 dnů a raději na 6 měsíců. Čím větší nadváha, tím to jde více dolů.Dobrý je program Clean and Lean
Honza (Pá, 21. 9. 2007 - 08:09)
Ještě dovětek.
Je to velmi dobrý článek s definicemi jednotlivých složek. Ale nelze na příklad brát jen chrom a myslet si, že tím zhubnu. To je nepochopení celé záležitosti. Potřebujeme všechny ty prvky synergicky obsažené v naší stravě. A potom je důležitá ta skoro poslední věta, že bez změny ve stravování toho NIKDY nedosáhneme. Změna životního stylu je skoro jako znovuzrození.....
Návštěvník (St, 15. 10. 2008 - 21:10)
Jo !!
Ina (So, 2. 1. 2010 - 23:01)
Prosim vas je lepsi corectia...S Corectii nemám zkušenost, ale s Bioaktivním CLA ano, brala jsem ho a byla moc spokojená, zhubla jsem 9kg a jojo efekt se nedostavil. Podle mých zkušeností a lidí v mém okolí, bych řekla, že je to jeden z mála přípravků, který funguje.
Irena Matalova (So, 6. 3. 2010 - 18:03)
no podívejme :o) a co až paní dojdou zásoby?
Jarka Svitáková (So, 6. 3. 2010 - 20:03)
Mám sibutramin od Silvy a po měsíci 5,5 kg dole.Víc piju jak mi doporučili,ale nějak se neomezuju,protože to chutě fakt silně snižuje.Jsem spokojená a mohu jen doporučit.Jinak bez vedlejších účinků.Prvních asi 5 dní jsem byla taková nabuzená,ale potom si tělo asi zvyklo a je to absolutně bezproblémové.Ráno spolknu prášek a jdu do práce.Hodně štěstí v hubnutí všem-Jarka
songare (So, 15. 5. 2010 - 22:05)
Dobrý den, nabízím Sibutramin 15mg a 20mg 100tabl,originál USA,silnější,účinější a šetrnější verze Meridie a Lindaxy ! originál balené- tedy doza, krabicka
a pribalovy letak.Žádné tablety v igelitovém pytlíku !
Také nabízím Adipex retard !
Kontaktujte: [email protected]
Lucka (Út, 18. 5. 2010 - 23:05)
Dobrý den,
mamka mi dovezla z Prahy SlimCUP, bohužel až dnes jsme si všimli, že je prošlý :( Původně stál 2100Kč, jsou to 3 balení po 30dávkách. Já to užívat nebudu, už jsem si stihla koupit jiný výrobek...tak pokud byste měl někdo o něj zájem napište mi na [email protected]

Prodali bysme to klidně i za 800Kč nebo i levněji, je zbytečné, aby nám to tu leželo :(
Pavla (St, 19. 5. 2010 - 00:05)
Dobrý den,
mamka mi...Kdyz je to prosly tak to je snad na vyhazov, ne na prodej ne?
Prosly=nefunkcni.
Elle (Čt, 20. 5. 2010 - 13:05)
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s TRF? Teď jsem na to narazila tady v té soutěži http://www.zena-podnikatelka.cz/souteze/soutez-s-miss-cosmetic-o-produkty-ktere-funguji a nevm, jstli by to mohlo fungovat??? Díky za odezvu, Elle
wait123 (Ne, 15. 8. 2010 - 22:08)
Dobrý den, nabízím Adipex 100tb.originál balení s platíčkama a českým letákem a také Meridii orig.balení 98x15mg (dovoz) .
Vyzkoušeno mnou a vše v pořádku :) zasílám momentálně i na DOBÍRKU.
Jen solidní jednání, děkuji.
[email protected]
Katka (Út, 7. 9. 2010 - 14:09)
Tak já se musím přiznat, že jsem si emulips poprvé koupila v květnu ... první měsíc se téměř nic nedělo, ale přesto jsem vytrvala koupila si další lahvičku ... teď užívám již třetí a mám dole 11kg.
Navíc mám podporu od paní, která mi emulips prodala, vždy se na ni mohu obrátit a také se mi sama ozývá, zda je vše v pořádku a něco nepotřebujji ...
Nechám vám tu na ni kontakt, třeba se někomu bude hodit okg-fit.cz/okzivot nebo [email protected]
Danka (Čt, 4. 11. 2010 - 17:11)
Tak já se musím přiznat,...Ahoj Katko, ten kontakt se mi opravdu hodil. Emulips je super! :)
Katka (Ne, 7. 11. 2010 - 16:11)
Ahoj Katko, ten kontakt se mi...Tak to jsem ráda :)
dana korková (Po, 8. 11. 2010 - 11:11)
pěkný den nabízím nevyužité zásoby sibutraminu a kamarádka meridii,po porodu jsme dali dolů co bylo potřeba a tak posíláme dále,60 nebo 90tbl. pište v případě zájmu na email [email protected] díky
NOVINKA NA TRHU (Čt, 2. 12. 2010 - 23:12)
OK omega 3 Complete

Ideální váha
S OK Omega-3 Complete zaznamená velké procento lidí úbytek na váze, aniž by drželi dietu, a to ze dvou důvodů:
a) prostaglandin aktivuje nevyužitý tělesný tuk a dává signál k rychlejšímu spalování kalorií
b) prostaglandin zlepšuje vylučování sodíku z tělních buněk; tato vnitřní aktivita vyžaduje asi 20% tělesné energie, takže dochází ke spálení více kalorií bez zvýšené tělesné aktivity.


- SNIŽUJE hladinu cholesterolu
- Podporuje redukci tělesné hmotnosti
- Podporuje a povzbuzuje činnost srdce
- Podporuje funkci a chrání kardiovaskulární soustavu
- Příznivě ovlivňuje cirkulaci krve
- Posiluje fyzickou kondici a obranyschopnost
- Pomáhá udržovat zdravý stav a podporuje funkci kloubů
- Má silné antioxidační účinky – chrání tělo před nepříznivým působením nebezpečných volných radikálů
- Usnadňuje trávení tuků, optimalizuje funkce trávicího traktu
- Harmonizuje nervovou soustavu
- Přispívá ke kvalitě kůže, nehtů a vlasů

Doporučujeme užívat v těhotenství a při kojení, zejména v posledním trimestru, ale pak i v období kojení.
- Snižuje riziko nízké porodní hmotnosti dětí
- Správný vývoj mozku, očí, případně spermií u plodu
- Snižují riziko vzniku velkého množství onemocnění srdce, atopického ekzému, astmatu, psychiatrických a autoimunitních onemocnění u novorozenců

Vyzkoušejte, nebudete litovat! Napište si o více info nebo objednávejte na [email protected]
Petronela (St, 8. 12. 2010 - 09:12)
Prodám Sibutramin 15mg,20mg po 50 nebo 100 tbl.Baleno s bezpečnostním uzávěrem. Nový kvalitní Sibutramin - originál - s ověřovací etiketou, dovoz z USA, v celé EU staženo z trhu.
Totožné složení,stejné účinky (ale opravdu šetrnější a mírnější vedlejší účinky) jako dřívě vyhlášená Meridie nebo Lindaxa, které se v celé EU již nedá sehnat.
Odběr od dlohodobého a prověřeného zdroje. Dále Adipex, Xenical aj.

[email protected]
petra (St, 5. 1. 2011 - 20:01)
ahoj objednala si některá z vás léky od Songare?
Kathy (Út, 15. 2. 2011 - 12:02)
No rozhodne souhlasi s...Ahoj, nic co jsem koupila v Česku mi nepomohlo, ale poté jsem zkusila DIET DOTS Acai a výsledky opravdu byly skvělé, bohužel se to nedá moc sehnat v Česku, ale tady pro tebe jsem našla někoho, kdo to prodává. Určitě zkus, pomáhá to a je to z USA.
Česko (Út, 15. 2. 2011 - 15:02)
Když to nemůžeš sehnat v Česku, tak to zkus na Moravsku.
Lucinda (Ne, 20. 3. 2011 - 21:03)
Na moje hubnutí dobře zapůsobil Acai Slim, dá se to sehnat v lékárně a všude jsou na to dobrý ohlasy. Navozuje pocit sytosti a je to i antioxidant.
martina (Čt, 5. 5. 2011 - 20:05)
Ahoj, nic co jsem koupila v...prosím tě jakou si měla u acai firmu, nemůžeš sem vložit obrázek krabičky? Děkuji
Jitka (Ne, 8. 5. 2011 - 08:05)
Zřejmě je tady řeč o Acai Slim od Doktorbio.cz.Já si to koupila,tak uvidím.V diskuzích převládají lidé, kteří po tom zhubli.
Michaela (So, 10. 9. 2011 - 18:09)
Na moje hubnutí dobře...A kde se dá prosím sehnat ten DIETDOTS Acai?A musí se při něm hladovět?Díky
Marta (Po, 7. 11. 2011 - 22:11)
Zřejmě je tady řeč o Acai...Ja si koupila ACAI BERRY a po tydnu uzivani jsem pribrala 5kg,uz neverim nicemu,fakt jedine nezrat a huntovat si telo ve fitku
Petr (Út, 8. 11. 2011 - 07:11)
Podle názoru mojí doktorky je jediný přínos zázračných přípravků na hubnutí v tom, že obsahují některé minerály, vitamíny a stopové prvky. Na hubnutí ovšem nemají vliv. Obezita je z 90% dána geneticky. Omezením příjmu potravy a zvýšeným pohybem člověk může zhubnout, někdy však za cenu poškození zdraví.
Helena (Út, 8. 11. 2011 - 23:11)
Podle názoru mojí doktorky...Petře, souhlasila bych,ale...Omezení příjmu potravy a pohyb navíc je zdravé. Protože lidi dnes jedí stále stejně kaloricky,jako dříve. To dřeli na poli a podobně. Dnes se jí vlastně víc, stále se vymýšlejí nové recepty, vaření a patlaní jídel je velká móda..O pohybu v práci a doma psát ani nebudu. Chození pěšky, do schodů, dřina kolem domácnosti-vše dělají mašinky, výtahy, autíčka. Omezovat potraviny by podle mně měl každý s nadváhou. Kolem sebe vidím jen lidi, co doslova žerou. V obchodech vidím narvané koše s potravinami..
Lenka (Po, 9. 1. 2012 - 18:01)
upozornuji na podvodné jednání pi Jana Ludická,Okrouhlá 3022,464 01 Frýdlant s emailem kapoliveri,chce poslat prašky předem,jelikož to má jako dárek atd.,napíše že peníze poslala a samozřejmě peníze nepošle a prášky si nechá vím již asi o 5 takových případech pozor na ni a hlavně jméno,email si může změnit,vymýšlí si vyhrožuje že má jednou nemocného manžela proto nechce dobírku aby nevěděl co to je,pak má najednou manžela policistu,nenaleťe a dopředu žádné prášky neposílejte!!!!!
Dáša (Čt, 19. 1. 2012 - 11:01)
upozornuji na podvodné...Čus, já jsem uzavřela obchůdek s paní Ludickou a nemůžu o ní říct křivého slova. zaplatila a poděkovala.
Sice nezaplatila předem jak byla dohoda, ale hned po převzetí balíčku. penízky poslala složenkou.asi se jen sichrovala že jí skutečně přijde, co si objednala.
Já jí jako kupující můžu doporučit.
Mějte se
Od 6ti sportov… (Čt, 19. 1. 2012 - 15:01)
Jakýkoliv volně prodejný lék na hubnutí je neúčiný. Samozřejmě existují více než 50 let staré osvědčené léky na hubnutí. Kofejn,efedin,amphetaminy,methamphetamin(pervityn),methilendyoximethamphetamin(extáze),kokain,anabolické steroidy... Pokud se to dobře dávkuje a vhodně kombinuje(informace lze nalézt na internetu,stačí k tomu google a mozek),tak to je 100% bezpečné. Nezdravý je nedostatek pohybu,přejídání,alkohol,cigarety... Většina vrcholovích sportovců to brala třeba i od 10ti a v 50ti svým výkonem strčí do kapsy 90% 20ti letých. A mimochodem tyto látky jsou stejně návykový jako třeba čokoláda,počítačové hry,internet,Mp3 přehrávač,pro děti hračky,nebo i sport. Já teda radši budu závislej na sportu,Mp3,internetu a dopingu,než na ležení,přejídání,alkoholu a cigaretách. Já se narozdíl od vás cejtim skvěle 24 hodin deně a bolest či únavu znám jen teoretycky.
Jarmila (Po, 30. 4. 2012 - 19:04)
Ahoj, kdo by měl zájem prodám Adipex a podobné!! Mail: [email protected]
petra (Pá, 18. 5. 2012 - 10:05)
Ahoj, kdo by měl zájem...POZOR!!!! [email protected] je podvodnice,
posílá kartony, podávám trestní oznámení
Reklama