Uvolněte se, prosím - a zhubnete!

9.3.2009 00:00
Hubnutí

Dámy, které chtějí zhubnout, by se neměly nervovat s všemožnými dietami a radějii by se měly naučit relaxovat. Dvouletá studie novozélandských vědců ukázala, že ženy, které se věnovaly józe a meditaci, zhubly a novou váhu si udržely.

Těm, které se soustředily na hubnutí a cvičení, se to nepodařilo. "Uvolněné" ženy byly na konci dvouletého pozorování také obecně vzato šťastnější a zdravější.


Odborníci se domnívají, že snížení stresu vede k tomu, že lidé přestávají mít chuť na tučné či sladké jídlo.


Tým z University of Otago na Novém Zélandu rozdělil 225 obézních žen do tří skupin. Jak uvádí list Daily Mail, první skupina se věnovala józe, meditaci a pozitivní vizualizaci. Druhá skupina se soustředila na cvičení a správnou výživu, třetí skupina pouze dostávala informace o správných stravovacích návycích poštou. Spoluautorka studie doktorka Caroline Horwathová tvrdí, že všem třem skupinám žen se podařilo během trvání studie neztloustnout. Zdaleka nejlepších výsledků ale dosáhla první skupina - ženy, které se věnovaly relaxaci, zhubly v průměru o 2,5 kg.


"Po dvou letech se ukázalo, že tyto ženy byly jediné, které dosáhly zlepšení psychického i fyzického stavu a tento stav si udržely. Tyto výsledky jsou povzbuzující, zvláště když přihlédneme k tomu, jak omezený úspěch mají tradiční diety," dodává doktorka Horwathová.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Možné to opravdu je. Bohužel. U někoho jde nervami váha nahoru u někoho...
jody  |  5.5.2009 13:04

mám vlastní zkušenost a sundala jsem za půl roku 25 kg.Díky vlastní...
sun  |  10.1.2010 21:59

Jděte už s tou buněčnou výživou do prdele! To snad není pravda, cpete...
Hoaxx  |  11.1.2010 01:26

Až ty tlustý budou hubený, tak ty hubený budou studený!!Zase jedna...
!!!  |  11.1.2010 08:53

Pročpak tak agresivní reakce :-).Z toho tvrdnou játra.Anoretička nejsem,...
sun  |  12.1.2010 21:16

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *