Akupunktura a hubnutí

Chronicky obézní z celého světa se přicházejí do nemocnice pro redukci hmotnosti Aj-min v jižní Číně zbavit přebytečných kil za pomoci akupunktury. Denní režim vypadá skoro nenamáhavě: ráno akupunktura a jednoduchý taneční aerobik odpoledne, vyvážené jídlo a poradenství. Od roku 1990 je klinika jedním ze zařízení, které popularizuje čínskou medicínu jako prostředek hubnutí.

Tradiční čínská medicína říká, že lidé s nadváhou mají nevyrovnaný zažívací systém. Za posledních dvacet let roste počet lidí s nadváhou v souvislosti s rozvíjející se ekonomikou země.

Lékárny připravují směsi dietních čajů a tonika, aby pomohly Číňanům bojovat s přecpáváním.

Některé klinické studie berou na lehkou váhu roli akupresury, akupunktury a reflexní terapie v boji s nadváhou. A lékaři a dietologové ze Západu odsuzují podvodné praktiky některých zastánců "new age" léčby.

Ale ředitel nemocnice Š' Li-tung říká, že pokud se trefí do těch správných bodů, může se tělo zbavit nerovnováhy stimulováním metabolismu a potlačením chuti k jídlu.

"Především se dá efektivně kontrolovat chuť k jídlu a zmenšit hlad. Za druhé se tím sníží schopnost trávicího systému absorbovat jídlo. Zároveň se zrychlí schopnost štěpit tuky," řekl.

Nejslavnějším případem byl 23letý Číňan, který zhubl z 215 kilogramů na 90, a to v období od června 2000 do září 2001.

Nemocnice nese název Aj-min, což znamená "milovat lidi", má 260 lůžek a léčí přibližně 200 zahraničních klientů ročně ze zemí jako je Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, Rusko a Švýcarsko.

Klinika také zřídila pobočky v Thajsku, Singapuru a Malajsii.

Ital Luigi Fadda začal s léčbou v Thajsku a od té doby, co přijel do Tianjinu, zhubl pět kilogramů během dvou týdnů. Řekl, že ztloustl tak moc, že nemohl spát vleže, ale musel celou noc sedět.

"Když začnete přibírat, celé tělo roste a najednou nemůžete dýchat. Já jsem měl hrudní koš tak obalený tukem, že mi začal zasahovat i dýchací systém," řekl a drží se za krk.

Pacienti říkají, že kromě rychlého bodnutí a krátkého zabolení, není léčba příliš bolestivá.

"Myslím si, že by bylo velmi užitečné, kdyby se lidem vysvětlilo, že akupunktura je naprosto neškodná," říká muž, který díky akupunktuře zhubl během 14 dnů čtyři kila. "Západní kultura bohužel jehlu vykresluje jako něco bolestivého."

Zdroj: ČTK/Reuters

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související nemoci: 
Související diskuze: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (993)

 • Obrázek uživatele hafa
  hafa (anonym)

  Kde je ta klinika? Dalsi info?

  Srp 29, 2003
 • Obrázek uživatele martina
  martina (anonym)

  můžeš zkusit kliniku čínské medicíny v Praze 1, Opletalova ulice 37. já to zkusila a docela to zabralo.

  Zář 02, 2003
 • Obrázek uživatele keqy
  keqy (anonym)

  na SVK nie je, neviete?

  Říj 19, 2003
 • Obrázek uživatele Kristýna Tůmová
  Kristýna Tůmová (anonym)

  Kde je ta klinika?

  Zář 01, 2003
 • Obrázek uživatele Josefa
  Josefa (anonym)

  Nevíte někdo kde je v Olomouci ordinace akupunktury, kde se léčí i obezita ?? dondova"centrum.cz

  Feb 24, 2006
 • Obrázek uživatele Miki
  Miki (anonym)

  ahoj,jsem z Pardubického kraje a těžko hunbu a chtěla bych zkusit akupunkturu,Platí se něco za to?a je nějaká ordinace v Pardubickém kraji?pište mi na Only.Miki"seznam.cz.děkuji

  Dub 03, 2006
 • Obrázek uživatele Jan Lehmann
  Jan Lehmann (anonym)

  Dostal jsem na zhubnutí tip na MuDr Stacha a jeho akupunkturu, která má prokazatelné výsledky. Bydlím u Prahy a cestování do Opavy je obtížné. Není podobná možnost v Praze a okolí? Děkuji

  Dub 11, 2006
 • Obrázek uživatele Ewa
  Ewa (anonym)

  Doktor Stach je neuvěřitelný člověk,sama jsem vyzkoušela akupunkturu v Praze-hnus a podvod nevyššího kalibru-žádné výsledky,a u Mudr.Stacha - 13 kg za 8 měsíců...Ať to je složité jak chce,ten pocit lehkosti za to stojí... Ač upozorňuji,že po prodělané akupunktuře se většině dostavuje také určitý vzestup váhy...(u mně 3 kg - zatím):Proto v květnu budu absolvovat 2.cyklus-chci se dostat na svých 64 kg...Fakt doporučuji...(Čekačka na termín hubnutí - ROK...)

  Dub 19, 2006
 • Obrázek uživatele Vlasta
  Vlasta (anonym)

  krásný den,před 3 dny jsem byla vyzkoušet akupunkturu..kvůli hubnutí.Doporučila mi to tchýně.Skvěle mi to funguje.Myslim si,že to stojí za zkoušku,protože přípravky na hubnutí nevyjímaje prášky jsou is s vedlejšími učinky,ale je pravda,že se člověk i s jehličkama musí naučit jíst jinak než doposud jinak se váha po vyndání jehliček vrátí zpátky.Byla jsem konkrétně u pana doktora Procházky..je to Poliklinika Jarov na Žižkově,na chmelnici.

  Dub 26, 2006
 • Obrázek uživatele Vlasta
  Vlasta (anonym)

  krásný den,před 3 dny jsem byla vyzkoušet akupunkturu..kvůli hubnutí.Doporučila mi to tchýně.Skvěle mi to funguje.Myslim si,že to stojí za zkoušku,protože přípravky na hubnutí nevyjímaje prášky jsou is s vedlejšími učinky,ale je pravda,že se člověk i s jehličkama musí naučit jíst jinak než doposud jinak se váha po vyndání jehliček vrátí zpátky.Byla jsem konkrétně u pana doktora Procházky..je to Poliklinika Jarov na Žižkově,na chmelnici.

  Dub 26, 2006
 • Obrázek uživatele Nespokojená
  Nespokojená (anonym)

  Byla jsem na jehličkách v J.Hradci a jak jsem dopadla.Nervozita,podrážděnost nálada vesměs žádná.Už by mě tam nikdo nedostal to raději budu silná.

  Dub 26, 2006
 • Obrázek uživatele Ewa
  Ewa (anonym)

  Právě tato klinika"klinika"Čínské medicíny je-dle mého názoru podvod-alespoň co se akupunktury na hubnutí týká-člověk,který tam aplikuje jehličky na dotaz,zda je lékař nebo se učil někde v Číně,odpovídá

  Dub 27, 2006
 • Obrázek uživatele lucka
  lucka (anonym)

  v Olomouci dělá akupunkturu pan doktor Krupa Krapkova 7 byla jsem tam a zatím se cítím skvěle

  Kvě 05, 2006
 • Obrázek uživatele Rita
  Rita (anonym)

  Taky jsem si vyzkoušela TCM v Opletalce, ale daleko lepší je Dr. Lenka Redgwell, momentálně ordinuje v salonu Bodyform na Smíchově. Zatím mám 2,5 kg dole ( za 2 týdny)

  Kvě 05, 2006
 • Obrázek uživatele Staša
  Staša (anonym)

  Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat, zda není nějaké centrum pro hubnutí akupunkturou někde poblíž Českých Budějovic. Děkuji za odpověď

  Kvě 12, 2006
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  hodím na jehličky už druhý měsíc a jsem velmi spokojená,zhubla jsem 20kg,dodržuji sice zdravou výživu a zmenšila jsem porce,ale právě jehličky mi pomohly překonat "večerní vlčí hlad".

  Čer 03, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  prosim o zaslání adresy lékaře,který lečí akupunkturou obezitu v Opave

  Čer 04, 2006
 • Obrázek uživatele Ewa
  Ewa (anonym)

  Bohužel musím konstatovat,že 2.etapa jehel u MUDr.Stacha u mne nijak zvláště nazabrala...Asi je to opravdu velmi subjektivní.Při určité váze už vás nic nehoní.....Dokonce jsem diskutovala s jedním člověkem.který si TCM(Opletalka)velmi chválil...)Nebo možná záleží na tom,kdo ty jehly zrovna aplikuje...Nebo jak si s tím člověkem sednou...Je tam prej těch lidí více...Asi to chce se zeptat na zkušenost a pohovořit...Jinak v Opavě je to ul.Válečkova.

  Čer 04, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Váš uspěch mě natkl také mam problémy s váhou a potřebovala bych poradit co s tím...

  Čer 04, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  dobrý den ráda bych se zeptala co se dá dělat pro hubnutí v okolí Zlína je tu někdo kdo se tím zabývá a také jaký způsob je pro hubnutí nejúspěšnější (akupunktura,nebo co jiného)aby se zhublo a také udržela váha třeba pro člověka, který nemá tu nejpevnější vůli ale snahu určitě. děkuji

  Čer 04, 2006
 • Obrázek uživatele Římalová
  Římalová (anonym)

  Prosím o zaslání adresy jestli někdo prování akupunkturu na Nymbursku.Děkuji

  Čer 04, 2006
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Prosila bych o adresu lékare,ktery provadi akupunkturu na hubnutí,hlavne na sledkosti.Janaprochi"seznam.cz

  Čer 05, 2006
 • Obrázek uživatele Helena
  Helena (anonym)

  Na akupunkture jsem byla pred lety na "Bulovce".Vubec mi to nepomohlo,sice jsem zhubla,ale silou vule a hladem.Zkusila jsem to za cas znova a nic...

  Čer 28, 2006
 • Obrázek uživatele jarča
  jarča (anonym)

  Četla jsem komentaře ohledně hubnuti a pobavila mě pani EWA. dne 19.4 psala jak je DOKTOR STACH NEUVĚŘITELNY ČLOVĚK, ŽE ZHUBLA 13kg A BUDE ABSOLVOVAT DRUHY CYKLUS V KVĚTNU. potom 27.4 piše,že PRAVĚ TATO KLINIKA DLE JEJIHO NAZORU JE PODVOD A JAK KAMARADCE ZLOMIL JEHLU V UCHU. A ŽE U NI NEZABRALO ABSOLUTNĚ NIC.NECHCE SE PRY DOTKNOUT JINYCH LEKAŘU,POSUZUJE POUZE TY,KTERE MA ODSKOUŠENE A TO JE MUDR.STACH. tak nevim o co ji vlastně jde, v prvnim komentaři ho chvali a v druhem ho zhazuje a 4.6.jsem se dočetla že šla na druhou etapu. proč? KDYŽ TVRDI ŽE JE TO PODVOD.

  Čer 28, 2006
 • Obrázek uživatele Kamila
  Kamila (anonym)

  Taky chodím k Dr.Redgwell, je určitě lepší, než klinika TCK v Opletalce.

  Čer 29, 2006
 • Obrázek uživatele Majda
  Majda (anonym)

  Dobrý večer. I já jsem absolvovala "léčbu" hubnutí pomocí akupunktury.Nemá smysl někomu kdo se najednou cítí lépe říkat, že je třeba používat zdravý rozum. Mé hubnutí bylo velmi úspěšné shodila jsem na 58kg při výšce 172 cm. Je to už dva roky. Ale je třeba se ptát jak je to možné? Co akupunktura ovlivní a jak se vrátit do normálního života. I já jsem byla přesvědčena, že tento styl stravování vydržím už do smrti. Dnes vážím 64-65kg, ale můj organismus mi za to rozhodně nepoděkoval!!! Metabolismus stále nemám v normálu. Určitě se nepřejídám a cvičím až 6 hodin týdně, pokud ne přibírám! Ale moje blbost. Teď už vím, že nejsou zázraky, ale tolik omýlaný zdravý životní styl a trpělivost. V mém okruhu jseu i takové, které absolvovaly tento "orient exspres" několikrát a metabolická porucha už je asi napořád. Před dvěna roky bych ale nevěřila. Nebudu se divit, když neuvěříte. Těm které na to jdou od lesa držím palce a věřte, že hubnutí je v hlavě. Mějte se rády a vemte rozum do hrsti-cíle dosáhnete!

  Črv 21, 2006
 • Obrázek uživatele lapacka
  lapacka (anonym)

  Primo ve Zline praktikuje program na hubnuti spojeny s akupunkturou MUDr.Eva Pavlakova-kdyz si zadate jeji jmeno do prohlizece, najdete i jeji webovou stranku, na ktere je vic informaci.

  Srp 11, 2006
 • Obrázek uživatele marie
  marie (anonym)

  prosím o laskavé zaslání adresy dr.stacha v Opavě, bude-li to možné i telefonní číslo na adresu: marena.no"seznam.cz děkuji

  Srp 23, 2006
 • Obrázek uživatele lenka v.
  lenka v. (anonym)

  sem zvedava na vysledky akupunktury na hubnuti.v patek sem s tim zacala,za tyden vam dam vedet.C.DUB

  Srp 27, 2006
 • Obrázek uživatele LENKA V.
  LENKA V. (anonym)

  ZAJIMALO BY ME ZA JAK DLOUHO ZHUBNU,MUZE TO SEM NEKDO NAPSAT,SVE SKUSENOSTI?UZ BOJUJI Z HUBNUTIM OD 16LET

  Srp 27, 2006
 • Obrázek uživatele petra
  petra (anonym)

  Prosím o zaslání adresy a telefonního čísla MuDr.Stachy v Opavě.Děkuji za ochotu.frapecko"seznam.cz

  Zář 11, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Funguje to vôbec?

  Zář 12, 2006
 • Obrázek uživatele Nihilista
  Nihilista (anonym)

  Trochu to funguje.

  Zář 12, 2006
 • Obrázek uživatele Petras
  Petras (anonym)

  Nevíte někdo kde je v Chomutově ordinace akupunktury a bližší informace,třeba vlastní zkušenosti s touto léčbou.Děkuji všem za odpovědi.

  Zář 14, 2006
 • Obrázek uživatele misha
  misha (anonym)

  Ahojky,také jsem slyšela o akpunktuře ve spojení s hubnutím.Moc bych Vás chtěla poprosit jestli někdo nevíte zda se to provádí i v brně,ppřípadě kde, děkuju,hledaám to na netu už asi týden,ale nemohu nic najt

  Říj 08, 2006
 • Obrázek uživatele misha
  misha (anonym)

  prosím o info jestli je v Brně také prováděna akupunktura - hubnutí na email milacek.h"seznam.cz , mc dekuju

  Říj 08, 2006
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  Prosím o zaslání adresy lékaře, který lečí akupunkturou v Pardubicích...mocky děkuji

  Říj 19, 2006
 • Obrázek uživatele Ewa
  Ewa (anonym)

  Pani Jarče chci jen vzkázat,že tu jehlu do ucha nezalomil MUDr.Stach,stalo se ji to právě v Praze...Doktor Stach z Opavy svoji práci dělá velmi dobře..Možná jsem se špatně vyjádřila,ale pochopila jste to bohužel opačně... Akupunktura jako pomocná metoda hubnutí a udržení váhy je podle mne dobrá věc,musí ji však dělat odborník a každý člověk musí sám chtít a spolupracovat...A tak jako ve všech oborech jsou i zde dobří i špatní,úspěšní i neúspěšní... Zdravím...

  Říj 19, 2006
 • Obrázek uživatele Marcela
  Marcela (anonym)

  Chodím k MUDr. Stachovi do Opavy měsíc, zhubla jsem 8,5kg při původní váze 77kg, což si myslím, že je dobrý výsledek. Hlad nemám a cítím se zatím fajn, jen si myslím, že teď už to půjde všechno pomaleji a chce to trpělivost.

  Říj 22, 2006
 • Obrázek uživatele kačka
  kačka (anonym)

  dobry podvečer ráda bych se zeptala na cenu této akupunktury kterou uvádi slečna Marcela, děkuji

  Říj 29, 2006
 • Obrázek uživatele Marcela
  Marcela (anonym)

  1. návštěva - 370Kč 2-8. návštěva - 250Kč Platí se ještě dopředu vratná záloha Kč150. Přeji hezké hubnutí.

  Říj 31, 2006
 • Obrázek uživatele Romana
  Romana (anonym)

  Pátrám po akupunktuře na hubnutí v Brně,prosím,bude někdo vědět?Díky

  Lis 04, 2006
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  Při té akupunktuře se drží dost drastická dieta. Kila by šla dolů i bez akupunktury při tomto stravování.

  Lis 04, 2006
 • Obrázek uživatele iveta
  iveta (anonym)

  Je to tak, při akupunktuře jsem dokonce za týden zhubla 4 kg, pak to jde pomaleji ale opravdu to jde..známá už díky akupunktuře váží 70kg, nutno podotknout, že ještě před rokem vážila 130kg:-))

  Lis 19, 2006
 • Obrázek uživatele DOLE}ALOVÁ
  DOLE}ALOVÁ (anonym)

  kDE SE V PRAZE PROVÁDÍ AKUPUNKTURA NA HUBNUTÍ

  Lis 30, 2006
 • Obrázek uživatele Petra
  Petra (anonym)

  V Praze je to třeba Klinika TCM v Opletalce, nebo v Revoluční, nebo už výše zmíněná Dr. Redgwellová, studio Bodyform na Smíchově.

  Pro 01, 2006
 • Obrázek uživatele vera
  vera (anonym)

  TAk ted nevim,před 2 dny jsem si nechala dát jehličky ,ale když jdem viděla tu dietu tak mi přijde zdaví nebezpečná,prosím poradte....

  Pro 02, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Kdo chce opravdu zhubnout ať se objedná k doktorce Lence Redwell, do studia Bodyform na Praze 5, na jehličky.Nebudete mít hlad,nebudete nervozní a hlavně to finguje. Katka

  Led 13, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Kdo chce opravdu zhubnout ať se objedná k doktorce Lence Redwell, do studia Bodyform na Praze 5, na jehličky.Nebudete mít hlad,nebudete nervozní a hlavně to funguje. Katka

  Led 13, 2007
 • Obrázek uživatele zuzka
  zuzka (anonym)

  Chtěla bych vědět něco víc o akupunkteře v Olomouci u Dr.Krupy.

  Pro 30, 2006

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama