Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Chcete zhubnout a nejde to? Na vině nemusí být jen slabá vůle

Trápit se hlady za každou cenu nemá přílišný význam. Pokud se vám nedaří regulovat tělesnou hmotnost tak, jak byste si přáli, je potřeba sám se sebou probrat pár věcí.

Zeptejte se sami sebe:

Proč chci hubnout? Jde mi opravdu jen o těch pár kilo, nechci dietou řešit partnerskou krizi, neúspěch v zaměstnání?? Není má současná váha ve skutečnosti v pořádku? Budu sám se sebou spokojenější, až shodím?
Vyřešíte-li si tyto otázky, týkající se především sebeúcty a schopnosti mít rád sám sebe - a chcete-li i pak nějaké to kilo setřást, pak je čas zamyslet se nad tím, jak jste doposud o hubnutí usilovali.

Takhle tedy ne

Žádné speciální léky na hubnutí nejsou tou pravou cestou, pokud nemáte zrovna výrazně sníženou činnost štítné žlázy, pak ovšem vhodnou léčbu volí lékař. Nefungují ani pěti-, deseti- či šedesátidenní zázračné diety, každá z nich pouze vyvolává ve vašem těle pocit ohrožení - výrazně snížený přísun potravy automaticky nastavuje v organismu spořící režim, každičká živina je pak uložena, aby mohla být později využita. Takže v okamžiku, kdy dietu ukončíte, vaše tělíčko si každičké sousto, které pozřete, radostně přeměňuje na tukové zásoby pro horší časy. Během několika dnů či týdnů jste na tom hůř, než kdybyste dietu vůbec nedrželi.

A jak ano?

Vyhýbejte se hotovým průmyslově zpracovávaným jídlům, kromě vysokého obsahu tuků a cukrů, jsou i bohatou zásobárnou barviv, konzervantů a soli. Dávejte přednost celozrnnému pečivu před výrobky z bílé pšeničné mouky. A pozor, některé pečivo je tmavé jen díky tomu, že bylo obarveno karamelem. Již samotná pšenice je považována za obilovinu, po níž sílí tuk, což teprve v kombinaci s cukrem, třeba v marmeládové či čokoládové náplni. Stejně tak je hodnotnější a méně kaloricky vydatná nehlazená rýže.


Vybírejte si přednostně ty potraviny, které právě přirozeně dozrávají a jsou čerstvé, je v nich největší množství potřebných vitaminů a minerálů. Pokud musíte sáhnout po déle skladovaných potravinách, dávejte přednost těm mraženým před konzervovanými.


Snažte se jíst pravidelně a nenechávejte si hlavní jídlo až na večer.
Jezte v klidu a pokud možno v harmonickém prostředí. Nebudete pak tak často bezhlavě hltat něco, na co jste ani neměli chuť jen proto, že vás právě seřval šéf, nebo protože syn zase přinesl ze školy pětku a poznámku k tomu. (Až zase ve stavu zoufalého transu otevřete lednici, mějte v ní připravený obklad na čelo, nemusíte ho použít, jen vám připomene, proč vlastně jste za ta dvířka vzali.)


Vyzkoušejte tzv. vyváženou stravu, která se skládá především z celým obilovin, používá jen málo živočišných potravin, především kysaných mléčných výrobků a malého množství másla a vajec. A protože v tomto jídelníčku chybí maso, jehož konzumace vyvolává zvýšenou chuť na sladké, nebudete kolem cukrárny muset chodit se strachem, sladká chuť je totiž obsažena i v obilovinách, luštěninách a zelenině a pokud to nestačí, ještě existuje ječmenný slad či med. Uspokojení všech základních chutí je totiž základním kamenem úspěchu, kromě té sladké potřebujeme i chuť hořkou (žitný chléb, koření), kyselou (ovoce, kvašená zelenina), pikantní (cibule, česnek, koření) i slanou (sůl, kvašená zelenina, sójová omáčka. Pokud totiž ve stravě některá z těchto chutí chybí, máme nutkání jíst stále dál, abychom se uspokojili. (Více v knize T. Štanzela Strava a vědomí).
Nezapomeňte na pohyb. Nemusíte se rovnou vrhnout do posilovny, stačí, když při cestě domů vystoupíte o pár stanic dřív a zbytek dojdete pěšky, zapomenete na výtah a eskalátory. Denní procházka je nejjednodušší formou cvičení.

Chyba může být i jinde

Ztrátu na váze může brzdit i řada léků: uklidňující prostředky, anxiolytika, hypnotika, jistá antidepresiva, kortizon, sladké povzbuzující prostředky a někdy i jisté nevyhovující hormonální prostředky podávané při klimakteriu.
Na vině může být i stres, který nutí vaše tělo vylučovat chemické látky zabraňující hubnutí. Naučte se vyrovnávat se stresem relaxací nebo jógou.


Paradoxně může být příčinou nadváhy i nedostatečná výživa. Pokud váš organismus není ve správné kondici, nedokáže přijímat ze stravy potřebné látky. Důsledkem je nejen únava, snížení obranyschopnosti, ale i zpomalení metabolismu a jeho poruchy. Jinými slovy, spalování běží jen třeba na padesát procent. Důvodem je tu většinou špatně fungující tračník, tedy tlusté střevo. To je po mnoha letech špatné stravy a nedostatečného pohybu, případně i nevhodných diet v zoufalém stavu. Je zanesené nestrávenou potravou a znehybnělé ztuhlými kaly. Ke střevní sliznici se tak nemohou dostat potřebné živiny (sliznice tlustého střeva není schopna žít jen z toho, co jí dodává krev), takže tu nemohou být syntetizovány důležité látky. Zato je zde vhodné prostředí pro množení hnilobných bakterií, vyvíjejících plyny, které tak pěkně nafukují bříško.


Kde hledat pomoc? Můžete zkusit dlouhodobý půst, pro ten však potřebujete předchozí trénink a dohled lékaře. Lepší bude očistit přímo střevo, a to důkladně. Asi nejlépe tu zabírá Colonhydroterapie (CHT), metoda šetrného vymývání střeva za pomoci přístroje, který trubicí zavedenou do rekta plní tračník střídavě teplou a chladnou vodou a zpětně vypouští vodu se střevním obsahem. Během jedné kúry (cca 50-60 min.) tak projde celým tlustým střevem 25 až 50 litrů vody, které dokáží se starými usazeninami pěkně pohnout. Střídání teploty přiváděné vody navíc probouzí a trénuje ospalé svalstvo střeva.
Po takové terapii nejen, že splaskne nafouklé břicho, ale především se metabolismus dokáže snáz navrátit do normálu, především, pokud se hned nezačnete přejídat dobrotami od Mac Donalda.


Takže - kdy se chcete pustit do hubnutí?
Colonhydroterapie

Cherubín - Andělské lázně

Školská 36, Praha 1

tel.: 222 230 045

tel.: 602 771 733

tel.: 603 969 170

e-mail: cherubin@quick.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (88)

 • Obrázek uživatele Jaroslav Kadlec
  Jaroslav Kadlec (anonym)

  Velice, velice, jednoduché: nežrat, nežrat a nežrat. Jinak staré "pravdy": Nejsme na světě kvůli papání, ale žití. Ovšem to je zase jiná kapitola, spíše pro psychiatra.Každý musí hledat chyby u sebe! A pak už jen: Každý je svého štěstí strůjce.(Pokud příroda nemíní v konkrétních případech jako obvykle jinak).

  Říj 28, 2004
 • Obrázek uživatele marcelka
  marcelka (anonym)

  shubnout? ty asi nebyt prava češka, ale spíš prava nemec vid? ja treba nejim opravdu ne, chodim pesky do prace i z prace, nejsem v klimakteriu a nemuzu zhubnout ani gram, pokud nepocitam vodu ale to neni tuk, sice nejsem nejak hodne moc obtloustla ale opravdu potrebuju tak patnact kilo a ono to fakt nejde, nejim sladky, nejim maso jenom zeleninu a stejne to nefunguje tak laskave neodsuzujte clanky, kteri chteji pomoci, pokud to neni vas pripad tak co tady mate co delat? bezte si zabehat do parku a bude nam obema lip preji hezky den

  Říj 29, 2004
 • Obrázek uživatele Sofia
  Sofia (anonym)

  Ahoj lidičky. Velká pravda je na úplné změně životního stylu. Jinak jíst, víc pít čistou vodu, delší trasy pěšky, občas kolo...výlet...plavčo...fotbal/ pro dámy aerobic. A hlavně se do ničeho nenutit a nehladovět !!! To je cesta vpřed. Podařilo se mi po mnoha neúspěších se špatnými metodami akorát tak přijít o partnera. A jojo efektem byl řečeno obrazně "živ můj člověk". Neubližujte svýmu tělíčku, ještě ho budete potřebovat. Zhubla jsem. Zhubla jsem natrvalo. Zhubla jsem 10kg za 6 měsíců. Občas ujedu a jím co hrdlo ráčí a NEPŘIBERU. A to nejsem zastáncem cvičení. Můj recept : ráno dopoledne ovoce, ve 12h zel.salát s jog.zálivkou, v 15h jogurt nebo něco lehkého, večeře v 18h 200g normálního jídla...na co máte chuť. I třeba Brinzové halušky. A funguje to. Mnoho štěstí. Sofi

  Lis 03, 2004
 • Obrázek uživatele Sofia F.
  Sofia F. (anonym)

  Milá Fondano. Dělala jsem to samé, málo jedla ne-li vůbec a spíš jsem i přibírala. Moje tělo reagovalo i zadržováním tekutin. Každý večer velká únava, a ne a ne usnout. Bušení srdce, špatná nálada až deprese.Trnutí svalů po cvičení. Byla to hrozná doba. Všem kteří chtějí chtějí zhubnout musejí dát tělu čas na "naskočení metabolismu". U každého to trvá různě dlouho. A hlavně jezte ovoce!!!! To odbourává tuky a je čističem střev a celého zažívání. To je v mém způsobu to NEHDůLEŽITĚJŠÍ. Tak zatím hezký víkend. Sofi

  Lis 05, 2004
 • Obrázek uživatele Fondana
  Fondana (anonym)

  Jak jsem již psala, skoro jsem už nejedla, žádné tuky ani cukry, byla jsem vzteklá a protivná. Po preventivce mi oznámili, že mám velmi vysoký cholesterol a dost zvýšený cukr a nízký tlak! Pořád jsem se ptala - PROČ? Jak to, že jsem na tom hůř, než když jsem jedla všechno? Proč pořád kynu, když nic nejím a musím v práci čučet na holky, co se cpou celou směnu, doma pokračujou a mají dětský velikosti? Nechodějí ani na procházku, zatímco já vypouštěla duši v sokolovně! Teď už jsem chytřejší - začala jsem s Herbalifem a i když jím to samý , co předtím, tak jsem začala hubnout, ale už nemám chutě ani hlad a nejsem vzteklá a testy mám taky dobrý. Tak ať mi někdo, kdo je proti Herbalife, vysvětlí, proč to tak je. Fakt by mě to zajímalo.

  Lis 07, 2004
 • Obrázek uživatele TaPája
  TaPája (anonym)

  Někomu pomáhá to,čemu VĚŘÍ.Třeba je to u tebe taky tak.

  Lis 10, 2004
 • Obrázek uživatele Fondana
  Fondana (anonym)

  To je možný. Ale já věřím na spoustu věcí a je mi to houby platný, nepomáhá mi to..Je to můj způsob, jak si pomoci a kdo chce zůstat tlustý, tak ať brečí, že tloustne i po vodě. Fakt je, že když nic nezkusej a budou jen nadávat, tak si o sobě rozhodli sami. Nejde jen o Herbalife, ale o všechny způsoby hubnutí, který ostatním pomohly, protože je VYZKOUŠELI! Ať si každý sáhne do svědomí, co je ochotný pro sebe udělat.

  Lis 10, 2004
 • Obrázek uživatele alena pietrzak
  alena pietrzak (anonym)

  Ahoj, tak Mc.Donald je nejhorsi jidlo co existuje. Jsem z Kanady, a co se otevrely dvere pro demokracii doma tak stat bere ze zapadu ausus. lidi zapomely na zdravou domaci vyzivu od babicky.

  Pro 07, 2004
 • Obrázek uživatele Darleen
  Darleen (anonym)

  Ve Španělsku jsem viděla, jak děti místo na oběd jdou do "Mekáče" a tam si dají celé menu. Vůbec jsem nepochopila, jak to do sebe můžou soukat...A těch peněz! U nás už je to taky, ale komplet menu na celý tác rodina finančně nezvládne, tak si dopřává jen někdy. Tam to ŽEROU každý den! V zábavních parcích jsem viděla, že min. 50% dětí je OBÉZNÍCH! Bylo mi smutno. Ale je to věc rodičů. Proč by se nad tím neměli zamyslet jako první?

  Pro 08, 2004
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  Co se pamatuju,mám problémy s pitným režimem.Nemám pocit žízně třeba po celý den.Když jsem si tak nadělala žlučníkové kameny,nutím se k pití tím,že nosím s sebou láhev s minerálkou.Čisté vody si jen loknu,a mám dost.Takže zase špatně,musím mít bublinky. Paradoxně jsem zhubla v době těhotenství.Po porodu jsem měla o 12kg míň,ale do roka to bylo zpět.Jsem v tomto ohledu čiré zoufalství.Pod 3kg po dietách zkrátka neprojdu.Můj úspěch je v tom,že aspoň nepřibírám.

  Lis 22, 2004
 • Obrázek uživatele Lucie Ocelkova
  Lucie Ocelkova (anonym)

  Opravdu moc pekny clanek.Dekuji. Jsou zde navrhnuty a zmineny zpusoby a metody,o kterych by clovek jen tezko mysle,ze mohou pomoci.

  Říj 27, 2004
 • Obrázek uživatele coroner
  coroner (anonym)

  U Mac Donalda - dobroty???

  Říj 27, 2004
 • Obrázek uživatele p
  p (anonym)

  Stravou ovlivnite cca 10%, nechete li se trapit hlady. Jak je v clanku zmineno nehorazna pazravost je pravou pricinou obezity. tiom ze se yacnete stravovat jako lidi a snite jen tolik co vas organizmus spali se vratite do stavu kdy nebudete dale tloustnout. Chcete-li shubnout, musite se hybat a to nejlepe stredne intenzivne napr. chuze 6 - 9 km za hodinu a to alespon 2 az tri hodiny denne. dostatek pohybu je tech zbyvajicich 90% uspechu. A to prosim denne vcetne sobot a nedeli rano odpoledne vecer hodinu ostre chuze a budete za par mesicu slink a hlavne fit, ovsem za predpokladu, ze budete jist jako lidi a ne se nacpavat tucnou a sladkou stravou od rana do vecera a vas jediny pohyb budou dva kroky od gauce k lednici a zpet. -p-

  Říj 27, 2004
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  Pro mě je nejschůdnější nejíst,než "ďobat" celý den. Jak polknu první sousto,nedá se to zastavit,ale bez dlabance vydržím celý den.Zkoušela jsem jídlo 5x za den,naopak jsem přibírala.Taky si píchám injekce na lékařský předpis,které mění tuk ve svalovou hmotu (6let).Hmotnost stále stejná.Sval je těžší,než tuk.To pro ty,kteří začínají cvičit,a naopak přibírají.Pro vás ale platí,že časem se to změní.

  Lis 05, 2004
 • Obrázek uživatele SD
  SD (anonym)

  Nejenom pomocí ovoc.šťáv a zeleniny se dají léčit choroby-i rakovina.Mohou pomoci i potravinové doplnky-příroda léčí a tělu pomůže v nemoci.

  Čer 23, 2005
 • Obrázek uživatele Helejna
  Helejna (anonym)

  Přeji dobrý den paní Marcelo, musím Vám dát za pravdu v obhajobě článu. Každý člověk je individualita a přestože pohyb je velmi důležitý pro celkovou kondici organismu, né každý se rodí jako sportovec. Já se zabývám zdravou výživou a pomáhám lidem hubnout a z praxe vím, že někdo hubne snadno a někdo začne snižovat váhu třeba až za 3 měsíce. Záleží na spoustě věcí. Na věku, užívaných lécích i na minulosti - myslím tím jak často si dotyčný "huntoval" tělo dietami. Právě zmíněnými dietami si člověk dokáže velmi rozhodit metabolismus, dokonce se mluví o tzv. metabolickém syndromu. Pokud chcete zhubnout trvale, tak se za prvé musíte vyčistit a za druhé dovyživit, tím se upraví metabolismus a pak už jde hubnutí snadno. Přeji Vám hezký den. Helejna

  Črv 08, 2005
 • Obrázek uživatele i.
  i. (anonym)

  nemate nekdo zkusenost s LIPOXALEM?diky

  Dub 09, 2005
 • Obrázek uživatele dakarka
  dakarka (anonym)

  Už půl roku papám u obědu kapičky Emulips a mám 10kilo dole. Bez jojo - efektu. Není umění zhubnout, ale tuto figuru si udržet. Proto je základem mít v těle dobře nastartovaný metabolismus tuků. K smůle většiny lidí je jejich metabolismus spíše nepřítel. O trochu víc se nadechnou a šup, kilo navrch. Emulips - speciálně vyvinutý 100%přírodní produkt, který nastartovává metabolismus tak, aby se vyrovnal s tuky dle potřeb organismu. Cenově velmi přijatelný. Na 3 měsíce - 345Kč více info na www.emulips.info

  Dub 13, 2005
 • Obrázek uživatele Kojda
  Kojda (anonym)

  Ráda bych se s Vámi všemi podělila o skělou zkuše- nost.Během let,kdy jsem byla na různých dietách,podařilo se mi rozhasit celý metabolismus. Léčím se dlouhodobě se štítnou žlázou a hubnutí je velmi obtížné.Život mi zpříjemňovaly problémy s tráve- ním: nadýmání,zácpa,pocity tlaku a únavy po jídle,taky vysoký cholesterol(11,5) atd.Brala jsem spoustu léků. Teď je to jiné.Užívám pravidelně Emulips po jídle a jsem naprosto v pohodě.Trávení je v pořádku,tuky se zbytečně neusazují, cholesterol je v normě,nemusím užívat žádné léky navíc, pouze na štítnou žlázu.A teď to hlavní.Jako vedlejší a velmi příjemný účinek: mám dole 8kg bez diety.Snažím se chodit plavat,pokud mi to dovolí čas.Náročná cvičení pro mne nejsou - mám navíc kolenní endoprotézy.Ráda Vám podám další info a je jen na vás, jestli ho taky vyzkoušíte. Ať se všem daří co nejlépe.

  Dub 15, 2005
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Máte potíže se zažíváním a s nadváhou? Vyzkoušejte EMULIPS přírodní dopněk stravy, který usnadňuje trávení tuků a zlepšuje vstřebávání v tucích rozpustných látek, např. vitamínů. Je nutné se zamyslet také nad svým jídelníčkem a pohybovou aktivitou. Přeji hodně úspěchů. Více informací najdete na www.okg-fit.cz/brtnikovam

  Dub 24, 2005
 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Reaguji na příspěvek Ády. Také jsem užívala Herbalife a zhubla. Už je to 4roky,váhu si držím stále 56-57k. Lépe se hubne těm, kteří mají svalovou hmotu. Při pohybu totiž spaluje mnohem více kalorií. Tuk spaluje tuku velice málo i při zvýšené aktivitě. Je třeba zajistit přísun sojového a syrovátkovému proteinu, který podporuje tvorbu svalové hmoty a ve spojení s koktejlem Herbalife dodá organismu potřebné množství živin.Změní se metabolismus a hubnete.Informace na www.hana.jindrichova"tiscali.cz

  Dub 02, 2005
 • Obrázek uživatele Helca
  Helca (anonym)

  A za jak dlouho si tech 10 kilo dala dolu a jakou si dodrzovala zivotospravu predem diky za odpoved ahoj helca

  Dub 13, 2005
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Můžu se zeptat, jak se můžou udělat žlučový kameny ze zeleniny? To jako, že tělo neví co s vápníkem? Díky

  Lis 16, 2004
 • Obrázek uživatele tereza
  tereza (anonym)

  Zaujímalo ba ma, čo ti pomohlo schudnúť. Napíš prosím. Máš zaujímavé výsledky s tým ovocím a zeleninou. Ja som práve čítala zopár kníh, ako sa dajú takýmto stravovaním vyliečiť rôzne choroby.

  Čer 15, 2005
 • Obrázek uživatele Dáša
  Dáša (anonym)

  Při používání Lipoxalu jsem opravdu neměla takovou chuť na sladké, měla jsem i větší potřebu pití a cítola jsem více energie. Vše vypadalo dobře, ale na váze jsem moc nezhubla.(2-3 kg) Když jsem Lipoxal brát přestala, váha mi šla naopak prudce nahoru, přibrala jsem 6 kg, takže znovu už bych ho nekoupila.

  Lis 10, 2005
 • Obrázek uživatele asus
  asus (anonym)

  Tak zo zaciatku to chce pohyb,nejlepší je to vo vode ,plávat,alebo v posteli poriadne sa pomilovat.

  Dub 08, 2005
 • Obrázek uživatele Rozárka
  Rozárka (anonym)

  Moc mne zaujalo vaše povídání. Prosila bych o radu. Já mám potíže s klouby - kolena a ruce - deformace, takže pro mne cvičení ani nejde. Poradila by jste mi prosím? Objednala jsem si Emulips, začala si po jídle dávat 10 kapek na otruby, pšeničné klíčky, ale mi se zdá, že mám víc chuť k jídlu. ???? Takže budeu ráda za radu. předem moc a moc díky Rozárka

  Dub 20, 2005
 • Obrázek uživatele Rozárka Sebraná
  Rozárka Sebraná (anonym)

  Taky další positivní příspěvek, prosím podrobněji nás seznamte jak jste postupovla, děkuji moc . R

  Dub 20, 2005
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  www.hubnete.cz/razdva

  Dub 28, 2005
 • Obrázek uživatele Hela
  Hela (anonym)

  S pitným režimem jsem měla taky velký problém, neměla jsem vůbec pocit žízně a když jsem cíleně chtěla pít vodu, tak jsem ji do sebe těžko dostávala. Teď už je to minulost, kdo má zájem, poradím.

  Kvě 09, 2005
 • Obrázek uživatele Vlaďka
  Vlaďka (anonym)

  Chtěla bych se dovědět více o zmíněných kapkách EMULIPS. Jak často se používají, po jaké době je již vidět kladný výsledek-úbytek váhy. Někde jsem se dočetla, že po nich může být i špatně.Mám také problém s vysokým tlakem. Je nutné držet někakou skladbu jídelníčku, nutné vyvíjet aktivitu ( s tím mám problémy). No prostě veškeré postřehy a zkušenosti, které máte. Těším se na vaši odpověď.

  Črv 19, 2005
 • Obrázek uživatele lipa
  lipa (anonym)

  Já mám taky zatím jen malou zkušenost s emulipsem. Nejdříve jsem sice 2 kila přibrala,ale pak jsem opět šla na původní váhu a k dnešnímu dni mám 2 kila dole. Není to moc,ale nevzdávám se a snad budu mít úspěch,jako holky v Reality show. Více na www.okg-fit.cz/lipa

  Kvě 23, 2005
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Pájo, přečti si knihu od Miloše Kočky: Prameny živé vody. Je to kniha o Vincenci Priessnitzovi, třeba si potom tu obyčejnou vodu oblíbíš, on s ní dělal zázraky! Pij cokoli jiného, ale né minerálky! Minerál=kámen. Mám kamaráda, který byl ve 25 letech na operaci žlučníkových kamenů. K tomu zhubnutí v těhotenství. Naše tělo je zázračné, ale potřebuje dobrou výživu. Možná jsi zhubla v těhotenství proto, že jsi vědomě či podvědomě (intuitivně) změnila stravovací návyky. Každá budoucí maminka na sebe víc myslí a i tělo se chová jinak. Na závěr ještě jedna rada: každý by měl vypít 4dcl vody na 10kg tělesné váhy a 2/3 tohoto množství v první půli dne!!!

  Črv 08, 2005
 • Obrázek uživatele Sofia
  Sofia (anonym)

  Ahoj Zuzi. Promiň, jestli mé oslovení není úplně správně. Moje kamarádka, hubenější v nohách, rukou, trupu nežli já má podobný problém. Jen má hodně obalené boky, to jí skor bych řekla deformuje tvar postavy do tvaru kuželky. Úspěch měla, když jedla pravidelně. Na začátek dne 2 sklenice čisté vody...pít pomalu. Dále ovoce, podle hladu, nepřejídat se. Potom zeleninu spolu se škroby(sojanéza), či jogurt. Samozřejmě dostatečně pít pokud možno čistou vodu. Dohromady za celý den 8 sklenic(měly obsah 4dcl). Potom luštěniny, ořechy(syrové). A večer nejpozději ve 20h z výběru celozrného pečiva, či rýže a maso- kuřecí, ryba. Potom nic, jen pít. Večer možno pít nejvýš 2dl vína(suché) nebo čerstvě vymačkané sťávy (zeleninové, ovocné). Mnoho stěstí.

  Pro 04, 2004
 • Obrázek uživatele Fantom
  Fantom (anonym)

  Zeleninu, zeleninu, a zase zeleninu, od rana do vecera (syrovou), s ovocem opatrněji, během dne vypít 3 litry tekutin (minimálně). Jist nejlepe 10 x denně malinké porce (komplexni sacharidy plus bilkoviny doplněné zeleninou), i hodinu před tím než se jde spát.... toto opatření zrychluje metabolismus. Tuky nevypouštět úplně, dbát na přísun extra olivového a tuků z ryb. Přidat denně pohyb a to nejen pro zdraví, ale především pro radost ze života: pohyb navíc tvoří cennou svalovou hmotu a svalová hmota spotřebovává energii i během spánku (zvyšuje se bazální metabolismus organismu). Přece nebudete věřit tomu, že celý svůj život budete muset konzumovat Herbalife, abyste mohli být štíhlí? To je nesmysl :o)

  Bře 07, 2005
 • Obrázek uživatele zuzu
  zuzu (anonym)

  kto mi poradi ako mam schudnut z brucha a bokov(nie zadok) inac som chuda, mam 48kg 163cm, len to brucho...diky

  Pro 02, 2004
 • Obrázek uživatele alenkagre
  alenkagre (anonym)

  já užívám kapky s jídlem ,které převedou potravu do snáze stravitelné podoby a tuky zemulgují a nebalí se na vlákninu a odchází stolicí ven,ale i pročistí a to co máme uloženo jde dolů www.webpark.cz/ddss

  Bře 10, 2005
 • Obrázek uživatele Dášik
  Dášik (anonym)

  Chtěla bych tu jen napsat svůj názor. Je už jen na vás, jestli s ním budete souhlasit nebo ne. Myslím si, že je hubnutí jen otázkou silné vůle. Neříkejte mi, že kdyby lidi ubrali svůj přísun jídla, odpustili by si denně sladkosti a začali by se víc hýbat, tak nezhubnou. Lidi jsou zdechlí, to je to celé. Žerou a nechce se jim hýbat, stěžují si na své zdravobní problémy způsobené jejich obezitou a pak hledají různé zázračné pilulky na hubnutí za mrťos prachů.(Tímto tady nemyslím lidi s nějakou vážnou nemocí)

  Bře 14, 2005
 • Obrázek uživatele Cokolada mlecna
  Cokolada mlecna (anonym)

  Je to neuvěřitelný, ale já bych po tomto množství jídla rychle ztloustla. Nejedla jsem už nic a šlo to pořád nahoru, i když jsem nejedla a hodně chodila a cvičila. O partnera jsem přišla skoro taky, protože jsme se viděli jen večer a to jsem měla dost. Kdyby do toho ještě přišly děti, tak nevím, kde bych ten čas brala. To je tvůj způsob, který zabírá na tebe - na mě třeba ne. Já jsem začala s Herbalifem - to je zase můj způsob. Za pár měsíců mám taky 10 kg dole a nemusím se mučit křoupáním jedné mrkve. A můžu být s přítelem a ne se honit v tělocvičně, aby on měl zatím čas si nabrnknout nějakou tyčku. Adresa kamarádky, co od ní mám Herbalife - www.hubnete.cz/rozum

  Lis 04, 2004
 • Obrázek uživatele Fondana
  Fondana (anonym)

  Ahoj - je fajn jíst ovoce a zeleninu. Já už přestala jíst banány a chce se mi zvracet při pohledu na jabka. Ze zeleniny se mi prý udělaly žlučový kameny - to mi řekli ve špitále. Měla jsem ráda saláty a teď se na ně nemůžu ani podívat. Prostě se mi to zhnusilo. Kromě ovoce a zeleniny musíš jíst i něco jiného, nebo se odděláš. Ale s hladem a chutí je to jako s kouřením - čím víc si to odpíráš, tím víc po tom toužíš a je fuk, že ti to škodí. Musíš umět si připravit jídlo tak, aby sis dala i něco jinýho než mrkev a nemusela pořád myslet na to , co by sis dala, kdyby.... Držím ti pěsti. Mě pomohlo něco jinýho, ale lidi o tom - nevím, proč - nechtějí slyšet. Je fakt, že si každý musí najít svůj způsob, ale některým se to nikdy nepodaří, i když moc chtějí. Zkus se smířit i s touto představou a možná ti to pak půjde samo.

  Lis 15, 2004
 • Obrázek uživatele katharine
  katharine (anonym)

  opravdu se snažím jíst a dodržovat všechny zásady na zhubnutí, ale sama vím že mám strašně malou pevnou vůli a nevím jak. Už sem si dala cíle, které byly opravdu pro ostatní třeba fascinující a nic mě prostě nepřinutí..chodím denně do práce a z práce půl hodiny..Poradíte někdo? Slyšela jsem že na začátek hubnutí není dobré běhání tak co teda... Už jsem zoufalá děkuji.

  Lis 13, 2004
 • Obrázek uživatele Iva
  Iva (anonym)

  Marcelko, nechci, aby to znělo jako obehraná deska, ale jestli máš zájem, ozvi se mi. Byla jsem na tom jako ty, až jsem nejedla skoro nic a byla jsem unavená a protivná. Používám Herbalife a ať si o něm slyšela cokoli, mě pomohl, mám zatím 9 kg dole a těším se, že to bude víc. Nikomu nic nechci nutit, každý musí sám posoudit, co mu za co stojí. Jím stejně jako předtím, ale HUBNU! Není to zázračný spalovač tuku - jsem ochotna to vysvětlit tomu, kdo mě bude poslouchat. Ahojky! www.hubnete.cz/rozum

  Lis 01, 2004
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  Vím,jaké to je téměř nejíst,a přesto nehubnout.Je to k zbláznění.Vstávaje-lehaje myslím stále na to,že mám hlad,a přitom značnou nadváhu.Léta se léčím se štítnou žlázou.Už jím jen 2x denně.V poledne hlavní jídlo bez polévky (dětskou porci-dělám ve škole),pak v 16 nebo v 17h,podle toho,kdy se vrátím z práce a dost.Jíst podle rad lékařů 5-6x denně,tak už neprojdu dveřmi.Změnila jsem jídelníček,např z vepřového masa na drůbeží atd., ale výsledky jsou nulové.Každé 3 měsíce mi dělají vyšetření krve,a v poslední době mám příliš tuků v krvi.Dostala jsem na to léky,a hurá,dvě kila jsou dole. Snad to bude pokračovat.Lidem,kteří nevědí co to je, bojovat s nadváhou,se to snadno říká NEŽRAT.Jenomže každý jsme jiný,a jiné taky příčiny nadváhy.

  Lis 02, 2004
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Stravou ovlinite tak 90% a nemusite se trapit hlady. Jen chci reagovat na nesmyslny a velmi rozsireny nazor, ze klic k hubnuti je v pohybu. Prdlajs. Ano, sam jsem na vojne v prijimaci shodil 6 kg, prestoze jsem denne sezral 200g cokolady. No a behem nasledujicich 2 mesicu jsem mel jeste par kilo vic nez pred vojnou. Zmenit stravu trvale, tj. navzdy! je bezpodminecna podminka k uprave vahy! Samozrejme, ze pravidelny aerobni pohyb je nezbytny pro dlouhodobe zdravi, ale drzet telo v dlouhodobem stresu, ze kdyz dnes neubehnu 5km, tak hned priberu 100g (a ono se tak opravdu stane), je asi naprosty nesmysl, to asi citi kazdy. Takze nejprve je potreba premyslet, cist, cist, cist a zase premyslet. Na (skoro) kazdem dietnim pristupu je neco pravdy a zase neco, co pro daneho cloveka nefunguje vubec - ale to je jako s cimkoliv jinym na svete.

  Lis 02, 2004
 • Obrázek uživatele Sofia.f
  Sofia.f (anonym)

  Ahoj Katharine. Buď trpělivá. Zkoušej to s ovocem a zeleninou. A na začátek se snaž jíst až při pocitu hladu a vyhýbej se potravinám co zvyšují chuť k jídlu. To je třeba česnek, sladké spojené s tukem(nahraď ho odlehčenou šlehačkou) a různá výrazná dochucovadla. Věř mi, já jsem hodně mslná.Mně trvalo 2 roky než jsem přišla na způsob jak jíst, pochutnat si a přesto hubnout. Je to o trpělivosti. Je dobře, že hodně chodíš. Na začátek nesportuj moc intenzivně, to taky zvyšuje chuť na hutné jídlo. Moji přátelé mají dobrou zkušenost z tablet vyrobených z ovoce. Hubne se po nich, ale po vysazení se bez změny jídelních návyků opět přibírá. Sofia

  Lis 15, 2004
 • Obrázek uživatele Kathy
  Kathy (anonym)

  Ahojte vsicni, mam velky problem s nadvahou,a ne a ne zhubnout,uz se o to snazim cele dva roky,co jsem v ty hnusny americe.Kdybych mela jist petkrat dennne,jak nekdo radi,tak se nevlezu ani do dveri.Jim dvakrat dene,odpoledne a vecer,ale stejne porad tloustnu,a to uz jsem vyradila samozrejme maso,sladky,cukry,tuky a nic.Zadna rada na hubnuti neexistuje.Mozna by pomohlo vysat tuky a nebo si to hodit.

  Lis 16, 2004
 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  Máš stejný problém jako já.Je ale pravda,že nějaké cukry a tuky tělo přece jen potřebuje.Taky jsem slyšela dietologa,který tvrdil,že pitím a jídlem výrobků označených light se nic neřeší.Prý je to úplně jedno.Zrovna v těchto dnech probíhala diskuse na stránkách centrum.cz/žena na stejné téma - držet dietu a nehubnout.Docela podrobně tam rozvádějí důvody.Já mám problémy se štítnou žlázou,užívám i jiné hormony.A kdybych se rozkrájela,nezhubnu.Možná by to chtělo nechat si udělat vyšetření štítné žlázy.Netvrdím,že musíš mít poruchu,ale v současnosti lidí s takovou poruchou přibývá.Přeju hodně štěstí.

  Lis 19, 2004
 • Obrázek uživatele Sofi
  Sofi (anonym)

  Zdravím všechny. Schválně kolik která a který z vás vypije čisté vody za den? Kolik sní jídla bohatého na vlákninu.Jídla,ne potravinových doplňků. Obdivuji pisatelku, která jí 2x denně a ještě málo. Znám děvče, které díky jedení jen samotné zeleniny mělo v rozboru moči stopy acetonu a ještě jí přišli na to, že se jí prodloužilo tenké střevo(od toho měla bolesti, kvůli kterým podstoupila dost nepříjemná vyšetření).Lékařka jí v té době varovala, že si koleduje o průšvih, přetěžuje vnitřní orgány jako slinivku, žlučník..adt. Tak nevím, já sama jím ovoce a zeleniny hodně a mám rozbory v pořádku. Naopak se mi hodnoty cholesterolu a železa výrazně zlepšily. Jinak jím všechno i čokoládu(malinko), sem tam i něco málo z říše sladkostí.Důležité je se hlavně nepřejídat. Proti Herbalifu nejsem, vůbec nevím o čem to je. Jen to musí stát asi dost peněz, když to zabírá i když baštíte knedlo vepřo, vepřové řízky s hranolkama, koblížky... Když jsem experimentovala z dietama a hladovkama zažila jsem i záchvat/hypoglykémii(nedostatek cukru v krvi).Myslela jsem, že je to má poslední minuta života. Upřímě držím všem palce, aby se to konečně povedlo. Já začala hubnout až po 2 měsících co jsem začala program Fit pro život. Sofi

  Lis 19, 2004
 • Obrázek uživatele Áda
  Áda (anonym)

  Podle mě mají lidi o Herbalife špatný informace a to jak od dealerů, tak od jiných lidí. Podstatou není cpát se vším možným a pít koktejly a hubnout. Podstatou je jíst jedno plnohodnotné jídlo denně v rozumném množství a koktejly pít ráno a večer místo loupáků, rohlíků, salámů, párků, sýra apod. Nasytí při minimálním množství kalorií a tím tělo uchlácholí tak, že neukládá, protože dostane, co chce. Toto je odpověď pro Sofi, která neví, jak to funguje. Já mám na ovoce alergii a zeleninu od mala nemusím, takže bych byla nešťastná s hubnutím. A kousek čokolády si dám taky, to přiznávám. A přesto jsem zhubla z velikosti 54 na 42. A o tom to je.....

  Lis 20, 2004
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Jak můžu zhubnout,když mi je 12? Odpověď-p-!

  Čer 01, 2006

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama