Jak působí přípravky na hubnutí

31.7.2001 00:00
Hubnutí

Pokud chcete zhubnout, je nutno přejít trvale na zásady správné výživy a zajistit tělu dostatek pohybu. Jelikož v některých případech je metabolismus opakovanými dietami, nevhodnou stravou či zanášením organismu narušen, mohou být při hubnutí nápomocny potravinové doplňky. Nikdy vám však nezaručí úbytek na váze, pokud nezměníte životní styl. Důležité je též zvolit ten správný přípravek.

Mezi nejčastěji doporučované potravinové doplňky podporující hubnutí patří:

Chrom: Omezuje chuť na sladkosti. Další pozitivní efekt:snižuje hladinu cholesterolu, stabiluzuje hladinu cukru v krvi, je důležitý pro růst svalové hmoty.

Chitosan: Vychytává v trávicí soustavě tuk obsažený v konzumované potravě a vylučuje jej z těla ven stolicí. Další pozitivní účinky: pomáhá snižovat vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje bolesti kloubů, alergické projevy, stav vlasů, nehtů a kůže.

Pupalkový olej:může pomoci při redukci váhy obézním jedincům, kteří trpí poruchou metabolismu a ani při přísné dietě se jim nedaří zhubnout. Další pozitivní účinky: pomáhá při premenstruačním syndromu, kožních problémech, kloubních potížích, snižuje cholesterol a krevní tlak.

Ovesné otruby: Snižují chuť k jídlu tím, že dodávají nezbytnou vlákninu, která zaplní žaludek a podpoří činnost střev. Další pozitivní účinky. snižují hladinu cholesterolu v krvi, pomáhají v prevenci rakoviny tlustého střeva.

L-karnitin: aminokyselina, která při tvorbě energie v těle upřednostňuje využití tuků před jinými zdroji energie. Další pozitivní efekt: podporuje činnost srdce, pomáhá při únavě.

Trávicí enzymy: Pomohou špatně fungujícímu trávení při jídle nebo bezprostředně po jídle, umožní snazší trávení tuků, posilní činnost slinivky, jater a tenkého střeva. Další pozitivní účinky: působí protizánětlivě, urychlují hojení.

Chaluha bublinatá: Řasa, která díky obsahu jódu podporuje nedostatečnou funkci štítné žlázy a pomáhá při hubnutí lidem se zpomaleným metabolismem.

Kelp: Mořské řasy obsahující jód též podporují činnost štítné žlázy a metabolismus.

Cholin: Rozpouští tuky, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, podporuje odstraňování tuků a toxických látek z jater, chrání játra před ztučněním.Další pozitivní účinek: podporuje imunitní systém, je důležitý pro přenos nervových vzruchů.

Inositol: Společně s cholinem působí jako ochranný faktor jater, rozpouští tuky a mobiluzuje tuky určené ke spálení.

Methionin: Sirná aminokyselina, která se podílí na tvorbě cholinu a kreatinu. Pomáhá při detoxikaci organismu. Další pozitivní účinek: pomáhá při padání vlasů.

Lysin: Aminokyselina potřebná pro kvalitu svalové tkáně. Je důležitá při ostrých redukčních dietách. Další pozitivní účinky: pomáhá při opakované tvorbě oparů.

Lecitin: Snižuje hladinu krevních tuků i cholesterolu. Další pozitivní účinky: pomáhá při bolestech kloubů, podporuje nervový systém, snižuje vliv stresu, obnovuje buněčné membrány a zpomaluje stárnutí.

Esenciální mastné kyseliny: Jsou nutné pro dokonalou přeměnu tuků, tvorbu hormonů, zdravou kůži, činnost imunitního systému a další životní funkce. Je nutno je doplňovat zejména při nízkotučných dietách.

Vitamín C: Zvyšuje účinnost mnoha přípravků na hubnutí. Jako účinný antioxidant pomáhá odstraňovat z těla škodlivé volné kyslíkové radikály, které vznikají při metabolických pochodech v těle, ve větší míře pak právě při procesu hubnutí.

Kalcium pyruvát: Má schopnost maximalizovat ztráty tuku a minimalizovat ztráty bílkovin v procesu hubnutí. Další pozitivní účinky:antioxidant, posiluje činnost srdce, snižuje hladinu cholesterolu

Jablečný ocet: Způsobuje intenzivní spalování potravy. Zvyšuje hladinu kyslíku v krvi. Podobně jako při dmýchání vzduchu do pece spálí se i zde více potravy. Ta se pak již nemůže usazovat na oněch místech, kde nepůsobí hezky ani zdravě. Reguluje též tělní tekutiny a zkracuje dobu potravy ve střevech.

Hydroxy citrát: Extrakt z exotického ovoce, který má částečně projímavé účinky, snižuje chuť k jídlu a hladinu cholesterolu. Obsahuje kyselinu hydroxycitrickou, která má znemožnit enzymatickou přeměnu nadbytečných kalorií na zásobní tuk.

Psyllium: Je zdrojem vlákniny, vitamínů, minerálů, bílkovin a sacharidů důležitých při redukčním režimu.

Vitamín B6: Kontroluje obezitu tím, že přeměňuje kyselinu linoleovou na kyselinu arachidonovou. Ta jako aktivnější nenasycená kyselina podstatně zvyšuje spalování nasycených tuků. Působí jako koenzym, který se slučuje s obrovským množstvím enzymů potřebných pro trávení potravy a tuků. Pomáhá při výrobě L-karnitinu v játrech.

Některé z těchto látek jsou součástí vícesložkových produktů, kde je maximalizován účinek jednotlivých složek.


LKVB6 obsahuje: lecitin, mořské řasy kelp, jablečný ocet a vitamín B6.
Tento přípravek je zároveň úspěšný jako spalovač tuků, při snižování hladiny cholesterolu, stimulaci funkce štítné žlázy a při pročišťování organismu.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

zhubla jsem 8 kilo díky tabletom s pepřem, moc účinné a i bezpečné
lena  |  11.11.2015 18:17

jdi ty kecko
Ale,  |  11.11.2015 18:23

Nic proti ale nabizet prosle leky je tezky hazard se zdravim... lepsi vyhodit...
Luca  |  5.4.2016 14:58

je to v hlavě. Představ si že máš v kapslích placebo ty to nevíš ale...
Květa  |  5.4.2016 22:24

nězkoušel někdo místo toho tělo zbavit nadbytečné vod? Ono by to tak...
Damoša  |  18.6.2018 23:11

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *