Průběh nové chřipky vážně zhoršuje obezita

22.9.2009 00:00
Hubnutí

Lidem, kteří trpí nadváhou, hrozí v případě nákazy prasečí chřipkou vážné komplikace. Ty mohou skončit smrtí. Američtí vědci potvrdili, že zvýšené riziko hrozí i těm obézním, kteří dosud netrpěli žádnými zdravotními potížemi.

Lékaři z Michiganské nemocnice zveřejnili případ, kdy z deseti vážně nemocných, kteří museli být kvůli novému typu chřipky připojeni na dýchací přístroje, tři zemřeli. Devět z nich bylo obézních, z toho sedm velmi extrémně. Dva mrtví patřili k této sedmičlenné skupině.

Odborníci z amerických Center pro kontrolu chorob a prevenci (Center for Desease and Prevention) doporučují, aby lékaři předepisovali nemocným se silnou nadváhou dvojnásobné množství léků.

"Obézním pacientům hrozí skutečně vážné komplikace spojené s touto virovou infekcí," varuje virolog Dr. Tim Uyeki a dodává: "U několika z nich jsme objevili krevní sraženiny v plicích. Dosud jsme netušili, že zde hrozí i takové nebezpečí."

Případem deseti pacientů nakažených virem H1N1 z Michiganské nemocnice se zabývala i Dr. Lena Napolitano. Devět z nich mělo index tělesné hmotnosti (BMI) vyšší než 30, u sedmi dosáhl dokonce hodnot vyšších než 40. U devíti pacientů došlo k několikanásobnému selhání orgánů, u pěti se objevily krevní sraženiny na plicích, šesti selhaly ledviny. Žádný se zcela nevyléčil.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

se sám vyřazuje ze slušné a inteligentní společnosti
Tlustý člověk  |  1.11.2009 18:42

Tlustý člověk.... vysoce inteligentní odkaz :=))))
--  |  1.11.2009 20:32

ahoj moc se bojím prasečí chřipky co mám dělat??,
oriselll  |  14.11.2009 13:20

Pravdou je, že tlustoprdi mají například v USA velmi těžké sehnat...
Šamšula  |  14.11.2009 14:31

Doporučuji minimálně jednou týdně nahlédnout a zopakovat si pravopis.
Šamšulo !  |  14.11.2009 16:01

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *