Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Příčinou nadváhy může být mnoho faktorů

Pracujeme-li s někým, kdo trpí nadváhou, je důležité stanovit příčiny této nadváhy, co se týče lékařského, výživového, hormonálního hlediska a hlediska prostředí, které jsou u každého jedince rozdílné. Poté vytvoříme plán zaměřený na přeměnu těchto příčin s cílem snížit tělesnou váhu.

Příčinou nadváhy může být mnoho faktorů:

Léky: Jedním z vedlejších účinků některých běžných léků je přibývání na váze. I< těmto lékům patří perorální antikon­cepční prostředky; steroidy; klasická tricyklická antidepresi- va, jako například Elavil; některá moderní antidepresiva, jako je Paxil, Zoloft a Zyprexa; stabilizátory nálady, jako je Depakote; lék na cukrovku Diabinese; a léky na pálení žáhy, jako je Nexium a Prevacid. Ačkoliv ne všechny tyto léky ne­zbytně způsobují přibírání na váze, je to o nich všeobecně známo.

Strava: Nejběžnější příčinou obezity jsou jednoduše špatné stravovací návyky. Veliký vliv na to, kolik lidé přiberou, má fakt, co a kdy jedí.

Prostředí: Tento faktor bere v úvahu, jak často během dne vykonáváme fyzickou činnost a kým se obklopujeme. Pro­středí je faktor, který může vaši váhu velmi ovlivňovat.

Hormony: Pokud jste často pod velkým stresem, ztloustnete ať cvičíte sebeintenzivněji a hlídáte si stravu sebepřísněji.

Emoce: Smutek, deprese, úzkost, to vše zvedá ručičku na váze, nej- větší kalorickou bombou je však zlost a hněv. Častý pocit hněvu a zlosti má za následek produkci hormonu kortizolu, který uvolňují nadledvinky, a slinivka pak následně uvolní inzulín - a voilá!

Zdroj: Louise L. Hay, MUDr. Mona Lisa Schulz - Vše je, jak má být - nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  To jsou fakt objevy jak noha.

  Črv 23, 2013
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  JE-LI VÁM NA DOKTORCE PŘEBIBLOVÁNO,BĚŽTE DO PRDELE.

  Srp 17, 2013
 • Obrázek uživatele Dats
  Dats (anonym)

  Gliclich Mehren!EINE PROBLEME NICHT , ZVEI IST SUNGES.

  Srp 21, 2013
 • Obrázek uživatele Táňa
  Táňa (anonym)

  ROZHODNOST JE U TĚŽKOTONÁŽNGO PACIENTA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.MÁ-LI NADVÁHU NAPŘ. O 67 KG VÍCE,HYGIENU RODIDEL NEPROVEDE ŽENA ANI OMYLEM,PŘI MENSES JE MNOHO HYGI OPATŘENÍ!ONI,TITO PACOŠI KE MNĚ CHODÍ,UDĚLEJTE NĚCO!!JÁ?LÉKAŘ?

  Srp 22, 2013
 • Obrázek uživatele Ajka
  Ajka (anonym)

  Milá Táňo,jsem také lékařka,ke mně si chodí stěžovat ty nejhorší městské semetriky,které doma fackují malé děti tak,jako by měli před sebou starého vojáka,na kterého stačí se svou fyzičkou,jsou to vrazi!

  Srp 22, 2013
 • Obrázek uživatele Ajka-2
  Ajka-2 (anonym)

  Malé dítě vychovají řevem a sprostými slovy!a jak sprostými!Pak,jako NEVINNÉ OBĚTI S ÚlISNÝMA,ZLÝMA OČIMA A S GESTY,ŽE BY CHTĚLY TY "OBĚTI" NAFACKOVAT I MNĚ,NEVYHOVÍM LI LUMPU!

  Srp 22, 2013
 • Obrázek uživatele ANNA
  ANNA (anonym)

  JE-LI VÁM NA DOKTORCE PŘEBIBLOVÁNO,BĚŽTE DO PRDELE!

  Srp 23, 2013
 • Obrázek uživatele Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích
  Doporučuji knih... (anonym)

  Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět. http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

  Pro 28, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama