Reklama

7 možných příčin, proč při běhání nehubnete

Zde je sedm důvodů, proč běhání nemusí nutně pomoci, a někdy může i bránit úbytku na váze, a to zejména kolem břicha:

1. Běhání na stejnou vzdálenost a stejným tempem může zastavit úbytek na váze.

Naše těla pro hubnutí a udržování hmotnosti preferují rozmanitost, a to buď tím, že zpomalujete (např. trénink na nižší srdeční frekvenci) nebo přidáním rychlostních intervalů.

2. Silový trénink je důležitý. Nevynechávejte to!

Silový trénink je zásadní pro zvýšení metabolismu, tónování a vyvážení svalů pro běh a prevenci úrazů. Běh sám o sobě neformuje horní části těla a  nevytváří silné jádro!

Reklama

3. Příliš mnoho fyzického stresu uvolňuje hormony, které vedou k ukládání tuků.

Vaše tělo nemůže poznat rozdíl mezi sprinty pro zábavu nebo během před medvědem. Jakmile přidáte vzdálenost běhu nebo zvýšíte četnost rychlostních tréninků, může se vaše tělo začít cítit ve stresu a zvýšit hladinu kortizolu (což vede ke zvýšení ukládání tuku v těle, a to zejména kolem břicha).

4. Strava s vysokým obsahem cukru a zpracovaných sacharidů nevede ke ztrátě hmotnosti.

Běžci jsou notoricky známí doplňováním paliva bagetami a koláčky. Rafinované sacharidy jsou přeměněny na glykogen a tělo ukládá to, co nepoužije, jako tuk. Nadmíra sladkostí může také vést k inzulinové rezistenci, závislosti na cukru a přemnožení kvasinek ve střevech.

5. Nedostatek spánku vykolejí hubnutí.

Vynechávání spánku ovlivňuje hormony, které pomáhají regulovat naše chutě. Vyčerpání u nás také způsobuje to, že toužíme po rychlé energii (cukru a rafinovaných sacharidech).

6. Přemíra paliva pro běhy znamená více sacharidů!

Opět platí, že vysokosacharidová dieta je hubnutí obtížné.

7. Přecitlivělost na  některé potraviny může ztěžovat hubnutí.

Často se stává, že trpíme prřecitlivělostí na potraviny, po kterých toužíme. Tyto potraviny mohou vést k zánětu a obtížnosti absorbivat živiny, což může způsobit další chutě a přejídání.

Mnoho běžců trpí inzulinovou rezistencí a přemnožením kvasinek ve střevech.

Pokud máte rádi běh, není třeba ho omezovat.  Nicméně, je důležité hledat rovnováhu ve fitness a ve výběru potravin a dávat pozor na všechny zprávy z vašeho těla, takže můžete zjistit, co funguje a co je pro vás nejlepší.

Zdroj: Mindbodygreen

Reklama

Komentáře

??? (Út, 5. 8. 2014 - 14:08)
No jo zase nějaká dílerka! Stačí když nebudeš rozežraná jak prasnice a žádný prášky nebudeš potřebovat!
David (Čt, 26. 2. 2015 - 17:02)
můj poznatek k běhání je takový,že denně uběhnu cca 5km z toho 3km svižnější tempo a 2km mírnější a večer si klíd'o dám smažák s hranolkama a tatarkou a v noci občas když mě honí mlsna zbodnu i půl nutely.a netloustnu.takže pokud si chcete dopřát nějaké laskominy,stačí si denně zaběhat a nemusíte mít žádné obavy,že přiberete.
Honza (Čt, 26. 2. 2015 - 21:02)
Běháním zas vodjebeš kolena.




Lepší je jezdit na kole. Tim se hubne taky a kolena samozřejmě nevodjebeš.




A neposereš se po Nutele?
hana (Ne, 24. 1. 2016 - 16:01)
plavala jsem dvakrát týdně během 4 měsíců a nic jsem nezhubla. pohyb je důležitý pro hubnutí? nevím...
No (Ne, 24. 1. 2016 - 17:01)
plavala jsem dvakrát týdně...nežer večer! Hlavně nejez Pipču, po tý se ještě blbne.
hana (Ne, 24. 1. 2016 - 18:01)
nejíst večer? pěkný napád a jistě efektivní, ale jak sníst poslední jídlo v 6, když chodím spát v 1??
no (Ne, 24. 1. 2016 - 20:01)
nejíst večer? pěkný...jak jíst? To si normálně sedneš a jídlo vidličkou či lžící doneseš do úst. Potom nezapomeň žvýkat, jinak by ses udusila. Žádná Pipča ti nepomůže.
Pouze to nežrání večer, kdy se zpomaluje metabolismus a je jedno, jestli chodíš spát ve 20 hodin nebo ve tři ráno.
Martina (So, 14. 12. 2019 - 19:12)
Člověk nehubne, pokud si nejprve nepročistí tělo. Mne pomohla čtyřměsíční kúra s https://www.001shop.cz/p/yucca-shidigera/ . Kolik je vám let, tolik měsíců byste měli yuccu užívat. Poradila mi to kamarádka, která se zase pravidelně čistí pomocí Neery kúry, ale já tuto kúru nejsem schopna vydržet. Yucca je v pohodě, dá se při ní jíst. Dokud jsem se nepročistila, tak jsem též běhala a váha neklesala, spíš se zvedla, jak se mi zpevnily svaly.
Tereza (Pá, 5. 8. 2022 - 22:08)
Holky běháte doma na běhacím pásu? Daří s vám na tom hubnout nebo spíš jen chytat prach? Docela dost totiž uvažuji o jeho pořízení, ale pořád se tak nějak nemůžu rozhodnout.
Lucie (Út, 9. 8. 2022 - 23:08)
To bude asi u každého jinak no. Chce to hlavně trpělivost. Já jsem s manželem vybrala běhací pás, který má nosnost 150 kg. Je díky tomu opravdu pevný a kvalitní.
M. (St, 10. 8. 2022 - 17:08)
Behací pás by som si vybral asi ako poslednú možnosť. Radšej kolo (normálne, nie izbové - stacionárne), pohyb na čerstvom vzduchu je oveľa príjemnejšia aktivita. Alebo namiesto toho chodiť niekam za mesto na turistiku, vhodnejšia aktivita je strednej intenzity a trvajúca dlhšie. Hubnout behom je málo reálne pre netrénovaných a zanedbanú obezitu, prípadne si ešte aj odpravíte klouby. Hlavne behanie po betóne je nevhodné. 2 hodiny stredne intenzívnej aktivity trvá kým si vyčerpáte zásoby glukózy zo svalov, takže je potrebná pomerne dlhá doba a tomu sa musí prispôsobiť intenzita. Úspech spočíva v systematickosti, pravidelnosti a úprave stravy.
Tereza (So, 13. 8. 2022 - 07:08)
Já bych asi na kolo nejezdila tak pravidelně jako budu jezdit doma na rotopedu, kde mě neomezuje počasí, tma ani teplota. To stejné je u běhání venku. Jaký běhací pás máte doma Lucie?
Lucie (St, 17. 8. 2022 - 21:08)
Koupila jsem běhací pás z obchodu, kde prodávají i profi vybavení do posiloven fitham .cz, S výběrem mi pomohlo hodně, když jsem si na stránkách obchodu našla nákupní rádce.
michalskoda.cz (Čt, 28. 8. 2014 - 22:08)
Mě osobně pomohlo - nejíst jednoduché sacharidy, ovoce, nepít kalorie, pár jednoduchých jídel, a klidně jsem se jednou za týden napral sladkostma až k prasknutí. Za necelé 2 měsíce přes 10kg. doporučuji, osobní zkušenost/www stránky.
Reklama