Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Diety známých osobností vás mohou i zabít!

Stále více žen se snaží držet kruté diety, doporučované hvězdami filmového nebe. Speciální dietní program, který po celém světě propaguje herečka Geri Halliwellová (30) může být dokonce pro obyčejného člověka i životu nebezpečný! Britští lékaři jednoznačně prokázali, že u devadesáti procent žen a dívek, které dietu držely, došlo k výraznému zhoršení zdravotního stavu. Kromě nabourané imunity se mnoho dívek toužících po vychrtlosti potýkalo také s psychickou labilitou a sníženou plodností.

Problém většiny diet spočívá v tom, že dámy a slečny samy rozhodují o zastoupení různých druhů potravin v jídelníčku a většinou zapomínají na nejdůležitější živiny, nezbytné pro dobré fungování organismu.

Čtyřicet procent z testovaných adeptek se domnívalo, že některé potravinářské výrobky jim způsobují alergii a bez konzultace s lékařem je přestaly jíst. Nevědomky tak riskovaly nedostatek důležitých látek v organismu, osteoporózu a selhání obranyschopnosti.

Například herečka Geri Halliwellová doporučuje vyloučit ze stravy pšenici a veškeré tuky, a přitom dodržovat nadměrnou fyzickou zátěž. To mi připomíná masochistické bičování či dobrovolný koncentrační tábor,? říká zástupce společnosti Medix z Velké Británie, která se rozhodla bojovat proti veřejně prezentovaným šarlatánským receptům a programům na hubnutí. Její zástupci jsou totiž přesvědčeni, že v budoucnosti se stane léčba dietou postižených lidí jedním z nejzávažnějších problémů třetího tisíciletí.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (20)

 • Obrázek uživatele dakarka
  dakarka (anonym)

  Není umění zhubnout, ale tuto figuru si udržet. Proto je základem mít v těle dobře nastartovaný metabolismus tuků. K smůle většiny lidí je jejich metabolismus spíše nepřítel. O trochu víc se nadechnou a šup, kilo navrch. Emulips - speciálně vyvinutý 100%přírodní produkt, který nastartovává metabolismus tak, aby se vyrovnal s tuky dle potřeb organismu. Cenově velmi přijatelný. Na 3 měsíce - 345Kč více info na www.emulips.info

  Dub 13, 2005
 • Obrázek uživatele franta
  franta (anonym)

  Nedivím se že stojíte stále na stejné váze když máte hlavní jídlo 3xdenně kdybyjste měla hl.jídlo 1xdenně emulips by vám vydržel opravdu 3měsíce ,i když se přejídáte není vám zle ani nepřibíráte pokuď chcete jít s váhou dolu doporučil bych vám k em. přidat OK alfu hubnutí s em. je jeho příjemný vedlejší efekt hlavně působí na zažívání,spalování tuků,vyprazdňování, což jste jistě poznala okalfa umocňuje vedlejší účinky em. chceteli vědět více mrkněte na www.okg-fit.cz/frigo mohu vámi poradit co s vaším metabolismem Franta. t 603425317 nebo frazou"seznam.cz ps.jsem rád že jste upřímná.

  Kvě 05, 2005
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  www.hubnete.cz/razdva

  Dub 28, 2005
 • Obrázek uživatele Cesar
  Cesar (anonym)

  Reaguji na Váš příspěvek k Emulipsu. Neříkám, že výrobek je špatný, ale není pravda, že vydrží láhvička 3 měsíce. Vydrží max. 1 měsíc pokud ho berete aspoň 3x denně po hlavním jídle. Takže cena 345,- Kč za 3 měsíce není pravdivá. Myslím, že by jste měli uvádět pravdivé informace. Jinak k výrobku. Užívám ho 4 týden, přestože jsem začala jíst i věci, které obsahují hodně vlákniny a dodržuji pitný režim, přesto stojím na váze. Ale jsem ráda aspoň za toto, protože můžu jíst celkem normálně (což ale u mě znamená, že jim bez příloh - to už ale od mládí a je mi 57 let, ale zase hřeším na zmrzlině, přílohy si dovolím jen o výkendu a po ránu kvůli vláknině). Je fakt, že se necítím nikdy po jídle přecpaná, přestože že jsme teď zrovna slavili manželovi narozeniny.

  Dub 21, 2005
 • Obrázek uživatele Olga
  Olga (anonym)

  Ale musím přiznat, že mám radši oblečení trochu šmrncovnější. Tohle jsou takové beztvaré kusy. :-( A předražené. Jsem zklamaná, čekala jsem větší bombu.

  Led 10, 2005
 • Obrázek uživatele Jiřina
  Jiřina (anonym)

  No jak jsem na to tak koukala, tak některé modelky z Petrklíče se zase pohybují v druhém extrému, a to v pásmu mírné až těžké obezity... Na vychrtlé anorektičky není příjemný pohled, ale žádný extrém není dobrý. Obzvlášť v tělesné hmotnosti. Propagace obezity může mít na lidské zdraví stejně zhoubný dopad jako propagace nezdravé vychrtlosti.

  Led 09, 2005
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  Zaregistrovala jsi,kolik té modelce taky je?Nemyslím, že by "Petrklíč" propagoval obezitu,jen se přizpůsobili trhu v Česku.Ať chceš nebo ne,těch obtloustlejších je nás tu velká část.A v běžném katalogu si těžko vyberu zboží,když končí velikostí 40!!!Jinak moje máti si celý život mohla nakupovat oblečení v dětském oddělení,jak byla štíhlá.Měla bys ji vidět dnes,když je jí 60!Tím chci říct,že nikde není psáno,že žena,která ve dvaceti váží 45kg i s postelí bude taková i ve stáří.

  Led 10, 2005
 • Obrázek uživatele Olga
  Olga (anonym)

  No, Pájo, asi jsem moc mladá nebo přece jen moc hubená. Nevím. Je mi třicet, kalhoty a sukně mám velikost 38 - 40, vršek ovšem 44, jsem totiž poněkud "obdařená". A to je to nejhorší, protože když nechci chodit v pytli nebo v obrovských halenách s rameny u loktů, musím se smířit s tím, že se mi budou všechny blůzy rozevírat. Zkusila jsi někdy sehnat podprsenku 75F? Schválně, buď ti nabídnou stan, co zakrývá polovinu dekoltu, nebo řeknou, že to není možný. A to sakra není fér! Copak mají všechny ženy s užším hrudníkem prsa jak lentilky pod kobercem?

  Led 11, 2005
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Hubnout se dá i zdravě. Jeden z nejlepších doplňků se doporučuje Spirulina. Zásobuje organismus minerály, vitamíny a zahání pocit hladu. Spirulina pomáhá i obézním pacientům.

  Led 28, 2005
 • Obrázek uživatele Karel
  Karel (anonym)

  Zdravím všechny zájemce o zdravé hubnutí. Středomořská dieta a další zajímavosti jsou na: http://www.2az.org Zelená lékárna, může být i Vašim dobrým průvodcem vitality a zdraví.

  Feb 10, 2005
 • Obrázek uživatele Olga
  Olga (anonym)

  Pájo, co je to za zasilatelství? Honem, sem s tím! Mají webové stránky? Takový katalog by se mi taky líbil. Ale dostala jsem Quelle :-)

  Led 06, 2005
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  To mě mrzí,my s kolegyněmi našly spoustu věcí,co se nám líbí,pravda,není na to dost velká výplata.Na druhou stranu si v ostatních katalozích moc nevyberu, jelikož jsou to "hadříky" na mladé,štíhlé.A pak nastává problém ve chvíli,kdy je sice tričko "už od ... Kč",ale v mé velikosti to překročí možnosti mé peněženky,pokud tam ta velikost vůbec je.Takže,hurá za "rákosníky",nebo do "sekáče".....

  Led 11, 2005
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  Každá máme svůj problém,který nám znepříjemňuje život. Já jsem starší než ty,velikosti potřebuju od 48 výš. Od 16 let mám poruchu štítné žlázy,a od porodu se přidaly další hormonální problémy,takže jím dvoje horm. prášky a píchám si denně injekce (nejsem díky bohu diabetik).Potýkám se s dietami co pamatuju,marně. Krotím se v jídle co to dá,vstávám a lehám s pocitem hladu,a ani deko dolů.Pak si chci koupit něco na sebe,a zjistím,že s takovými velikostmi se nepočítá. My s obezitou máme snad chodit zabalené ve stanu,nebo co.Mně tady ani tak nešlo o propagaci onoho zasilatelství,jako o fakt,že jejich modelky aspoň nevypadají jak reklama na bídu.Přeju ti hodně štěstí a hezký den.

  Led 13, 2005
 • Obrázek uživatele manuel
  manuel (anonym)

  Souhlas s Olgou - je to částečně vina těch časopisů a módních trendů. Člověk by řekl, že ženy chtějí vypadat tak, aby se líbily mužům. Jenže mužům se vychrtlost nelíbí. Muži taky ovšem nedělají ženské časopisy. Tj. vychází mi z toho, že ty vychrtlé krásky jako módu tvoří asi ženy pro ženy. Pak se některá dívka místo snahy vypadat tak, aby se líbila mužům snaží vypadat tak, aby ji nepomluvily kamarádky, že se liší od "ideálu" v ženských časopisech. Na druhé straně k článku: je sice pěkné, že kritizuje nedostatek důležitých živin v extrémní dietě, ovšem on ten nedostatek dnes je i v běžném způsobu stravování. Stačí si uvědomit, jak klesají obsahy živin v jednotlivých potravinách a nikdo proti tomu nic nedělá.

  Led 03, 2005
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  Mají web petrklic.cz.Už jsem si od nich něco nechala kdysi poslat.Ceny na můj vkus dost vysoké,ale zboží kvalitní.Snad si vybereš.Mně stačí kouknout a potěšit se tím,že modelky jsou tělnatější,než já.

  Led 07, 2005
 • Obrázek uživatele Standa
  Standa (anonym)

  Kdysi jsem četl zajímavý postřeh o tom, jak lidé slepě důvěřují tomu, co dělají celebrity (přesněji, co píší v časopisech o tom, co dělají celebrity). Kupují kuchařky podle celebrit, drží diety podle celebrit, oblékají se podle celebrit, bydlí podle celebrit... Autor postřehu se zamýšlel nad tím, kdy začnou vycházet články typu: "Operujeme slepé střevo podle celebrit," a jaké budou jejich následky.

  Led 05, 2005
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  se na naše pracoviště nahrnuly nové katalogy typu Quelle atd.Mezi nimi jsem dostala katalog vyloženě českého zasilatelství,s tuzemským zbožím.Pravda,ceny téměř stejné,jako ty zahraniční,ale tenhle katalog vyhrává na celé čáře u osazenstva.Proč?Jednak jsou tam modelky,které odpovídají postavou velké části národa, tzn. kypřejších tvarů,také různých věkových skupin a taky oblečení není rozhodně jen a pouze na ty všude propagované "opuchlé nitě".

  Led 06, 2005
 • Obrázek uživatele Olga
  Olga (anonym)

  Pájo, co je to za zasilatelství? Honem, sem s tím! Mají webové stránky? Takový katalog by se mi taky líbil. Ale dostala jsem Quelle :-)

  Led 06, 2005
 • Obrázek uživatele Olga
  Olga (anonym)

  že vycházejí takovéhle články, ale co je to platné, když se z každé titulky každého časáku zubí vychrtlá "kráska" s BMI pod 17! A na tomhle serveru potom shání Adipex děvče s mírami 165/47... :-(

  Pro 29, 2004
 • Obrázek uživatele Olga
  Olga (anonym)

  Pájo, co je to za zasilatelství? Honem, sem s tím! Mají webové stránky? Takový katalog by se mi taky líbil. Ale dostala jsem Quelle :-)

  Led 06, 2005

Přidat komentář

Reklama

Reklama