Reklama

78 procent lidí chce zákaz kouření v restauracích

Zákaz kouření v restauracích chce podle průzkumu 78 procent lidí, z kuřáků, kterých je v ČR téměř čtvrtina, je pro zákaz 40 procent. Novinářům to řekl Radek Jalůvka, šéf společnosti Ipsos Tambor, která spolu s Univerzitou Karlovou průzkum letos v dubnu provedla.

 Letos jako poslední ze zemí EU ratifikovala ČR po osmi letech odkladů úmluvu Světové zdravotnické organizace (WHO) o kontrole tabáku. Ministerstvo zdravotnictví předloží na podzim návrh tabákové novely, v jedné z variant je i zákaz kouření v restauracích.

    V průzkumu odpovídalo 8488 lidí. Více než polovině, 52 procentům, vadí kouření v restauracích, výrazně častěji ženám, 61 procentu, než mužům, 43 procentům. Kouření vadí ve větší míře vysokoškolákům a rodinám s dětmi. Přesně 61 procent dotázaných se domnívá, že kuřáci omezují svobodu nekuřáků, myslí si to i 28 procent kuřáků.

    Průzkum rovněž potvrdil, že počet zastánců zákazu kouření v restauracích roste. Podle loňského průzkumu společnosti Median bylo pro zákaz téměř 70 procent lidí, čtyři roky předtím 50 procent, nyní 78 procent. V roce 2007 podporovalo zákaz jen 13 procent kuřáků, nyní 40 procent.

    Kouř z cigaret jako hlavní zdroj znečištěného vzduchu patří s nekvalitní obsluhou a špatným jídlem k nejčastějším důvodům nespokojenosti při návštěvě restaurace. Je na druhém místě v tomto žebříčku. Podle Mirka Slíže z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy kleslo po zavedení zákazu kouření v Irsku znečištění vzduchu v restauracích o 93 procent.

Reklama

    Data podle něho rovněž ukázala, že po zákazu kouření neklesla návštěvnost. Provozovatelé restaurací se odlivu hostů obávají, i proto jsou mnozí proti zákazu kouření. Podle průzkumu ale je pro většinu kuřáků kouření v restauraci jen doplněk, chodí tam hlavně kvůli jídlu, přátelům, pití a atmosféře. Kouření v restauraci je opravdu důležité jen pro devět procent zákazníků a jen pro čtvrtinu kuřáků.

    “Pokud se v restauracích nebude kouřit, přestane tam chodit jen minimum lidí, naopak tam začnou chodit ti, kterým u jídla tabákový kouř vadí - hlavně rodiny s dětmi a nekuřáci. Valná většina kuřáků bude chodit do restaurace dál,“ shrnul Jalůvka. Celkový počet návštěv by mohl stoupnout o tři až šest procent a tržby restaurací až o šest miliard korun, dodal.

    Naďa Myslivcová  - ČTK

Reklama

Komentáře

Tiger (Čt, 14. 6. 2012 - 21:06)
Škoda, že se takový průzkum nedělá mezi skutečnými pravidelnými návštěvníky restaurací. Kdyby tento průzkum byl objektivní, zákon nabídky a poptávky by jej potvrdil tím, že již dnes by převažovaly nekuřácké restaurace nad kuřáckými. Zatím mi to spíš připadá tak, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou, a protože to "lidé chtějí", uděláme na to zákon.
A proč vlastně bychom měli začínat se zákazy v restauracích? Začněme v parlamentu, v senátu, na ministerstvech, ve státních budovách, na policejních služebnách, v kasárnách, ve státních služebních automobilech ....
Lu (Ne, 17. 6. 2012 - 11:06)
Opět účelová statistika. Před delší dobou brojili lékařské lobby proti solení, nedávno psali ti samí,že sůl až tak neškodí a že organismus si řekne kolik solit. A tak je to se vším. Proč se nebrojí proti nesmyslným a někdy až zdraví škodlivým potrvinovým doplňkům proti stárnutí,na zhubnutí,proti rakovině atd..??? Proč ?? Protože se tam točí takové peníze o kterých se nám ani nesnilo.A takové jsou i nařízení EU. Záleží jen která lobby je přeplatí. Na krabicích se sunarem nesmí být děti, proč?? To tam dáme lokomotivu?? EU je historický nesmysl který místo války vymyslelo Německo aby mělo větší trhy a odbyt. Je to vše špinavost.Nedávno psali že za globálním oteplováním může také prdění krav,že prdí moc. Kdy se toto zakáže lidem pod pohrůžkou platit emisní povolenky??
Lu (Ne, 17. 6. 2012 - 11:06)
Škoda, že se takový...Souhlasím. Jde jen o zlovůli mašina zvaná parlamen EU. Nemají nic jiného na práci než nasírat lidi. Nekuřák jde už dnes do nekuřácké restaurace a kuřák do své. Toto omezování ze strany EU musí přestat a Němci,kteří jsi největší iniciátory nesmyslů by měli být za válečné svinstva izolováni a ne aby jim celá Evropa poklonkovala.
Martina (Ne, 17. 6. 2012 - 15:06)
Souhlasím. Jde jen o...Bydlím na malém městě, najít nekuřáckou restauraci, kam bych mohla s dětma na oběd, je nemožné - dokonce se smí kouřit i v místní cukrárně, takže jí okupujou babky na kafíčku a děti mají smůlu.

A neřekla bych, že by se v cigaretovém průmyslu netočily prachy, ba naopak točí se miliardy a proto to zakazování tak dlouho trvá. Bohaté země s tím začly první a ty chudé holt musí ještě něco na daních z cigaret trhnout.

Myslím, že s EU to nemá tak moc společného, první s tím začala Amerika a i v Asii je to zakázané. Je to holt o civilizovanosti.
Simona (Ne, 17. 6. 2012 - 16:06)
Začni vařit doma a netahej...Tak to je klasická ukázka arogantního kuřáka.Já vím o italské kuřácké cukrárně v Benešově u Prahy.

luciano (Ne, 17. 6. 2012 - 16:06)
Žijem v meste, kde je množstvo reštaurácií, niektoré sú fajčiarske, iné nefajčiarske. Tých nefajčiarskych je viac. Myslím si, že o tom rozhodol trh a nie nejaké zákony. Sám som fajčiar a nepoznám lepší pocit, ako si po dobrom obede zapáliť. V poslednej dobe však presedlávam na elektronické cigarety a tie sa môžu fajčiť všade.
Bobik (Ne, 17. 6. 2012 - 21:06)
Tak to je klasická ukázka...Přesně tak, taky bydlím na malém městě a je tu jen jedna jediná restaurace, kde se nesmí kouřit. Je tu taky cukrárna s velkým dětským koutkem. Dva stolky kolem tohoto dětského koutku jsou nekuřácké u těch ostatních se normálně kouří. Přijde vám to normální?
natalie nechvilova (Čt, 12. 7. 2012 - 23:07)
Víte, fašismus je lepší než nacismus a nacismus je lepší než komunismus.

FAŠISMUS

Fašismus (italsky fascismo) v užším a původním smyslu označuje italský fašismus, politické hnutí vedené Benitem Mussolinim, které ovládalo Itálii v letech 1922 až 1943. Již ve 20. letech 20. století se však označení rozšířilo na příbuzná politická hnutí, strany a státní režimy v jiných zemích, a stalo se tak označením typu politické ideologie. Typickými rysy fašistických ideologií jsou mimo jiné vypjatý nacionalismus, autoritativní a charismatické vůdcovství, militarismus, kult modernity, mládí a síly jakož i silná ekonomická role státu, často chápaného korporativisticky.
V poválečné Evropě se nositeli fašistických idejí stali především bývalí frontoví vojáci. V roce 1919 vznikl Fašistický manifest, jehož autory byli Alceste De Ambris a Filippo Tommaso Marinetti, a Mussolini založil organizaci Fasci italiani di combattimento. Roku 1920 se sporného území Rijeky zmocnila bojůvka vedená básníkem Gabrielem d'Annunziem, který spolu s De Ambrisem pro svou dočasnou državu vytvořil takzvanou Ústavu Fiume, další vlivný dokument fašistického hnutí. Fašismus, který se brzy začal politicky posouvat doprava, se v Itálii stal významnou silou. V důsledku politické krize roku 1922, na jejímž rozpoutání se fašisté podstatnou měrou podíleli, se Mussolinimu podařilo strhnout na sebe moc a založit první stabilní fašistický režim světa.
Německý nacionální socialismus čili nacismus rovněž vyrůstal z pravicově nacionalistických i levicově socialistických kořenů. „Levičácké“ elementy v rámci fašistického hnutí, jakými byly například SA v Německu či sorelovské revoluční syndikáty v Itálii, byly rychle odstaveny na vedlejší kolej, jakmile se fašistické strany chopily moci.[1] Vůdce nacistů hodlal uchopit moc zhruba ve stejné době jako Mussolini, puč roku 1923 však selhal a další příležitost nabídla až světová hospodářská krize roku 1933, kdy se dostal do čela státu a rychle získal diktátorské pravomoci. Již předtím uveřejnil hlavní ideologický dokument nacismu, knihu Můj boj (1925–1926). Oproti italskému fašismu kladli nacisté mnohem větší důraz na tzv. rasovou teorii a jejich rasismus je vedl ke genocidě Židů a dalších skupin obyvatelstva. Agresivní nacistická mezinárodní politika nesla hlavní vinu za rozpoutání druhé světové války a porážka Itálie i Německa roku 1945 vedla k zániku obou režimů a zničení fašismu jako významné politické síly. V řadě zemí včetně Česka je nyní fašistická propaganda postavena mimo zákon a i v zemích, kde tomu tak není, nemá čistý neofašismus rozhodující vliv.
Nepočítáme-li krátkodeché loutkové režimy jako ustašovské Chorvatsko (1941–1945) a vládu národní jednoty v Maďarsku (1944–1945), žádné další fašistické režimy nevznikly. V řadě evropských zemí však existovaly konzervativní diktatury s fašistickými rysy nebo podporované fašisty. Patří sem například frankistické Španělsko (1939–1975), Salazarem založený portugalský „Nový stát“ (1933–1974), Dollfussův a Schuschniggův autoritativní režim v Rakousku (1933–1938), Metaxasovo Řecko (1936–1941) nebo Slovensko (1939–1945). V mnoha dalších zemích světa pak existovaly fašistické organizace, některé s nezanedbatelným vlivem, které se však nikdy nedostaly k významnému podílu na moci. Byli to například Mosleyovi fašisté v Británii, klerofašističtí belgičtí rexisté nebo i česká Vlajka.

NACISMUS

Nacionální socialismus, z německého Nationalsozialismus, zkráceným výrazem nacismus (Nacionální socialismus) je totalitní ideologie oficiálně uplatňovaná diktaturou v Německu v letech 1933–1945 (tzv. Třetí říše) prostřednictvím Národně socialistické německé dělnické strany (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei, NSDAP) vedené Adolfem . Nacistická ideologie kombinuje prvky socialismu, nacionalismu, pangermanismu (preference rasy před národem a idea sjednocené germánské Evropy), fašismu, rasismu (zvláště antisemitismu) a eugeniky.

KOMUNISMUS

Komunismus (z latinského communis = „společný“) je především politická ideologie, hlásající a požadující společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi. Jeho zastánci jsou komunisté, zpravidla sdružení do politické organizace - strany, často pojmenované jako komunistická.
Dále sami komunisté (stoupenci komunismu jako ideologie) tak označují cílový stav - uspořádání společnosti, jehož dosažení komunisté prosazují. Naopak jejich odpůrci (antikomunisté) tak také označují komunistický režim, tedy politický režim států ovládaných komunistickými stranami.
Komunistické ideje mají předchůdce již v antice. Jako významná politická síla se vynořily v první polovině 19. století a v rámci politické levice vznikla řada směrů socialistických hnutí lišících se jak pojetím budoucí rovnostářské společnosti, tak i navrhovanými prostředky k jejímu dosažení. Nejvlivnějšími teoretiky socialistického (dělnického) hnutí se stali Karl Marx a Friedrich Engels, kteří také stáli u zrodu prvních levicových organizací a vtiskli levicovému hnutí revoluční charakter: soukromé vlastnictví mohou vykořisťovaní zrušit jen násilím. V souladu s tím proběhla revoluce tzv. Pařížské Komuny 1871.
Revoluční levice získala trvaleji moc poprvé v listopadu 1917 v Rusku pod vedením V. I. Lenina. Ve dvacátých letech minulého století se z většiny evropských sociálně demokratických stran oddělily radikální frakce, které se přejmenovaly na komunistické strany. Tyto strany byly pod přímým vlivem Moskvy. Po druhé světové válce se komunismus prosadil i v mnoha jiných zemích včetně Československa, kde komunisté vládli od února 1948 do konce roku 1989. Většina komunistických režimů se zhroutila roku 1989 nebo brzy po něm, dodnes však existují v ČLR a několika dalších zemích. Komunistické režimy sice často přinesly sociální jistoty a vzdělání širokým vrstvám obyvatelstva, nebyly však schopny ekonomicky a technologicky konkurovat vyspělým západním demokraciím a připravily o život desítky milionů lidí. Česká republika považuje komunistický režim a jeho propagaci za protiprávní.

POČÍTAČ

Počítač je v informatice elektronické zařízení, které zpracovává data pomocí předem vytvořeného programu. Současný počítač se skládá z hardware, které představuje fyzické části počítače (procesor, klávesnice, monitor atd.) a ze software (operační systém a programy). Počítač je zpravidla ovládán uživatelem, který poskytuje počítači data ke zpracování prostřednictvím jeho vstupních zařízení a počítač výsledky prezentuje pomocí výstupních zařízení. V současnosti jsou počítače využívány téměř ve všech oborech lidské činnosti.

INTERNET

Internet je celosvětový systém navzájem propojených počítačových sítí („síť sítí“), ve kterých mezi sebou počítače komunikují pomocí rodiny protokolů TCP/IP. Společným cílem všech lidí využívajících Internet je bezproblémová komunikace (výměna dat).
Nejznámější službou poskytovanou v rámci Internetu je WWW (kombinace textu, grafiky a multimédií propojených hypertextovými odkazy) a e-mail (elektronická pošta), avšak nalezneme v něm i desítky dalších. Laici někdy spojují pojmy WWW a Internet, i když WWW je jen jednou z mnoha služeb, které na Internetu nalezneme.

POHLAVNÍ STYK

Pohlavní styk (též sexuální styk nebo obecně sex) je v užším smyslu označení pro penilně-vaginální styk (soulož čili koitus), tedy úkon vložení ztopořeného penisu muže do vaginy ženy. Do užšího významu se někdy počítá i penilně-anální styk. V širším právním i sexuologickém smyslu zahrnuje pojem sexuální styk i další orgasmické nebo genitální formy vzájemného fyzického kontaktu mezi dvěma nebo více jedinci jakéhokoliv pohlaví, v nejširším pojetí může termín zahrnovat i negenitální a neorgasmické formy erotického kontaktu. Někdy se formy pohlavního styku rozdělují na penetrativní (kam bývá řazen koitus a penilně-anální styk) a nepenetrativní.
Termíny „pohlavní styk“ nebo „soulož“ se pro „koitus“ používají především v souvislosti s lidmi. Termín pro vyšší obratlovce (např. lvy) a některá jiná zvířata je „kopulace“. Mnoho vyšších obratlovců (plazi, většina ptáků, některé ryby) se reprodukuje interně, ale jejich fertilizace (oplodnění) je kloakální.[zdroj?]
Pohlavní styk může mít rozmnožovací, sociální (vztahovou) nebo rekreační funkci.

PORNO

Pornografie (z řeckého ??????????? pornografía < porné (prostitutka) + grafein (psát); krátce: porno) je neumělecké znázornění lidského těla či sexuálního chování, které nemá jiný účel, než podněcovat sexuální pud.[1][2] V přeneseném širším smyslu hanlivé označení vulgárního, příliš otevřeného literárního útvaru, zpravodajství atd. Hranice mezi erotikou a pornografií jsou do značné míry subjektivní.[3] V minulosti byla jako "pornografická" pronásledována celá řada dnes klasických uměleckých děl: Odysseus Jamese Joyce, Lolita Vladimira Nabokova aj.

INCEST

Incest (z latinského incestus – nečistý, hříšný) je sexuální aktivita mezi blízkými příbuznými. Incest je a byl v naprosté většině současných i historických kultur považován za tabu a zakázán. Naopak u přírodně (prvobytně pospolně) žijících kmenů je incest poměrně častou praktikou, která je však i tu často společensky upravována a regulována. U našich biologických předchůdců šlo - a u většiny primátů jde - o běžný a přirozený jev (zde je však na místě užívat spíše výrazu inbreeding). Přesná definice tohoto termínu je však v různých kulturách různá, protože se liší i definice výrazů „sexuální aktivita“ a „blízký příbuzný“. V některých kulturách se blízký příbuzný definuje jen porodem, v jiných se mezi blízké příbuzné považuje i dítě adoptované nebo získané sňatkem, podle šárie i osoba kojená stejnou ženou.
K incestu může dojít jak mezi sourozenci, tak mezi rodičem a jeho potomkem. Může se udát mezi osobami různého i stejného pohlaví.
Ve většině národů západní civilizace a v jimi kolonizovaných národech je poměr mezi blízkými pokrevními příbuznými zločinem, i když i zde se definice blízkosti mění. V některých, jako například v Česku, jde o závažný žalovatelný trestný čin, v jiných je to jen přečin s mnohem méně vážnými důsledky.

ANÁLNÍ SEX

Anální sex je sexuální aktivita, při které dochází buď k anální souloži, či k nejrůznějším formám dráždění řitního otvoru (prsty, jazykem, erotickými pomůckami, atp.). Z medicínsko-epidemiologického hlediska se řadí se mezi rizikové sexuální praktiky, což je dané zranitelností příslušných orgánů a septickou povahou konečníku. Protože konečník na rozdíl od vaginy postrádá přirozenou vlhkost, je při této praktice obvykle používán lubrikační gel.[1]
Tuto sexuální praktiku lze provozovat v heterosexuálním páru, kdy zpravidla nejsou používány žádné pomůcky (v případě peggingu naopak jsou), a lze říci, že pak jde o doplňkovou sexuální praktiku. Podle průzkumů vyzkoušela anální sex třetina heterosexuálních párů.[2] Aktivita může přinášet sexuální uspokojení oběma partnerům. U muže je mechanismus stejný jako při klasickém sexuálním styku, u žen jsou libé pocity způsobeny tím, že konečník a pochva spolu velmi těsně sousedí a přes tenkou oddělující přepážku je možné dráždit nervová zakončení v pochvě i skrz konečník.[1][3]
Pasivní muž při homosexuálním styku prožívá uspokojení díky dráždění prostaty.[1][4] Lesbické páry využívají při análním sexu pomůcek, které jsou dvojího typu. Buď se jedná o tzv. strap-on, tedy klasický robertek, který si jedna z partnerek připevní na tělo, zpravidla do míst, kde má muž penis, a sama je pak drážděna mimoděložně, nebo se používá pomůcka podobná dvoustrannému robertku.
Pedikace je označení pro zavádění penisu do řitního otvoru, a to jak u homosexuálních, tak u heterosexuálních párů. Někdy se jím ale myslí zejména nebo pouze pohlavní zneužívání chlapců (pederastie).

ORÁLNÍ SEX

Orální sex je sexuální aktivita, při které se používají ústa, jazyk apod. ke stimulování pohlavních orgánů. Orální sex často slouží jako sexuální předehra. Pro stimulaci mužského údu se také užívá označení felace nebo lidově kouření. Pro stimulaci ženských pohlavních orgánů, zejména klitorisu, se užívá názvu cunnilingus (lat. cunnus – vulva, lingere – lízat).
Během orálního sexu je podobně jako u pohlavního styku možnost se nakazit pohlavně přenosnými chorobami jako např. HIV, kapavkou, ale i syfilidou.[1] Partner, který provádí aktivně orální sex, je přitom ve větším nebezpečí než ten pasivní. Dříve se orální sex řadil mezi bezpečný sex, v poslední době se začíná od tohoto zařazení upouštět, i když vědecká obec je stále rozpolcena v názoru.
Gabi (Pá, 13. 7. 2012 - 07:07)
Ten hon na kuřáky je odporný, jsem ta, za které se zpívalo "hospůdko hospůdko malá, hospůdko zakouřená..." a nikdo to nebral jinak, než že k hospodě a k pivu patřila cigareta! Ať jsou tedy kuřácké a nekuřácké hospody, každý si vybere tu svou. Co se z toho udělalo, ta mašinérie zákazů a buzerací je příšerná.
ů (Pá, 13. 7. 2012 - 11:07)
aco má poslední příspěvek společného s tématem.
doctor who (Út, 17. 7. 2012 - 17:07)
aco má poslední...no že fašismus je nejlepší
Amalka (Ne, 12. 8. 2012 - 00:08)
Doporučuji: http://bezcigaret.cz/
http://bit.ly/M0wd1D Možná Vám to pomůže v rozhodování, co můžete udělat pro sebe nebo své dítě.
starý krokodýl (Út, 4. 12. 2012 - 15:12)
Hulím třicet let a dodnes jsem neměl chřipku ani jiné dýchací problémy.Jediný problém je, že se mi na tom přiživuje stát svými daněmi.
Kouření vás ochrání před rakovinou plic!
Čtěte zde..jen naši "všeznalí" doktůrci budou stále mlít jednou naučené dokola...
http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2010120007
Podle (Pá, 21. 12. 2012 - 17:12)
mě,je to největší hloupost,protože ten kdo kouří,tak tohle by bylo velké omezení,já vždycky vyhledávám restaurace,kde si můžu zakouřit,ještě než mi přinesou oběd a tam,kde vím,že se přes oběd nekouří,tam s manželem ani nejdeme.Pro restauranty si myslím,že by to byla velká ztráta,pak bych si raději alkohol koupila a oslavu udělala doma.
visti (Ne, 23. 12. 2012 - 12:12)
Kouření je strašné svinstvo. Snad všechny ostatní vyspělé země už kouření v restauraci zakázaly, zbývá už jenom Česko a Slovensko. Je to ostuda a docela se v tomhle stydím za svůj původ.
visti (Ne, 23. 12. 2012 - 12:12)
A je úplná blbost, že by restaurace na zákazu ztratily. Naopak, všude po zákazu tržby stouply.
Nekuřák (Ne, 23. 12. 2012 - 13:12)
by zákaz kouření v restauraci uvítal,to je jisté,ale kuřák bude vyhledávat takovou,kde se kouřit může a pokud by se nesmělo kouřit v žádné restauraci,tak pro restaurátory by to byla velká ztráta a rozhodně nevěřím,že by naopak tržby stouply.Vyloučené.
ono (Ne, 23. 12. 2012 - 13:12)
Kuřák který je ještě...každý nechodí do restaurace jenom pít.Jasně,když se domluvíš s kamarády,že tam nebudeš sedět při limonádě,jdeš se pobavit a trochu alkoholu k tomu prostě patří,aspon tak to vidím já.Jinak my rádi jezdíme třeba jenom na oběd,prostě se odreagovat,doma vařím po celý rok a přiznám se,že pokud bych si tam nemohla zapálit,tak bych tam opravdu ani nešla.Asi jako nekuřák to vidíš jinýma očima.
visti (Ne, 23. 12. 2012 - 19:12)
by zákaz kouření v...Tak si tomu nevěř, ale skutečně to tak je. Kuřáci se možná ze začátku z podniků stáhnou, ale pak se tam zase vrátí, budou kouřit venku, a postupně kouření omezí. Když chození do hospody patří k něčímu životnímu stylu, tak bude patřit i dál, i když tam nebude moct kouřit.
Jana (So, 8. 6. 2013 - 19:06)
Ano, uvolněme místa kuřáků matkám s dětmi!! Do restaurací chodím vyjímečně, beru to jako relax, setkání s přáteli nad dobrým vínem a cigárem, odpočinout si od domácívh povinnoetí, od vlastních dětí, vypnout. Bohužel mě tam posledních pár let obtěžují děti cizí. Co je to za modu chodit s dětmi do hospod, třeba jen do zahradních restaurací?? Jak se dokážou postarat o děti když celé odpoledne a někdy i večer nasávají??? To nikdo neřeší???
simi (Čt, 15. 1. 2015 - 20:01)
Hospody a restaurace jsou soukromé podniky. Proč vláda hází klacky podnikatelúm a vymýšlí nesmyslné zákony aby je to položilo,rodiče se mají věnovat dětem a ne vyhledávat hospody kde se nekouří aby se najedli,děti nemají v hospodách dělat nemyslíte.jsem nekuřačka a nesouhlasím s zákazem kouření.
Péťa (Čt, 15. 1. 2015 - 20:01)
A já nesouhlasím s vaším názorem,že děti nemají v restauracích co dělat.Vidět rodinu s dětmi na obědě nebo večeři v restauraci je pro mě naprosto normální.Co se Vám na tom nelíbí?A podnikatel,kterému to myslí,brzy pochopí,že celá rodina,která přijde na oběd je pro něho mnohem cennější,než pár uslintaných dědků,kteří stejně nežerou a jen brblají dvě piva celý večer a vytáhnou u toho krabičku cigár.Potvrzují to všechny země,kde zákon zavedli.V Itálii a Irsku se taky báli.A taky zbytečně.Nikdo tam nekrachuje.Jsou to jen hloupé kecy smraďochů,kteří už mají tak vyhulený mozek,že nic jiného,než to jejich podělalé cigáro v životě neznají.Už aby ten zákon fungoval!Ostatně-výsledek průzkumu(78%) ukazuje jasně,co lidé chtějí!
Péťa (Čt, 15. 1. 2015 - 21:01)
Děti do hospody nepatří....I my jako malí,jsme o dovolené nebo o prázdninách s rodiči jezdili po Čechách nebo i k moři a cestou i během pobytu jsme se stravovali v restauracích.Dnes je to stejné-rodina na výletě nebo na dovolené a najíst se jdou do restaurace.Nebo o víkend,když si chce žena odpočinout od vaření.Co se Vám na tom proboha zdá špatného?Váš názor o dětech v restauraci rozhodně nesdílím!A kuřáci jsou bezohlední lidé.Nekouří jen tam,kde to mají zakázáno.Nevidím důvod,proč brát ohled na ně!
Hospodský (Pá, 16. 1. 2015 - 10:01)
Rodiny s dětma jsou pro kšeft nejlepší, protože to je po jídle ještě zmrzlinový pohár, pro dospělé kafíčko, těch džusíků. Taková rodinka nechá v restauraci tiskara jen to fikne, zatímco kuřák někdy přijde jen na dvě pivča a cigáro.
! (Pá, 16. 1. 2015 - 10:01)
I my jako malí,jsme o...Jste mlada, nebo jste brzo zapomela jak se poslouchalo v socializmu. Jsem nekurak, kourit by se nemelo, doma jsem mel kolem hodne nekuraku, ale je to o tom, ze stat remca koho mam obslouzi a koho ne, kdo muze a nemuze prijit. Dobre . Nekurte, ale nekecejte do toho, kdo podnika a vy jste jim na to nedala ani vindru. Dobre to rekl vcera jeden mladik. Zakazme napr. hranolky. Je to stejne svinsto pro telo ten vyjety olej jako cigarety. A co vidite, decko ktere se bojite vzit do restaurace se cpe hranolkama a olejem z fastfudu. A mnohdy nema ani 10. To vam nevadi?
adam (Pá, 16. 1. 2015 - 10:01)
Jste mlada, nebo jste brzo...Nějak ti uniklo, že to děcko si ničí svoje tělo, kdežto kuřák vyfoukne nějakých 99% kouře ven (a to nepočítám kouč z cigarety)a nekuřák to má dýchat? Kdyby si kuřák nechal těch 99% kouře v těle tak by asi nikomu nevadil. Pasivní kouření je ještě nebezpečnější než aktivní. A za oblíbenou větu kuřákú: "Když ti to vadí,tak jdi pryč" by potřeboval hned jednu přes mluvidlo. U kuřáků dochází k částečnému úpadku osobnosti, jako u všech narkomanů. Projevuje se to bezohledností vůči nekuřákům, dělání nepořádku - nedopalky (vajgly)naházené na zemi okolo popelníků,pohozené prázdné krabičky od cigaret. Další problém jsou požáry zaviněné kuřáky. Všimly jste si někdy jak se silnému kuřákovi klepou ruce, když si zapaluje cigaretu po delší nucené přestávce? (jízda vlakem a p.)A na zastávkách si kuřáci stoupnou tak, že kouř táhne na ostatní čekající! A strach restauratérů je zbytečný, kam by asi chodily na pokec a pivo?, než do hospody.
! (Pá, 16. 1. 2015 - 11:01)
Nějak ti uniklo, že to...plne s vasi reakci souhlasim a mate pravdu. Zemreli kolem mne nejblizzi na rakovinu a proto jsem proti koureni. Jen mne strasi ta socialisticka direktivnost co ano a co ne.
(jen opravuji ...doma jsem mel kolem hodne kuraku.]
Mirka (Pá, 16. 1. 2015 - 15:01)
Jste mlada, nebo jste brzo...To s tima hranolkama pokulhává, protože když jím hranolky tak ničím pouze svoje zdraví, popř. zdraví svého dítěte, ale neohrožuji ostatní, kteří si chtějí též dojít do restaurace. Já myslím, že základ svobody by měl být tím, že svými svobodnými rozhodnutími nijak neohrožuju a neomezuju ostatní. Na podobném principu je třeba ve společnoti zakázána pedofilie, protože tím, že někdo svobodně uspokojuje svoje pedofilní choutky, ohrožuje druhé ( v tomto případě děti).
Mirka (Pá, 16. 1. 2015 - 15:01)
Nějak ti uniklo, že to...Souhlasím :) Nějak jsem začala reagovat, než jsem si přečetla váš příspěvek. V podstatě to samé tvrdím i já.
Hanka (So, 17. 1. 2015 - 14:01)
Pracuju v restauraci jako provozní a naše restaurace byla dříve plně kuřácká,pak to bylo napolovic a nakonec se majitelé rozhodli udělat z ní plně nekuřáckou.A můžu říct že co se z ní stala plně nekuřácká tak je neustále plno a na páteční a sobotní večery je třeba dělat rezervaci.A ta hrstka kuřáků si ráda zajde zakouřit na čerstvý vzduch kam si ke stolečku s popelníkem mohou klidně vzít i pití.No a personál je šťastný že se tam nekouří protože i kuřáci z našeho personálu oceňují když nejdou domů "prouzení".
Péťa (So, 17. 1. 2015 - 16:01)
Pracuju v restauraci jako...Ano,tak to je.Je tomu tak i v zahraničí.Jenže prostý,český človíček typu "Miloš Zeman" má k té civilizaci vždy trošku dále.Hlavně,že je chlast,kus uzeniny a cigáro.To se to pak v knajpě remcá na všechno a na všechny:-))On ten zákon stejně projde,lidé to chtějí.Jen to oproti civilizovaným zemím potrvá déle:-)
Marie (So, 17. 1. 2015 - 16:01)
Kouření by mělo být zakázáno všude. A Zeman? Co jsme si zvolili to máme. Asi je to typická vzorka českého obyvatele.
Péťa (So, 17. 1. 2015 - 20:01)
ty ty hospody nějak dobře...Nejsem ženská ty tele:-))
J. (Ne, 18. 1. 2015 - 00:01)
Vím, jak v hospodách...Naprostý nesmysl. Není to likvidační. Vesničani budou do té jediné hospody ve vesnici chodit stejně, i když tam nebudou moc kouřit. Prostě si půjdou zapálit ven, stejně jako to dělají ve všech civilizovaných zemích. Jenom ČR je takový poskomunistický zahulený skanzen.
Péťa (Ne, 18. 1. 2015 - 12:01)
Naprostý nesmysl. Není to...Souhlasím.Není to likvidační a ani ta hospoda na vesnici nezkrachuje.Kuřáci se v pohodě naučí chodit ven tak jako všude jinde.Jsou to jen kecy líných lemplů,kteří se nechtějí přizpůsobit!
Martin (Ne, 18. 1. 2015 - 13:01)
Kam by asi taky jinam na te vesnici chodili, ze?
? (Ne, 18. 1. 2015 - 17:01)
Bohužel, ten skanzen z...Jaké rozhodnutí?
Hanka (Ne, 18. 1. 2015 - 17:01)
To není porouceni, to je zpřístupnění podniků všem lidem. Kuřákovi tam bude též vstup povolen, jen si bude muset jit vykourit cigaretu ven. Nikdo kuřákům nezakazuje kouřit, jen se toto opatření bude snažit brát ohled na nekuřáky, personal a v konečném důsledku i kuřáky, kteří mnozí ocení, ze po návštěvě baru nebudou pachnout. Možná by stalo za to udělat studii, zda nikotin neovlivnuje nějak centrum egoismu, protože normálnímu cloveku musí byt jasné, ze do baru, na plesy, diskotéky chtějí chodit i lide, kteří si kouřem nechtějí ničit zdraví. Pokudsi kuřák chce ničit zdraví, je to jeho právo a měl by být zticha, protože když onemocní rakovinou, bude léčeni i z peněz lidi, co kouření odmítají.
Péťa (Ne, 18. 1. 2015 - 18:01)
To snad není těžké...Není to těžké pochopit.Máte zcela jistě na mysli fakt,že zákon bude majiteli poroučet,jak zařídit vlastní podnik.Jenže je to úplně stejné zdravotní a hygienické nařízení jako každé jiné.Např.že majitel je povinen mít v podniku třeba teplou vodu,splachovací wc,prostory pro uskladnění potravin.A že je povinen mít potraviny čerstvé a neprošlé aby neohrožoval zdraví hostů atd.To vše má za povinnost i když je to jeho soukromý podnik.A nekuřácký zákon bude prostě úplně stejná zdravotní a hygienická povinost.Vyrovnali se s tím dobře všude,kde to zavedli.Kecy o krachu jsou jen tupé bláboly,které se nikde neprokázaly.Budu rád když se Česko zařadí mezi normální civilizované země a přestane být tím hloupým švejkystánem,kde lidem záleží jen na tom aby jim jim nikdo nesahal na jejich hloupé zlozvyky,bez ohledu na to,jestli někomu škodí.Jak by to asi vypadalo,kdyby kuřáci mohli beztrestně kouřit úplne všude?Ohleduplný by byl tak jeden ze sta!!Hulilo by se všude a nebrali by ohled na nikoho ani na děti.Už slyším to jejich typické:"Když se ti to nelíbí táhni jinam".I když ten zákon není demokratický rád ho podpořím tak jako zbylých 78% dotázaných.Kuřáci dlouhá léta až dosud nebrali na nikoho ohled.Nevidím jediný důvod,proč brát ohled na ně!!Nakonec-tahle debata je stejně úplně zbytečná protože ten zákon jednou stejně bude schválen a kuřáci se prostě přizpůsobí tak jako jinde.A hotovo:-)
ale je (Ne, 18. 1. 2015 - 19:01)
Péťo, takový zákon je demokratický. Demokracie je vláda většiny. A pokud 78% chce zákaz, tak by měl být. Tak funguje demokracie.
naprostý souhlas (Ne, 18. 1. 2015 - 19:01)
Péťo, takový zákon je...ty kuřácký hovada si pletou demokracii s anarchií, kde si každý dělá co chce až se všichni pobijou navzájem.
ty svině!!! (Ne, 18. 1. 2015 - 19:01)
co to blábolíš? V tom...Ty máš totálně v hlavě nasráno...žer si hranolky a tláču s octem, to je mi šumák, ale ten smrad z cigaret čuchat nebudu!!!
souhlas (Ne, 18. 1. 2015 - 19:01)
ale v tom případě chci...Mně taky smradi vadí. Jak rozeřvaný haranti, tak smrady z kuřáků. Bohužel už není skoro kam chodit, buď tam smrděj kuřáci nebo řvou haranti. Takže zákaz a hned.
Marcela (Ne, 18. 1. 2015 - 20:01)
Souhlasím s názorem, že ČR je zahulený postkomunistický skanzen. Na rozdíl od jiných si ještě pamatuji, jak to tu bylo za komoušů všechno šedivý a vybledlý. A tam, kde se kouří, tam to pořád je takové je. Zašedlé stěny, zažloutlé záclony, prach a smrad. Nic se nezměnilo a nezmění se, dokud nepřijde ten zákaz.
právě že ne (Ne, 18. 1. 2015 - 21:01)
komančský zákaz...je to zakázané všude v civilizovaných zemích jenom tady v tom postkomunistickým skanzenu ne.
naprostý souhlas (Ne, 18. 1. 2015 - 22:01)
je to zakázané všude v...Já žiju v zahraničí a vždycky když přijedu zpět do ČR, tak mi to přijde jako cestování zpět v čase. A to hlavně kvůli těm zahulenejm podnikům a bezohlednejm kuřákům, jinak ani výhrady nemám.
Pak se zas těším zpátky do civilizace....
barbar (Ne, 18. 1. 2015 - 22:01)
Já žiju v zahraničí a...Civilizovanej , tak tam zůstaň .
neměj péči (Po, 19. 1. 2015 - 14:01)
taky že zůstanu a nevrátím se, dokud ten zákaz neprojde!!!!
barbar (Po, 19. 1. 2015 - 15:01)
taky že zůstanu a...Radši tam zůstaň furt , za chvilku bys ty a tobě podobná
banda zzačali vymýšlet jiný pičoviny ....:-(
kuřák (Po, 19. 1. 2015 - 15:01)
Těch 78% je včetně kuřáků, tedy i včetně mě. Já kouřím, ale nejsem asociál. Do zakouřený hospody bych nešel a u jídla si kouření klidně odpustím.
Reklama