Hubněte se svými mazlíčky

Jestliže si předepíšete redukční dietu společně se svým domácím zvířetem, prospějete jemu i sobě a budete žít oba déle. Jestliže zapojíte svého psa, popřípadě kočku, do každodenní tělesné aktivity, snížíte svou váhu a budete oba fit. Navíc posílíte vztah se svým zvířetem, píše italský deník Corriere della Sera.

Se psem můžete chodit na procházky nebo s ním běhat. Stále se zvyšuje počet domácích zvířat s nadváhou či dokonce obézních. “Vinu nesou majitelé zvířat, kteří jsou přesvědčeni, že se psi a kočky dokážou postarat sami o sebe, tedy že jsou sami schopni naordinovat si dost fyzické námahy a že snědí jen tolik, kolik potřebují. Ve skutečnosti tomu tak není,“ říká americký cvičitel psů Travis Brorsen.

Psi a kočky jsou sice schopni regulovat příjem potravy a pohyb, ale mají sklony řídit se příkladem páníčka. Jestliže jej vidí, jak stále sedí, sedí rovněž.

Zdravé zvíře žije v průměru o dva roky déle než to, které není zdravé, a to je v životě zvířete skutečně dlouhá doba,“ vysvětluje Brorsen.Jestliže tedy skutečně milujete své zvíře, dopřejte mu ony dva roky života navíc. Prvním krokem k úspěchu je zvýšit každodenní tělesný pohyb.

Tři dvacetiminutové procházky denně jsou správným krokem, jestliže chcete shodit kilogramy společně se svým psem. Ještě lepší je běh,“ konstatuje Brorsen. Považujte tyto procházky za příjemné odpoutání od pracovního stresu a za příležitost posílit vazbu se svým zvířetem.

S kočkou, která není vhodná pro procházky, si hrajte. Kočka je od přírody lovec a ráda běhá za různými hračkami. Nemusíte dělat nic jiného, než s nějakou hračkou na provázku běhat po pokoji.

Vybírejte si zdravé odměny. Mnohé “odměny“ určené pro domácí zvířata jsou koncentrátem cukru a tuku, jako jsou energetické tyčinky nebo brambůrky pro člověka. “Odměňujte sebe i zvíře raději zdravějšími pochoutkami, jako jsou jahody, banány, pomeranče,“ navrhuje Brorsen. Odměny zdravé pro oba si však dopřejte až poté, co jste si hráli s kočkou nebo jste se vrátili z procházky se psem.

Zařaďte malá cvičení. Jít pěšky do schodů je malá úprava všední rutiny, která umožňuje zvýšit počet kroků a přispívá k hubnutí. Stejně tak je možné přimět domácí zvířata k pohybu navíc, jestliže třeba kočce umístíte misky se žrádlem a pitím co nejvýše, psovi dáte pelíšek daleko od okna a misku s vodou dáte úplně jinam, aby se musel přes den více pohybovat.

Omezte porce jídla. Četné studie se shodují na tom, že jednou z příčin obezity jsou velké porce jídla. Stejně tak jestliže dáváte domácímu zvířeti přehnané dávky potravy, může to vést k tomu, že zbytečně a nebezpečně ztloustne.

“Lépe je neohlížet se příliš na to, co je na krabici s granulemi napsáno, protože doporučované dávky jsou vypočítávány pro širší škálu váhy a obecně platí pro aktivní zvíře,“ zdůrazňuje Brorsen.

Zkuste postupně zmenšovat porce jídla jak pro vás, tak pro vašeho psa či kočku. Řiďte se přitom radami veterináře. A začněte používat menší talíře a misky.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  v rámci jara a různých detoxů si dám tabletku na odčervení. Má to detoxikační účinky a dokonce jsem díky tomu i zhubla

  Feb 11, 2021
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Na odčevení a detoxikaci je nejlepší wurmex

  Bře 16, 2021
 • Obrázek uživatele Irena
  Irena (anonym)

  s manželem jsem koupili minulý rok domeček na vesnici a vesnické kočičky se u nás trošku zabydleli. Jelikož je manžel na sebe opravdu hodně opatrný taky nám naordinovala zrovna produkt wurmex - spíše jako prevence, abychom jsme si něco neodvezli do Prahy:). Po užití se cítím fajn, nabitá energii, něco ten produkt má do sebe:)

  Čer 24, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama