Dietní brýle

 Na brýlích je malá kamera, která snímá záběr jídla a pošle ho do počítače, který obrázek pozmění tak, aby sousto vypadalo větší nebo lákavější. Při testovacím provozu dobrovolníci snědli o téměř deset procent méně, když se jim to, co jedli, jevilo o polovinu větší. A snědli naopak o 15 procent víc, když počítač jejich jídlo zmenšil na dvě třetiny skutečné velikosti.

    Profesor Mičitaka Hirose z Tokijské univerzity AFP řekl, že je nesmírně zajímavé, jakým způsobem je možné použít počítače k ošálení lidské mysli. “To, jak se dají oklamat různé smysly nebo jak na nich s využitím počítačů stavět, je velmi důležité při studování virtuální reality.“

    Běžná zařízení virtuální reality, která se snaží zajistit komplexní vjemy, jako jsou dotyky, obvykle podle Hiroseho vyžaduje masivní vybavení nebo zařízení. Ale využít jeden nebo dva smysly k oklamání jiných, to je podle něj cesta k řešení tohoto problému. “Realita je v naší mysli,“ dodal.

    Jeho tým zatím neplánuje dát svůj vynález ke komerčnímu využití, ale chce dál zkoumat, zda by brýle mohly lidem pomáhat při hubnutí.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (13)

 • Obrázek uživatele Jahoda
  Jahoda (anonym)

  já měl přes 150 kg a nyní mám kolem 120. Zhubnul jsem přes 30 kg během 7 měsíců a zde je můj návod. Přestat žrát , začít jíst a namísto válení se kanale prohnat tělo sportem!. A at se nikdo nevymlouvá. Vynechat všechny tuky,cukry a namísto masa preferovat zeleninu. Dodržovat jídelní režim se vší přísností a po 17 .00 nejíst i kdyby byl hlad sebevědší,maximálně nějaké to rajče,jablko,mrkev ,či jinou zeleninu. Ta se může jíst po kilech,po ní se netloustne. A také jíst třikrát denně,více tělo nepotřebuje. Omezit levné potraviny ze supermarketů ,je to driák a nahradit je zeleninou aovocem. Proč,když si ohřeji levný kabanos na talíři plavou decilitry oleje a mastného tuku a celé to chtná neskutečně mastně a slaně? A to není řeč pouze o těchto náhražkách potravin,maso nakrmené vodou a pak prodávané přímoúměrně velikosti již není žádným tajemstvím. To se týká jak ryb,tak kuřecígo masa a jakýchkoli uzenin vyrobených v ČR a Polsku. Tak tyto "potraviny" je zelenina schopna plnohodnotně nahradit ,je řeč o čočce,hrachu,fazolích . To se může jíst po kilech a pokud se tato výživa propojí s pohybem a sportem a důsledně se dodržuji-výsledky se dostaví. Jinak bych ještě doporučil v lékarně Dialevel,je dobrý a přebtečný tuk spolehlivě odbourá. Více neí třeba,obezita a zejména nadváha jsou uměle vyvolané stavy,které k tělu nepatří a pokud je nastavena správná životospráva organizmus si poradí sám a to přirozenou cestou. Ještě bych chtěl varovat před alkoholem . 1DL sladké kořalky má v sobě tolik kalorií,co vydatný oběd a navíc tyto kalorie tělo necítí a ihned je ukládá v podobě tuku do zásob ,zatímco signalizuje do mozku ,že má hlad a je třeba jíst. A přesně takto se tloustne! Potom se pijáci kořalek a piva diví,že nehubnou ,když sportují a drží dietu,jak pijí tento alkohol,všechno jejich úsilí jde stranou a je na nic. Takže alkoholu STOP,...já jezdím na kole a takto sportuji,cítím se super a po po 60-80 KM jízdy si dám pořádnou sprchu a pak kávu k TK a cítím se super. .. Mnoho lidí

  Črv 17, 2012
 • Obrázek uživatele Jahoda
  Jahoda (anonym)

  mnoho lidí se vymlouvá,že žije ve městě a tam není příroda a tudíž podmínky ke sportu. Není to pravda,já jako sokol cvičil v Praze a v okolí slavistického stadionu ve Vršovicích je zeleně,lesa a přírody plno a navíc tak jsou i kopce a to přímo ve městě. Je řeč o centru Prahy. Já tam potkal cestou na stadion ciklistu oděného do sportovního jako na pořádný maraton a tento zatím jezdil pouze v centru Prahy! Ptal jsem se jej na to. Tudíž možnosti jsou,jen chtít. Závěrem. V TV na Discovery byla ukázka toho,jak chlap opéká uzené vepřové na pekáči. Po té uzené plátky stočil do rule a tuto ruly dal na trubku s čistým kyslíkem a zapálil,zatímco plamen byl krmen kyslíkem z trubky. Tak tento plamen pak řazal jak autogen plech pekáče jako když projede horký nůž máslem. Tolik je ve vepřovém energie. Nejhůře je prý "řeže " rulkou šunky,nebo hovězího.... No a na lupínkách k TV byl uvařen šálek kávy když se ta hromada zapálila. Já jenom,co jsou to zdravé a nezdravé potraviny a kolik má co energie a kalorií.

  Črv 17, 2012
 • Obrázek uživatele Jahoda
  Jahoda (anonym)

  já měl přes 150 kg a nyní...oprava:a namísto válení se na kanape.-

  Črv 17, 2012
 • Obrázek uživatele Jahoda
  Jahoda (anonym)

  oprava:a namísto válení se...ještě bych chtěl doporučit kyselé zelí. Tak tedy kyselé zelí je vážně dobré. Jednak má v sobě tak málo kalorií,že plný talíř nevydá ani ta krajíc chleba a navíc spolehlivě po 17.00 zasytí a naplní žaludek,když je hlad. To platí zejména pro jedlíky,kteří rádi a hodně její a nechtějí to měnit,když chtějí zhubnout. Kyselé zelí navíc odpourává přebytečné cukry a glukozu z krve ,tudíž jeho konzumace není na škodu ani ve večerních hodinách,kdy by se již nemělo jíst v žádném případě. Já si jej vždy na podzim našlapu,asi tak 80 kg do sudu a dám k tomu cibulku a kmín. Nejlepší je štáva z kysaného zelí,je zdravá a zažene spolehlivě hlad,jak se říká,hlad je převlečená žízen a zde to platí dvojnásob. Tak asi toliko,jak jsem již ale poznamenal,bez sportu a absence alkoholu je to vše na nic. Když tělo cukry potřebuje,řekne si o ně a to já třeba poznám po té,co jsem na tom kole ujel pořádný kus cesty a jsem unaven,potom na to pivo dostanu chut,ale to jsou cukry,které se rychle spálí,pokud se sportuje. Pokud se leží na kanape s nezdravou potravivou u TV,toto zcela jistě neplatí.

  Črv 17, 2012
 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  mnoho lidí se vymlouvá,že...Dialevel užívají snad lidé s cukrovou !!

  Črv 17, 2012
 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  Dialevel užívají snad...pardon, s cukrovkou

  Črv 17, 2012
 • Obrázek uživatele Jahoda
  Jahoda (anonym)

  paní Zdeno, ano,máte pravdu,primární důvod toho,proč užívat Dialevel je snížení hladiny cukrů,proto jsem si ten přípravek také koupil,protože při své původní nezdravé výživě a z toho následující nadváze 152 kg jsem se 2 diabetes oprávněně bál.V mém případě její příchod byla jen otázka času. Čistě moje osobní zkušenosti ale jsou asi takové,že při správné životosprávě a sportu Dialevel podpoří hubnutí. Když jsem jej bral ,hubnul jsem daleko rychleji,než když jsem jej nebral. Při sportu ,dietě a užívání Dialevelu jsem hubnul v průměru asi 1 KG za týden a váha šla tak rychle dolů,že jsem začal bát nedostatku cukrů v krvy.Jak se říká,všeho s mírou. Stačí pouze jedna tableta denně a jíst u toho to,co doporučuje paní Doktorka v pořadu-Jste to,co jíte. To je moc chytrá ženská a ví o čem mluví. Moje zkuženosti s Dialevelem jsou takové,že v hubnutí mě pomohl,odbourá spolehlivě tuky a cukry a srovná glukozu. Jenže to se nesmí u toho jíst kachna,husa,bůček,krkovička,cukrovinky,pít pivo a sladké kořalky a kouřit.Pak to je vše o ničem. Závěrem,mě ten její pořad otevřel oči a na základě toho jsem začal zavčas jednat a zachránil si tak zdraví a již měnit nebudu.Sportování je super a ta nezdravá výživa mě již ani trochá neschází...dá se na tom přežít a člověk se cítí lépe,to ale neznamená,že jsem ji ze svého jídelníčku zcela vyřadil. Čistě moje osobní zkušenost je asi taková,že jednou za 12 dní se toho bůčku prostě najím a pivo si také neodepřu..

  Črv 18, 2012
 • Obrázek uživatele Jahoda
  Jahoda (anonym)

  paní Zdeno, ano,máte...a to jsou moje osobní zkušenosti a pouze můj názor,jinak ,pokud někdo chce zhubnout a nyskí to vážně m,měl by se poradit především se svým lékařem a řídit se tím co mu řekně on. Já to svoje začal tak,že jsem si u něj vyžádal seznam potravin,které jsou doporučené a které ne a tím jsem se řídil. Takže začít především u svého lékaře a paní Doktorka ve svém pořadu dá také spoustu užitečných rad,já jej sleduji pravidelně.

  Črv 18, 2012
 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  já měl přes 150 kg a nyní...pane Jahoda Dobrý den, v prvé řadě Vám gratuluji ke snížení váhy, já jsem si o prášcích Dielevel, něco načetla, máte pravdu, je tam doporučeno i pro lidi s nadváhou ! Na pořad s paní Cajthamlovou se dívám velice ráda, i já tak čerpám rady, sice mám nadváhu asi´necelých 5 kg, ale je třeba se hlídat, před lety jsem zhubla o 20kg, tak se snažím váhu si udržet, zatím se daří, ale semo, tamo se nějaké nalepí,tak přitvrdím a jde to, je jasné i ze zdravotního hlediska. Tak držím palce a mějte se hezky Zdena

  Črv 18, 2012
 • Obrázek uživatele Jahoda
  Jahoda (anonym)

  pane Jahoda Dobrý den, v...paní Zdeno, dle mého názoru je obezita a nadváha spojena se závislostí na dopaminové reakci,kdy se člověk chce cítit dodře a na dopamin si navykl tak,že jej vyžaduje . Dopaminová reakce,kdy se člověk cítí dobře má spoustu stimulů,jednak je to ve tvrdé formě užívání drog a to i civilizačních,tam se jedná o chemickou cestu a v té přirozené formě,kdy tělo odměnuje dopaminem po té,co přijalo potravinu,nebo pití.Proto se člověk po jídle a zejména při pití cítí tak skvěle. A zde je třeba tento system potřeb návyku nahradit . Protože naprosto stejně dobrého pocitu se dá dosáhnout při umění jako je vážná hudba,obrazy a také při tom sportu. Jde jen o to preferovat jiný životní styl a to je dle mého názoru celá ta věda kolem nadváhy a civilizačních nemocí. Navíc a to mám vyzkoušené,když se něco dělá kolem domu,zahrady či provozuje koníček,potom potřeba jídla ustupuje a je nahrazena prací. Těch rad co a jak jíst je zde opravdu spousta a jsou dobré,propojit to celé tělesnou aktivitou namísto polehávání u TV a jídla a problém s nadváhou si organizmus vyřeší sám. Přeji Vám pěkný den a děkuji za odpověd.

  Črv 19, 2012
 • Obrázek uživatele Zdena
  Zdena (anonym)

  Krásný den, nemůžu jinak, než s Vámi pane Jahoda souhlasit. Držím Vám palce v dalším hubnutí a přeji hodně zdarví. Zdena

  Črv 19, 2012
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  Hubnutí-jde-li ruku v RUCE S LÉČEBNÝM PROCESEM,JE V POŘÁDKU./ ZÁLEŽÍ OVŠEM NA JEDINÉM! JSI ENERGIE SPOJENÁ SE SVÝM SOUHLASEM?ODPOR JE BRZDA.ANNA,LÉČITELKA.

  Srp 17, 2013
 • Obrázek uživatele ANNA.DVĚ
  ANNA.DVĚ (anonym)

  Gastro- JEST .. JÍDELNÍČEK: MNOHO LIDÍ TRÁPÍ-žlučník-! Zablokování tračníku-přitom JEST SNADNÁ POMOC- JEZ JEN DVAKRÁT DENNĚ- PRVNÍ JÍDLO V 11 Hod.DALŠÍ ,DRUHOU PORCI ROZLOŽ NA TŘI! VE 14 HOD- V 17 HOD.- A POSLEDNÍ VE 21 HOD. Nesmí převládat celkově MASITÁ STRAVA!! MASA JEN 20 %.

  Srp 17, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama