Deník anorektičky

Ráda bych poskytla zápis ze svého deníku jako prevenci poruch příjmu potravy. Anorexií trpím od svých 15 let a ráda bych varovala ostatní dívky. Chtěla bych, aby si uvědomily, že žádná z diet ani štíhlost jim štěstí nepřinese! Všechny dívky by měly vědět, že jsou krásné právě takové, jaké jsou a že nezáleží na tom, kolik kilogramů váží :) Anorexie je čím dál rozšířenějším psychickým onemocněním a děsí mě, že již děvčata v 8 letech trpí anorexií! Tímto bych chtěla varovat všechny dívky před démonem anorexie.

5.12. 2014
Deprese. Pořád jen deprese. Nemyslím téměř na nic jiného než na jídlo a proto jsem se rozhodla jít na psychiatrii. U psychiatričky jsem strávila téměř 2 hodiny a diagnostikovala mi mentální anorexii. Moje váha prý nesmí klesnout pod 49 kilo, jinak půjdu do léčebny. Chtěla bych se uzdravit, ale nepřibrat. Měřím 175 cm a vážím 52 kilo a jsem tlustá. Chci mít alespoň 50 kg. Jsou vánoční prázdniny a já se snažím jíst zdravě, ale nemůžu odolat cukroví. Zase jsem tlustá.

12.1. 2015
Už týden jsem v nemocnici. Vyhovuje mi, že nemusím jíst! Konečně jsem zase hubenější!! Za 3 dny jdu k psychiatričce a naši šílí.

19.2. 2015
Opět jsem byla u doktorky. Seděla jsem v čekárně a pořád dokola si četla nápis psychiatrie a bylo mi do breku. Jen co jsem vešla a řekla první větu, tak jsem brečela. Prý jsem zralá na antidepresiva...přeci nejsem žádný blázen! Před pár dny jsem byla na výletě v Pardubicích a nemohla jsem si vybrat kalhoty...ve všech jsem tlustá. Stojím v kabince před zrcadlem a sahám si na špek na břiše. Chci 50 kg! Byli jsme v restauraci a já si dala jen vodu, protože jsem si nic nemohla vybrat. Všechno bylo smažené, tučné, mastné..Celý zbytek večera jsem probrečela a pořád si opakovala, proč nemůžu být normální.

19.3. 2015
Opět jsem byla na psychiatrii a přišla jsem si jako blázen...došla jsem domů a celá jsem se klepala. Už 3 týdny pravidelně vstávám ve 4 a mám střevní potíže. Ve škole máme hodně písemek a já se pomalu hroutím.

1.5. 2015
Byla jsem ve Štrasburku, kde jsme navštívili sídla evropských institucí. Celý týden jsem jedla úplně bez výčitek!! Hrozně bych chtěla pomoci druhým lidem a studovat mezinárodní práva, abych mohla něco na světě změnit, ale začínám si uvědomovat, že nejdříve musím pomoci sobě. I když jsem na jídlo vůbec nemyslela, opět jsem zhubla a kalhoty na mě visí. Začínám si všímat, že oproti jiným holkám vypadám jako holčička.

23.4. 2015
Opět mi hrozí léčebna. Moje psychika je prý zralá na léčení. Celý týden jen brečím a říkám si, že přeci nemůžu skončit v léčebně! Ležím, brečím a přemýšlím o smyslu života. Copak ta antidepresiva nezabírají?!

22.5. 2015
Nevím, co se stalo, ale najednou přišel zlom. Už vím, že se chci uzdravit. Dělám dobrovolnictví na psychiatrii a uvědomila jsem si, že lidé jsou nemocní a chtějí žít a já nejím vlastně dobrovolně. Dobrovolně si ničím zdraví. Začala jsem číst knížky o anorexii a snažím se ji pochopit, nevzdát se. Konečně si uvědomuji, že takhle nemůžu žít nadosmrti. Už nechci strachu z jídla ustupovat. Nechci ustupovat anorexii. Pomalu si začínám si uvědomovat životní hodnoty. Občas mám záchvaty breku a paniky..vždycky běžím k rybníku a brečím. Vážím 53 kg a vím, že chci přibrat! Učím se žít se svým tělem, učím se mít ráda, učím se mít ráda jídlo. Pochopila jsem, že vyhublost mi nikdy štěstí nepřinesla.  Začínám se na svět dívat optimističtěji, ale hlavně se snažím pomáhat druhým, protože díky anorexii jsem zjistila, co je na světě nejdůležitější.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (19)

 • Obrázek uživatele alien
  alien (anonym)

  Pěkná blbost. A mimochodem, ty řeei, že každý je krásný právě v takový podobě, v jaký zrovna je, ať je v sebevětší krizi tělesný nebo psyhický, a že nazáleží na ničem, ani na váze, jsou hlouposti. Záleží úplně na všem, nejde oddělovat tělo od duše a naopak. Polovičaté štěstí není štěstí... a vede k pociťování živtního neštěstí.

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  "Všechny dívky by měly vědět, že jsou krásné právě takové, jaké jsou a že nezáleží na tom, kolik kilogramů váží :) " Ja davam autorce deniku za pravdu,neb co chlapik,to jiny vkus,takze ani hubena ani baculka nemuseji "zustat na ocet" - jak rikavam,"kazde zbozi ma sveho kupce". Napriklad mne se hubene holky libej,nekdo jiny ale rekne "fuj".

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Jde o to,ze by zeny meli byt takove,jake je jejich protejsky poznaly a prave takove je chteji i nadale mit.Kdyz se zamiluji do hubene holky a ona za nejaky cas nabere XX kg,muze to mit na vztah spatny vliv. Pokud nejaky chlap rika,"nevadi mi,jak moje laska vypada,jen kdyz je mi s ni fajn",tak asi lze (mozna i sam sobe),a pokud ne,je opravdu trochu jiny nez ostatni.Zni to mozna povrchne,ale je to tak...

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  Co chtěl tímto článkem autor sdělit?

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Jde o to,ze by zeny meli byt...Nemáš úplnou pravdu.Většinou ten partner svojí přítelkyni miluje takovou jaká je,ty chyby,vady tolik nevidí.Naopak má tendenci se jí zastávat.I když přibere,tak si myslím,že mu to až tak nevadí.

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Jde o to,ze by zeny meli byt...To hlavně řekni chlapům, aby se zbavili těch cejch a pleší :)). Každej druhej kámoš je ve 40 lety proplešlý. A takové si je přeci jejich ženy nebraly, ne?

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Ano,
  Ano, (anonym)

  To hlavně řekni chlapům,...i chlap se přece změní.Znám jednu,která víc než 10 let nepracuje,ani pracovat nebude,krásy také nepobrala a dost i přibrala.Nelíčí se vůbec a nijak o sebe nedbá.Tolik lidí,chlapů jí pomluvili,stále se ptají,kdy ta jeho půjde do práce a on je při ní,zvykl si a má jí rád takovou jaká je.At je to muž,nebo žena,tak se změní,ale většina při sobě stojí a tak by to mělo být.

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele alien
  alien (anonym)

  Nemáš úplnou...Podle mě mu vadí taky, ale prostě je spíš toleruje. Jenže tolerovat něco a obdivovat a zbožňovat jsou rozdílný věci. Navíc to, jak se člověk snaží být přitažlivý pro svého partnera nebo vůbec reprezentoval sám sebe, taky o něčem svědčí. Dneska se z anorexie dělá strašný strašák, ale jaksi se přehlíží, že většina lidí má naopak problém právě s nadváhou (ne nutně obezitou). Takže se vytvářejí různý fiktivní deníčky anorektiček, zatímco o skutečných a hmatatelných problémech lidí s nadváhou se taktně mlčí, protože dneska už je z ní prakticky téměř norma, a nikdo se asi radši moc nezajímá o to, kolik to jednou bude naši společnost stát (nejenom po finanční stránce).

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  "Všechny dívky by...Fuj je silné slovo, ale je pravda, že když někde zahlédnu anorektičku, tak musím odvrátit pohled. Dá se říct, že vždy jsem chodil se štíhlými dívkami, dlouhovlasé krásky. Ale - a to jsem si vlastně ani neuvědomoval - mne přitahovaly ženy plnější, prsaté. Když jsme někam šli, hned jsem omrkl kde která sedí a posadil se tak, abych se mohl dívat jak se to všechno pěkně natřásá. Takže došlo na to, že jsem si musel přiznat barvu, že štíhlé ženy jsou možná hezké v hadrech, ale jinak nic. V posteli mě už nevzrušovaly, vždyť když si lehnou, zmizí jim prsa úplně. Navíc jsem měl asi štěstí na ležící prkna, žádná fantazie. Teď mám 80-85 kilovou ženu, prsa 6, štíhlý pas, pěkné kulaté boky. Poprvé si to v posteli i mimo ní pořádně užívám. A - bohužel - také poprvé žárlím, když vidím, jak jí teď v létě chlapi, i kámoši očumují. Ona je přirozeně veselá, bezstarostná. K tomu je to černovláska s modrýma očima. Můj idol. Tak si říkám, že do toho na podzim praštím...to jsem se ženit nechtěl, ale když už konečně jsem našel tu pravou, dokážu si představit i založení rodiny. Před tím jsem děti kategoricky odmítal.

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Tak i tak je to špatně.Nikdy bych nechtěla být vyzáblá,to už raději o nějaké kilíčko navíc,ale jinak tlustá ženská je také hnus.Hlavně je to nemoc,pokud už je to extrém.Já už jsem na něco přišla a dnes se držím.Neříkám,že bych ještě nechtěla zhubnout,ale jinak jsem docela spokojená.

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Tak i tak je to špatně.Nikdy bych nechtěla být vyzáblá,to už raději o nějaké kilíčko navíc,ale jinak tlustá ženská je také hnus.Hlavně je to nemoc,pokud už je to extrém.Já už jsem na něco přišla a dnes se držím.Neříkám,že bych ještě nechtěla zhubnout,ale jinak jsem docela spokojená.

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele alien
  alien (anonym)

  i chlap se přece...Nesouhlasím s tím, že by měl člověk někoho podporovat jenom proto, že ho miluje. Podporovat někoho ve způsobu života, který jeho samýho ničí a dělá z něj osobu, které si nemůže ani ona sama vážit... tím mu akorát ubližuje. Možná to tak ten blízký člověk nevidí, protože miluje. Ale rozhodně ho jen podporuje v tom, aby se dál ničil a byl ze sebe jednou nešťastný. To není pomoc, to je slabost a strach říct narovinu, aby se sebou něco dělal. Na tom není nic obdivuhodnýho, ale naopak, protože to je stejný, jako kdyby mu podával denně kapku jedu a ještě si naivně myslel, že mu tím prokáže laskavost. Tímhle stylem dostávají lidi svoje blízký jenom do mnohem větších potíží, tak dalece, že pak často už není vůbec žádná pomoc a ti lidi končej velmi špatně.

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele NOZ
  NOZ (anonym)

  Podle mě mu vadí taky, ale...Jenže anorexie je v hlavě, to je ten strašák. A o obezitě i nadváze se píše až až.

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele alien
  alien (anonym)

  Fuj je silné slovo, ale je...Samozřejmě že na kost vyzáblé anorektičky nejsou hezký. Ale mezi nimi a štíhlými ženami (a i štíhlost jako taková má dost odstínů) je teda velký rozdíl. A taky štíhlá se nerovná asexuální, prkenná a bez fantazie. Opravdu jsi asi spíš špatně hledal a teď jsi měl náhodu štěstí :)

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Nesouhlasím s tím, že by...Kámoš tak dlouho vnucoval ženě nějaká cvičení, diety jí přeposílal, co kde na Seznamu zrovna bylo, až se z ní stala hromádka neštěstí a začala trpět sociální fobií. Bere AD a je 3x tak tlustá. Pomoc nade vše....

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Nesouhlasím s tím, že by...Alien,máš naprostou pravdu,úplně s tebou souhlasím.Je to moc těžké,sama mám také problém a vím,že něco chci,ale že to prostě nedokážu.Tady u té kámošky netuším,všichni si myslí,že v tom je alkohol,vždycky byla vyhozená kvůli němu.Dělala jsem s ní a když bylo co pít,nezná míru a zrychtuje se i v práci,jinak ale v pohodě,nebylo co pít-nepila,až doma večer.Jinak je zdravá,tak nevím proč nechce.Přítel její to ví,asi ví,že s ní nic neudělá.Jasně,to víš,že ho to štve,ale toleruje jí to.A jí samotné to je úplně jedno.Na 99% už není ani v evidenci na ÚP,i když mě říká,že ano.Bez alkoholu by vydržela,než by přišla domů,přes den jsem jí nikdy nalitou neviděla.

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Samozřejmě že na kost...Kdybys věděla, kolik jich bylo...:)). Kam se hrabaly na tu moji zlatou holku s pořádnou fantazií.

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Renata
  Renata (anonym)

  Kámoš tak dlouho vnucoval...Tam je to asi i o povaze,byla slabá,nevěřila si a tak to vzala moc vážně.Blbec kluk,místo,aby jí jinak pomohl,tak jí ještě víc ublížil.

  Črv 16, 2015
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Alien diky,vystihla jsi,jak jsem to myslel. Po 15 letech vztahu se vizuelne zmeni on i ona,ale je tam lidske pouto,ktere je drzi nadale pri sobe.Pomahaji si,ale neni v tom ten naboj,znaji se jiz ve vsem do detailu... Chlapik proste lovi ocima,ne mozkem.Jiste,ze nechce zadnou blbku,ale jeji intelekt je az na 2.miste. Zeny proste okouzluji (i farar'e pritahuji :-) ).Ale meli by si -tedy nektere- verit,ze potkaji nekoho,komu se zalibi prave takove,jake jsou,a ne se slepe snazit dosahnout spolecenskeho diktatu - idealu krasy..Ono,to by musela byt zenska opravdu oskliva,aby se nenasel nikdo,komu by se zalibila... ;-) Romane:diky,pekne cteni,pevne drzim palce,at' vam to klape dlouha leta..!:-J.

  Črv 16, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama