Detoxikace - start pro zdravé hubnutí

Zácpa může být příčinou, proč se nám nedaří zhubnout. Naplněné, zanesené tlusté střevo je zdrojem toxických látek, které mohou mít celkově špatný vliv na celý organismus.

Když exkrementy zůstávají příliš dlouho v tračníku (část tlustého střeva), dochází ke zpětné resorbci vody s toxickými látkami, které se pak dostávají cévním systémem do jater. Výkaly se zahušťují a je mnohem těžší je vyloučit z těla ven. Játra, která už jednou toxiny odhalila a poslala k vyloučení z těla, se s nimi musejí potýkat znovu. V návaznosti na to se objevují problémy, jako je páchnoucí dech, plynatost, letargie, problémy s pokožkou a bolesti hlavy. Hlavním problémem je ale nadýmání a zahnívání tělních tekutin.

Tvrzení, že toxické látky a exkrementy mohou být zodpovědné za problémy s váhou, je často předmětem vzrušených diskusí mezi odborníky. Někteří to považují za nesmysl, zatímco jiní věří, že detoxikace organismu pomáhá díky pročištění jater zvýšit úroveň metabolismu a zlepšuje vstřebávání vitaminů a minerálních látek. Tato představa není zdaleka nová. Myš1enka, že schopnost organismu spalovat kalorie může být ovlivněna "vnitřní čistotou těla", se mezi lékaři objevila už začátkem 20. století. Vzpomeňte si na průkopníka v oblasti kombinací potravin, doktora Johna Tildena. Uveřejnil závěry o toxických látkách v organismu už v roce 1926.

Když je systém zodpovědný za zpracování a vyloučení exkrementů přetížený, nebo je tělo podvyživené, odpadní látky z těla neodcházejí a zůstávají uvnitř. Když nejsou toxické látky vyloučeny z těla, hromadí se. A hádejte kde. Ano, ve vašich tukových buňkách. Proto se detoxikace jeví jako vhodný start pro snižování tělesné hmotnosti. Pročištění organismu také pomáhá zbavit se letargie a umožňuje načerpat novou životní energii.

Zdroj: Velká kniha o dělené stravě, nakladatelství Columbus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (128)

 • Obrázek uživatele Jani
  Jani (anonym)

  :)) nastavte si jiné rozlišení na PC

  Kvě 16, 2006
 • Obrázek uživatele weba
  weba (anonym)

  Neznáte někdo Intru? pomáhá to?http://www.maxizdravi.eu/?sub=1

  Dub 15, 2007
 • Obrázek uživatele weba
  weba (anonym)

  Neznáte někdo Intru? pomáhá to?http://www.maxizdravi.eu/?sub=1

  Dub 15, 2007
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Webo, Intra je vylepšený Alveo, obsahuje to navíc japonský houby Reishi. A co jsem slyšel, lidi si oba tyhle přípravky chválili. Jenom je to docela drahý.

  Dub 16, 2007
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  www.jukl.cz levné a učinné

  Črv 21, 2007
 • Obrázek uživatele Paveln
  Paveln (anonym)

  Jeden chlapek napsal celkem dobrej pripad y praxe pri detoxikaci sve zeny... :) http://blog.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendID=397857739&blogID=416166742&Mytoken=437B93C8-00FD-42AC-89144546E901631190049671

  Črv 19, 2008
 • Obrázek uživatele ...
  ... (anonym)

  http://jaknato.centrum.cz/fitness/2009/6/21/navody/pevny-zadecek-v-nekolika-minutach/

  Led 03, 2010
 • Obrázek uživatele *
  * (anonym)

  Webo, Intra je vylepšený...Petře, je to opačně. Alveo je vylepšená Intra.

  Led 04, 2010
 • Obrázek uživatele Koudy
  Koudy (anonym)

  Ne. Intra je vylepšené Alveo.

  Led 26, 2010
 • Obrázek uživatele visnery
  visnery

  Před pár dny jsem podstoupila jednoduchou detoxikaci střev a jater. Mohu vsem doporucit. Bez prasku a podivnych veci z obchodu nebo internetu :) Sepsala jsem vsechny postupy dukladne na svuj blog, tady je odkaz, koho detox zajima. neni to zadna reklama, snazim se pomoc :) http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=1432

  Led 27, 2010
 • Obrázek uživatele Detoxikoval, až to přehnal...
  Detoxikoval, až... (anonym)

  http://zdravi.centrum.cz/zivotni-styl/2009/4/16/galerie/proc-radeji-nehubnout-podivejte-se/

  Feb 01, 2010
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Už 5 den piju pouze Neera...Chci se zeptat jaký byl úbytek po ukončení kůry, také o ní přemýšlím. A jestli se to dalo vydržet, přece jenom se nic nejí. Mám z toho trochu obavy, aby to nebyl JOJO efekt.

  Srp 12, 2010
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Zabývám se detoxikací organismu, poradím vám. Pište na email: mar.opatrna@email.cz

  Led 03, 2011
 • Obrázek uživatele Tereza
  Tereza (anonym)

  Už 5 den piju pouze Neera...Tak to určitě Neeru přírodní stromový sirup zkusím, je to zase něco úplně jinýho a navíc když je to i na detoxikaci a pročištění. A taky jsem se dočetla, že to používá třeba Beyoncé a další známý osobnosti

  Led 13, 2011
 • Obrázek uživatele pro Terez
  pro Terez (anonym)

  Tak to určitě Neeru...Mě osobně při detoxikaci organismu nejlíp pomohly produkty OKG. Je to česká firma, tudíž produkty jsou české taky, tím pádem je tělo přijme a maximálně využije. Pracují na principu čínské medicíny a každý produkt čistí několik orgánů najednou.... pracují synergicky - vzájemně se podporují a účinky se tím násobí. Tím, že se tělo čistí, tak se automaticky zbavuje i nadbytečných kil. Užívám....teda užívala jsem několik léků (celkem 8) kvůli nemoci, mezi nimi i na poškozené játra, citlivý žaludek, minerály, které kvůli léčbě chyběly a ted díky produktům užívám pouze dva prášky denně .... kortikoidy. Ostatní jsem mohla postupnně vysadit a mám všechny testy vpořádku. Kdybych před dvěma lety nezačala užívat tyto bylinkové preparáty, tak bych asi v dnešní době neměla 8 prášků, ale možná už 20. Ráda se podělím :-) www.okg-fit.cz/nase-zdravi

  Feb 10, 2011
 • Obrázek uživatele Stella
  Stella (anonym)

  Používám Detoxikační náplasti a piju na lačno Aloe Vera - zlepšení ve všech oblastech :-)

  Feb 11, 2011
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  K sirupu Neera bych ráda napsala, že je to investice do zdraví a nejenom do hubnutí. Určitě se to dá vydržet a ten výsledný efekt je skvělý.

  Kvě 06, 2012
 • Obrázek uživatele Pepa1
  Pepa1 (anonym)

  Detoxikaci řeším přes nastartování Ketosy v těle. Tělo spaluje tuk na ketonové tělíska které je potřeba z těla dostat. Umím to i měřit přes lakmusový papír. Ahoj, četl jsem Vaši diskuzi na snížení váhy. Mám něco vyzkoušeno a dalších cca 500 lidí v ČR. Technologie z Holandska, která je na světe přes 8 let a dělá divy v Německu, Holandsku, Rakousku a u nás taky. Já sám jsme za 42 dnů zahodil z 88Kg na 78Kg (1.9.2005) dnes mám 80-82Kg. Manželka z 60Kg na 54Kg. Známí z 114Kg na 82Kg. Bez JOJO. Nejde o Herbalife. Když Vás to bude zajímat. Tak napište odkud jste není to na mail ani na telefon. Jde o systém stravování, potr. doplňků, atd...... Pošlu Vám základní informace: mail: disc@wo.cz pepa1

  Kvě 09, 2012
 • Obrázek uživatele D.J.
  D.J. (anonym)

  Základem každé detoxikace je zbavení se bakterií.Tzn., že podání Augmentinu je podstatné a nezastupitelné!Tělu prospívá i preventivně,je nezastupitelný a univerzální!!! Protože znám lékařský kreténismus,velmi bych doporučovala volný prodej penicilinu,jako je tomu např. v Africe! Protože nežijeme v zemi třetího světa,cena může být o něco málo vyšší než je jeden dolar (v Africe obvyklá cena za balení penicilinu).

  Kvě 09, 2012
 • Obrázek uživatele Makina
  Makina (anonym)

  Tak to určitě Neeru...Musím se přidat k ovacím na Neera sirup, dnes je to pátý den, co ho piju a cítím se každý den lépe, jsem plná pozitivní energie, přestala jsem mít problémy se spaním, na jídlo nemám ani pomyšlení. Je to zvláštní, dříve jsem zkoušela půsty, ale voda či bylinné čaje jsou "hladové" a člověk to dlouho nevydrží. Koupila jsem si balení na 10 denní detox, ale od začátku jsem byla skeptická, že bych to vydržela. Řekla jsem si, že zkusím max. 3 dny a uvidím, jak dál. Po prvním dni jsem měla celkem krizi, honila mne mlsná a řekla si, že druhý den končím, ale pak jsem sebrala zbytky pevné vůle a odhodlala se zkusit to dál. Teď už vím, že 7 dní dám stoprocentně, pokud bych vydržela celých 10, bude to super! Zatím mám úbytek na váze 3,5 kg, přestala jsem být oteklá a mám pocit, že lítám. Řídím se přesně podle doporučení a doplňuji i pití slané vody, čaje z listů senny a psyllium s vodou. Opravdu doporučuji vyzkoušet, ten pocit stojí za to! ;-)

  Kvě 26, 2012
 • Obrázek uživatele eerie
  eerie (anonym)

  To Makina : Makino, Tvůj příspěvek mě nakopl ke konečnému rozhodnutí, že neera detox zkusím...:)Jen jsem se chtěla zeptat, kde jsi jej koupila a jaké balení..?Dívala jsem se na net a někde se uvádí, že na 10 denní kúru je třeba 2l balení a někde jen 1,5l.Tak nevím, co si koupit.Děkuji ti za radu.

  Kvě 27, 2012
 • Obrázek uživatele Makina
  Makina (anonym)

  To Makina : Makino, Tvůj...Ahoj, stačí 1,5 l balení, denní dávka se dělá z 1,5 dcl, takže na deset dní akorát. Koupila jsem si Neera detox kúra (1,5L) - dárkový balíček za 1560,- kč na stránkách vseproplet.cz, je to i s balením čaje z listů senny a indickým psylliem, takže už stačí dokoupit jen citróny ;-). A propos...dnes je to devátý den, zítra končím a držím se bez problémů celou dobu. Až je mi skoro líto, že to končí! :-) Celkový úbytek na váze 6 kg, už si všimli i v práci... :-). Tak teď ještě zvládnout ten pomalý návrat k pevné stravě... Jsem sama na sebe hrdá, že jsem to dokázala celých deset dní. Nikdy bych tomu nevěřila! :-) Je mi skvěle jak po psychické, tak po fyzické stránce, jako nikdy před tím...tak držím pěsti, ať to dokážeš taky. ;-)

  Kvě 30, 2012
 • Obrázek uživatele Eerie
  Eerie (anonym)

  To Makina : Makino, Tvůj...Koukám, že jsem reagovala sama sobě :-) ale bylo to myšleno pochopitelně Tobě! ;-)

  Kvě 30, 2012
 • Obrázek uživatele pati
  pati (anonym)

  Musím se přidat k ovacím...takže kompletní hladovka

  Kvě 30, 2012
 • Obrázek uživatele Dneska
  Dneska (anonym)

  se tomu říká pěkně obchodně detoxikace,aby se to lépe prodávalo,ale moje babička tomu říkala několikadení půst, který je osvědčený už několik tisíc let...

  Kvě 30, 2012
 • Obrázek uživatele pati
  pati (anonym)

  se tomu říká pěkně...je to sranda asi za 1500, kdyby vyměnila ten sirup za kopřivovej čaj, má to za pár korun. Ale proč ne, ať se prachy točí, třeba to sníží nezaměstnanost:)

  Kvě 30, 2012
 • Obrázek uživatele Vera
  Vera (anonym)

  Ahoj, stačí 1,5 l balení,...Ahoj!! Hledala jsem na netu nějaé diskuze o NEERA detox, jelikož jsem si kúru koupila a tvúj příspěvek se mi moc líbil. Já to začala dnes první den, tak jsem zvědavá jestli to vydržím. Nikdy jsem takový detox nedržela. Ale většina lidí si to chválí, tak snad vydržím!!! :-)

  Čer 11, 2012
 • Obrázek uživatele janina.n
  janina.n

  je to sranda asi za 1500,...Mo, tak si řekla napsala hloupost, čaj kopřiva dobrý, ale sirup Neera je úplně o něčem jiném, obsahuje právě uhlohydráty, které jsou nejdůležitější...Měla by sis o tom něco nejdříve přečíst.

  Čer 23, 2012
 • Obrázek uživatele janina.n
  janina.n

  Musím se přidat k ovacím...I já se přidávám, dnes mám 6 den..Nebudu se více rozepisovat, jelikož bych napsala úplně to samé co Makita :) byla a jsem na tom stejně...Jsme dobrý a mám ze sebe taky velkou radost, nikdy by mne nenapadlo, že bych to dokázala, asi jsem našla někde vzadu trochů té vůle... Gratulace nám všem :)

  Čer 23, 2012
 • Obrázek uživatele Majka
  Majka (anonym)

  jé děkuji mnohokrat http://vitalizio.cz/sekce/detoxikace/

  Čer 26, 2012
 • Obrázek uživatele perseida
  perseida (anonym)

  Dnes šestý den a sama tomu nemohu věřit:-)Pár krizí, ale jednoduše zvládnutých:-)Tři a půl kila dole:-)Je mi skvěle.

  Zář 23, 2012
 • Obrázek uživatele Perseida
  Perseida (anonym)

  Dnes šestý den a sama tomu...Zapomněla jsem napsat po pití NEERA DETOX:-)Mám kůru na 10 dní, koupily jsme ji s kamarádkou, tak nás to vyšlo pouze na 1400,-, jelikož 3litry jsou výhodné balení a navíc nad dva tisíce neplatíte poštu:-)

  Zář 23, 2012
 • Obrázek uživatele Nika
  Nika (anonym)

  Ahoj, pátý den ze 7-denní kúry :) Cítím se skvěle, bohužel úbytek váhy zatím žádný... Obden hodinu cvičím a přesně se držím instrukcí, kromě pročištění organismu jsem doufala i v úbytek váhy. Máte nějakou zkušenost? Předem díky! :)

  Říj 18, 2012
 • Obrázek uživatele Magdalena
  Magdalena (anonym)

  No, hlavně když si spočítám, že za 10ti denní kúru zaplatím cca. 1500, to je 150 na den, tak vzhledem k tomu, že neutratím nic za jakýkoliv další jídlo, tak to není nic hroznýho...150 na den myslím utratí skoro každej normálně pracující člověk, co si dá snídani, zajde někam na oběd, něco přes den pozobe a doma stlačí večeři...takže proč to nezkusit:-)Taky se na to chystám:-)

  Říj 28, 2012
 • Obrázek uživatele Hubnutí s japonským zeleným čaje, účinně, doživotně:
  Hubnutí s japon... (anonym)

  Nabízím unikátní japonský čaj, jeden šálek pokryje 10 šálků zeleného čaje, zrychluje metabolismu a můžete jíst normálně, vyváženě a shodíte daleko více, navíc příjmete daleko více antioxidantů, vitamínů, živin, jelikož pijete celý list a nejen výluh z čaje. Co se týče účinků, je nenahraditelný, detoxikuje, jelikož obsahuje chlorofil, napravuje tlak do normálu, upravuje nadváhu, pomáhá léčit kardiovaskulární problémy a je pomocníkem v cukrovce, rakovině. Krom toho zlepšuje náladu a pamět! Je přírodním antidepresivem. Čaj není složitý na přípravu, můžete z něj připravit teplý čaj, nebo jej jen nasypat do pokrmů, pochutit. V Japonsku jej dávají do čokolád, aby děti netrpěli obezitou a nemocemi s ní spojenou. Mohu doporučit koktejl, mléko, bnán, různá ovoce, oříšky a přisypat čaj a máte úžasnou snídani, kdy účinky se vám budou uvolňovat v průběhu dne a nemusíte dělat více šálků a složitou přípravu. V případě zájmu napište na mail: cajgreenjapan@seznam.cz, mohu vám poslat bližší informace, obrázky i videa

  Lis 02, 2012
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Základem každé detoxikace...TAK TO JE SNAD BLBEJ FOR!!!!!

  Led 12, 2013
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  TAK TO JE SNAD BLBEJ FOR!!!!!TO S TĚMI ANTIBIOTIKY!!!

  Led 12, 2013
 • Obrázek uživatele Šárka
  Šárka (anonym)

  Koupila jsem si neera na 10 dní. Ovšem mě to nesedlo. Prodám tudíž 500ml nerozbaleného balení sirupu a jako dárek dám k tomu i použité 1000ml sirupu. Chybí v tom cca 300ml.Na ceně se dohodneme.

  Led 15, 2013
 • Obrázek uživatele Jája
  Jája (anonym)

  Nabízím unikátní...Co ty hrubky?!?

  Led 15, 2013
 • Obrázek uživatele Blé
  Blé (anonym)

  Ty jsou jako pozornost podniku přidány zdarma!

  Led 16, 2013
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Koupila jsem si neera na 10...Ahoj, Šárko, ráda bych to zkusila. Pokud jsi už neprodala, mohly bychom se domluvit?

  Led 28, 2013
 • Obrázek uživatele Denisa
  Denisa (anonym)

  Koupila jsem si neera na 10...jestli jste se nedomluvily s paní Evou, mohly bychom to zkusit my dvě?

  Led 28, 2013
 • Obrázek uživatele SABINA SRBOVÁ
  SABINA SRBOVÁ (anonym)

  Koupila jsem si neera na 10...D

  Led 28, 2013
 • Obrázek uživatele Aneta
  Aneta (anonym)

  Ahoj, stačí 1,5 l balení,...Neeru piju druhý den. Mám před sebou ještě celý týden, ale zatím jsem neměla žádnou krizi. Je mi fajn. Nebolí mě hlava. Nekručí mi v žaludku. Žádný pocit hladu. Ani jídlo kolegů v práci mě nesvádí. Přijde mi to až zázračné.Snad to tak dobře půjde i dál....

  Feb 08, 2013
 • Obrázek uživatele Olga
  Olga (anonym)

  Neeru piju druhý den. Mám...Aneta: zajímá mě zda máš nějaké výsledky? jak se cítíš? Stále se rozhoduji jestli taky mám vyzkoušet Neera detox, a hlavně nevím s jak dlouhou kůrou začít?

  Feb 22, 2013
 • Obrázek uživatele forever
  forever

  Neera není přímo detox, ale pouze "dieta" ve formě hladovění (10 dní nejíst, a při hladu zalepit žaludek sirupem???) Jasně že nějaké kilo půjde dolů, zkuste Neeru bez Neery - 10 dní nejíst, a bude to podobné. Bez jídla se nelze řádně detoxikovat - nemáte stolici, nepracují orgány, nepotíte se - a hlavně hladovíte - vaše tělo při hladu nebude vypouštět ani toxiny, neví jestli ještě někdy dostane jídlo, a tak se snaží udržet v sobě i to, čeho se chceme zbavit. Pokud detoxikace, tak vždy v kombinaci s výživou, aspoň 3 - 4 týdny, a pak pravidelně 2x ročně, a nejlépe s konzultací lékaře. 3 - 10 dnů hladovění určitě neublíží, ale nic zázračného nepořeší, škoda peněz. Mám s tím (nejen) osobní dlouholetou zkušenost, klidně poradím. billy.hebeck@tiscali.cz

  Feb 24, 2013
 • Obrázek uživatele Pampeliška
  Pampeliška (anonym)

  Neera není přímo detox,...Tohle mi přijde jako zcela rozumný pohled. Kdybych mohla, dám "like". ;)

  Feb 24, 2013
 • Obrázek uživatele anna
  anna (anonym)

  já zkoušela různé očistné diety, jukněte sem:http://mezidevcaty.blogspot.cz/

  Feb 26, 2013
 • Obrázek uživatele misa
  misa (anonym)

  Koupila jsem si neera na 10...Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali bych si sirup mohla odkoupit,děkuji

  Feb 26, 2013
 • Obrázek uživatele Hana
  Hana (anonym)

  Ja drzim 6 den a zatim,zadny ubytek na vaze, prvni a druhy den byl hlad a treti byl kriticky, ale vydrzela jsem.Jsem hodne nachylna k nachlazeni, nemam mandle, mam porad zdurene uzliny, po neeera detoxu mi uzliny splasly. uzivam psylium, caj ze senny a vyprazdnuji se, jen zadny ubytek vahy

  Bře 03, 2013

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama