Reklama

Chitosan - pomocník na cestě ke štíhlé linii a zdraví

Chitosan je zcela přírodní produkt. Je derivován z polysacharidu chitinu. Chitin se nachází ve vnějším skeletu garnátů, krabů a dalších korýšů. Chitosan má jedinečnou schopnost přichytávat se k lipidům a tukům. Chitosan sám neobsahuje žádné kalorie, jelikož není stravitelný.

Chitosan vychytá tuk v žaludku ještě před jeho zmetabolizováním. Chitosan polapí tuk a zabrání jeho vstřebaní v zažívacím traktu. Tuk se spojí s Chitosanem ve velkou masu, kterou organismus nemůže vstřebat. Tato masa je pak z těla vyloučena. Zneutralizováním tuku hned po jeho vstupu do žaludku se ušetří organismu další práce s tuky. Chitosanové vlákno na rozdíl od jiných vláken má pozitivní iontový náboj. Tento náboj umožňuje Chitosanu vázat negativně nabité tuky, lipidy a žlučové kyseliny.

Ve zprávě od ARS Medicina (Helsinky) z roku 1994 bylo zveřejněno, že pokusné osoby, které užívali Chitosan ztratili 8% své tělesné váhy během 4 týdnů.

Další výhodou Chitosanu je, že snižuje hladinu špatného cholesterolu (LDL) a zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu (HDL).

Chitosan dále působí jako antacid a může být prospěšný u vředové choroby. Zároveň má i protibakteriální vlastnosti.

Reklama

Chitosan je cenným potravinovým doplňkem vyvážené racionální stravy. Pomáhá též čistit trávicí trakt a uchovávat jej zdravý.
 

Reklama

Komentáře

Dejv (Ne, 2. 10. 2005 - 16:10)
Zdravim, zajimalo by mě, zda je možné chitosan užívat primárně pro snížení cholestrolu v krvi, aniž bych chtěl při tom hubnout?
Pavel (Čt, 20. 5. 2004 - 07:05)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat nějakého odborníka, zda-li může být nějak nebezpečné užívání "záračných" doplňků s chitosanem ? Moje přítelkyně užívá Chitoslim a abych pravdu řekl, tak se mi to moc nelíbí. Oponuje mi tím, že pak nemá chuť na sladkosti apod., ale nejsem si tím zcela jist. Je vegetariánka a jsou dny, kdy sní např. jen 2-3 celozrnné rohlíky + kefírové mléko, ale jsou i dny, kdy sní tabulku čokolády + sušenky (celý diska) + ještě např. perník...zdá se mi, že slavný chitoslim, je zde k ničemu. Prosím o jakýkoliv názor.
alena (Po, 6. 12. 2004 - 10:12)
Zajímá mě, kolik gramů tuku se naváže na 1 gram chitosanu, protože uvedené ůdaje na různých výrobcích s chitosanem se velmi liší.Díky.
tTomsikova Marie (Út, 12. 3. 2002 - 14:03)
cena pro CHITOSAN od vyrobce IVAX CR
doktorka (Pá, 13. 4. 2001 - 00:04)
Nemyslím, že jen užívání chitosorbu či jiného doporučovaného potravinového doplňku postačí na zhubnutí. Bude to třeba doplnit zdravou stravou (ne jednostrannou drastickou dietou) a pohybem. Užívání doplňků je vždy pouze pro podporu metabolismu či pro pročištění. Ve vašem případě bych asi volila jiný přípravek, např. právě nějaký pročišťovací. Nejlépe je se osobně poradit s někým, kdo s potravinovými doplňky pracuje a má zkušenost s více značkami, tj. není distributor pouze jednoho zázračného prostředku.
Maja (St, 11. 4. 2001 - 11:04)
Chcela by som vedieť či môžem Chitosorb užívať aj keď nemám vysoký cholesterol,či je vhodný aj pre mladšiu generáciu okolo 30-40rokov.A či mi ho doporučujete užívať keď chcem schudnúť napr.iba pár kíl/5-6kg./Aké sú sním skúsennosti tých ktorí ho užívali? Prečo nie je dostať bežne v lekárňach a predáva sa iba cez distribútorov Neways ? A ešte by som chcela vedieť ako dlho ho môžem užívať,či je tam nejaká prestávka,Počula som že treba pri užívaní brať aj vitamín C,prečo?
Ďakujem vopred za odpoveď.
Věra (St, 17. 1. 2007 - 14:01)
na přípravky se vyprdneme,začneme jíst více ovoce a zeleniny a trochu pohybu,silné vůle a ono to půjde.Jsem optimista.Přípravky nejsou levná záležitost,lékárenské firmy z nás tahají peníze,nic víc.
Návštěvník (St, 11. 4. 2007 - 23:04)
Pozdravujem. Chitosan je fantasticka vec, pri dlhodobom pouzivani ocistuje pecen.Naomaha latkovej výmene cukru a tukov.Popri tom obsahuje chitin zvlastne zlozky, ktore su nositelom ionov s pozitivnym nabojom a tak su schopne naviazat sa na chloridy a soli tazkých kovov.
ester (Pá, 21. 9. 2007 - 22:09)
používala jsem chytosan a vubec k nicemu to nebylo vylkaslete se na to
Josef Blahout (So, 8. 12. 2007 - 00:12)
Jezte ovoce, zeleninu. Vyborny je cesnek. Nejucinejsi a bez "vune i druhy den" je ale v alkoholove tinkture. Ma vsechny vitaminy a studii jak zamete s tuky v tele jsou TUNY! V tinkture jde cesnek rychle do krve a nedrazdi zaludek. Telo se vyborne detoxikuje. Proc do sebe rvat zbytecne pripravky. Pozor - aby cesnekove kapky fungovali - musi byt citit. Znama mi doporucila klubove kapky allivictus.com - ty po polknuti nalacno a naslednem zapiti / najezeni se - fakt nejsou citit. Je to tedy darda - ale cesky produkt a fakt sila!
Jana (Čt, 24. 4. 2008 - 11:04)
Chitosan je skvělá věc. Ten jediný mi umožní v létě v klidu obléci plavky. Během jara, po vánočním debužírování, vždy pomůže spolehlivě shodit cca 5 kg.Samozřejmě, že se musím rozumně stravovat a dostatečně se hýbat. Ale mnozí dobře víme, kolik je na sportování času a co se týče stravy, co by to byl za život občas trošku "nezalabužit" - a tady je chitosan k nezaplacení. Není nutné ho užívat pravidelně (s vyjímkou výše zmíněného jara), jen když cítíme, že jsme to prostě s tuky "přehnali". Ano, racionální strava a sportování - ale přiznejme si - pro pracovně i "rodinně" vytíženého člověka - v každodenní honičce - neuskučnitelný ideál!!! JSEM NAPROSTO PRO CHITOSAN. POMÁHÁ MI DRŽET POSTAVU JIŽ ZHRUBA PĚT LET, A TO JSEM ŽENSKÁ V PŘECHODU - A MÁM JIŽ VYZKOUŠENÉ, JAKÉ TO BYLO BEZ NĚJ...
anonym (Po, 26. 5. 2008 - 14:05)
Prosím o radu! Co je semnou? Mám nateklý krk, nemůžu moc polykat,a uvnitř pusy kolem zubů to mám nateklý..je to angína? Děkuji za odpověď!
AK a EK (Po, 26. 5. 2008 - 16:05)
Pokud mate zajem o jakoukoliv radu, konzultaci Vaseho zdravotniho stavu, ci nasazeni 100% prirodnich a ucinnych preparatu podivejte se na www.energy-nature.blog.cz nebo napiste na eva.jm"seznam.cz
Lenka (Ne, 4. 1. 2009 - 18:01)
Chytosan a jako každý lék nahubnutí je kničemu,nikdy nic takového nepomuže,stačí jíst střídmě,vše a mít pohyb.Je to pouhá reklama
Hana (Čt, 23. 4. 2009 - 11:04)
Prosím chtěla bych se zeptat. Mám zarudlý krk i mandle. V krku mě nebolí! Ale když si nahmatam mandle tak při promačkaní je to bolestivé. Mám bílý jazyk. Může to být angína?
Gábina (Pá, 12. 6. 2009 - 22:06)
Zkouším jíst Chitosan týden a i když jsem se minulý víkend neskutečně přežírala ( rodinná oslava) a s hrůzou jsem stoupla na váhu..světe div se úbytek váhy 2 kg. ( Normálně by to byly dvě kila, ale směrem nahoru) Samozřejmě se snažím jíst střídmě, ale komu to někdy neujede..že ?
David (St, 29. 6. 2011 - 21:06)
Ano, souhlasím se všemi, co tady řvou, že základem hubnutí je správná výživa a pohyb. Scestné je myslet si, že pojídáním chitosanu a sezením u televize půjdou kila dolů. Nepůjdou. Stejně tak scestné je tvrdit, že chitosan je k ničemu. Kupříkladu já. Byl jsem pozván šéfem na konzultační večeři. Co jsem mu měl říci? Šéfe sorry, ale jsem na tvarohu a celozrných pokrmech a nemůžu tuk? V těhle chvílích je čas na chitosan. Rozumíme si?
Mary (St, 29. 6. 2011 - 23:06)
Ano, souhlasím se všemi, co...Doufám, že došlo také na alkohol a Chitosan ho z těla krásně vymetl. S Chitosanem se prostě neopijete. :-)))Sorry,šéfe, jsem na Chitosanu, takže mě neopijete,abyste ze mě tahal rozumy. o))))
Kája (St, 1. 1. 2014 - 17:01)
Chcela by som vedieť či...Chitosan je výborná věc. Užívám ho dlouhodobě a nemůžu si ho vynachválit. Samozřejmě nezhubnete jen jeho pouhým užíváním, nicméně vláknina je super v jakékoli podobě.
Kája (St, 1. 1. 2014 - 17:01)
Chitosan je výborná věc. Užívám ho dlouhodbě a nemůžu si ho vynachválit. Samozřejmě nezhubnete pokud nebudete dodržovat správný jídelníček, ale vláknina je výborná v jakékoli formě!
avolchim (So, 21. 6. 2014 - 21:06)
Chitosan je výborná věc....Chtosan užívám už 3 měsíce a můžu říci jediné: výborná věc. Jde ale o to, celkově upravit stravu, jíst každé 3 hodiny, ale v podstatě se v ničem neomezuji. Jím maso, jen jsem vyloučila bílé pečivo a přidala více zeleniny. Jím 5 x denně, 3x před hlavním jídlem si dám chitosan natural a za 3 měsíce 8kg dole. Přitom grilovačky, vše, co mi chutná, ale častěji a v menším množství, přitom přidat pohyb a výsledek je zaručený ! Je to bomba, nejvíc je na tom prima, že se upraví trávení a každý den stolice, i 2x za den, člověk se cítí skvěle.Vřele doporučuji !

J
holubice (Út, 16. 6. 2015 - 12:06)
Ano, souhlasím se všemi, co...chitosan se má jíst pravidelně a ne jen v nějakých chvílích
Dana (St, 18. 11. 2015 - 20:11)
Poslouchala jsem příspěvek v televizi od P. Havlíčka .Řekl jedině co bych mohl doporučit z volně kupovaných preparátu na hubnutí tak bych věřil jen Chitosanu .Zkuste si to u něj ověřit .
Virgin.anthony… (Pá, 27. 11. 2015 - 14:11)
Dobrý den.Můžete mi napsat,který Chitosan konkrétně doporučoval?Děkuji
Leňule (Pá, 4. 12. 2015 - 15:12)
používala jsem chytosan a...Chitosan je výborný.Do 40-ceti let jsem byla štíhlá a neměla problémy s váhou.Po 40-cítce a 3xtýdně 1,5hodiny spiningu,plavání,jízda na kole -jsem nebyla schopna shodit ani kilogram 4roky.Byla jsem již zoufalá.Změnila jsem jídelníček pod dohledem dietoložky(pestrá strava),odvodnila jsem se a Chitosan mi taky VELMI pomohl.Mám dole již půl roku 6kg.Snažím se jíst pestrou stravu i když už taky hřeším v jídle.Ale cítím se sQěle a to je nejdůležitější.Každý má jiné tělíčko,metabolismus a každému sedí něco jiného.Chce to jen vydržet:-)Mně Chitosan velmi pomohl a nedám na něj dopustit.Mimochodem po 20 letech netrpím zácpou...
aidarkk31 (Po, 31. 5. 2021 - 16:05)
Chitosan - https://iherb.co/j4tBaJc Má objednávka přišla přesně v uvedenou dobu a pilulky fungují skvěle.
Reklama