Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Uvolněte se, prosím - a zhubnete!

Dámy, které chtějí zhubnout, by se neměly nervovat s všemožnými dietami a radějii by se měly naučit relaxovat. Dvouletá studie novozélandských vědců ukázala, že ženy, které se věnovaly józe a meditaci, zhubly a novou váhu si udržely.

Těm, které se soustředily na hubnutí a cvičení, se to nepodařilo. "Uvolněné" ženy byly na konci dvouletého pozorování také obecně vzato šťastnější a zdravější.

Odborníci se domnívají, že snížení stresu vede k tomu, že lidé přestávají mít chuť na tučné či sladké jídlo.

Tým z University of Otago na Novém Zélandu rozdělil 225 obézních žen do tří skupin. Jak uvádí list Daily Mail, první skupina se věnovala józe, meditaci a pozitivní vizualizaci. Druhá skupina se soustředila na cvičení a správnou výživu, třetí skupina pouze dostávala informace o správných stravovacích návycích poštou. Spoluautorka studie doktorka Caroline Horwathová tvrdí, že všem třem skupinám žen se podařilo během trvání studie neztloustnout. Zdaleka nejlepších výsledků ale dosáhla první skupina - ženy, které se věnovaly relaxaci, zhubly v průměru o 2,5 kg.

"Po dvou letech se ukázalo, že tyto ženy byly jediné, které dosáhly zlepšení psychického i fyzického stavu a tento stav si udržely. Tyto výsledky jsou povzbuzující, zvláště když přihlédneme k tomu, jak omezený úspěch mají tradiční diety," dodává doktorka Horwathová.

Zdroj: Plus
 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (6)

 • Obrázek uživatele beriska
  beriska (anonym)

  Tady se piše že o tloušce rozhoduji i nervy je mi 44 měla jsem 79 a ted mam 105 skoro mě v autě zabila ted beru prašky na obnovu funkce mozku,mam pocuchane nervy a někdy chut vše skončit je možny žeto ma vliv na vahu?

  Kvě 05, 2009
 • Obrázek uživatele jody
  jody (anonym)

  Možné to opravdu je. Bohužel. U někoho jde nervami váha nahoru u někoho dolů. Záleží i na tom, jak se řeší problém, který trápí. Doporučila bych vám, zajít za specialistou. Pokud chcete zhubnout, doporučuji řadu výrobků firmy Herbalife, které jsou ryze na přírodních bázích. Sama jsem s nimi shodila pře 20 kg, sebevědomí se mi pozvedlo a nervy, které jsem dříve léčila jídlem (především sladkým), se zklidnily a "rozcuchaly". Vřele doporučuji. A držím palečky, ať máte silnou vůli bez černých myšlenek. Na světě je přece spousta krásného, co čeká na objevení - třeba právě vámi...

  Kvě 05, 2009
 • Obrázek uživatele sun
  sun (anonym)

  mám vlastní zkušenost a sundala jsem za půl roku 25 kg.Díky vlastní zkušenosti jsem začala dělat pro lidi ,,relaxační večery ",toj.meditace, cvičení spojené s dýcháním a doporučení detoxikace a výživy.Vlastní zkušenost je nejlepší.Musím se trochu pousmát, když odborník (ce) přednáší o zdravé výživě a má silně nad váhu.Sun

  Led 10, 2010
 • Obrázek uživatele Hoaxx
  Hoaxx (anonym)

  Jděte už s tou buněčnou výživou do prdele! To snad není pravda, cpete to do všech rubrik, není vám to trapný?

  Led 11, 2010
 • Obrázek uživatele !!!
  !!! (anonym)

  Až ty tlustý budou hubený, tak ty hubený budou studený!!Zase jedna poblázněná slepice taky kdáká o něčem o čem nemá ani páru!Jest-li se chceš stát anoretičkou tak budiš, ale neotravuj ostatní!

  Led 11, 2010
 • Obrázek uživatele sun
  sun (anonym)

  Až ty tlustý budou hubený,...Pročpak tak agresivní reakce :-).Z toho tvrdnou játra.Anoretička nejsem, jen se mi podařilo shodit.Místo klasiky (vepřo apod.) jsem začala jíst celozrnou stravu,zeleninu a dělat cviky propojené se správným dýcháním.Hlavně se nelitovat, ale rozhodnout.Nic víc.sun

  Led 12, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama