4 triky na hubnutí

Děsí vás slovo dieta? Máme pro vás několik tipů pro štíhlejší postavu, po kterých hladovět rozhodně nebudete.

Jezte minimálně 20 minut

K vytoužené postavě je zbytečné mířit drastickými dietami. Můžete si k ní dopomoci malými, ale účinnými drobnostmi během stolování.  Dobu jídla si protáhněte co nejdéle. Jezte pomalu, nejlépe 20 minut. Přibližně takovou dobu totiž trvá mozku, aby vám vyslal signál, že jste již najezení. Pokud jíte rychle a příliš hltáte, zkonzumujete více, než opravdu potřebujete a po jídle se budete cítit zbytečně přesycení.  Jídlo si dávejte také na menší talířky. Porce bude vypadat opticky větší a sníte toho méně. Do svého jídelníčku zařaďte chilli papričky, urychlují metabolismus a pomáhají tak při hubnutí.

Půl hodinka cvičení 3krát týdně

Správná výživa dokáže mnoho, ale abychom měly vysněnou postavu, musíme se i trochu zapotit. Se cvičením rozhodně nečekejte na léto, ale začněte cvičit co nejdříve, protože viditelné změny začínají být vidět nejdříve po 5 týdnech, takže čím dříve začnete, tím pro vaši postavu lépe. Vyzkoušejte například Expresku - síť fitness posiloven, určených pouze pro dámy.  Zábavný a účinný fitness program vám zabere pouhých 30 minut a výsledný efekt je vidět již za pár týdnů.  Během půlhodinky intenzivního tréninku si procvičíte svaly, zpevníte tělo a zrychlíte metabolismus, to znamená, že snadněji spalujete tuky a vaše váha klesá.  Samotný cvičební program Expreska je na bázi kruhovém tréninku. „Trénink probíhá na 8 hydraulických cvičebních strojích a na 8 aerobních mezistanicích. Vše je uspořádané do kruhu, takže si během 30 minut stihnete zahřát, rovnoměrně procvičit horní i dolní svalové partie těla a protáhnout se,“ říká Petr Kořínek, ředitel společnosti Expreska. 

Sklenice vody

Malý zázrak udělá i sklenice vody, kterou vypijte před každým jídlem. Ta vás zasytí a vy pak zkonzumujete méně kalorií. Průzkumy ukázaly, že lidé, kteří před jídlem vypijí jednu až dvě skleničky vody, zkonzumují následně o 75 až 90 kalorií méně. „O hladu se často říká, že je převlečená žízeň, takže dostatečným pitím tekutin si pomáháte od intenzivního pocitu hladu. Důležité je však pít celý den. Pokud náhle vypijete 2 litry vody, může se stát, že si zatížíte ledviny,“ říká výživová odbornice Lucie Miláčková ze sítě dámských fitness center Expreska.

Nealkoholické vína ke zdraví a štíhlé linii

„Pivo dělá hezká těla,“ zní oblíbený slogan mužů. Pokud ale chcete zhubnout, měly byste si alkohol dopřávat s mírou. Věděli jste, že v jedné lahvi vína je tolik kalorií jako v tučném jídle o třech chodech? Vyzkoušejte dealkoholizovaná vína, která obsahují minimum kalorií. Ta umožňují vychutnat si chuť kvalitního vína a vyhnout se nežádoucímu působení alkoholu. „Nealkoholická vína obsahují polyfenoly, které mají antioxidační účinky, působí protizánětlivě a také ochraňují kardiovaskulární systém,“ říká Radek Pech, jednatel společnosti a-freewine.cz, která dováží na náš trh kvalitní nealkoholická vína. Pokud již dostanete chuť na alkohol, dejte si bílý vinný střik. Tvrdý alkohol byste ale měly omezit na minimum, protože představuje kalorickou bombu. Nevýhodou alkoholu je také to, že po něm máte větší chuť na slané a mastné věci.

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (46)

 • Obrázek uživatele www.kgdolu.estranky.cz
  www.kgdolu.estr... (anonym)

  www.kgdolu.estranky.cz nahlédněte na výsledky lidí a napište si na kgdolu@seznam.cz o info, nejde o léky ani koktekly.

  Feb 25, 2013
 • Obrázek uživatele Klara459
  Klara459

  Pěkný článek! Já jsem na jednom blogu našla Zásady zdravé výživy. Je to tam přehledně - http://zhubnout.wordpress.com/2013/02/21/zasady-zdrave-vyzivy/

  Feb 25, 2013
 • Obrázek uživatele Ladinka
  Ladinka

  Pěkný článek, já nbudu praktikovat většinu a ještě kombinovat s tímto : http://www.sprchy-wolf.cz/produkty/elixator-qi Co vy na to?

  Feb 27, 2013
 • Obrázek uživatele dominik
  dominik (anonym)

  Jednoduchý trik na ploché břicho. Zdarma poradíme jak na to, stačí vyplnit žádost o další informace. http://topuspora.cz/vyzivove_poradenstvi.html?id=1507

  Bře 07, 2013
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Chceš mít pěkné ploché bříško? Nech se přejet parním válcem.

  Bře 07, 2013
 • Obrázek uživatele Slavka
  Slavka (anonym)

  Dobrý deň, mne sa podarilo schudnúť vďaka zdravému životnému štýlu nenásilne 12 kilogramov, typy som načerpala z http://schudnutie.peknetelo.eu/zdrave-chudnutie Držím Vám palce :)

  Črv 17, 2013
 • Obrázek uživatele Petulka
  Petulka (anonym)

  Já nevím co každý má, ale ono se to opravdu dá! Já třeba díky zelené kávě zhubla 8kg a cítím se skvěle. Nějaké další info o zelené kávě je k nalezení na http://www.zelenehubnuti.cz

  Srp 14, 2014
 • Obrázek uživatele Karla
  Karla (anonym)

  Dříve jsem zkoušela tabletky, ale moc nepomáhaly chtělo to hodně pravidelnosti, což opravdu nemám. Na narozeniny jsem dostala pernamentku do fitka a začala tam pravidelně s kamarádkou chodit. Ze začátku šla váha dolů, ale pak se to seklo a nic to byly zoufalé stavy, prostě měsíc jsem byla na stéjné váze a stále jsem měla co k hubnutí. Nakonec jsem se rozhodla vyzkoušet nějakou podporu a zvolila jsem čaj TRF připadalo mi to jako méně násilná forma než prášky, s kterými jsem navíc neměla dobrou zkušenost. Jak jsem začala užívat čaj tak se váha začala pomalinku posouvat dolů. Tak snad se to zase nesekne. Přeji všem hodně štěstí v hubnutí. :)

  Lis 28, 2014
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  Dříve jsem zkoušela...Zdravím Karlo, chtěla bych si vzít od nového roku předsevzetí a na prášky nechci spoléhat. Čaj TRF mě zaujal mohla by jste mi prosím říci více infa, kde jst eho sehnala atd. Děkuji Vám

  Pro 15, 2014
 • Obrázek uživatele Bara
  Bara (anonym)

  Dříve jsem zkoušela...Také měla jsem zkušenosti z růžnými tabletámi ktéré ne fungovaly, ne chtěla jsem věřit že jakekoliv budou fungovat... Zkuste tablety s piperinou - vysoce koncentrovaným výtažkem pepře: www.piperineforte.com

  Srp 06, 2015
 • Obrázek uživatele Polina
  Polina (anonym)

  Také měla jsem zkušenosti...Nikdy jsem nebrala tablet na hubnutí, ale přečetla jsem něco o těch tabletách a popis a recenze jsou dobré, možná bych zkusit :)

  Srp 06, 2015
 • Obrázek uživatele Ondra
  Ondra (anonym)

  Také měla jsem zkušenosti...Proč si nekoupíš za 40.- nakládaný zelený pepř? Když si k tomu dáš pár čili papriček a zapiješ to zeleným čajem, tak výsledek je stejný - 00 hov..

  Srp 06, 2015
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  A druhý den tě akorát bude pálit prdel!

  Srp 07, 2015
 • Obrázek uživatele Ondřej
  Ondřej (anonym)

  Proč si nekoupíš za 40.-...Piperina je organickou sloučeninou, která vyskytluje v černym pepře, zatím jeho akce není stejné jako jíst pepř, a můžete o tom přečíst v každé encyklopedií... Já jsem zhubl 6 kilo za 2 měsíců, samozřejmě jestli budete myslet že pouze pilulki vám pomohou, a budete pít 5 piv každý den, jíst tučné jídlo, sedět v křesle a se dívat na televizi to pravdou je že nezhubnete a nic vám nepomůže!

  Srp 07, 2015
 • Obrázek uživatele Buk
  Buk (anonym)

  Nevěřte mu nikdo, je to jenom normální šmejd a to je jen nový spůsob prezentace!

  Srp 07, 2015
 • Obrázek uživatele Renda
  Renda (anonym)

  Pilulky nezaberou, ale pilulki možná ano. Když si pilulki koupím, začnu cvičit, změním jídelníček, tak věřím, že 6 kg na 2 měsíce shodím. Ale to jde i bez pilulek.

  Srp 07, 2015
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Řekni si laskavě Pilulka bez pilulky jako žena bez ženy! A pak něco kecej!

  Srp 07, 2015
 • Obrázek uživatele Renda
  Renda (anonym)

  Řekni si laskavě Pilulka...A to jako píšeš komu???

  Srp 08, 2015
 • Obrázek uživatele Janca
  Janca (anonym)

  já jsem teda zásadně proti nějakým pilulkám! Myslím že jsou to vyhozené peníze, i kdyby fungovaly, tak pokud nezměníte svoje stravovací a pohybové návyky tak byste si ty pilulky mohly tak kupovat donekonečna...Na netu je spousta tipů a článků o cvičení, na youtube i spousta videí k protahování i na doma, super jídelníčky, třeba jen pro inspiraci jsou třeba tady: http://www.fitnesstv.cz/jidelnicky stačí trošku pohledat a hlavně nejen chtít, ale něco pro to i udělat!

  Srp 09, 2015
 • Obrázek uživatele ale
  ale (anonym)

  A které doplňky fungují??žádné, je to jen reklama.

  Zář 17, 2015
 • Obrázek uživatele bambi
  bambi (anonym)

  http://hubnuti.gu.ma/ 100 triků na uspěšné hubnutí!

  Led 24, 2016
 • Obrázek uživatele zase?
  zase? (anonym)

  http://hubnuti.gu.ma/ 100...ále prd...

  Led 24, 2016
 • Obrázek uživatele marina
  marina (anonym)

  máte nějaké novější triky na hubnutí? nic co znám nefunguje...

  Črv 20, 2016
 • Obrázek uživatele jó
  jó (anonym)

  máte nějaké novější...Hejbni zadkem a večer nejez.

  Črv 21, 2016
 • Obrázek uživatele Jo Jo
  Jo Jo (anonym)

  máte nějaké novější...Jedině nejíst!!! :-(

  Črv 21, 2016
 • Obrázek uživatele Jo
  Jo (anonym)

  Nejíst to je trik pokud chcete mít anorexii! Už lepší tahle piperina, co píšou o ni sem ruzné věci.

  Črv 25, 2016
 • Obrázek uživatele osvědčená rada
  osvědčená rada (anonym)

  Stačí nežrat, ale jíst a nesedět pořád na prdeli.

  Črv 25, 2016
 • Obrázek uživatele tina
  tina (anonym)

  moje kamarádka nežrala, jedla meně než každá holka kterou znám a stále měla problémy s nadváhou. záleží na člověka... jsou lidé kteří chcí ztratit nebo přibrát, dělají všechno a nic. tu mohou pomoct pouze léky podporujicí hubnutí

  Črv 28, 2016
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  Když vidím tu češtinu pochybuji o tom že pochopíte psaný text a návod jak zhubnout... Stačí jediné...zeptat se sám( sama) sebe....proč tloustnu..nehubnu...ale opravdu pravsivě.. Stačí reagovat na odpověď ....

  Črv 28, 2016
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  moje kamarádka nežrala,...Bez léků které potlačují chut ne ztratila bych 15kg po těhotenství

  Srp 12, 2016
 • Obrázek uživatele slava
  slava (anonym)

  potlačení chuti! wow, nevěděla jsem že existuje takové něco!! chtěla bych nemyslet jen na jídlo

  Srp 12, 2016
 • Obrázek uživatele 4x denně nežer
  4x denně nežer (anonym)

  a jinak během dne nežer. Pak hlad skoro nebudeš cítit a začneš malinko jíst. Ne rohlík ale půlku. Ne banán ale třetinu. V poledne půl porce jídla. Odpoledne si do něčeho kousni. Pokud budeš mít hlad, tak vpodvečer bílý jogurt. Jo, ne celý

  Srp 12, 2016
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  snadné říct nežrát nebo sníst polovinu jogurtu nebo banánu když někdo stále má hlad a myslí jen na jídlo. tablety které potlačují chut jsou zázračné protože prostě omezují chut. osobní brala jsem Piperine a byla jsem velmi spokojená.

  Srp 13, 2016
 • Obrázek uživatele ach jóóó
  ach jóóó (anonym)

  snadné říct nežrát nebo...Pipča je podvod, tak to sem nestrkej. Jestli nechceš mít chutě, vykloktej si ústní vodou. Jak jednoduché...

  Srp 13, 2016
 • Obrázek uživatele :-)
  :-) (anonym)

  a jinak během dne nežer....Podobně jsem zhubla i já. Skoro 40 kilo a v krátké době. Je to deset let a vrátilo se mi za tu dobu asi 6kg. Ted je budu sundávat:-) Jenže jsem zvyklá jíst jen zdravě, moc ubrat není kde. Takže opět jedině sousta. Já neberu půl jogurtu, to se jeden neutrhne včas. Jdu kolem a na lince stojí něco v hrníčku, ujím lžíci a mažu..Udělám to pokaždé, kdy je větší hlad. Po několika lžičkách vloček s tvarohem, jdu na dvě hodiny rychlou chůzí do kopců.A jde to, jen při návratu nesmím jídlo chystat, ale rovnou něco strčit do pusy. Jablko mám v misce nakrájené na plátečky a ty jsou první pomoc-ale ne najednou. To je nejjistější a nejrychlejší cesta k hubnutí. Po zhubnutí je žaludek scvrklý a nevezme stejně moc, dokud si ho někdo nevytahá:-) Jídla jako smažená, řízky, uzeniny, to bylo mé oblíbené. Ted mi to vůbec nechutná. Miluji zeleninu, Hokaido dýni, houby, masíčko...Ale i tím se dá přecpávat:-) Mám kolem sebe mnoho známých, které chodí do poradny, platí plno peněz za dietu a stresují se dodržováním. Přitom vidí, jak tohle funguje zadarmo. Navíc i projím málo.Přitom jím jen kvalitní věci. Jakoby někdo nevěděl, co se jíst nemá. Je toho plný internet, noviny...Platit za poradce může jen trotlík:-)

  Srp 13, 2016
 • Obrázek uživatele betty
  betty (anonym)

  Pipča je podvod, tak to sem...kolik lidí, tolik názorů... účinek piperiny je velmi kontroverzní. osobní znám mnoho lidí kteří díky takovým tabletám zhubli, ale mám také kamarádky které braly piperinu, sportovaly a nic. prostě největší tajemnství hubnutí je náš vlastní metabolismus!

  Srp 14, 2016
 • Obrázek uživatele sdfg
  sdfg (anonym)

  jediný trik: nežrat jako prase

  Srp 14, 2016
 • Obrázek uživatele metabolismus
  metabolismus (anonym)

  kolik lidí, tolik...a je třeba ho podporovat, sportem, dietou nebo doplňky stravy!

  Srp 18, 2016
 • Obrázek uživatele jo
  jo (anonym)

  a je třeba ho podporovat,...ale jako berličky, když už jsem do toho dala tolik peněz, je to motivující. Ale po samotných pilulích ještě nikdo nezhubl. teda jo, když budeš jíst jen je a vodu s citronem

  Srp 18, 2016
 • Obrázek uživatele Karla
  Karla (anonym)

  takové doplňky stravy obsahují vysoce koncentrované bylinné výtažky, které potlačují chut, piperina, guarana, zelená káva... nikdo nezakazuje sportovat nebo držet dietu, s doplnky je to jen snadnější

  Srp 21, 2016
 • Obrázek uživatele jasně
  jasně (anonym)

  takové doplňky stravy...vyhodíš peníze a nemáš na jídlo.

  Srp 21, 2016
 • Obrázek uživatele no jo
  no jo (anonym)

  vyhodíš peníze a nemáš...to také je vedlejší účinek, ale nejdůležitější že konečně hubneš! :D

  Srp 24, 2016
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  ale jako berličky, když už...Přesně tak,kolik jsem toho už vyzkoušela a i při nich musíš jíst málo,pak tedy nepotřebuješ pilulky,ale shodíš i tak,pokud budeš mít hodně pohybu a budeš málo jíst.

  Srp 24, 2016
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  ale jako berličky, když už...Přesně tak,kolik jsem toho už vyzkoušela a i při nich musíš jíst málo,pak tedy nepotřebuješ pilulky,ale shodíš i tak,pokud budeš mít hodně pohybu a budeš málo jíst.

  Srp 24, 2016
 • Obrázek uživatele Eduard Nud
  Eduard Nud (anonym)

  Což o to, triky vypadají dobře, ale už u prvního zdvihám oči v sloup. Za prvé jím jenom to, co mám, protože víc už nedostanu. Nebo si nekoupím. A když jím pomalu jak senilní dědek, moc si nepochutnám, ani mě to nebaví. No a tak dále. Cvičení, sklenice vody a teď nevím. Musíme si položit otázku, proč jsme přibrali na váze. Troufám si tvrdit, že hlavní důvod je obvyklý problém civilizace. Stres. Když odstraníme tento problém, zhubnutí přijde samo. Jenomže teď zbývá otázka: jak?

  Lis 16, 2017
 • Obrázek uživatele Damoša
  Damoša

  doporučuji v době hubnutí brát tohle https://www.odvodneni-organismu.cz/ hodně to pomáhá

  Čer 18, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama