Obezita může omezit nárok na zdravotní péči

Obezita může omezit nárok na zdravotní péči

6.6.2016 00:01  |  Hubnutí

OTÁZKA: Mám bolesti v důsledku artrózy nosných kloubů a na ortopedii podmiňují operaci - totální endoprotézu tím, že výrazně zhubnu. Ani nárok na lázně prý kvůli obezitě už nemám, takže by bylo zbytečné mi vypisovat návrh. Je to pravda? ... celý článek

Komentářů: 4 | Poslední komentář: 18.9.2017 18:41

Komentáře

reagovat 6.6.2016 07:55 - Václav

Jsem obézní, nemám to z přežírání, jím méně než ostatní. Mám sedavé zaměstnání 8-16 hodin za počítačem, pak autem domů a spát.
Abych uživil sebe a rodinu, jsem pořád v práci. K tomu mne donutil systém, kdy na kvalitní život rodiny nestačí 40 měsíčně.
Vláda licituje o stovce pro důchodce půl roku, o zvýšení minimální mzdy o 500 rok, ale o přidělení zakázky za miliardy rozhodne na jednom sezení.
Až tento stát vybere všechno, co si nechal ukradnout, tak nebudu muset být dvě třetiny svého života v práci, ale budu moci chodit po lesích a objímat stromy.

reagovat 17.9.2017 18:06 - Štíhlý svalnatý

Docela mě děsí bezohlednost, arogance a neomalenost tlustých ženských. Předpokládám, že určitě vědí, že být tlustá není správné ani estetické, a přesto tlusté jsou, nezhubnou a ukazují se normálně na veřejnosti. Nevadí jim, že svou tloušťkou pohoršují okolí a urážejí vkus a zrak lidí ve své blízkosti. Přitom se dnes všude píše, jak je obezita špatná, odpudivá a nezdravá, a přesto se snad domnívají, že by je ostatní měli mít rádi takové, jaké jsou, a že na sobě nemusejí pracovat. To je dokonalý příklad arogance. Proč naši zákonodárci proti tomu nebojují, například uvalením daně z nadváhy?

reagovat 17.9.2017 21:37 - Mirka

Někteří lidé jsou opravdu nemocní a nemohou za to, že jsou tlustí. Plno lidí ztloustne po lécích. Ale většina je opravdu vyžraná. Vídám to v cukrárně, kam občas skočím na kafe. Chodí tam pravidelně ženské se zadky tak velkými, že se pomalu nevejdou na ty židle a vždy si dají nějaký dortíček. Nebo je to často vidět u výživy malých dětí - dítě tlusté a do školy si ke svačině přinese řízek či jitrnici. Tohle by mělo snad mělo být zakázané. Jako se dítěti nesmí nalít alkohol, tak by na veřejnosti takováhla jídla vůbec tlusté děti neměly smět jíst. Ale, jak tohle zařídit, nevím. Jen mi je těch dětí líto. Ty dospěláci, ti si budou za vše nést následky sami. Jen my jim budeme přispívat na léčbu, ale ty děti ty za to nemohou, že je rodiče kolikrát tak vykrmují. Pediatři by měly takovéto děti posílat na nějaké ozdravné tábory, kde by se naučily jíst zdravě.

reagovat 18.9.2017 18:41 - ty jsi hlavně štíhlý a debilní

Docela mě děsí...

Kolik je ti roků svalovče, že tě tak strašně pohoršují tlusté ženské?
Jestli je to tak hrozné, tak jsi magor a běž se léčit. Opravdu. Jenom totální blb může zplodit takový příspěvek. To jako mají chodit kanálama nabo pouze v noci, potmě?

Vůbec neoslavuji tloušťku, ale oni jsou lidi stejní parchanti i vůči tělesně postiženým nebo jinak vypadajícím lidem.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Jsem obézní, nemám to z přežírání, jím méně než ostatní. Mám...
Václav  |  6.6.2016 07:55

Docela mě děsí bezohlednost, arogance a neomalenost tlustých ženských....
Štíhlý svalnatý  |  17.9.2017 18:06

Někteří lidé jsou opravdu nemocní a nemohou za to, že jsou tlustí....
Mirka  |  17.9.2017 21:37

Kolik je ti roků svalovče, že tě tak strašně pohoršují tlusté...
ty jsi hlavně štíhlý a debilní  |  18.9.2017 18:41

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *