Hubnutí ve vodě?

Praxe ukazuje, že s hubnutím a tvarováním postavy ve vodě to je trochu problematické.

 

Pokud je naše aktuální tělesná zdatnost velmi nízká a začínáme s pravidelným pohybovým režimem, přinese nám cvičení ve vodě a plavání při dodržení již známých zásad požadovaný efekt - zvýšení zdatnosti a s velkou pravděpodobností i redukci hmotnosti nebo zvýšení svalové hmoty na úkor tělesného tuku. Nutnou podmínkou je současně snížit energetický příjem. 

Při nadváze a současném zapojení do určitého pohybového programu k výrazné redukci hmotnosti při pohybových aktivitách ve vodě nemusí dojít. Řada komerčních letáčků neopodstatněně slibuje ve vodě rychlejší zhubnutí. I velmi zdatní plavci s hezkou postavou, ovšem vykoupenou velmi  náročným plaveckým tréninkem, mívají více podkožního tuku než jiní sportovci. Tělo plavce se tak adaptuje na nepříznivé tepelné podmínky, kterým je vystavováno.  

Přesto jsou pohybové aktivity ve vodě pro osoby s velkou nadváhou vhodné a příjemné. Ve vodě netrpí nadměrným pocením, vztlak vody pomáhá snášet nadměrnou i hmotnost, rozsáhlejší pohyby, běh a poskoky jsou prováděny s menším rizikem svalového nebo kloubního zraněn, zátěž je méně traumatická než za obvyklých podmínek. Efekt však přinesou jen dlouhodobé cílené programy a dodržování stravovací kázně. Pozor po plavání prý více chutná! 

Zdroj: Fit programy pro ženy, nakladatelství Grada

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Nikol
    Nikol (anonym)

    Pojďte se mnou do hubnutí..Budu s vámi zdarma stále v kontaktu, vypracuji vám dietní a hlavně účiný dietní plán na míru...Nikitta.1@seznam.cz

    Říj 03, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama