Reklama

Jak nenabrat o vánocích ani deko navíc

Doba přejídání, během které se značně zvýší přísun kalorií, začíná příchodem adventu a mikulášskou nadílkou a končí většinou až začátkem nového roku. Není tedy divu, že většina z nás má problém udržet svá kila pod kontrolou. Podle odborníků na výživu přibere každý Čech během vánočních svátků v průměru 3 kilogramy.

Málokdo má totiž natolik pevnou vůli, aby odolal vonícímu cukroví a jiným pochoutkám. Právě proto je dobré obohatit jídelníček o potravinové doplňky obsahující chrom. Ten totiž vyrovnává hladinu cukru v krvi. „Vyrovnaná hladina glukózy snižuje chuť na sladké. Chrom navíc přispívá ke správné látkové výměně sacharidů, tuků a bílkovin.

Během svátků je dobré sáhnout také po extraktu ze zeleného čaje, který podporuje metabolismus a oxidaci tuků. Tím, že pomáhá tělu využít tuky jako zdroj energie, usnadňuje jejich spalování,“ vysvětluje Klára Minczinger, produktová manažerka společnosti Generica.

Reklama
Reklama

Komentáře

Jak kdo (Pá, 20. 12. 2013 - 23:12)
Já sním v průměru 7 krabic cukroví,které si napeču,samé krémové,sušky nejím a v nejhorším přiberu 1 kg,ale cvičím,hýbu se, chodím na výšlapy, tak co.V 1. lednovém týdnu to mám dole,tak proč bych si nedala,že.
. (So, 21. 12. 2013 - 03:12)
Já sním v průměru 7...Kecáš, po sedmi krabicích sežranýho krémovýho cukroví jsi tlustá, vyžraná bečka, tak nám tady nevěš bulíky na nos, že přibereš jenom kilo.
Neya (So, 1. 3. 2014 - 13:03)
Jednoduše začala jsem užívat přípravek Obethin, který zamezil chuť na slaké takže jsem se nemula bát nástrah a stále se jich nebojím :)
Reklama