Proč některé ženy nemohou zhubnout

5.12.2013 00:01
Hubnutí

Pokud se vám zdá, že jste zdravé a jíte zdravě a stále nemůžete zhubnout, tak je následující článek určen přímo pro vás.

1.  Máte nerovnováhu mezi estrogenem a progesteronem.

Mnoho žen - zejména těch v plodném věku - mají problém estrogenové dominance. Pokud cvičíte každý den, je pravděpodobné, že spotřebováváte svůj progesteron a máte estrogen dominantní. Jiné příčiny estrogenové dominance zahrnují environmentální faktory, jako jsou pesticidy, plasty, průmyslový odpad, výfukové plyny, maso, mýdla, škodlivé látky z nábytku a koberců.
Dieta, vyhýbání se xenoestrogenům v prostředí, užívání potravinových doplňků na podporu progesteronu může moci.
 
2. Nemáte dostatek vitaminu D.

Možná díky našemu vnímání rakoviny kůže a používáním opalovacích krému, naše hladiny vitamínu D jsou nižší, než tomu bylo před několika desítkami let . Vitamin D se chová jako hormon v našem těle a je nedostatek byl spojen s alergií, astmatem, přibýváním na váze, únavou, potravinovou alergií a dokonce i rakovinou.

 
3.  Máte vysokou hladinu kortizolu.

Vysoká hladina kortizolu ( “stresový hormon“) je další velký důvod, proč máme tendenci držet váhu v oblasti břicha. Kortizol je spojens  e zvýšenou chutí k jídlu, chutí na cukr a přibýváním na váze. Musíte si najít každý den čas na relaxaci, i kdyby jen na deset minut..
 
4. Jíte zpracované “zdravé“ potraviny.

Nadbytek sodíku, GMO a cukr jsou skryté složky, které podporují záněty a jsou příčinou nadměrné tělesné hmotnosti. Jen proto, že jsou v obchodě se zdravou výživou , a to “ bez lepku “ nebo “s nízkým obsahem tuku “ nebo “přírodní“, neznamená, že jsou pro vás dobré.
 
5. Jíte příliš mnoho tuku.

Paleotická či další diety s vyšším obsahem tuku pro některé lidi fungují, ale pro mnoho žen, nejsou dobré.
 
6. Šidíte kvalitu spánku.

Vaše hormony spánek potřebují. Vaše svaly ho potřebují k opravě a váš mozek ho též potřebuje. Dva hormony, které jsou klíčové ve vztahu mezi spánkem a úbytkem na váze, se nazývají ghrelin a leptin. Zjednodušeně řečeno, leptin nám říká, kdy přestat jíst a kdy trpíte nedostatkem spánku. Ghrelin je hormon, který vám řekne, kdy jíst. A když zanedbáte spánek , budete mít více ghrelinu.

7. Nejíte brukvovitou zeleninu.

Mezi brukvovitou zeleninu patří zelí, kapusta, květák, brokolice, čínské zelí a jiné podobné zeleniny. Nejen, že jsou dobré pro pocit plnosti díky obsahu vlákniny, ale jsou také dobré pro metabolismus estrogenů přes sloučeninu zvanou indol- 3-karbinol ( I3C) . Je přirozeným zdrojem DIM ( 3,3- diindolylmetan ), která pomáhá při podpoře estrogenní rovnováhu. Jedná se o nejlevnější a nejjednodušší způsob, jak dostat své hormony - a vaše váhu - do rovnováhy


Zdroj: MyBodyGreen

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

TAK JAKO SPRAVNY MROZIK MUSIS OBCAS SKOCIT DO BAZENU NIKDO TE NENUTI JEN...
RADIM PONEC  |  11.1.2014 21:02

NIC SI NEPIS AKORAT TE TO ROZHODI ZKUS NEJIST NA NOC TO JE TO NEJHORSI CO...
RADIM PONEC  |  11.1.2014 21:11

Jo? nejsi dealerka, tak co jsi- nezavislý distributor Herbalife? Takže...
h  |  11.1.2014 21:12

Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou informovala o novém webu...
bezlaktozac  |  12.2.2014 14:33

Tak nežerta jak prasata na krmníku a nepotřebujete žádný diety ani...
:::  |  5.8.2014 14:12

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *