Bez čistého těla nezhubnete

"Mnoho toxických látek je uloženo v tukových zásobách našeho těla. Pokud jej začneme čistit, tak vedlejší efekt správně probíhající detoxikace je i redukování podkožního tuku," vysvětluje výživový kouč Martin Škába, zakladatel metody AHP (Antistresový hubnoucí program).

Naši předci byli v tomto ohledu velmi chytří a minimálně jednou rok si dopřáli různé očistné techniky, ať už užívali ty správné bylinky, oddávali se půstům, anebo upravili svou stravu. Stejně tak bychom se i my měli nejprve zaměřit na očistu trávicího traktu.

„Bez čistých a správně fungujících střev nemohou být další orgány a soustavy zdravé. Jak říká čínská přírodní medicína - tlusté střevo, plíce a kůže jsou jeden orgán,“ upřesňuje Martin Škába.

A jak tu funguje v praxi? Výživový kouč by měl nejprve s přihlédnutím k vašemu zdravotnímu stavu sestavit seznam činností a technik pro vyčištění střev, pak vám pomoct zbavit vaše tělo parazitů, plísní, nebezpečných virů, bakterií a taky zánětů, o nichž prý mnohdy ani nevíme.

Očistný recept a léčivé cviky

Detoxikační plány mají své zásady a návaznosti. My vám uvedeme alespoň jednu techniku, která je velmi jednoduchá a účinná:

Jakmile se každý den probudíte, vypijte sklenici teplé vody (cca 3 dcl) s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou a 3- 4 lžičky rozemletého lněného semínka. Vypijte nejdřív 1,5 dcl, pak si udělejte několik rotací trupu, několik předklonů a i třeba několik dřepů - stačí jich pět až deset... A pozor: je prokázáno, že největší účinek mají tyto cviky prováděné mezi pátou až sedmou hodinou ranní, kdy tlusté střevo nejvíce pracuje, a tak jednoduše a naprosto přirozeně podpoříte trávení.

Vyzkoušejte to jako my a uvidíte, že si vytvoříte příjemný návyk, který vám zpříjemní život.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele veronika
  veronika (anonym)

  no na to že vstávám ráno v půl 5 a běžím na bus ty rotace určitě stihnu!každý nepracuje od 9-10 ráno,za stolem s PC a hodinovým klábosením u kávy s cigárkem než se rozkouká.

  Kvě 28, 2013
 • Obrázek uživatele sasa
  sasa (anonym)

  no na to že vstávám ráno...vstávám ve 4hodiny a od 5hodin rotuji do 13h. Jím zdravě,celý den chodím a nezhubnu.Někde je chyba?

  Čer 03, 2013
 • Obrázek uživatele Svatá prostoto!
  Svatá prostoto! (anonym)

  Bez čistého těla nezhubnete - to jako myslíš, že se nemeju?! Nežrat a pořádně se hejbat, to je jediná cesta jak netloustnout. Vše ostatní jsou plané plky.

  Čer 03, 2013
 • Obrázek uživatele Janinajindra
  Janinajindra (anonym)

  vstávám ve 4hodiny a od...Mě osobně pomohli na hubnutí bylinné produkty. Potřebovala jsem zhubnout nabraná kila v těhotenství, ale nešlo mi to ani po úpravě jídelníčku. Až po té, co jsem vyzkoušela bylinné produkty, tak mi jdou kila dolů. Jestli chcete poradit s Vaším problémem a konečně ho vyřešit, tak mi napište na maKl10@seznam.cz. Moc ráda Vám poradím a pomůžu. S pozdravem Jana Jindřichová

  Čer 04, 2013
 • Obrázek uživatele Janinajindra
  Janinajindra (anonym)

  Mě osobně pomohli na...E-mail má být takto: MaKl10@seznam.cz

  Čer 04, 2013
 • Obrázek uživatele já
  já (anonym)

  už jedu jen an víno .. ani nejim a na tu nahoře.. serte je to dealerka

  Čer 04, 2013
 • Obrázek uživatele Ty svatá kozo
  Ty svatá kozo (anonym)

  Naopak! Hejbej radši mozkem,jak?odevzdej sebe SVÉ SVATÉ KOZE!TO SI SVATÁ,UŽIJEŠ,ZHUBNEŠ NA TO TATA.

  Srp 19, 2013
 • Obrázek uživatele Ehm
  Ehm (anonym)

  Ta helena:uděláme si z tebe testík,helenko,za prvé,jsi chlap a to značně sprostý,máš zde na tomto webu 16 sprostých vstupů! Jsi kriminálník,seděl jsi 3 krát za rozkrádačky!

  Srp 27, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama