Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Zásady redukce nadváhy

V tomto článku Vám povíme o zásadách kterých by jste se měli držet při snižování nadváhy.

a) Místo polévek jezte masové vývary. Z nápojů neslazené minerálky, sodovku s citronem, neslazenou kávu a čaj.


b) Na svačiny a pro rychlé občerstvení konzumujte nízkoenergetické pokrmy (syrové ovoce, například jablka a pomeranče, listovou zeleninu - salát, kyselé zelí, mrkev, fazole, luštěniny domácí provenience - hrách, čočka, vhodná je tomatová šťáva).


c) Zvyšte podíl zbytkových potravin v denní stravě. Lze doporučit obilninové snídaně - například z vloček, instantní obilninové kaše, speciální výrobky z těstovin. Obsahuji kromě vlákniny i důležité minerální látky. Vhodným doplňkem je tzv. ortislimová dieta, obsahující speciální tablety z řasy Fucus v kombinaci s ananasovým nápojem. Kneippova medicína používá tablety z vlákniny z citrusových plodů s vitaminy, jež působí jako jakýsi střevní kartáč.


d) Dávejte přednost tvrdým pokrmům před měkkými. Nejde jen o ochranu chrupu, ale i o vliv na psychiku. Člověk potřebuje žvýkat.


e) Co nejvíce omezte živočišné tuky a sladkostí. Omezte maso a masové výrobky na 150-200 gramů denně. Přitom dejte přednost drůbeži, rybám sladkovodním i mořským. 1-2x týdně můžete mít odlehčovací bezmasý den (maso nahradíte rostlinnou bílkovinou - například luštěninami). Vhodné je 2-3x týdně sójové maso (Bona Vita).


f) Jezte pravidelně, alespoň 3x denně, přičemž večeře má být energeticky nejslabší (například tvaroh nebo netučný sýr a černý, celozrnný chléb).


g) Využijte cesty do práce nebo z práce k aktivnímu pohybu (rychlá chůze, schody místo výtahu). O víkendech co nejvíce pohybu.

h) Omezte příjem kuchyňské soli.


i) Naučte se zvládat stresové situace tak, abyste se nemuseli uchylovat k jídlu či alkoholu. Při potřebě alkoholu je nejvhodnější doušek bylinného likéru Orling.


j) Jezte pomalu. Pijte mineralizované vody.


k) Ukládejte jídlo tam, kde ho není vidět. Nejezte při sledování televize, při čtení či studiu. Používejte malý talíř. Při vařeni ochutnejte jen na špičku lžičky. Nedojídejte zbytky jídel, ale odložte je do ledničky.


l) Z individuálního cvičení je vhodný terénní vytrvalostní běh (dávkováni se řídí doporučením lékaře), dřepy a cvičeni s domácím nářadím.

Při výživě v těhotenství a při kojeni je zapotřebí krýt zvýšenou spotřebu bílkovin a vápníku přídavkem odstředěného mléka, tvarohu a bílého jogurtu k základní pestré stravě (např. jogurt Hollandia).Celkový přírůstek hmotnosti v těhotenství nemá přesáhnout 12 kg, tj. necelých 1,5 kg za měsíc.
Jak přibývají léta, roste nebezpečí ze zdravotních komplikaci tělesné tloušťky.


G. B. Shaw - známý spisovatel a satirik - který se dožil 94 let, doporučoval "po šedesátce se vyhýbat každé namáhavé práci, zejména s nožem a vidličkou".


Zdroj: Rodinná encyklopedie zdraví - Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele kkkkkk
  kkkkkk (anonym)

  díky za radu pudu se tím řídit

  Pro 10, 2007
 • Obrázek uživatele pepa1
  pepa1 (anonym)

  Rady dobré ale kdo to dorží a kdo to bude kontrolovat? Ahoj, četl jsem Vaši diskuzi na snížení váhy. Mám něco vyzkoušeno a dalších cca 100 lidí v ČR. Technologie z Holandska, která je na světe přes 7 let a dělá divy v Německu, Holandsku, Rakousku a u nás taky. Já sám jsme za 42 dnů zahodil z 88Kg na 78Kg (1.9.2005) dnes mám 78,4 - 79,8Kg. Manželka z 60Kg na 54Kg a dnes má 52Kg. Známí který začal 4.1.2006 z 114Kg má dnes 97Kg a chce jít na na 82Kg. Bez JOJO. Nejde o Herbalife. Když Vás to bude zajímat. Tak napište odkud jste není to na mail ani na telefon. Jde o systém stravování, potr. doplňků, atd...... Pomohu Vás s tím začít a budu Vám radit. Pošlu Vám základní informace: mail: disc"wo.cz pepa1

  Pro 17, 2007
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  G.B.Shaw zemřel v 97 letech...a to tak, že spadl ze stromu, když trhal třešně... Měl si vzít vidličku a nůž a dát si knedlo zelo:o))

  Led 09, 2008
 • Obrázek uživatele Herbalife je největší podvod v posledních sto letech
  Herbalife je ne... (anonym)

  oblbování a vytahování peněz z kapes lidí podvodným multilevelmarketingem, který živí jen ty, co jsou nahoře pyramidy

  Feb 17, 2008
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Ahoj, mohu Vám nabídnout rady v oblastech: Kondiční cvičení, posilování, redukce tuku, nabírání svalové hmoty, sestavení jídelníčků. Dále Vám nabízím osobní vedení tréninků zaměřené na osvojení správné techniky cvičení, odstraňování disbalancí, zpevnění svalů, vytvarování postavy, získání kondice, postupné snížení hmotnosti na úkor tuků nárůst svalové hmoty a vyrýsování. Dále nabízím lektorství reálné sebeobrany a thajského boxu. Tréninky pro jednotlivce nebo i pro pár cvičenců. Cena dohodou (levně). Místo: Praha. Kontaktujte mne na adrese cvicime"centrum.cz

  Feb 22, 2008
 • Obrázek uživatele lena
  lena (anonym)

  Ahoj....všude nacházím jen rady jak hubnout...ale nikde není jak ztloustout..o to se právě snažím už docela dlouhou dobu a celkem bez výsledku...chci přibrat aspoň 5 kilo...jím hodně a skoro pořád...

  Dub 28, 2008
 • Obrázek uživatele dddulaaa
  dddulaaa (anonym)

  Ahoj....všude nacházím jen...tak já slysela, vzbudit se v noci a jist, nebo omezit pohyb, a taky nesportovat vytrvalostne ale narazove, spis posilovat

  Led 08, 2010
 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  Ahoj.. já jsem třeba slyšela o nějakých detoxikačních tabletkách, které je dobré brát při hubnutí, že to nějak tělu pomáhá redukovat, znáte to někdo?

  Pro 05, 2020
 • Obrázek uživatele Hedvika
  Hedvika (anonym)

  Ahoj Zdeni, já se detoxikuju pravidelně a dost mi to napomáhá hubnutí. Na internetu je spoustu různých tablet. Já třeba preferuji přírodní složení, takže jsem vyhledala něco takového, ale každý si musí najít to své :)

  Pro 15, 2020
 • Obrázek uživatele Lucie
  Lucie (anonym)

  Detoxikace sice může být dost užitečná, ale nejdůležitější je hlídat si kalorický deficit

  Led 31, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama