Lidé, kteří snídají, jsou prý štíhlejší a zdravější

2.4.2008 00:00
Hubnutí

Pravidelná snídaně zaručí mladým lidem štíhlá těla a zdravější život. Snídající teenageři váží podle amerického průzkumu v průměru o 2,3 kilogramu méně než jejich vrstevníci, kteří ráno nejedí, píše agentura Reuters.

Lidé, kteří si ráno dopřejí něco k snědku, jsou nejen štíhlejší, ale i zdravější. "Zjistili jsme, že děti, které snídají častěji, zejména každý den, mají celkově zdravější životní styl," řekl Mark Pereira z Minnesotské univerzity, který studii vedl.

Dodal, že snídající teenageři jsou také fyzicky zdatnější a mají lepší životosprávu. "Mají menší příjem tuku, cholesterolu a vyšší příjem vlákniny," doplnil vedoucí pětiletého průzkumu, kterého se zúčastnilo 2216 dospívajících. Na začátku studie jim bylo necelých 15 let.

Autoři průzkumu odhadují, že snídani pravidelně vynechává asi čtvrtina amerických dětí, což zvyšuje míru obezity mezi mladými lidmi. Někomu možná přijde nelogické, že lidé, kteří vynechávají jídlo, váží více. Ti, co pravidelně snídají, toho ale přes den snědí ve skutečnosti méně.

Podle Pereiry totiž pravidelná snídaně umožňuje lepší kontrolu chuťových buněk během dne a zamezí příliš velkým porcím k obědu nebo k večeři. Nižší váhy ale samozřejmě nedocílí ti, kteří si ke snídani dopřávají čokoládové koblihy či jiné sladkosti.

Zdravá snídaně má podle Pereiry hodně variant. Jednou z nich je třeba müsli. "Předpřipravené cereálie mají sice hodně cukru, ale také hodně vlákniny a živin. Mohou se kombinovat s nízkotučným mlékem, ovocem nebo džusem," uzavřel Pereira.

Zdroj: ČTK

Související produkty

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

No a co takhle opravdu normální snídaně-černý čaj slazený s citrónem...
Xena  |  10.4.2008 07:51

Černým čajem a mlíkem děti a sebe akorát dehydruješ. Když už tak...
Alice  |  10.4.2008 17:04

Já myslím že na chlebu k snídani není nic špatného. Rozhodně...
Ivča  |  10.4.2008 17:11

Tedy myslet jako Alice, rozbolí mě palice. já si dám klidně čaj s...
můj názor  |  10.4.2008 17:23

Ale jo, snídej si co uznáš za vhodné. Já jen reagovala na Xeninu...
Alice  |  11.4.2008 00:29

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *